Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam Grupę!

 

no to może po kolei:

 

wójcikowie; sądzę, że cena za dach est znośna. u nas w zeszłym roku ekipy od dachu skasowały 35pln/m2 w tym: więźba, rzeźbienie krokwi i heblowanie, łacenie, nadbitka, krycie blachodachówką, rynnowanie, obróbki, 2 okna dachowe. dach w kształcie litery T w sumie prosty.

 

co do kredytów- gratuluję zdolności. zapytam tylko w jakiej walucie?

co do projektantów- tanio macie. u nas kompletna papierologia 6000pln.

 

a teraz się pochwalę:

no to mamy w końcu drzwi wejściowe(w połowie lutego finał tematu rozpoczętego we wrześniu :evil: :D )

trwają prace hydrauliczne przy c.o .

za mną pierwsze odśnieżanie swoich włości. :D :D :D

 

teraz zapytanie: kto mi poda podstawę prawną do nadania numeru domowi w budowie. z różnych względów chciałbym mieć tam adres do korespondencji i nadany numer domu. na co się powołać w gminie? oczywiście odbioru nie mamy- jest to dom w budowie- chociaż nakaz podatkowy płacimy już od pow. zabudowanej.

ale się rozpisałem

pozdrawiam wszystkich! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Bogus

nie pamiętam dokładnie - to ustawa bodajże z 63 roku

ale procedura jest prosta

składasz pisemnie wniosek o nadanie nr Twojej działce numeru /nie muszisz tego niczym motywowac/

a urzad ma Ci odpowiedziec i to na urzedzie ciazy /w przypadku odmowy/

ta ekwilibrystyka tzn musi wymyslic cos ekstra dlaczego odmawia

 

pisze " z głowy"

ale zasada jest taka

a) obywatel ma działke

b) zwrócił sie o wydanie numeru

i te dwa warunki zobowiązują urzad do wydania numeru

/tzn mozna nadac nr działce bez budynku /

reasumując o ile jakis urzednik rząda jakis "odbiorów" - jest kiepem

a kiepa nalezy tępic bezlitośnie /czyt. nalezy sie odwoływac sie i żądac podstawy prawnej odmowy wydania numeru/

 

 

złotówka i zima sie stabilizuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wieść niesie, jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka - nie będzie mu się wiodło...

Tak więc do roboty rodacy................

U mnie w rodzinnym domu babcia jak jeszcze mogła i miała siły robiła słodki słodkie racuchy i chrust (o nazwie faworki dowiedziałam się gdy zamieszkałam w Rzeszowie w czasach liceum)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez sie smarzyło chrust

 

a tłusta kość nie wystarczy dziś obgryźć ?

musi być pączek ?

 

No zabiłeś mi klina ta kością :lol: jak tłusta to chyba się liczy :D

 

Drodzy Forumowicze! Czy moglibyście zajrzeć do mojego projektu i podzielić się swoimi uwagami np co zmienilibyście itd.? http://www.archon.pl/projekt_domu/dom_w_tamaryszkach/m400baa2f53379, Jestem przed adaptacją i nie chciałabym czegoś przegapić. :) Z góry dziękuję i wszystkim życzę wiosny żeby mogli budować!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moglibyście zajrzeć do mojego projektu i podzielić się swoimi uwagami np co zmienilibyście itd.?
Oglądałem ten proj wczoraj. Rozumiem że chodzi o Dom w tamaryszkach bo sznurek prowadzi do strony głównej archonu (przynajmniej mnie tam zawiódł). Wszystko mi się w nim podoba :) Jedyne co bym zmienił to wykusz, prostokątny bardziej ustawny i praktyczny mi się wydaje. Brakuje mi pokoju na dole (ja potrzebowałem "gabinet") ale to już raczej nie sprawa adaptacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moglibyście zajrzeć do mojego projektu i podzielić się swoimi uwagami np co zmienilibyście itd.?
Oglądałem ten proj wczoraj. Rozumiem że chodzi o Dom w tamaryszkach bo sznurek prowadzi do strony głównej archonu (przynajmniej mnie tam zawiódł). Wszystko mi się w nim podoba :) Jedyne co bym zmienił to wykusz, prostokątny bardziej ustawny i praktyczny mi się wydaje. Brakuje mi pokoju na dole (ja potrzebowałem "gabinet") ale to już raczej nie sprawa adaptacji.

Panie Tomaszu dziękuję za sugestie, gabinet do pracy będę mieć w pokoju nad garażem. Chociaż przydałby się na dole również mały pokoik. Nie ma już co gdybać bo projekt kupiony. Pomyślę nad wykuszem dzięki serdeczne. A już myślałam że nic się nie zmieniło i Rzeszów dalej nie lubi Przemyśla a jednak..............Dzięki że się pan odezwał. Poprawił mi pan humor. Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy wykusz w swoim projekcie i przyznam się iz chciałam go zmienić dopuki nie pojechałam do wybudowanego domku gdzie był wykusz :lol: strasznie mi się spodobał i nie dałam go już zmienić - ale o gustach się nie dyskutuje :oops:

 

Co do Twojego stwierdzenia że Rzeszów nie lubi Przemyśla - to nie do końca chyba tak (sama pochodzę z byłego wojew. Przemyskiego) - wiem że kiedyś kierowcy z Rzeszowa( mój mąż to rodowity Rzeszowianin) nie lubili kierowców z Przemyśla bo ponoć źle jeżdżą :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu dziękuję za sugestie,

Sprawa pierwsza nie "Panie" :)

Sprawa druga dlaczego miałbym nie lubić Przemyśla? Mam przyjaciół z Przemyśla :)

 

A co do wykusza. U siebie nie chciałem mieć bo od razu widziałem straty ciepła. Ale ja, jak to moja mama mówi, mam zboczenie na tym punkcie :wink:

Chodziło mi o zmianę takiego ściętego wykusza na prostokątny a nie o jego likwidację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko mój mąż ma wg mnie zboczenie na punkcie strat ciepła itp.. ale jak już pojechaliśmy do wybudowanych "naszych domków" to musiał ulec z wykuszem :)

Mam pytanko - dla mojej teorii - jesli to nie tajemnica - wg mnie wszytkie osoby powiązane z dziedziną Informatyki maja bzika na punkcie strat ciepła, fascynuja się rekuperacją, pompa ciepła itd.... czy potwierdzisz moją teorie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko - dla mojej teorii - jesli to nie tajemnica - wg mnie wszytkie osoby powiązane z dziedziną Informatyki maja bzika na punkcie strat ciepła, fascynuja się rekuperacją, pompa ciepła itd.... czy potwierdzisz moją teorie :p
Zdecydowanie nie :) Moja żona jest informatykiem z wykształcenia. Ja jestem po inżynierii środowiska na "naszej" PRz. Także "zboczenie" wynika z wyuczonego zawodu, wykonywanego zresztą też :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...