Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam Grupę Podkarpacką,

Budujemy z mężem w Rzeszowie. Ja raczej do podczytujących należę, niż do piszących. A uaktywniam się, żeby ostrzec. Widzę, ze coś o złodziejach było ostatnio. W ostatni weekend, z piątku na sobotę do trzech domków w budowie obok mojego - na Staroniwie były wlamania. Domy na etapie wykańczania - karton-gipsy. Naszego, na szczęście, ale nie wiemy czemu, nie ruszyli. Jacyś amatorzy chyba, łomami otwierali okna, które zmasakrowali, w sumie z trzech domów wzięli wkrętarkę, wiertarkę i piłę. Łup mały, ale dewastacja straszna. W efekcie - wykupiliśmy ubezpieczenie domu w budowie od dewastacji i kradzieży (pani z naszej firmy źle nas poinformowała, że nasz wariant ubezpieczenia obejmuje dewastację, a dopiero jak zaczęłam drążyć okazało się, że tak nie jest) i założyliśmy alarm, do którego przymierzaliśmy się od paru miesięcy... nie lekceważcie sobie tego, tak jak my to zrobiliśmy.

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam!

 

no to mamy dzień bez widzenia słoneczka...szkoda wszak wakacje- ciekawe czy podleje mi trawkę :lol:

 

pożegnałem glazurnika...zjawił się jakby nigdy nic, zdziwiona mina, że mam jakieś zastrzeżenia, wcześniej sprawdziłem podany w dokumentach adres- nieaktualny, od kolesia jechało piwskiem- rozstaliśmy się.

Baru, dzięki za namiar.

mam na oku następcę glazurnika...zacznie od pom. gosp. - zobaczę jak mu wyjdzie zanim puszczę go na salony :D

 

pozdrawiam wszystkich życząc oczywiście uczciwych wykonawców i obfitości szczęścia i pieniędzy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

a i ja czekam na troche deszczu w sobote posadzilem 150 tuji i posialem trawke i do dzis musze codziennie wszystko podlewac, przydalby sie deszczyk zeby troszke pomogl,

 

czy ma ktos jakis namiar na kogos od dachu bo wypadaloby mi dokonczyc wkoncu te kominy i dach :)

 

pozdrawiam

DAFIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam na oku następcę glazurnika...zacznie od pom. gosp. - zobaczę jak mu wyjdzie zanim puszczę go na salony :D

 

pozdrawiam wszystkich życząc oczywiście uczciwych wykonawców i obfitości szczęścia i pieniędzy :D

 

bogus- jak ty bedziesz ,tak przeganiac tych glazurników ,to ci pomieszczeń gospodarczych zabraknie :wink:

 

Ja pozegnałam dzisiaj swojego,ktory skonczył robotę.Jakosc wykonania b.bobra ,cenowo -drogo ,gdyby nie pomoc rodzicow :D szarpło by mnie.

 

Witaj skorpion.

Ja tez raczej naleze ,do tych czytających. Moje kochanie tez załozyło alarm, ale mimo ze go mamy, nie zostawiamy ,cennych zeczy na oczach.Co to dla złodzieja wziąść wiertarke pod pachę i w nogi. Nim ktoś przyjedzie ,jego dawno nie bedzie.

A tak na marginesie ,jaka fajna jazda jest :wink: jak dostaniemy wiadomosc o alarmie, zdazyło się kilka razy - na szczescie fałszywe a to cma wpadła albo wilgotność wysoka.Mąż nie jedzie wtedy sam, bo samemu to po głowie można dostać. Zawsze mamy stresa przed wyjazdem na dłużej ,no bo nie daj boze dostaniemy sms-a a bedziemy 200km stąd. w ostateczności idzie umowe podpisać z firmą ochroniarską ale to dodatkowe koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo będę docieplał swój domek, w zwiąkzu z tym mam pytania, której firmy wybraliście system dociepleń i dlaczego? Czy ma to jakieś większe znaczenie w wytrzymałości elewacji? Majster poleca mi system knauf, podobno bardzo dobry, klej do siatki zawiera wlókna przez co warstwa siatki zbrojącej jest mocniejsza. Wspominał mi jescze o greinplast, troszke gorszy od knaufa. Jeszcze nie robiłem wycen w składach budowlanych, knauf jest na pewno droższy. Może polecicie mi jekieś sklepy w których dostaliście dobrą cenę na materiały do docieplenia.

