Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witaj Grupo!

 

sobota była obfita nie tylko w opady!

 

w jednej łazience zaczął pan układać płytki. efekt niezły. inny, solidny człowiek polecił mi swojego znajomego też solidnego człowieka i mamy z dnia na dzień dosłownie parapety zewn. .

kupiliśmy trawę ale jeszcze nie posiana, ciekawe kiedy ?

 

pozdawiam i życzę obfitego tygodnia, zwłaszcza zaczynającym!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

wiicemistrz Polski siatkarzy Asseco Resovia Rzeszów poinformował, że dokonał dwóch wzmocnień. Z rzeszowskim klubem kontrakty podpisali 28-letni brazylijski rozgrywający Rafael Redwitz oraz 28-letni reprezentant Polski Wojciech Grzyb

 

Do powyższej dwójki doszedł jeszcze Aleh Akhrem, 26-letni przyjmujący, kapitan reprezentacji Białorusi. Wyróżniający się zawodnik ostatniego finału Ligi Mistrzów gdzie reprezentował barwy srebrnego medalisty tego turnieju Iraklisu Saloniki.

Wzmocnienia Resovii wydają się być bardzo przemyślane, drużyna będzie zdecydowanie mocniejsza niż w minionym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleh Akhrem powinien byc mocnym punktem

szczególnie ze to zawodnik perspektywiczny ze względu na wiek

/tamci to jednoczesnie doswiadczenie ale i czasem i wyrachowanie które przychodzi czesto wraz w wiekiem .../

 

 

w polityce mamy kolejnego przechrzte /po Maniusiu - synu marnotrawnym podkarpackiej ziemi/ Mieczysła Janowski, nagle zapałał dziwną bratnią miłością do PSL u aby wejśc do parlamentu europejskiego

zmiana partii .. .nie ma sprawy, co to dla niego ... byle tylko wypłynąć ...

byle sie nachapac, byle u koryta ...

 

 

 

na pocieszenie - ładna dzis pogoda, lubie taki maj ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie o polityce :D

 

Dzisiaj u nas (na wschodzie podkarpacia) po południou lunęlo i sypnął grad. W ciągu godziny spadło 45 mm deszczu. Wyglądało tak jak na zamieszczonym zdjeciu. Więcej na naszej stronie w działach Podpatrzone i Figa

 

http://www.maciejon.republika.pl/Podpatrzone/09_05_19-027.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie o polityce :D

 

Dzisiaj u nas (na wschodzie podkarpacia) po południou lunęlo i sypnął grad ...

wow !

a u nas ledwo polało ...

Maćku

 

temat wyborczy można by w zasadzie przeklasyfikowac z polityki na socjologie

zadając pytanie troche inaczej :D

np.

dlaczego na podkarpaciu co któryś z kandydatów jak nie spadochroniarz to przechrzta ...?

albo

czy człowiek którego raz wybrano i niczym sie nie wyróznił musi byc już dozywotnio posłem czy deputowanym ?

 

albo

gdzie kiełbasa ? /wyborcza ma sie rozumiec .../

:wink:

 

Bogus

płytki to jest to co tygryski lubią najbardziej ...

zona Ci sie do płytek nie wtrąca ? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, gdzie w okolicy dostanę drzewka owocowe? Okolicy, czyli Rzeszów, Tyczyn- te tereny..

 

na pewno w Albigowej

 

W Siedliskach u Janigi też powinny być :-)

 

 

A odnośnie polityki to w poniedziałek na Rynku Głównym w Rzeszowie widziałem jak wielki Marianno nagrywał swoją reklamówkę wyborczą. Większość w ogródkach piwnych stwierdziła jednozancznie, że Marian bardzo zmizerniał ostatnio , straszna chudzina się z niego zrobiła, a w Europarlamencie przecie zarobki do najniższych nie należą to jak się biedak dostanie to się może nieco poprawi :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A odnośnie polityki to w poniedziałek na Rynku Głównym w Rzeszowie widziałem jak wielki Marianno nagrywał swoją reklamówkę wyborczą. Większość w ogródkach piwnych stwierdziła jednozancznie, że Marian bardzo zmizerniał ostatnio , straszna chudzina się z niego zrobiła, a w Europarlamencie przecie zarobki do najniższych nie należą to jak się biedak dostanie to się może nieco poprawi :lol:

schudł, zeszpetniał ...

ale dziwnie poszlachetniał ? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Grupę!

 

co do wyborów: u nas każdy kto se nie da rady inaczej bierze się za politykę. no i mamy to co mamy. sądzę że polityka powinna być zwieńczeniem sukcesu życiowego; pokazałem co potrafię na polu biznesu, pokazałem że potrafię zadbać o rodzinę, materialnie jestem zabezpieczony no to teraz zrobię coś dla kraju, innych. a u nas? nagle jeden z drugim dostaną pensję o jakiej nigdy nawet nie pomyśleli i w głowach im się przewraca.

 

 

a co do żony i płytek: ja się nie wtrącam. wybiera żona ja dbam tylko o jakość i fachowość. podobnie z kolorem elewacji: wybierze żona , z czego to już ja.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Grupę!

