Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

jako że budujecie w mocno pofałdowanej okolicy... jakie są sprawdzone patenty na dość stromy zjazd do garażu? Mnie proponują tak:

 

1. ażury - takie betonowe "ósemki" z pozostawionymi oczkami, wypełnionymi np. ziemią lub piachem lub żwirem

2. specjalną kostką z "posypką" - koszt bagatela 90 zł/m2 samej kostki

3. kostkę betonową ułożoną na "jeża" czyli powiedzmy całość obkładam kostką 4cm a co ileś tam wystaje sobie kostka 6 cm.

4. Jeszcze coś ktoś wspominał o wykorzystaniu obrzeży (krawężników) i ułożeniu ich w "jodełkę" - ale to dość droga zabawa, zarówno obrzeża jak i ich położenie do najtańszych nie należą.

 

Może podpowiecie coś góralowi z nizin? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

tylko z netu

 

np.

"Geologia" K. S.

Kontakt

Krzywcza, ul. 48, tel. 016 6711142

http://katalog.pf.pl/Podkarpackie/GEOLOGIA-W9P0R10C-m10.html

 

Jak się okazało z 3 obecnych w regionie była to jedyna osoba dostępna czasowo. Sprawny młody człowiek.

Niestety koszt 1400 netto+vat za 3 ręczne odwierty + dwie odkrywki (140 cm i 40 cm) fundamentów (adaptacja tak ma). Poprosiłem o jakieś ulgowe traktowanie. Czasowo wyszło 3h pracy (+4h w wykonaniu 2 kopaczy-wiertaczy:))

Zobaczymy jaka będzie finalna cena na fakturze. Zrezygnowałem z analizy wody (będę ocieplał fundamenty).

Podejście profesjonalne, zwłaszcza 'wujowstwa' Pana Geologa, także Geologa, (z tradycjami i estymą).

Dużo 'magii' w czynnościach analitycznych :)

Jeśli dla kogoś cena nie ma krytycznego znaczenia >> polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :p

 

Piszę troszkę z opóźnieniem, ale problemy z interenetem :evil:

 

napisz o własnych doswiadczeniach

np. co sie sprawdza w domu, a co nie

z czego zrezygnowałabyś a czego załujesz ze nie zrobiłas

no i jak sie mieszka ? czy zakceptowałas dom ?

 

Mieszka się super, a Domek na szczęście ma więcej zalet niż wad, ale konkretnie:

1. Kominek z wypowadzeniem grawitacyjnym powietrza na górę tj. łazienkę i 1 pokój - w takim okresie przejściowym jak jest teraz, spokojnie wystarcza - jest temp ok. 19 C na poddaszu, na parterze ok. 21 C.

2. Spiżarka blisko kuchni - rewelacja! Wszystko mozna tam upchać.

3. Pomieszczenie typu pralnia - suszarnia - prasowalnia przy łazience na górze - też super sprawa. Tym bardziej, że balkony są na poddaszu, a tam przewaznie suszę pranie, więc nie trzeba latac co chwila po schodach. Rozkładanie suszarek w łazienkach też nie należy estetycznych dodatków, tak więc osobne pomieszczenie to dobre rozwiązanie. Niestety nie mam garderoby, ale taka pralnia spełnia częściowo tą funkcję.

4. Garaż w bryle domu, oddzielony kotłownią od pozostałych pomieszczeń - same zalety - wnoszenie zakupów, wchodzenie do domu "suchą stopą" itp. W garażu mamy troche upchanych rzeczy typu żarówki, narzędzia, a nawet drewno do kominka więc nie trzeba ganiać po polu za byle pierdołą.

5. Taras z kostki - OK! - bez zmartwień czy płytki odpadną. Piasek z kostki to też nie problem, mała wycieraczka przed wejściem załatwia sprawe. Trzeba uważać np. przy grillu - upadek pieczonego żeberka pozostawia ślad na kilka ładnych lat :wink:

6. Płytki przy wejściu ładnie wyglądają, ale mimo tego, że wybierane przeciwposlizgowe, po deszczu czy sniegu - fajne lodowisko.

7. Schowek pod schodami i stryszek - następne pomieszczenia niezbędne w domu. Im więcej takich dziurek tym lepiej - zawsze się cos tam upchnie.

8. Brakuje mi malutkiej piwniczki, ale w planach była zawsze ziemianka - kiedyś się ja zrobi, na razie przechowalnią jarzyn jest sklep.

9. Jasny kolor podłóg - u mnie panele w kolorze jawor - cieszę się, że nie wybrałam koloru ciemniejszego, bo było by widac każdy paproch.

10. Schody, a głownie trepy w kolorze wenge lub palisander - widać każdą drobinkę, ale wygląd rewanżuje mi ta małą niedogodność. :lol:

11. Ogrzewanie podłogowe w przedsionku, łazienkach i kuchni - bez tego nie mogłabym żyć, jednak mojemu małżowi brakuje takiego rozwiązania, aby w okresach gdzie nie jest włączone pełne centralne ogrzewanie można by było grzać tylko podłogówkę, oczywiście jako wodną nie elektryczną. Niezdecydowałabym się jednak na ogrzewanie podłogowe wszystkich pomieszczeń.

