Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam Grupę!

 

wódka, zwana też weselem się udała- lokal miał klimatyzację :D

 

dziś kolejne koszenie trawnika- ładnie się ukorzenia. dziś też pozytywnie załatwiona reklamacja na drzwi frontowe- ma być dobrze (poprawa montażu i regulacja); jakieś fatum nad tymi drzwiami frontowymi wisi: 6miesięcy czekania, zmiana dostawcy, teraz reklamacja ...- mamy nadzieję że to koniec.

no i eszcze jeden temat: ma ktoś z was pomysł na odpad styropianowy? pozbyłbym się tego dzadostwa, może gdzieś jakaś firma przyjmuje?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

... ma ktoś z was pomysł na odpad styropianowy? pozbyłbym się tego dzadostwa, może gdzieś jakaś firma przyjmuje?

pozdrawiam

 

w ubiegłym roku /mniej wiecej o tej porze poszukiwałem czegoś takiego/

mogłem odpady zagospodarowac -wpychając miedzy krokwie budynku gospodarczego/

 

co do zbycia - zapytaj w NTB Głogów

 

a nie masz za sąsiada jakiegoś rolnika ze śrutownikiem ?

mógłbys /po zesrutowaniu/ sprzedac granulat ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Grupę!

 

dzięki wiolasz za radę!

 

a teraz z innej beczki: jakiś czas temu podziękowaliśmy glazurnikowi. miał przyjść inny też z polecenia i dzisiaj nam oznajmił że nie bierze tej roboty... :evil:

macie jakieś namiary na dobrych glazurników w rozsądnych cenach? w grę wchodzą też inne prace wykończeniowe...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

czy ktos mi pomoze gdzie najtanie, okolice rzeszowa,jarosławiaj mozna kupic styropian swisspor lambda, moze sie orientujecie w jakiej cenie jest w chwili obecnej

Hej

Do osób z okolic zaczynających ocieplać swoje domki.

http://www.allegro.pl/item679166465_styropian_swisspor.html

 

sorki za prywatę ale muszę zwolnić miejsce w garażu na węgiel :lol:

 

http://forum.muratordom.pl/grupa-podkarpacka,t961-12900.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałam robotę jednego gościa. Sam robił całą łazienkę. Wszystko sam sobie kupował, bardzo skrupulatny. Sam potrafi podejmować decyzje (rozsądne). Słyszałam tylko, że długo mu ze wszystkim schodzi ze względu na tą dokładność.

 

Skoczylas Marek

604 124 931

Nie wiem, jak cenowo. Trzeba pytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko jako laik w tym temacie :p

Ekipa budowlana ma przystąpić do wykonania stropu TERIVA a w związku z tym mam przygotować/wypożyczyć:

Stęple 100 sz.

Pająki 30 szt. Kosze pojedyncze i podwójne

no i właśnie DOKE !! tak się wymawia ale jak się pisze?? to już nie wiem :oops: i właśnie z takim pytaniem zwracam się do osób już będących w temacie :wink: co to u licha te DOKE ?? i gdzie ja mam to wypożyczyć ?

mam tego mieć 20 szt-5m, 20szt.- 4m i 20szt.- 3m !!

Pozostawiam fakt że transport tego sama pewnie muszę załatwić no ale najpierw muszę to coś znaleźć !!

 

Stemple, pająki i kosze wypożyczam na Okulickiego ale DOKE nie mają tam :evil:

Ma ktoś jakąkolwiek wiedzę o tym gdzie to dorwę ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

czy ktos mi pomoze gdzie najtanie, okolice rzeszowa,jarosławiaj mozna kupic styropian swisspor lambda, moze sie orientujecie w jakiej cenie jest w chwili obecnej

Hej

Do osób z okolic zaczynających ocieplać swoje domki.

http://www.allegro.pl/item679166465_styropian_swisspor.html

 

sorki za prywatę ale muszę zwolnić miejsce w garażu na węgiel :lol:

 

http://forum.muratordom.pl/grupa-podkarpacka,t961-12900.htm

 

Dzięki Brzoza za pomoc. Miejsce w garażu zrobione :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... pytanie jaki % da sie uzyskać?? 70-80%

 

Sebo8877

Sebo

na początek planuje jakies 15- 17 %

gdyby to wyszło nie teges, to destylacja i wtedy dokładamy gradusów :wink:

 

... co to u licha te DOKE ?? i gdzie ja mam to wypożyczyć ?

mam tego mieć 20 szt-5m, 20szt.- 4m i 20szt.- 3m !! ...

Doke jest to kompleksowy system szalunkowy /inaczej firma, marka jak Peri, Hennebeck/

natomiast z podanych długości podejrzewam, ze robotnicy maja na myśli te zółte drewniane dwuteowniki nad stemplami ...

http://www.forum-budowlane.pl/imgs_upload/Image/06_2007/68_1.jpg

 

jesli robotnicy proponują ten system - powinni wiedziec gdzie sie to pożycza ...

trzeba ich tylko przycisnąć albo im coś obiecac ...

 

 

 

Dzięki Brzoza za pomoc. Miejsce w garażu zrobione :lol: :lol: :lol:

suuper !:D

 

miłej niedzieli wszystkim !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

 

zwracam się do Was z takim pytankiem. Powiedzcie mi jak ja mam zaplanować przed wylaniem chudziaka gdzie chcę mieć zlewy wannę kibelek......itd....

Przecież znając siebie to za chiny ludowe się nie zdecyduję........

Też mieliście z tym problem?? kurcze mam dylemat

 

Czy tylko kanalizację muszę rozprowadzić??czy coś jeszcze trzeba przewidzieć przed zalaniem?? gdzieś coś czytałam o nawiewie do kominka.....

Ja zwariuję a to dopiero początek :-? :-? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież znając siebie to za chiny ludowe się nie zdecyduję........?
Brzmi to nieciekawie. Masz chyba projekt i albo budujesz wg. projektu albo masz koncepcje własną, z której wynika m,in. lokalizacja przyborów wodnych. Poza tym, jeżeli wyprowadzisz rury na poziom chudziaka to dla wc będziesz mógł to skorygować nawet o kilkanascie cm w warstwie miedzy chudziakiem a posadzką. Wyprowadzenie dla wanny czy brodzika można tez bez problemu w tej warstwie zmienieć o spore odległości. Do zlewozmywaka czy umywalej będziesz mógł taka korektę równiez robic w ścianie.

 

A co do innych rur pod chodziakiem. Tak jak piszesz - doprowadzenie powietrza do kominka. Poza tym nalezy zrobić przepusty (rurami typu peszel z pilotami) na wejścia i wyjścia do/z domu wszelkich kabli i rur (prąd, telefon, domofon , oświetlenie ogrodu, wyprowadzenie wody na ogród itd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

 

zwracam się do Was z takim pytankiem. Powiedzcie mi jak ja mam zaplanować przed wylaniem chudziaka gdzie chcę mieć zlewy wannę kibelek......

 

W podjęciu decyzji pomógł mi program do projektowania kuchni "ikea", oraz do projektowania łazienek - "Koło". Bardzo proste programy do ściągnięcia z netu za darmo.

Wpisałam dane, poustawiam sprzęty, obejrzałam w 3D i zmieniłam wszystko jeszcze ze cztery razy - po czym podjęłam decyzję. Już się jej trzymam. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...