Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ja również życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!!!

aby to podejmowanie decyzji było łatwiejsze a przedewszystkim by nie trzeba było liczyć się na każdym kroku z kasą

 

i co doradzicie coś z tym moim dachem?

jesli cementowa to chyba BRASS jest na forum dobrze oceniany,a ceramiczną jakiej firmy polecalibyście-wmiarę dobrą i w przyzwoitej cenie???

biorę też pod uwagę blachę i gdy zobaczę jak duże będą różnice w cenie to na coś się wtedy zdecydujemy

gdzie najlepiej zrobić taką wycenę by móc porównać ceny i podiąć jakąś decyzję

a może słyszeliście o ciekawych rabatach,promocjach ,ja słyszałam że o tej porze roku najkorzystniej kupować pokrycia dachowe ,a może jeszcze poczekać?dach pokryty papą więc nie jest to takie pilne ale powoli trzeba o czymś myśleć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W związku z tym iż czuje się już przyjęta do Waszego grona z taką pewną nieśmiałością zaczynam pytać :)

Wstępne rozmowy z fachowcami trwają u nas cały czas i mamy już wstępną selekcje.

Gość (firma 7 osobowa) wycenił nam wstępnie robociznę budowlanki od samych fundamentó w górę na 25 tys zł

Koszt robocizny dachu łącznie z ociepleniem (kryjemy blachodachówką) 35 zł od metra kw.

Dla przypomnienia budujemy domek Melodia 167.80 m2 + garaż 32.60 m2

http://www.krajobrazy.com.pl/projekty_domow/melodia/

Budujemy z ceramiki

 

Czy to są ceny przystępne na realnia rzeszowskie/podkarpackie?? Fachowcy nie pochodzą z Rzeszowa bo wydaje mi się iż tu jest drożej lecz z moich rodzinnych okolic czyli Dynowa.

Z góry dziękuje za odpowiedź i ewentualne polecenie jakichś fachowców gdyż cały czas szukamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

jezeli chodzi o blachodachowke okna dachowe itp, moge polecic firme ferrbud na wetlińskiej, kupowalem pod koniec listopada tam wszystko do dachu, ceny wg mnie b. dobre, a jak dobrze pogadac to i jeszcze lepsze :), na same rynny dostalem 30% rabatu. czas dostawy blachy z ruukki był takze bardzo zadowalajacy, co najwazniejsze słowni ludzie, powiedzieli ze bedzie wszystko na dany dzien i było, a na sam koniec gdy dach i rynny były juz skonczone na wlasny koszt przyslali mi do budziwoja auto i zabrali blache i rynny ktore zostaly, powiem szczerze ze bylo to dla mnie milym zaskoczeniem gdyz nie musialem na wlasny koszt zalatwiac transportu

 

pozdrawiam

DAFIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Grupę!

 

wojcikowie! cena jak za postawienie paczki w normie; my za 136m2 pow. użytkowej z dwoma stropami wyszło 22,500pln, dach też cena w normie- u nas 35pln/m2 ale bez docieplenia tylko ciesielka, krycie , rynnowanie, okna dachowe, wszelkie obróbki rzeźbienie i heblowanie krokwi , podbitka.

co do pokrycia dachowego to mamy z Jarosławia! wyszło taniej a sprzedawca polecony przez dekarza, co zostało to zabrał i fv korygującą przysłał- obsługa supeer.

 

a na budowie naszej...- mamy już rozdzielnię prundu w domu! koniec leniuchowania muszę się wziąć za robotę....

tylko że jak przyszła ochota to przeszła pogoda, znaczy dziadek mróz przyszedł.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich w nowym roku. Strasznie się cieszę ze znalezienia tego forum. Jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami projektu http://www.domek.net.pl/mur_poddasze.php?id=11 z pracowni J. Berezowskiego. Bardzo nam się podoba ten domek choć i tak zastosowaliśmy z mężem pewne zmiany w projekcie. Pozwolenie mamy teraz tylko oczekiwanie na kredyt i możemy ruszać. Budować będziemy pod Przemyślem. Jeśli ktoś ma namiary na beton komórkowy w promocyjnych cenach będziemy wdzięczni. Gorąco pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Grupę!