 

a co do żony i płytek: ja się nie wtrącam. wybiera żona ja dbam tylko o jakość i fachowość. podobnie z kolorem elewacji: wybierze żona , z czego to już ja.

pozdrawiam.

 

Dzień bry

 

Mojemu męzowi w pracy też tak radzili, żeby sie nie wtrącał. A ja w tym czasie chodziłam na niego wściekła, że wogle nie interesuje się niczym tylko mi wszystkie najgorsze wybory zostawia. Aż w końcu powiedziałam co myślałam i okazało się, że wybory mojego męża były bardzo trafne. Tak więc lepiej wybierać we dwójkę, bo mogą być różne opinie.

 

 

W Siedliskach u Janigi też powinny być

 

Te Siedliska to daleko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób mających strop żelbetowy. Czy dawaliście między zbrojenia cegłę dziurawkę? Czy ona jest tam konieczna? Podobno jak się nie da cegły to później może odpadać tynk od sufitu ponieważ nie trzyma się dobrze betonu. Wg mnie to nie do końca prawda bo widziałem stropy bez cegły dziurawki i tynki bardzo dobrze się trzymają. Ale chcę poznać dodatkowo waszą opinię na ten temat. Wydaje mi się, że za czasów komuny jak to cement ciężko było dostać to szukano oszczędności aby zmiejszyć zapotrzebowanie na beton i dlatego zaczęto układać cegłę dziurawkę na szalunkach stropowych (mniej poszło betonu), wsypywano gruz do fundamentów itp. Ale może się mylę. Czekam na opinie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybierze żona , z czego to już ja.

pozdrawiam.

 

u mnie sie nie wtrącała ... miłałem wolna reke :D

 

 

Te Siedliska to daleko?

niedaleko Zarzecza /przez Przylasek chyba masz skrót .../

choc pora roku na sadzenie drzewek owocowych ...hm ... powiedziałbym - dość późna

 

Marcos - masz racje

cegła jest wypełniaczem w stropie zelbetowym

tynk trzyma sie sie zarówno na betonie jak i na ceramice

dawniej

w wypadku kiedy beton mieszano ręcznie /często nawet bez betoniarki, transportowano ciagnąc na linie przez bloczek albo przesypywano na podest w połowie kondygnacji a potem znów wyzej/ liczył sie wysiłek

aby strop do nocy skończyc

cegła zastępująca beton /która mozna było układac wczesniej/ była w tej sytuacji wybawieniem

 

acha potem tłumaczono zastosowanie cegły dziurawki - ze strop jest "cieplejszy" od czysto betonowego

ale od czasu jak wynaleziono wełne czy styropian - takie tłumaczenie mnie nie przekonuje

 

podobno Sarkozy i Merkel wybieraja sie odwiedzic Rzeszów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób mających strop żelbetowy. Czy dawaliście między zbrojenia cegłę dziurawkę? Czy ona jest tam konieczna? Podobno jak się nie da cegły to później może odpadać tynk od sufitu ponieważ nie trzyma się dobrze betonu. Wg mnie to nie do końca prawda bo widziałem stropy bez cegły dziurawki i tynki bardzo dobrze się trzymają. Ale chcę poznać dodatkowo waszą opinię na ten temat. Wydaje mi się, że za czasów komuny jak to cement ciężko było dostać to szukano oszczędności aby zmiejszyć zapotrzebowanie na beton i dlatego zaczęto układać cegłę dziurawkę na szalunkach stropowych (mniej poszło betonu), wsypywano gruz do fundamentów itp. Ale może się mylę. Czekam na opinie.

 

To może ja coś wtrące nt temat - jako iz przerabiałem "stare - dobre" technologie zarówno w czasie kształcenia jak i w czasie swojego remontu powiem tak:

- w latach powojennych stosowano stropy Klaina ceglane; nie do zabicia pod względem estetycznym i konstrukcyjnym stropy kolebkowe (nawiasem mówiąc żal że dziś się ich już nie stosuje) w latach 60-70 stosowano stropy juz zbrojone z wypełnieniem ceramiką - później lata 80-90 stropy monolityczne lane zbrojone - obecnie wracamy do czego???? - ceramika zbrojony beton :):) (DZ, FERT, Teriva) Dlaczego ??? - a dlatego że:

- ceramika jest wypełniaczemtańszym niż beton

- ceramika jest lepszym materiałem izolacyjnym niz beton

- ceramika jest cichszym materiałem niż beton

- ceramika jest lżejszym materiałem niz beton

- zastosowanie wypełnienia w stropie prowadzi do ograniczenia wody technologicznej - tak więc teoretycznie szybszego osuszenia z niej budynku

- sczepność obu materiałów jest równie dobra (tak więc argument że czegoś coś trzyma się lepiej jest złudna)

Tak więc chyba sprawa czy włozyć tą cegłe jest oczywista. Powiem tak - włożyć i się cieszyć że tam jest :)

Myślę że nie przynudziłęm zbytnio tymi swoimi wywodami....

