Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

wszystko byłoby fajnie i nie było loterią gdyby po prostu ludzie/murarze robili uczciwie swoją robotę....

 

 

 

Ale ja w innej sprawie. Możecie mnie zorientować w kosztach podłączenia kanalizacji ? Mam jakieś 150 metrów kopania do właściwej studzienki i chciałbym za wczasu ochłonąć, bo podejrzewam, że koszty będą niemałe.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

wszystko byłoby fajnie i nie było loterią gdyby po prostu ludzie/murarze robili uczciwie swoją robotę....

albo zeby to była ciągle ta sama ekipa ...

najczęsciej ekipa to jeden murarz /dobry/ mający przy sobie jednego czy dwu przyuczonych do zawodu i zbieranina kilku pomocników z których w razie potrzeby "robi" sie na poczekaniu murarza ...

czesto to ludze na jeden sezon ...

w tym sezonie pracuje w ekipie np abstynent - pedant a w przyszłym "szef" zatrudni na jego miejsce pijaczka recydywiste- kieszonkowca ...

i mozna taka ekipa polecac ... niby ta sama - a nie ta sama ...

ja juz na forum obserwowałem takie przypadki polecania ... u jednych sie sprawdzili, a u innych tak nabroili ze forumowiczka /prawdopodobnie z tego powodu/ tak sie obraziła, ze aż przestała pisac ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Grupę!

 

ten deszcz wprowadzi mnie chyba w depresję.

zalało mi już mury i nalało w docieplenie skośnego stropu, dekarze czekają na pogodę, ja mam zamiar dalej opóźnić montaż okien , żeby to wszystko trochę przewiało jak przyjdzie pogoda, z drugiej strony założę kabelki miedziane na ściany i tak będzie kusiło...

 

co do ekip to u mnie była niby bardzo sprawdzona ekipa a jednak nie wszystko im wyszło dokładnie tak jak powinno... :evil: to co im wyszło to akurat brygada się odłączyła o ile mi wiadomo...- więc trudno polecać. pani projektant też dała ciała (niegroźnie) ale sytuację ratował kierownik budowy.

 

pozdrawiam wszystkich zwłaszcza tych wkur@#$@$ na ten popie##%# deszcz!!!

 

 

mam do sprzedania kabel siłowy, gruby ok 50m w dwu odcinkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie deszczu... mój ojciec proponuje nadać mu nazwę - tak jak w USA nadają nazwy huraganom...Ike, Kathrina czy jakieś tam...

 

Naszemu deszczowi on proponuje dać nazwę Kut...s.

akceptuje propozycje Twojego Taty

przez tego Kut...sa studnie mi zamuliło

 

 

Eadok licze ze ta prognoza sie sie myli ...

bo nawet Andrzej Zalewski był conajmniej zaskoczony tłumacząc ze poczatek tym deszczom dał wyż /arktyczny czy syberyjski/ ale wyż ...

bogus33 - depresja to kolejna sprawka tych długotrwałych opadów i braku słońca ... wiele osób zaczło sie na to uskarżac

 

co do kabla - to onegdaj jedna z forumowiczek chciała pozyczyc kabel na okres budowy - ale chyba juz sobie dała z tym rade ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , przywołana do tablicy melduje, że kabel musieliśmy zakupić bo inaczej nasz domek nie był by teraz w stanie surowym. Na razie już nie potrzebny leży zwinięty ale mąż twierdzi, że jeszcze się może przydać :roll:

 

Ocieplał ktoś może sufit garażu przed montażem bramy czy już po jak to się robi? :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry ;)

 

ja juz na forum obserwowałem takie przypadki polecania ... u jednych sie sprawdzili, a u innych tak nabroili ze forumowiczka /prawdopodobnie z tego powodu/ tak sie obraziła, ze aż przestała pisac ...

 

Jejciu brzoza, az mi się głupio zrobiło :oops: Bo tak mi się wydaje, że to o mnie mowa.

 

Naprawdę, nie był to powód tego, że się nie ujawniałam na grupie. Watek cały czas śledzę, a nie pisałam z prostej przyczyny. Najpierw z powodu zwkłego braku czasu - (w trakcie wykończeniówki), a po skończonej budowie (bo musze się pochwalić, że już mieszkam) - byłam tak wypompowana, że musialam naładowac baterie ogarnęło mnie czyste lenistwo.