12. Odkurzacz centralny - nie widze lepszego rozwiązania, a już na pewno, jeśli w domu są alergicy.

13. Rolety zewnętrzne - bardzo dobre rozwiązanie na słońce, wiatr i śnieg. Dla niektórych nawet na wścibskich sąsiadów.

 

Do reszty na razie nie mam zastrzeżeń, cieszę się tym co mam, ale muszę napisać, że główną wadą jaką widzimy to jest poddasze, które od początku chciałam by było wylewane, ale przez perswazje architekta i konstruktora zrezygnowaliśmy, no i już mamy rysy na skosach.

Innym problemem jest nasza sypialnia, gdzie mamy tylko okno dachowe i drzwi balkonowe łukowe - brak jest zwykłego okna. Nikt nam nie może zamontowac moskitier, bez starty ich funkcjonalności, a latające komary koło ucha wkurzają mnie :x .

Więcej grzechów nie pamietam, ale jak sobie przypomnę to napiszę. :D

 

A tak a'propos tego k.....sa, przez niego do dzisiaj nie posiadziłam moich krzaczków i męczą się w doniczkach. Czekam na ładną pogode w sobotę.

 

Buziaki !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Grupę!

 

AGA44!

fajnie, że podzieliłaś się swoimi spostrzeżeniami. u nas na pewne zmiany już za późno, mam nadzieję jednak że będzie dobrze.

 

no i hydraulicy rozpoczęli pracę- jutro kończą próbą ciśnieniową na powietrzu. czy ciśnienie 8,5 bara wystarczy na próbę?

pojutrze mam nadzieję że będziemy już mieć okna. tylko mnie dopadło choróbsko ale mam nadzieję że mnie nie położy.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogus - szybkiego powrotu do zdrowia zyczę !

gratuluje postępu robót - fantastyczne tempo

Aga - dzieki za podzielenie sie spostrzezeniami

kilka spostrzezeń mam podobnych

- na zewnatrz lepiej sprawdza sie lepiej kostka /niz płytki/

- zabudowany schowek pod schodami /u mnie to schowek na buty i drobne podręczne narzędzia/

- mała piwniczka jest OK / nie tylko przechowywanie jarzyn czy słoików z przetworami ale upchnięcie hałasliwego hydroforu pod ziemie aby nie budził po nocach po pierwsze a po drugie - pod ziemią jest mu latem chłodniej i sie nie poci/

- jasny kolor panela - u mnie sykomora - tez sie sprawdza

- załuje, ze nie mam rolet

- ogrzewanie częsciowo podłogowe /powroty pod posadzką/ sprawdza sie

w kilku przypadkach wybrałem inne rozwiązania

- z bólem serca zrezygnowałem ze spizarki /u góry niedoszłej spizarki mam teraz boiler, a dołem wydłużyłem łazienke i dzięki temu mogłem wstawic wanne/

jestem z tego rozwiazania zadowolony /nie musze biegac do kąpieli na góre i gorąca wode mam zaraz po odkręceniu kranu/

a brak spizarki remompensuje częsciowo piwniczka

- garaz w bryle budynku ... dla mnie sprawa dyskusyjna

/sporo zalet które wymieniłas Aga ale ja widze i wady: cena garazu w budynku = cena mieszkania, zapach spalin którym po jakims czasie przesiaknie tynk, wyższy podatek

- nie mam odkurzacza centralnego i nie wiem czy załuje ...

natomiast co do alergii - mam inne zdanie ...

alergie spowodowane są osłabieniem funkcji wątroby zaś

rodzaj odkurzacza jakim odkurzamy wg mnie nie ma żadnego znaczenia /oprócz marketingowego/

 

w sprawie łukowatych czy udziwnionych okien - zgadzamy sie

mam pytanie dodatkowe - o temperature latem w sypialniach na poddaszu

czy daje sie wytrzymac w upalne dni ?

fajno, ze sie dzielisz z nami doswiadczeniami - te po zamieszkaniu sa najobiektywniejsze - bo sprawdzone :)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirekbas-napisał

 

Poszukuje tanich ale dobrych okien dachowych. Ma ktoś jakieś sprawdzone namiary??

Ja kupowałam velux na allegro .Firma Dach Centrum-Unex z krakowa .Wyszło dużo taniej niż w sklepach.Poproś o wycenę,to nic nie kosztuje :wink:

 

Własnie ślubny mi je obrabia karton gipsem i jak dotknęłam kartonu byłam zła na siebie :x , że zdecydowałam się na strop wylewany.Straszna różnica temperatur między k-g(cieplutki) a betonem.A tu AGApisze ze wolałaby mieć wylewany.Zobaczymy , jak się wprowadzę i bedzie się palić, czy bedzie ciepło.

 

brzoza-napisał

cena garażu w budynku=cena mieszkania,....wyższy podatek

 

W naszej gminie,taniej wychodzi, jak garaz jest w bryle, niż jako budynek wolnostojący.Co do spalin,to się zgodzę,obawiam się czy czasami zapach nie

będzie przechodził na dom.Ale o tym się przekonam, jak bedę już mieszkać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...