Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Odrazu przepraszam za nie odpowiedni sformułowania bo nie znam sie tak na 100%

Mianowicie to gruntu ornego na budowlany wszytki przyłącza pozwolenia wytyczenie działki i chyba tyle może o czymś zapomniałem. Jeszcze nie mam tych papierów będę miał po nowym roku :)

Od razu bardzo dziękuje za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Odrazu przepraszam za nie odpowiedni sformułowania bo nie znam sie tak na 100%

Mianowicie to gruntu ornego na budowlany wszytki przyłącza pozwolenia wytyczenie działki i chyba tyle może o czymś zapomniałem. Jeszcze nie mam tych papierów będę miał po nowym roku :)

Od razu bardzo dziękuje za odpowiedzi :)

 

Przypuszczam, że do otrzymania WZ (warunki zabudowy). Pewno wszystkie uzgodnienia z "mediami" (woda, prund), wypisy i wyrysy (ok ). Jęsli dojdzie do tego geodeta + wykonanie mapy to myślę, że cena znośna (ale jak napisał "Wiolasz" nie ma co się czepiać, zawsze mozna taniej i drożej cos wykonać)

 

Jeśli tak, to poźniej jeszcze projekt, jego adaptacja + otrzymanie PnB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszych 1200-1500 nie wliczam mapek, bo tę kwotę policzył sobie architekt za dokumentację i pozwolenia wszelkie. Ale nie robił mapek, za mapkę płacisz geodecie, nie? :wink:

A takie rzeczy jak przyłącz prądu nie jest Ci potrzebny do uzyskania PnB, bo możesz prąd dostać dopiero przed zamieszkaniem i całą budowę robić na generatorze, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie dziś!

 

Moskit1!

witaj w grupie.

koszt kosztowi nie równy. jeżeli trzeba podziały i wytyczenia z większej całości to koszty rosną.

nas koszt PnB wyniósł 6100pln w tym był projekt gotowy, adaptacja, mapa do celów projektowych, zud, wyłączenie z produkcji rolnej, projekt prundu, gazu, kanalizy i wody, zagospodarowanie działki i bieganie po urzędach pani architekt.

żeby rozpocząć budowę trzeba jeszcze do tego doliczyć wytyczenie domu przez geodetę oraz przyjęcie przez kierbuda obowiązków...- czyli zwykle pierwsza rata.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odrazu przepraszam za nie odpowiedni sformułowania bo nie znam sie tak na 100%

Mianowicie to gruntu ornego na budowlany wszytki przyłącza pozwolenia wytyczenie działki i chyba tyle może o czymś zapomniałem. Jeszcze nie mam tych papierów będę miał po nowym roku :)

Od razu bardzo dziękuje za odpowiedzi :)

 

Jeśli załatwiają ci za ta kasę tylko papiery pod WZ to bardzo drogo !!!

Jeżeli ciągną sprawę aż do PnB wraz z wykonaniem mapki zasadniczej, projektami przyłaczy pod dom oraz wytyczeniem domu to koszt do przełkniecia :D

Mnie WZ kosztowały ok 200zł plus duża flaszka potem 700 zł mapka ( ale sam za tym biegałem ) teraz bedę płacił za wykonanie projektów wszystkich mediów ( do domu ok. 110m oraz rozprowadzenie w domu ) i ich uzgodnienie w ZUD ale pewnie nie wiecej jak 700-1000zł. Do tego dojdzie koszt projektu domu ( indywidualny robi mi kuzynka ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszych 1200-1500 nie wliczam mapek, bo tę kwotę policzył sobie architekt za dokumentację i pozwolenia wszelkie. Ale nie robił mapek, za mapkę płacisz geodecie, nie? :wink:

A takie rzeczy jak przyłącz prądu nie jest Ci potrzebny do uzyskania PnB, bo możesz prąd dostać dopiero przed zamieszkaniem i całą budowę robić na generatorze, prawda?

 

Z geodetą masz rację (no chyba , że maja swojego i wszystko idzie do jednej kasy).

 

Ja potrzedłem do tematu troszke inaczej. Uzyskałem PnB na wszystko (znaczy się, woda, prund i gaz), a nie wszyscy tak robią.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, że nie wszyscy tak robią, ale niektórym zależy na czasie. gdybyśmy my musieli czekać na przyłącz prądu to teraz może zamykalibyśmy SSO. Tak wiec każdy liczy jak mu wychodzi.

Poza tym w przypadku mojej ceny nie ma przyłączy gazu, wody czy kanalizacji, bo tego po prostu nie mamy. Tak więc cena cenie nierówna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dopiero dotarłem do komputera troszkę spóźnione Życzenia ale ze szczerych intencji dla całej Grupy :D wszystkiego najlepszego zdrowia szczęścia pomyślność i radoch z rodziny i pięknego domku wszystkich marzeń spełnienia (Tylko żeby Wam nie zabrakło tych marzeń :lol: )!!!!!!!!!!!!

Ps bardzo dziękuje za odpowiedzi :) w mojej sprawie !!!!!!!!

Pozdrawiam i życzę dogorywania z wczorajszej sylwestrowej nocy :) Hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Dziś przez przypadek znalazłam Podkarpacką grupę i jestem zachwycona iż coś takiego istnieje !! Mam nadzieje iż uda mi się przeczytać wszystko i przyswoić ważne dla mnie informacje :)

Od sierpnia jesteśmy właścicielami projektu Melodia (Krajobrazy) a od września mamy pozwolenie na budowę. W październiku przyłączyli nam prąd na działkę po 11 miesiącach!! a na wiosnę palujemy rozpocząć naszą budowę. Dla zainteresowanych - działka znajduje się w Matysówce (druga strona).

 

Pozdrawiam

Anka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...