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób mających strop żelbetowy. Czy dawaliście między zbrojenia cegłę dziurawkę? Czy ona jest tam konieczna? Podobno jak się nie da cegły to później może odpadać tynk od sufitu ponieważ nie trzyma się dobrze betonu. Wg mnie to nie do końca prawda bo widziałem stropy bez cegły dziurawki i tynki bardzo dobrze się trzymają. Ale chcę poznać dodatkowo waszą opinię na ten temat. Wydaje mi się, że za czasów komuny jak to cement ciężko było dostać to szukano oszczędności aby zmiejszyć zapotrzebowanie na beton i dlatego zaczęto układać cegłę dziurawkę na szalunkach stropowych (mniej poszło betonu), wsypywano gruz do fundamentów itp. Ale może się mylę. Czekam na opinie.

 

Mam monolit bez cegły dziurawki.

1 mit - oszczędnośc. Stosowanie dziurawki jako wypełniacza miało sens, gdy była ona ponizej 50gr/szt. To co zaoszczeedziłbym na betonie musiałbym pomnozyc x2 płacąc za cegłę.

2 mit - strop jest duzo lżejszy. W najlepszym wypadku o ok 5-10% .

 

Czy tynk odpadnie zalezy od tynkarzy a nie tego co jest na stropie.

W moim przypadku nie mozna było zastosować cegły, poniewaz mam strop jednokierunkowo zbrojony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam monolit bez cegły dziurawki.

1 mit - oszczędnośc. Stosowanie dziurawki jako wypełniacza miało sens, gdy była ona ponizej 50gr/szt. To co zaoszczeedziłbym na betonie musiałbym pomnozyc x2 płacąc za cegłę.

2 mit - strop jest duzo lżejszy. W najlepszym wypadku o ok 5-10% .

 

Czy tynk odpadnie zalezy od tynkarzy a nie tego co jest na stropie.

W moim przypadku nie mozna było zastosować cegły, poniewaz mam strop jednokierunkowo zbrojony.

 

Listku drogi - na podkarpaciu 80% stropów to jednokierunki - a co szkodzi (zbrojenie co 12cm po krótszej długości pomieszczenia) cegła i nadbeton ????

Zasada stropów jednokierunkowych jest taka że porostu powierzchnia musi być bardziej posztkowana ścianami nośnymi. Dla jednokieunków to max 6m ale wiąże sie to oczywiście z "pogrubieniem zbrojenia - dlatego też kiedyś stosowało się conajmniej 2 ściany nośne wewnątrz budynku - coby te rozpiętości zeszły do 4,5 - 5 m

Jeżeli chodzi o wspołczynniki "ciepłość" takiego stropu to chyba oczywista rzecz

cegłapełna lambda 0,77 W/m*K opór - 0,06 m2*K/W

beton zwykły kruszywowy lambda 1,7 W/m*K opór - 0,03 m2*K/W

 

Opory dla 5 cm - tak więc widać prosto że o 100% cegła stawia większy opór.... a co za tym idzie jest "cieplejsza"

Druga strona medalu jest taka że po kiego grzmota "walczyć o ciepłotę" na stropach dzielących parter i piętro....

 

P.S. Dobra już nie przynudzam... :)

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listek w pełni się z Tobą zgadzam. Też mi się tak wydaje.

 

Natomiast co do argumentów sebo8877:

-ceramika jest wypełniaczemtańszym niż beton

 

w moim przypadku nieprawda; cegła dziurawka kosztuje u mnie 66gr a wycinek betonu o rozmiarach tej cegły 51gr

 

- ceramika jest lepszym materiałem izolacyjnym niz beton

 

w przypadku stropu odzielającego pomieszczenia ogrzewane to za bardzo nie ma znaczenia, a jeśli już to najlepszym materiałem izolacyjnym jest styropian lub wełna

 

- ceramika jest cichszym materiałem niż beton

 

To zależy co przez to rozumieć. Ale ogólnie jeśli chodzi o wyciszenie to materiały budowlane o większej gęstości lepiej tłumią dzwięki (chodzi mi oczywiście o cegły i beton a nie o stal)

 

- ceramika jest lżejszym materiałem niz beton

 

Zgadzam się, ale czy to jest istotne. W przypadku akustyki to wada. W przypadku strzałki ugięcia stropu to myślę że jak strop jest dobrze zaprojektowany i wykonany to nawet jak jest cięzki to i tak strzałka ugięcia zmieści sie w normie

 

- zastosowanie wypełnienia w stropie prowadzi do ograniczenia wody technologicznej - tak więc teoretycznie szybszego osuszenia z niej budynku

 

A co w przypadku gdy ktoś przygotował strop z ułożoną cegłą do zalania a przez całą noc padał deszcz i w tej cegle zromadziło się dużo wody. Rano przyjażdza gruszka i zalewają strop a woda w cegle zostaje.

 

 

 

To na razie tyle. Staram się tylko zrozumieć co powoduje że wiele osób wkłada cegłę między zbrojenie zamiast wypełnić to betonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...