Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

fajna aukcja na alegro ale jest pytanie czy ta osoba ma wymagane uprawnienia do przeprowadzenia certyfikacji i jest na liscie osob uprwanionych ministerstwa inf. jesli nie inaczej nic wam z tego chyab ze tylko w ramach ciekawosci w jakeij kalsie wasz dom jest i to watpliwie bo za cene 1 zl za metr daje za dom 100mkw 100zl jakos nie wiem czy ktos spedzi tyle czasu nad tym za 100 zl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie powstały programy komputerowe które po wstawieniu kilku/ no moze kilkunastu - ale raczej w takie pierdułki nikt sie nie bedzie bawił/ danych

wyliczy to co niezbedne dla urzednika /takie minimum aby sie nie przyczepiał/

za symboliczne 100 czy 200 zł

 

dla hobbystów - pasjonatów pozostana do dyspozycji liczacy z benedyktyńska cierpliwościa "na piechote" "Panowie od świadectw energetycznych ", którzy odpowiednio skasuja takiego deliwenta - pasjonata - za dociekliwośc ...

 

ale poniewaz jest to tylko przykry obowiazek aby "oddac" budynek i zamieszkac / a nie sprzedawac .../

czyli kolejny swistek za który trzeba zaołacic a który inwestorowi jest potrzebny jak ...

 

mysle, ze jednak wiekszość pójdzie na skróty ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no po czesci racja ale programy to sa naprawde ponoc i tylko moze, przynajmniej w pl a po drugie za taki program placi sie sporo pieniedzy za kazdy certyfiakt wiec za grosze tym bardziej nie ma sensu po trzecie jesli sie robi do swojego domu to jest robienie samemu sobie krzywdy oszukujac sie chyba za na sprzedaz to wtedy oszukamy kogos innego miejsze zlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwale się, a co tam................

Właśnie kupiliśmy pustaki na nasz domek - po ponad 2 tygodniach poszukiwań znaleźliśmy najtańszy skład budowlany w Lutoryżu który zaproponował nam 4,60 zł za pustaka POROTHERM 30 P+W WIENERBERGER. Nie będe ukrywać że dowiedziałam się o tym składzie dzięki tej właśnie grupie - ktoś z Was polecił Pana Stanisława Kopacz a raczej jego firmę N.P.T. KOPACZ i to był strzał w tzw. 10

Z tego co wiem to mają też PUSTAK MAX 220 WIENERBERGER KUPNO za 2,99 zł brutto oczywiście.

Ufff mamy już za sobą pierwszy poważny zakup i pierwszy stres - a tyle jeszcze przed nami .................. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ten skald budowlany ma swoj transport iel was kosztowal trasnport i rozladunek dodotakowo? moze macie od niego nr tel chetnie bym skorzystal moze tez jestem na etapie szukania pustakow w dobrej cenie

 

W koszcie pustaków jest już dowóz i rozładunek!

To nr telefonów do tej firmy: 607270662, 178714900

Z tego co wiem to rozładunek i transport w promieniu 20 km od Rzeszowa jest gratis ale Panowie z tej firmy są elastyczni więc myślę iż można się z nimi dogadać

:)

My budujemy ściny zewnętrzne z POROTHERM 30 P+W ale ściany wewnętrzne z Gazobetonu więc zakupiliśmy też bloczki 24x24x59cm za 8,60 zł brutto i Solbet 12*24*59 za 4,50 zł brutto.

Myślę że ceny nie spadną już niżej więc radze już się zdecydować :)

Teraz sprawdzę pozostaje mi sprawdzić ceny bloczków fundamentowych i zdecydować się na zakup - w wspomnianej firmie mają tez ten asortyment - Ogólnie miło mnie zaskoczyli - Oby tak dalej !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze przyznam się - pamiętałam !! że Ty u niego kupowałas Maxa - nawet powiedziałam gościowi że mam namiary od jednej dziewczyny z forum - gość strasznie był zdziwiony że coś takiego w ogóle istnieje

DZIĘKI CI BARDZO ZA NAMIARY !! i

 

Co do Twojego domku - to mój mąż po obejrzeniu zdjęć domku, łazienki i kuchni powiedział że marnujesz się - powinnaś założyć firmę związaną z wyposażeniem wnętrz - masz gust i smak - cytuje męża !! tak więc GRATULACJE od nas za cudowny domek - BRAWO !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukasz jeszcze bloczków fundamentowych to ja mam namiar na firmę z regionu 38x25x12 -3,00zł lub 39x24x14-3,20zł klasa B20 !!! w tym transport i rozładunek HDS-em. Na naszej Grupie dostałem namiar na Firmę Kolbruk z Przeworska ale tam jest znacznie drożej B15 -3,50zł.

 

P.s. ma ktos do odsprzedania stęple budowlane ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukasz jeszcze bloczków fundamentowych to ja mam namiar na firmę z regionu 38x25x12 -3,00zł lub 39x24x14-3,20zł klasa B20 !!! w tym transport i rozładunek HDS-em. Na naszej Grupie dostałem namiar na Firmę Kolbruk z Przeworska ale tam jest znacznie drożej B15 -3,50zł.

 

P.s. ma ktos do odsprzedania stęple budowlane ???