Z góry dziękuje za odpowiedzi, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

 

 

 

... Zawsze mamy stresa przed wyjazdem na dłużej ,no bo nie daj boze dostaniemy sms-a a bedziemy 200km stąd. w ostateczności idzie umowe podpisać z firmą ochroniarską ale to dodatkowe koszty...
zleceniodawcą /wg dziennikarzy/ porwania Olewnika był informator policji ...

za okupacji mówiło sie o takim - szpicel ....

dlatego miał tzw. "parasol" czyli policja albo zapewniała mu alibi albo zacierała slady albo "opóźniała" zbieranie dowodów ... a moze tylko "przymykała oko"...

na razie tego jeszcze dokładnie nie wiemy ...

 

ci co okradli domy na "Niwie" - jeszcze nie wiadomo z kim mieli koneksje ...

p.s. 1

firma ochroniarska - to / w wiekszości/ "specjaliści", / eks - psy .../

 

p.s. 2

u mnie kolejny dzień pochmurno i brak deszczu ...

w lesie wysychają resztki traw - zaczyna sie susza ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firmy ochroniarskie mają swoje "patenty" na przekonanie potencjalnego klienta co do konieczności korzystania z ich usług...

kilka miesięcy temu mój mąż zadzwonił do jednej z nich z prośbą o wycenę monitoringu budynku, w którym pracuje.

wyjechał na kilka godzin zostawiając prywatny samochód pod firmą, a gdy wrócił zastał kabelek po wyrwanej na "ch..." antenie z CB radia :evil:

o tym, że nie dokonały tego jakieś małolaty może świadczyć fakt, że złodziej nie był przygotowany na to, aby kabel uciąć tylko go na siłę ciągnął...

no cóż panowie przyjechali, popatrzyli, a że nie było się czego czepić to czepili się anteny... :evil:

a wszystko w biały dzień przy trasie międzynarodowej...

 

jaki jest morał z tej bajki?? dopiszcie go sami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Grupę!

 

 

Sloneczko sie jednak pojawiło- witaj! :D

 

danut@! myślę że nie braknie, jestem umówiony na rozmowę i oglądanie , gość z polecenia. pożyjemy zobaczymy.

 

mam prośbę tak na pilnie: potrzebny logopeda, polecicie kogoś dobrego? dobrze jakby z praktyką w niepublicznej sł. zdr. lub domową ale nie koniecznie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam skromne pytanie do początkujących ile płaciliście za projekt przyłącza wod-kan i elektrycznego proszę o aktualne ceny :)

 

Przyłącze wod-kan 300,00 (nie poleciłabym wykonującego), elektryczne 400,00 ale zależało mi na czasie, a współpraca z przygotowującym to przyjemność.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam skromne pytanie do początkujących ile płaciliście za projekt przyłącza wod-kan i elektrycznego proszę o aktualne ceny :)

 

Przyłącze wod-kan 300,00 (nie poleciłabym wykonującego), elektryczne 400,00 ale zależało mi na czasie, a współpraca z przygotowującym to przyjemność.

 

Powodzenia

dziękuję za informację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ziomkow, zostalo mi 4500 holenderskiej, recznie formowanej cegly klinkierowej z ogrodzenia (tak samej jak u mnie na stronce: http://siedlisko2005.susnet.pl/mur.html ) i jezeli ktos potrzebuje i to odstapie po naprawde dobrej cenie - kontakt wylacznie na priv-a

ta cegielka w detalu to az 3,65zl za szt a ja odsprzedam za 2,35zl

cegla nadaje sie na elewacje, ogrodzenia, kominki i.t.p.

pozdrawiam

 

MonteChristo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Anetko - bardzo miło Cię znów czytac :)

Witam. Mam pytanie do Was, juz doswiadczonych inwestorow. Jak to jest z Wylewkami na poddaszu, czy robi sie takiej same jak na parterze na styropianie. Jesli tak, to jak ich zgrac potem z balkonem ?

 

 

Podtrzymuję pytanie ,też jestem zainteresowany tym tematem.

wylewki na piętrze robiłem na "symbolicznym" styropianie i jakies 3- 3,5 cm jastrychu - chodziło mi w tym wypadku o amortyzacje jakiś stuków z poddasza niz o izolacje cieplną

 

jak "zgrac" poziomy z wylewką ?

- jedni podnoszą płyte balkonu w stosunku do poziomu płyty stropu /wyżej szalunek balkonu/

- inni dorabiaja do tego ideologie o "mostkach cieplnych" i opatulaja balkon warstwa styropianu /styroduru/- tak grubą aby zrównac warstwy do poziomu podłogi poddasza

 

 

troszke polało /choc nie tak jak na kolarzy w Krynicy .../

a mogło by u nas, zamiast na tych biednych ludzi ... /niektórzy w tych opietych przemoczonych spodenkach wyglądali tak, jakby sie posikali .../

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...