Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

 

no i tyle go było :lol: :lol: :lol:

 

w zimie będzie :D

 

 

a amerykanie wybierają dziś elektorów

Ci zaś wybiora sobie prezydenta

cos jak u nas za komuny ... za komuny lud pił szampana ... ale ustami swoich przedstawicieli ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie,

Nie mam nawet czasu pisac ale cmzytam Waszeu wypowiedzi co kilka dni. Ostatnio ktos polecał Deregowskich od kominka - to dobrze bo maja mi robic kominek za ok tygodnia. Wcmzoraj wjechali do nas z kostka - dzis byla niwelacja terenu - jak dobrze ze świeci słonko :lol:

Pozdrawiam goraco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję kupić przyczepę kempingową koniecznie z brodzikiem na budowę na przyszły rok oraz garaż blaszak. Budowa w Wetlinie.

 

Malgosia

 

A kiedy ten blaszak chcesz kupować ?[/quote

 

 

Blaszak i przyczepa będą potrzebne na wiosnę, ale kupić mogę już teraz. Tzn zapłacę za nie teraz, a zabiorę w maju :D 8) 8) 8)

 

Małgosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Donald z Barakiem przeszli juz na "Ty" a Pan przezydent znów bruździ ...

np. Obama musiał dementowac "przejęzyczenia" prezydenckiego ministra ds. międzynarodowych Mariusza Handzlika

" ... Choć Lech Kaczyński już obwieścił, że przekonał prezydenta-elekta USA do kontynuowania projektu tarczy antyrakietowej w Polsce, Barack Obama inaczej pamięta ich rozmowę. Oznajmił, że do niczego się nie zobowiązał ... "

 

http://www.dziennik.pl/polityka/article262629/Tarcza_Obama_zwodzil_Kaczynskiego.html

 

na szczycie w Brukseli Pan Prezydent tez nie błysnął bo go tam nikt nie słuchał ...

http://wiadomosci.onet.pl/4149101,relacjetv.html

 

z silniejszymi sobie nie daje rady ale za to dopadł dziennikarke ...

po programie "Kropka nad i" skoczył do Moniki Olelnik ... zagroził ze ją wykończy ...

 

potem przepraszał ...

 

http://www.polskatimes.pl/fakty/media/53938,jak-lech-kaczynski-grozil-po-programie-monice-olejnik,id,t.html

 

z pogoda na budowach jest bardziej optymistycznie - za to

druga dekada zapowiada sie pogodnie i znów mozna będzie zakasac rekawy do wytęzonej pracy ...

 

 

p.s.

nie ma jeszcze zimy a wilki znów atakują ...

tym razem w Kosewie Górnym rozszarpały ponad 20 zwierząt

4 wilki ... w wiekszości dla zabawy

troche zjadły ale bez przesady...dla rozrywki zagryzły ... i zostawiły ...

to juz drugi atak ... opanowały sztuke podkopów pod ogrodzeniem

moga znów powtórzyc ...

gdyby tam był człowiek pewnie tez rozszarpałyby - ludziom do wilkow nie wolno strzelac ...

tak jak nie wolno strzelac do włamywaczy

wolno tylko krzyczec o pomoc lub błagac o litośc ...

we własnym domu

takie mamy prawo

http://polskalokalna.pl/wiadomosci/warminsko-mazurskie/news/wilki-atakuja-ferme-jeleniowatych,1207582

miłego weekendu wszystkim !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Grupę!

 

pogoda rzeczywiście piękna, zwłaszcza spoglądając na kalendarz!

 

no to mamy już obsypany fundament i nadzieję na porządek na działce.

 

mamy też bramę garażową i ...właśnie: wiecie że zamontowali nam inne drzwi niż zamówione? prawie takie jakie miały być jednak " prawie robi wielką różnicę"- czekamy jak się ustosunkują do reklamacji :) - przy montażu nas nie było!

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ja mam zrobić?

