Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam Grupę!

a szczególnie dedek76 i marzenakm !

 

no i jak myślicie? koniec mrozów na tę zimę czy jeszcze jakaś dogrywka się zdarzy? :D

a u nas papowanie dołu, niebawem ostateczna rozmowa z hydraulikiem i końcowe decyzje co do pieca, grzejników... .

no i pojawił się kolejny dylemat: niby było jasne że podstawowym źródłem ciepła będzie kocioł na paliwo stałe ale jak czytam i rozmawiam z ludźmi to nie jest masakrycznie drogo gazem a w sumie bezobsługowo. i tak ma być docelowo dwa kotły (gaz i p. stałe) tylko nie wiemy od którego zacząć.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę :D

Nie wiem jakie mają ceny, ale na pewno bliżej niż z Hoczwi do Czarnej.

http://www.rejman.sanok.pl/

Mają betoniarnię w Sanoku i w Ustrzykach Dolnych.

 

 

super! Dzieki wielkie. Z USD to juz do wioski za Czarną rzut beretem :) Hoczwi przez Polanę jest dalej. Jeszcze posprawdzam sobie ceny... dzieki raz jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi jakie papierki są potrzebne do odbioru domu i ile trwa ich załatwianie?

 

na ile przed planowaną przeprowadzką nalezy o nie zacząć zabiegać?????

 

my właśnie to przerabiamy , a więc potrzebujesz:

-wypełniony dziennik budowy

-protokoły odbioru wody, kanalizcji, prądu, gazu i umowy na ich dostarczanie

-umowę na wywóz śmieci

-mapę poinwentaryzacyjną

-zaświadczenia od kierownika budowy

-wypełnione wnioski o odbiór

- i najlepsze na konieć świadectwo energetyczne :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ode mnie umowy na wywóz smieci nie wymagali /tak samo jak swiadectwa/

protokoł kominiarski, wod - kan, centralnego ogrzewania - po jednym dniu miałem, mapka powykonawcza czekałem tydzień, elekryczny protokół - chyba 2 tygodnie sie wlokło

acha dodatkowo zarządali ode mnie zapewnienia o odbiorze scieków - to musiałem uzupełniac /w gminie chcieli mnie skroic za to na jakies 2 k zł - ale jak zapytałem o podstawe prawna zmiekła im rura /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, że muszę wrócić do korzeni. Tzn zaczynalam budowę od papierkow i na nich musze skonczyc. Załamaliście mnie. No i oczywiscie znow kasa, kasa i kasa na tym ta papierologia polega :evil:

Ale tak sobie mysle ze zalatwie to jak juz spokojnie zamieszkam. :lol:

Pozdrawiam

 

A ktos pytal o latryne - ja mam takowa - wprawdzie sami robilismy ale u nas sie sprawdziła - tylko transport?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Krótkie pytanko

Posiadam wycene na następujące prace i chciałbym Was zapytać co o tym sądzicie?

- kompletne wykonanie ocieplenia poddasza 15+5 + profile z płytami G-K + przygotowanie pod malowanie - cena z materiałem - za 1m2 wychodzi 110 zł

- wykonanie wylewki, 10cm styro doł, 4cm góra, i odpowiednio 5 i 3 cm wylewki, podówjna papa na dole - cena z materiałem - za 1m2 57 zł (ta cena coś mi sie wydaje za wysoka)

 

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż ta firma nie robi bez materiału.

 

a wychodzi sporo taniej bez materiału ? bo cieżko mi wycenić ile będzie mnie kosztować materiał do prac np. typu wykonanie ocieplenia poddasza, o ile G-K i wełne można jakoś policzyć to z resztą (profile, gładzie itp) już trudniej, nie mówiąc już o tym jakie profile czy jaka wełna. Kompletnie sie na tym nie znam.

 

Poza tym nie chciałbym powierzać bylo komu takiej roboty - widziałem efekty pracy tej firmy (poddasze wyglada super, już w użytkowaniu) oraz usłyszałem opinie gospodarza (same plusy) więc cena 105-110 zł za 1m2 z materiałem wydawała mi sie rozsądna, co o tym sądzicie ?

 

Dodam tylko że dach jest dwuspadowy, 4 okna dachowe + dwie lukarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...