Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam Grupę!

 

no to pogoda nam sie załamała ale mam nadzieje że to tylko chwilowe załamanie.

 

co do skosów betonowych i ocieplenia:

ja i chyba większość ma następująco: (od dołu) beton, styropian , siatka , klej ewentualnie wylewka, więźba, pokrycie dachowe.

 

 

witam nowych.

 

materiał na nasz płot nabiera koloru: sztachety są już gotowe, zostało tylko pomalować (oczywiście na kolor podbitki i balustrad balkonowych) :D

no i przyjechały płytki na schody zewnętrzne. niestety na pana od ich układania trzeba będzie kilka dni poczekać.

no i parkiet mamy już zamówiony :D

a i jeszcze żona wybrała klamki wewnętrzne- wyjątkowo szybko poszło, teraz tylko poczekać... :evil:

 

no to życzę miłej niedzieli :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do kolegi mika73 napisał:

Lesko fajne miejsce tylko pozazdrościć

co do ocieplenia poddasza

proponuje ci dać wełnę 12 i do tego specjalną folie nie pamiętam jej nazwy. zastępuje ona watę o grubości 20 cm. praca z tym jest dużo wygodniejsza. wychodzi w kosztach prawie tak samo.

 

dzięki, dopytam się co to za folia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

co do blachodachówki to my mamy balexmetal. dlaczego? bo taką nam polecił dekarz, bo ma z tą blachą bardzo duże i dobre doświadczenie. poza tym wskazał nam dostawcę tańszego niż przedstawicielstwo w rudnej. wskazany sprzedawca przyjechał na budowę zmierzył dach, przyjął zamówienie na pokrycie, blachę na obróbki, okna dachowe i system rynnowy i po ponad tygodniu przywiózł wszystko na plac budowy wraz z fv. co najlepsze, to co zostało (el. syt. rynnowego, całe arkusze blachy gładkiej, wkręty) zabrał i przysłał korektę fv.

a co do jakości tej blachy...sądzę że jak z każdą inna powiedzieć cokolwiek będę mógł tak za 15 lat... :D wszelkie opinie " mam od roku/dwu i wszystko jest oki/ nic nie cieknie" są co najmniej na wyrost.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz pytanie do wszystkich forumowiczów

zaczynam poszukiwać blachy na dach interesuje mnie blacho dachówka ale nie połysk macie jakieś namiary

poproszę o podesłanie na priwat lub na forum coś napisać a i jeszcze czym mam się kierować kupując blachę

 

Jeśli chodzi o blachę - to tyle opinii ile producentów. Zanim wybrałam, myślałam, że zwariuję. W końcu jednak zdecydowałam się na Regamet. Trafiłam oczywiście również na mało pochlebne zdania, ale dotyczyły polskiej blachy, a oni mają w swojej ofercie również niemiecką - ThyssenKrupp Z POWŁOKĄ PLADUR - RELIEF, troszkę droższą, ale na jej temat przeczytałam dużo dobrego.

 

mój dach - kolor czarny mat

 

http://lh6.ggpht.com/_KGb17iAt8iA/SoMiHUblvWI/AAAAAAAABNQ/-OiYrwoPlsg/s640/SDC10667.JPG

 

to link do ich strony

http://www.regamet.com.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

 

Jeśli robi się skosy z płyt KG to w następującej kolejności: paraizolacja, pierwsza warstwa wełny, druga warstwa wełny pomiędzy krokwiami, membrana wysokoparoprzepuszczalna.

A jak jest w przypadku skosów wylewanych. Jak jest w przypadku ocieplenia styropianem a jak wełną?

na część skośną połozyłem wełne a na nią pape izolacyjną

na część płaską stropu ocieplenie /z głównyym udziałem granulatu styropianowego/ i cienka szlichta

 

miłego rozpoczynajacego sie tygodnia wszystkim zyczę !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

co do blachodachówki to my mamy balexmetal. dlaczego? bo taką nam polecił dekarz, bo ma z tą blachą bardzo duże i dobre doświadczenie. poza tym wskazał nam dostawcę tańszego niż przedstawicielstwo w rudnej. wskazany sprzedawca przyjechał na budowę zmierzył dach, przyjął zamówienie na pokrycie, blachę na obróbki, okna dachowe i system rynnowy i po ponad tygodniu przywiózł wszystko na plac budowy wraz z fv. co najlepsze, to co zostało (el. syt. rynnowego, całe arkusze blachy gładkiej, wkręty) zabrał i przysłał korektę fv.

jeśli można poproszę na priv namiary na tego świetnego dostawcę blachy.

Pozdrawiam Zuza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ogóle nie mam materiału...

 

Jest jakoś trudnodostępny?

czy ja wiem ... :-? /mysle ze z surowym nie ma kłopotu ... /

a z wysuszonym ... moze być /tzn. można kupic mokre deski jako "niby suche"

albo osike w cenie brzozy, brzoze z cenie debu itd. / :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...