Robię instalację elektryczną na obiekcie ponad 2000 m kw.

dostałem z hurtowni wzorcową lampę (na dwie świetlówki). Inwestor zaakceptował. Zamówiłem na obiekt prawie 500 szt. Całe okablowanie w pomieszczeniach przygotowałem pod ten model. Jak lampy przyszły, to okazało się, ze wygląd ten sam ale dno, czyli i mocowanie i wejście przewodów jest zupełnie w innch miejscach niż na wzorcu. I co robić, jak poprzeczki w konstrukcji do mocowania lampy są zupełnie gdzie indziej? A płyty g/k juz położone. Hurtownia rozkłada ręce, na papierze jest to ten sam model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie, sytuacja nie do pozazdroszczenia

nie wiem czy nawierczenie nowych otworów coś by pomogło ale zawsze jest ryzyko ze oprócz wkładu pracy własnej ryzykuje sie utratą gwarancji i tym ze obudowa pęknie, porysuje sie

jesli inwestorowi/generalnemu wykonawcy/ nie spieszyło by sie bardzo, a płacił dobrze

/np. 20 % koszów zaopatrzenie doliczanych do wartości materiału/

to warto by wejśc w kontakt z producentem aby wzowił/wyprodukował/ te 500 lamp i kupić je na pniu bez pośredników ... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zabawne , smieszne i tragiczne zarazem jakie bzdury ludzie potrafia wypisywac......

 

Tak to jest jak sie nie zna k o n t e k s t u kulturowego i jezykow....... w amerykanskim

 

angielskim forme Mister President czy Mister Prime Minister uzywa sie tylko w

 

naglowkach listow i na wstepie bardzo oficjalnych sptkan dyplomatycznych i okazjach i - po formalnym przedstawieniu rozmowcow czy gosci

 

przechodzi sie automatycznie na " You" co niektorzy w Polsce tlumacza

 

( dla celow propagandowych chyba ) jako przejscie na " Ty".

 

Forma You w angielskim zastepuje forme Pan/Pani .

 

Nie uzywa sie nawet w stosunku do Baracka Obamy urzedowej formy "President elect "( jedynie przy bardzo formalnych okazjach ) tylko " Barack Obama ".

 

Wybory w USA sa posrednie od dwustu lat i jakos sie kreci - elektorzy tylko dwa razy w 200 letniej historii glosowali inaczej niz popular vote.

 

Natomiast zakres wladzy prezydenckiej w USA jest wzorowany na prerogatywach krolow francuskich. ( Na czyms musiano sie oprzec )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Grupę!

 

retrofood!

faktycznie kiepska sprawa. cóż producenci często stosują niby "kosmetyczne" zmiany zachowując to samo oznaczenie modelu, lub zmieniają nazwę modelu nie zmieniając prawie nic- zależy co spece od marketingu wymyślą.

 

no to mamy kolejny dzień pięknej pogody, tynki schną aż się sama gęba śmieje, działka przestała przypominać rejon działań wojennych- no prawie.

 

pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no to mamy kolejny dzień pięknej pogody, tynki schną aż się sama gęba śmieje, działka przestała przypominać rejon działań wojennych- no prawie.

 

pozdrawiam wszystkich.

 

pogoda mamy jak złoto :)

listopad kojarzył mi sie do tej pory z brakiem słońca, wieczną słotą lub przymrozkami i grudą

tego roku okazuje sie, ze w listopadzie mozna pracowac nawet w koszuli czy podkoszulku, opalac sie, podjadac nie tylko winogrona ale i maliny drugi raz owocujące ...

ja równiez zakończyłem tynki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno gęsina też nieźle w listopadzie smakuje :D tylko gęsi przez ostatnie 3 tygodnie trzeba karmić owsem. Poprawia smak.

w filmie "to jest ameryka" był epizod o tym jak to amerykanie uwielbiaja otłuszczone gęsie watróbki

aby taka watróbke "wyhodować" nalezało dobrze karmic gęś ... kukurydzą ...

ale gęś traciła niepotrzebnie tłuszczyk więc powstał pomysł

płetwy gęsie przybijano gwoździami do klatki podłogi a gęś karmiono bezpośrednio mieląc młynkiem (zakończonego lejkiem) kukurydze prosto do dzioba gęsi ...

w tej produkcji przodowały szczególnie dwa kraje - Austria i Polska

ale organizacje humanitarne odkryły ten preceder i zabroniły przybijac gęsiom nogi do desek ... teraz amerykanie musza obywac sie bez tego przysmaku (tzn. chyba dalej jedza gęsią watróbke ale juz nie tak otłuszczoną do jakiej przez lata byli przyzwyczajeni ...)

i mózg im sie wolniej lasuje ... chyba :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...