 

A co do ekip masz 100% racji.

Moja ekipa miale rewelacyjną opinię - miałam potwierdzenia nie tylko od naszej forumowiczki, ale również z całkiem niezależnych źródeł.

Zaczęli super, ale za dużo budów główny murarz wziął, a Irlandia zabrała mu ponad połowę ludzi i dlatego wyszło tak jak wyszło. Nieważne było mineło, ściany zrobili w miarę proste, w każdym bądź tynkarze i płytkarze nie narzekali :lol:

 

Słowo harcerza, będe się teraz więcej udzielać :p

 

Pozdrawiam Agnieszka 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i bardzo dobrze Aga ze Jestes i ze wszystko dobrze :D

bo juz sie martwiłem ...

 

bardzo miłe wiadomości od Ciebie !

przy tym deszczu to jak miód na nasze serca - słyszec /czytac/ ze mieszkasz !:D

 

co do fachowców to ja moze dodam, ze czasem po prostu coś nie wyjdzie ... bez złej woli

niejedcno robiłem u siebie - i tez nie zawsze mi wyszło optymalnie

czyli nie tak tak jakbym chciał czy jakby ktoś to widział ... :oops:

czasem wynika to ze zmęczenia, pośpiechu /upał albo leje i człowiek marzy aby jak najszybciej skończyc .../ a czasem z boku /z perspektywy/ coś wyglada inaczej niz widzi sie to z bliska /np. malowanie w półswietle, czy tynki przy zasłonietych folia oknach i wilgotności jak w dżungli /

a czasem są jeszcze inne powody ...

 

miło Aga, ze napisałas co z Tobą, gratuluje mieszkania "na własnych smieciach " ! :wink:

napisz o własnych doswiadczeniach

np. co sie sprawdza w domu, a co nie

z czego zrezygnowałabyś a czego załujesz ze nie zrobiłas

no i jak sie mieszka ? czy zakceptowałas dom ?

 

pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka razy się zastanowię zanim kogoś polecę.

 

No, ale nie rezygnujmy całkiem z tych poleceń.

Czasem ludziom trzeba pomóc. Szczególnie na starcie trudno jest znaleźć fachowców ...

 

Wystarczy zaznaczyć, że polecający nie bierze żadnej odpowiedzialności

za ew. problemy i straty wynikłe z tego że zatrudnia się polecanych

fachowców.

 

A przy okazji ...

sam poszukuję tynkarzy i chętnie skorzystam z jakichś namiarów,

oczywiście z uwzględnieniem powyższego zastrzeżenia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum. W sumie to jest moj pierwszy post. Zaczynamy wraz z zona budowe domku - Mamy juz projekt ktory adaptujemy, przylacza, mapki, brakuje nam tylko pozwolenia. Mamy zamiar zaczac w kwietniu 2009 i poszukujemy solidnych ekip ktore podjely by sie postawienia stanu surowego zamknietego od zera. Obecnie mieszkamy i pracujemy w Londynie wiec trudno nam bedzie tym wszystkim samemu kierowac. Dlatego prosze drogich forumowiczow o pomoc i moze wskazowki w znalezieniu odpowiedniej firmy/ekipy. Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd, ale dla mnie to bez znaczenia. Pracowali codziennie od 7 rano, nie spóźniali się, byli solidni i ładnie robili tynki. Nawet jeśli dojeżdżali, to nie była to moja sprawa. Nie wiem nawet czy nie od kogoś z forum dostałam do nich namiar...już nie pamiętam, tyle osób się przewija przez nasz dom teraz... :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam grupę!

 

no coś drgnęło, zaczęliśmy instalację elektryczną!

jest dobrze, projekt jest na bieżąco modyfikowany, mam nadzieję że niczego nie spapramy... :D

niestety, Kut#s Jeb#$y dał dziś również o sobie znać i dekarze nadal czekają na poprawę pogody.

 

wiolasz!

sprawdziłem nr tel. twoich tynkarzy i okazało się że to ta sama brygada, która ma i u mnie robić tynki! mi ich poleciły trzy osoby które były z ich wykonawstwa zadowolone, więc mam nadzieję że i u mnie będzie oki.

 

pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...