Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy ten drenaż robiłeś sam czy brałeś jakąś ekipę? Drenowałeś tylko przy domu, czy może na całej działce?

Pozdrawiam

 

 

Witam

 

Drenaż robilem sam, a co do drenazu to robilem przy domu, narazie rury wychodza ponizej domu, na wiosne puszcze wszystko do rowu przy drodze troche bedzie zabawy bo mam do niej az 50 m :D. moja dzialka jest na terenie delikatnie spadkowym i tak dla spokojnosci zrobilem drenaz, kierownik i inni mowili ze jest to zbedne ale teraz bede spal spokojnie

 

dzis bardzo pozytywnie zaskoczyla mnie moja ekipa, przyjezdzam rano na dzialke z przekonaniem ze nie ma nikogo a tu ku mojemu zdziwieniu panowie robia ostro nie straszny byl im deszcz ze sniegiem :wink:

 

pozdrawiam

DAFIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja mam pytanie: czy ktoś ostatnio składał do Urzędu Miasta w Rzeszowie zgłoszenie wybudowania POŚ-a? Co zajdę pytać to mówią mi co innego, dziś sie dowiedziałam, ze musze jakies mapki kombinować nie wiadomo jakie, pomiary nowe robić, do ZUD-u składać papiery z pieczątkami i podpisami ludzi z uprawnieniami instalacyjno-sanitarnymi :o

Przecież jakiś czas temu można było samemu sobie mapki rysować i składać je jako zgłoszenie i juz. I nasz wykonawca mówi, ze jakieś łapówkarstwo tam panuje, bo po całej Polsce jeździ i sam rysuje i robi wszystko i nikt takich cudów wianków nie słyszał, i architekt też mówi, ze jakieś bzdury mi gadają... :-?

pomocy, może ktoś jest na świeżo z tym tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale śnieżyca !

sypie, mrozi, wieje

ale fajnie :)

 

czy wiecie ile Polacy "muszą" wydac na podtrzymanie rezimu Sakszwilego w Gruzji ?

" ... w 2008 -2010 przeznaczymy na pomoc dla Gruzji 6 milionów euro. W tym roku wydano 1,3 miliona euro, w przyszłym roku ta kwota będzie podwojona ..."

potem prawdopodobnie Gruzini wypną sie na nas tak jak robią to /za zbytnie nadskakiwanie/ Litwini i Ukraińcy

na koniec pewno wypnie sie nas najwiekszy nasz "brat"

(póki co polskie mięso armatnie jest darmowe, wiec brat jeszcze nie opuszcza całkiem spodni i toleruje nadskakujących mu naszych wazeliniarzy ...)

 

przez sniezyce /chyba ?/ spadlismy na drugą strone ... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Grupę!

 

no to się porobiło- do naszego prezydenta strzelano- no prawie. no to teraz cały świat się dowie że w Gruzji to wojna jest.

 

popatrzcie za okno: ale śnieżyca! wczoraj był w momencie horror na drodze; na dystansie 10 km w 3 miejscach autka w rowie a czwarte postawiło w poprzek drogi- oj zimówki nie pomagały chyba że z kolcami ktoś ma.

 

a budowa? budowa mocno przyhamowała. czekamy na drzwi frontowe bo te co przyszły to nie te które zamówiliśmy. no sprzątamy przed papowaniem i foliowaniem pod styropian. mamy zamiar kupić styro tylko mały problem gdzie go złożyć żeby nie zawadzał i nie trzeba go było przekładać z konta w kąt.

 

do: wiolasz!

jak urzędnik mówi coś co jest w sprzeczności z tym co mówił poprzednio lub inny urzędnik jak i tym co mówi kierbud i instalator to sądzę że trzeba urzędnika poprosić o odpowiedź na piśmie z podaniem podstawy prawnej- bzdurę można zawsze powiedzieć ale kiedy się pod nią trzeba podpisać...