 

Oczywiście !! proszę o namiary na ta firmę !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jesli sie robi do swojego domu to jest robienie samemu sobie krzywdy oszukujac sie chyba za na sprzedaz to wtedy oszukamy kogos innego miejsze zlo

 

jesli ktos chce miec dom energooszczędny to buduje go od podstaw, kupując odpowiedni projekt i odpowiednio izolując dom

po wybudowaniu domu to i 100 swiadectw tego nie zmieni - a mamy tylko kolejny wydatek /papierek dla urzędnika/

 

natomiast jesli ktos chce sobie dom "podrasowac" na sprzedarz

to mając to co ma /czyli nic nie oszukując w grubosci izolacji czy ilości okien/

 

tylko manewrując iloscią mieszkańców /bo kto to sprawdzi ?? :lol: a jesli nawet - to dzis zamelduje tylko siebie i zlece swiadectwo - a jutro domelduje zone, czworo dzieci, tescia i tesciową, szwagra i lokatora ... /

rodzajem opału / bo dzis moge grzac pradem a jutro zapale w kominku/

i /podobno/ iloscia kaloryferów /gdyby jeszcze wynik nie był w pełni satysfakcjonujacy ... :wink: /

to moze kupujacego robic w konia jak chce i ile chce

 

jaka jest wiarygodnoć swiadectwa, w którym mozna udowodnic diametralnie rózne wyniki ? ile wart jest taki papierek ... ? /pytanie retoryczne/

 

a Darek Śledź został trenerem Stali Rzeszów

http://www.stal.rzeszow.pl/topnew.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie

Potrzebuję certyfikat energetyczny a nie audyt jak napisałem.

Dokładnie jak niektórzy piszą chodzi o papier do urzędu po skończeniu budowy.

Wolałbym nie korzystać z allegro bo jeśli mi to nie przejdzie to wtopie pieniądze.

Jeśli kogoś znacie do dajcie namiary. Średnia cena to podobno 800 zł. dla mnie to dość dużo.

Pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jesli sie robi do swojego domu to jest robienie samemu sobie krzywdy oszukujac sie chyba za na sprzedaz to wtedy oszukamy kogos innego miejsze zlo

 

jesli ktos chce miec dom energooszczędny to buduje go od podstaw, kupując odpowiedni projekt i odpowiednio izolując dom

po wybudowaniu domu to i 100 swiadectw tego nie zmieni - a mamy tylko kolejny wydatek /papierek dla urzędnika/

w.pl/topnew.jpg[/img]

hmm niechce nikogo do niczego pzrekonywac pzredstawiam tylko za i przeciw sparwa z ceryfikatem (dla mnie) jest ok jestem wtrakcie budowy jak pisalem moge pzreanalizowac kazda opcje dolozyc stryropian 20 cm nie sztuka kto spowie dam grubby od razu i bedzie ok a co z pzreszkleniami kktos powiem dam super 3 szyby bedzie ok itd itd a czy ktos pomysli ze dawanie z agrubego stryo staje sie nie oplacalne ze za szcelen okna potrzebuja dobrej wentylacji ze nie tylko szcelne okna ale odpowiednia ich wielkosc do oogzrewanego pomieszczenia i wiele innych powodow sam gruby strropian nie robiz domu ekologicznego jak pisales dom buduje sie od podstaw i nie musi byc zadne specjalny projekt po prostu kazdy jeden wystraczy zbudowac z glowa i bedzie pzrynajmniej domem energooszednym nie musi byc super ekologiczny bo to jest glupota taki super domek to pieniadzne w bloto nie odrobi sie do smierci lokatora wiec cala rzecz w tym zeby wyposrodkowac i uzyskac wynik optymalny ot caly problem a ze sprawa w polsc eraczkuje to sowja droga ja robie ceryfikaty w angli juz ponad 2 lata wiec widze jak to sie ma w parktyce pzryznam z e w polsce smiac mi sie chce jak to bedzie robione i sposob obliczen kolejny oplski bubel takze latwo wywyalic 1 tys za bezuzuteczny swistek wiec lepiej go wywalic z porzydkiem i pzrynajmiej wiedziec z a co sie placi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dom buduje sie od podstaw i nie musi byc zadne specjalny projekt po prostu kazdy jeden wystraczy zbudowac z glowa i bedzie pzrynajmniej domem energooszednym nie musi byc super ekologiczny bo to jest glupota taki super domek to pieniadzne w bloto nie odrobi sie do smierci lokatora wiec cala rzecz w tym zeby wyposrodkowac ...

dokładnie - tak samo mysle, Piotr

juz kilka lat jestem na forum i nieraz czytałem przekonywanie typu "muszisz ocieplic fundamenty" "koniecznie" "każdy ociepla" i tym podobne ...

teraz kiedy weszły swiadectwa okazuje sie ze izolacja fundamentów w swiadectwie jest pomijana /po prostu tamtędy jest tak nikły ubytek ciepła, ze nie ma sensu brac to pod uwage ... /

 

nakład moze sie zwróci - ale w trzecim, czwartym czy siódmym pokoleniu ...

czy warto az tak zabiegac o przyszłe pokolenia ... ? /znów pytanie retoryczne/

 

p.s.

ale dmucha

 

" hop, siup - zawierucha ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...