 

wojcikowie! cena jak za postawienie paczki w normie; my za 136m2 pow. użytkowej z dwoma stropami wyszło 22,500pln, dach też cena w normie- u nas 35pln/m2 ale bez docieplenia tylko ciesielka, krycie , rynnowanie, okna dachowe, wszelkie obróbki rzeźbienie i heblowanie krokwi , podbitka.

co do pokrycia dachowego to mamy z Jarosławia! wyszło taniej a sprzedawca polecony przez dekarza, co zostało to zabrał i fv korygującą przysłał- obsługa supeer.

 

a na budowie naszej...- mamy już rozdzielnię prundu w domu! koniec leniuchowania muszę się wziąć za robotę....

tylko że jak przyszła ochota to przeszła pogoda, znaczy dziadek mróz przyszedł.

pozdrawiam

 

Bogus33 czym kryłeś dach, czy ekipa którą miałeś sprawdziła się? Ja bedę szedł w dachówkę ceramiczną i pomału rozglądam się także za dokładną ekipą która zrobi więźbę i cały dach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lgrzechu!

 

witam, my kryliśmy blachodachówką, ekipa cieśli i dekarzy to dwie różne acz znające się dobrze ekipy. wiem że cieśle też kryją ale tylko dachówką, dekarz też kryje dachówką jednak ja ich dachów pod ceramiką nie widziałem, jednak po tym co u mnie zrobili sądzę że są solidni i godni polecenia.

 

a poza tym Grupo rozpocząłem przygrzewanie papy do ślepej wylewki, fajna robota- przynajmniej ciepło.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ode mnie przyjmijcie życzenia pomyślności w nowym roku!!

Witam kolejnych krajan/krajanów?? moich czyli Lgrzecha i Moskita! Napiszcie w jakich okolicach się budujecie/będziecie budować.

Wójcików też witam :lol:

 

Dzięki, dzieki...też pozdrawiam i sukcesów życzę.

 

Zaczynam w Łańcucie... kiedys rozbudowywałem dom w który obecnie mieszkam... teraz buduje od podstaw dom "marzeń" , dlatego projekt indywidualny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam w Łańcucie... kiedys rozbudowywałem dom w który obecnie mieszkam... teraz buduje od podstaw dom "marzeń" , dlatego projekt indywidualny.

Ale gdzie w tym Łańcucie? Bo ja tyż w tej wsi mieszkam :roll: Z Rz-wa przenieśliśmy się.

 

Niedaleko "Braci Śniadeckich" duża działka na małym wzniesieniu, koło tzw. sadów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Baru jaka to wioska hehehehehhe zaplecze kulturalno spokojne hehehhe A tak po za tym My się budujemy w Głuchowie :) spokojne miejsce.

Listek takie pytanko a Ty gdzie wybudowałeś domek(Czy budujesz) !!!! :)

 

Mam takie pytanko. Mianowicie jak panowie wpatrują się w przyszłość, zwłaszcza ze nasi sąsiedzi wprowadzili Euro (Słowacy) No i widać ze nasz rząd już ma niecne za miarki żeby wprowadzić jak najszybciej Euro. No i pytanie jak to będzie spłatami w banku, naszymi zarobkami. Kurna słuchałem ekonomistów no i powiem ze nie powinno być tak źle a nawet dobrze będzie ale ale ???? no właśnie jak sądzicie????

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Baru jaka to wioska hehehehehhe zaplecze kulturalno spokojne hehehhe A tak po za tym My się budujemy w Głuchowie :) spokojne miejsce.

Listek takie pytanko a Ty gdzie wybudowałeś domek(Czy budujesz) !!!! :)

 

Mam takie pytanko. Mianowicie jak panowie wpatrują się w przyszłość, zwłaszcza ze nasi sąsiedzi wprowadzili Euro (Słowacy) No i widać ze nasz rząd już ma niecne za miarki żeby wprowadzić jak najszybciej Euro. No i pytanie jak to będzie spłatami w banku, naszymi zarobkami. Kurna słuchałem ekonomistów no i powiem ze nie powinno być tak źle a nawet dobrze będzie ale ale ???? no właśnie jak sądzicie????

Pozdrawiam

 

Moskit1 - muszę wypatrzeć twoją budowe - często przez Głuchów jeżdżę a buduję w Laszczynach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...