 

pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj, strzelano strzelano ... :(

specjalisci spekulują, ze gdyby to strzelali Rosjanie to nasz dzielny Pan Prezydent nie zdażyłby pierdnac i juz by nie zył ...

i ze mogli to zrobic juz dawno i gdziekolwiek /gdyby tylko naszła ich na to taka ochota/

 

inni specjalisci sądzą, szef ABW dopuszczając do takiego ryzyka powinien stracic posade ...(czyli inaczej mówiac Stasiak za dopuszczenie do nieplanowanego wyjazdu na linie frontu powinien dostac kopa w d ...e - tak jak kopa dostał np. Dorn)

 

ale jesli Stasiak zostanie na ciepłej posadce /a to jest równie prawdopodobne/

byc moze chodziło tu o o to aby naszemu dzielnenu Panu Prezydentowi /który jak wiadomo lubi pomachiwac szabelką, nasladowac Piłsudskiego i straszyc Rosjan itp/ dac szanse na zdobycie uprawnień kombatanckich ...

wystarczyło wiec puscic serie w góre, wydac rozkaz "padnij" przeczołgac po podłodze samochodu

i ...

mamy bohatra ! jak malowanego !

 

 

a ze spraw budowlanych - kielnie mi zasypało i chyba będe musiał przerwac do wiosny - bo mi sie nie chce szukac :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładna okolica i bardzo ładny domek

czuj sie Goga w grupie dobrze i wpadaj często na pogaduchy o d.upie maryni, polityce, ogrodach, gotowaniu, handlu mat. budowlanymi, kotach, kaczorach i pogodzie

tu w grupie poruszamy wszelkie tematy :wink:

zamykasz budowe na zime czy będziesz coś dłubac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Słuchajcie sprawa może nie pilna z racji że się pogoda mi sypnęła, hehe, Ktoś może nie ma na zbyciu ziemi, piachu takiego do nawiezienia działki? Potrzebuje duże ilości i nie wiem gdzie szukać, Ja buduję się w okolicy dębicy więc najlepiej byłoby coś w pobliżu. Może macie jakieś namiary, na jakąś tanią solidną firmę transportową albo pojedynczych gości mających wywrotki,

 

Jest ktoś z tych okolic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Grupę!

 

a szczególnie goga81!

 

no to mamy 2 dzień zamieszania ze strzałami w tle; pomijając wszystkie sympatie i antypatie to wypowiedzi niektórych polityków pod adresem głowy państwa to żenada i gówniarzeria. jakkolwiek w takiej sytuacji można pojeździć po każdym ale nie po Prezydencie- w całym cywilizowanym świecie naród jest z prezydentem do którego strzelano a u nas? jak się sami nie poszanujemy to nikt nas nie poszanuje.

 

ale wieje, mało głowy z płucami nie urwie.

 

orientujecie się czy zmiana przebiegu inst. gazowej polegająca na przeniesieniu inst. przebiegającej w domu na elewację jest możliwa? i czy wymaga jakiś dodatkowych projektów, zmian? chodzi o inst. już po gazomierzu.

zaczynamy się przygotowywać do tematu docieplenie i elewacja; czy warto dołożyć do droższego tynku silikatowego lub silikonowego czy nie? czy jakościowo dzieli je naprawdę przepaść?

i jeszcze jedno pytanie: czy zużycie rzeczywiste tynku na elewacji pokrywa sie z założeniami/ przelicznikami producentów?

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogus

oglądałem własnie TVN24 i dziennikarze obiektywnie podjęli sie otworzenia wydarzeń tamtej nocy krok po kroku

w skrócie wygladało to tak:

kolumna prezydencka wyjechała wieczorem w kierunku Osetii

w pewnym momencie wysłano dziennikarzy na czoło kolumny a nasz prezydent został /chwilowo/ odciety od osłony naszych BOR -owców

przy próbie przekroczenia granicy z Osetią padł stamtąd pojedynczy strzał ...

gruziński zołniez /czy ochroniarz/ odpowiedział serią ...

wtedy naszemu prezydentowi kazano wysiąść z samochodu .../wystawiając Go na cel/

w miedzyczasie znów padł jakiś strzał/y/

chwile paniki i zamieszania

po czym poproszono naszego prezydenta do samochodu i kolumna odjechała

 

wg niezaleznych obserwatorów nasz Pan Prezydent został wystawiony na cel ...

i tu jako Polacy mamy prawo miec własne zdanie - kazdy indywidualne

 

stawiam takie pytania

czy mamy milczec jesli Sakaszwili robi z nas wała opuszczając w połowie uroczystości z okazji 90 lecia odzyskania niepodległości i lekcewazy nas totalnie ? /wiedząc ze Polacy byli do tej pory przychylnie nastawieni do Gruzinów i z naszych portfeli dostawali pomoc/

czy mamy milczeć jesli Sakaszwili wystawia naszego prezydenta na strzał i szykuje prowokacje aby skłócic nas z Rosją ?

 

mam obawy, ze wersja /o strzelaniu przez Rosjan/ przedstawiana przez naszego Pana Prezydenta osmieszy nas Polaków - w oczach swiata ...

 

 

 

a dzis jest ciekawy dzień ... troche w tym temacie - odbędzie sie druga eksumacja gen. Sikorskiego

 

wg wszelkich posiadanych danych przez redaktora Baliszewskiego który długie lata badał te sprawe - wynika, ze mordu na generale dokonali Polacy .../mam nadzieje, ze dzisiejsza eksumacja potwierdzi podejrzenia i zblizy nas do wyjasnienia prawdy /

przez lata indoktrynowano nas ze generała zastrzelili Rosjanie ...

wode z mózgu robiła nam "elita" narodu ...

z pierwszej eksumacji /która juz kiedys była/ wynikało to, ze o ile w trumnie jest wogóle Sikorski - to rzucono Go do trumny jak psa ...

mianowicie - tylko w majtkach i podkoszulku owinietego dwoma kocami - bez munduru, bez różańca czy obrazka ...

to nie Rosjanie wkładali polskiego premiera i bohatera narodowego do trumny - a sami Polacy ...

...jak się sami nie poszanujemy to nikt nas nie poszanuje ...

 

to prawda ale bywa ze to elity robią narodowi "koło pióra"

 

co do gazu - mysle ze mozliwa jest przekładka po liczniku i jesli ktos podpisze protokół to PINB nie wnika w szczegóły /generalnie nie przychodzi na odbiór a juz zeby sprawdzał trase przebiegu rur ... nie słyszałem o takim przypadku/

 

co do tynku - wydaje mi sie ze warto dołozyc kasy aby miec lepszy tynk/ale sam robiłem w innej technologii - wiec moja opinia nie jest miarodajna/

zużycie - to rodzaj zgadywania - dlatego w tej sprawie sie nie wypowiem

 

teraz zawieja sniezna ale za pare dni ma wrócic jesień ...

pewnie stopnieje snieg i znadzie sie kielnia ...

trzeba bedzie wrócic na budowe - a tak miło sie odpoczywało ...

echhh

 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziś Katarzynki imieninki mamy :D .

 

Wszystkim Paniom io tym imieniu najlepsze zyczenia w ten śnieżny dzionek a poniższy słonecznik niech Wam przypomina te wspaniałe chwile gdy słoneczko swieciło zewsząd wkoło, było ciepło i wesoło.....

 

http://www.math.iupui.edu/~mmisiure/kwiaty/nachylek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Słuchajcie sprawa może nie pilna z racji że się pogoda mi sypnęła, hehe, Ktoś może nie ma na zbyciu ziemi, piachu takiego do nawiezienia działki? Potrzebuje duże ilości i nie wiem gdzie szukać, Ja buduję się w okolicy dębicy więc najlepiej byłoby coś w pobliżu. Może macie jakieś namiary, na jakąś tanią solidną firmę transportową albo pojedynczych gości mających wywrotki,

 

Jest ktoś z tych okolic??

 

Witaj

Podaję namiary na pana z wywrotką z Dębicy- słowny, punktualny, kontaktowy:

602-28-31-09 pan Dykas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...