Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam Grupę!

 

no na polku faktycznie jakby zima powiało, a w naszym domku dziś było 20 st.C!

no i podłoga błogo ciepła- zastanawiałem się dzisiaj czy dobrze zrobiliśmy że daliśmy parkiet w sypialniach a nie ciepłe kafelki :D

mamy juz gotową zabudowę garderoby przy naszej sypialni- brakuje tylko półek. jak dobrze pójdzie to na dniach będziemy mieli wymalowaną i otapetowana sypialnię.

 

jednak nie jest różowo tak do końca...być może będziemy skazani na internet radiowy lub jakiegoś iplusa czy coś podobnego...

w związku z tym pytanie: jak to chodzi , ktoś z tego korzysta? co wybrać?

pozdrawiam i życzę pogody jakby ktoś potrzebował...

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no trzeba przyznać że Pudzian dał czadu na ringu ,, to było piękne w jego wykonaniu, jak by staną z Gołotą na ringu to by dopiero pokazał he he :D

Pudzian unicestwił Najmana

rzucił się na niego z serią kopnięć po nogach

a gdy Najman padł na deski - ciosy z góry ... po głowie ...

 

gdy oglądam tajski boks jak i takie walki gdzie granice między walka, a checia pozbawienia kogoś zdrowia czy zycia ulegają zatarciu - mam mieszane uczucia :-?

czuje sie jakby mi pokazywano walke psów gdzie walczy sie dotąd, az jeden z psów przestaje sie ruszać ...

 

.... 12 stycznia tego roku wplacilem 1-sza rate...do dzis nawet nie ma projektu nawet ..i co ja im moge?? pomozcie radami jakos ...

ech ...szkoda mówic

to państwo w państwie

widziałeś jak odpicowują sobie własne gniazdka ?

jak wygląda Zakład Energetyczny w Rzeszowie ?

jak posterunki "odstawione"?

ociekają w dostatki, nie wiedza sami co z pieniędzmi zrobic ... :evil:

gdyby nie resztki wstydu jakie im /chyba ?/ jeszcze pozostały - to zamiast krzeseł bujanych mieli by pokupione złote trony

i pozdrawiali swoich poddanych skinieniem berła

poddany zaś musiałby od progu sie wczołgiwac, z twarza pochylona ku ziemi ...

tak im sie d.upach poprzewracało

 

interes klienta im wisi jak kilo kitu ...

 

p.s.

trzeba by biura poselskie powiadamiac o takich przypadkach

moze wtedy uchwala ustawe i pododbieraja szefom ZE nienalezne apanaże /tak jak poodbierali juz SB ekom /

a wtedy reszta tego towarzystwa może wreszcie wezmie sie do roboty .... :-?

 

 

pytanie z innej beczki (nie Pudzian...). Czy można na działce krzyżować kanalizacje np. z rura wodną?

 

można

/mam taka krzyżówka na działce/

 

... jak to chodzi , ktoś z tego korzysta? co wybrać?

pozdrawiam i życzę pogody jakby ktoś potrzebował...

pozdro

jesli dadzą Ci duży limit KB, jesli siec jest niezawirusowana, jesli w sieci nie siedzi w jednakowej porze sporo osób, jesli nie wieje silny wiatr, nie pada deszcz, nie ma sniezycy, itp. - wszysko jest OK

 

z bezprzewodowego korzystam od kilku lat /wczesniej miałem neostrade/ ale teraz nie krzywdze sobie

 

z moich doswiadczeń - dobrze jest miec maszt nadawczy w zasięgu wzroku, dobrze dobrana antene odbiorczą, dobrze dostrojoną na kierunek, i w miare krtótki przewód między antena a kompem

 

a snieżek sobie pruszy i pruszy ...

bajkowo sie zrobiło ...

 

p.s.

podobno na butelkach alkoholi maja pojawić się ostrzeżenia o jego szkodliwości - rząd planuje, ze dzieki takiej "reklamie" spożycie w Polsce powinno spaść o 100 % ...

tylko prezydent ma zamówic partię "małpek" z nowymi napisamii - bo w kancelari chca poczytac o szkodliwości picia ... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak nie jest różowo tak do końca...być może będziemy skazani na internet radiowy lub jakiegoś iplusa czy coś podobnego...

bogus33 z której strony Rzeszowa mieszkasz? Bo mojego moge polecic z czystym sumieniem.

Mam, korzystam i jestem bardziej zadowolona niż z poprzedniego z kabla :)

Nie zdarzyły się nam (odpukać w niemalowane) jak na razie (1,5 roku) żadne przestoje, obniżenia prędkości - pomimo śnieżyc, ulewnych deszczy oraz silnego wiatru. Korzystamy mniej więcej od 2 lat. Wcześniej kabel z TPSA.

Ale dużo zalezy od operatora - sąsiad miał innego i psioczył na niego prawie codziennie.

Pozdrawiam zimowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Boguś, moja siostra ma Play, jest bardzo zadowolona, jednak nie wiem czy w Twoich stronach bedzie działał bez zastrzeżeń. Najlepiej zapros do siebie kolegę z laptopem i spróbujcie jak chodzi. Ja mam z gminnej spółdzielni i jestem zadowolona bardzo. Działa zawsze z wyjątkiem przerw w dostawie prądu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danbeat jestem w szoku,że energetyka tak załatwia twoje przyłącze.

Ja złożyłam dokumenty w maju ( 150 m przyłącza), a od lipca mam prąd (15 km od Rzeszowa).

 

a ja w szoku nie jestem, półtora roku zalatwialem prad ale udalo sie :), gdyby nie pomoc jednej osoby trwaloby to zapewne ponad 2 lata :), na szczescie mam juz prad i jest ok, takze zycze wytrwałości :)

 

pozdrawiam

DAFIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Grupę!

 

dzięki za info i necie. bedę się musiał przejść po różnych operatorach i popróbować- myślę że większość ma taką opcję. po domu sygnał będę chciał rozprowadzić bezprzewodowo- ruter.

 

co do telewizorni to chyba będzie cyfrowy polsat.

 

a w domku trwa malowanie. jest dobrze. ciekawe jak wyjdzie nam tapetowanie- nigdy tego ani ja ani żona nie robiliśmy, a tapetę dość ładną i drogą wybrała żona

:D

pozdro wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby zima, pora wytchnienia a mamy ciagle jakies manifestacje ...

 

protestują stoczniowcy /dostali ekstra odprawy ale im mało/ chca specjalnego traktowania - dla nich musi byc praca bo oni są lepsi niz jakiś zwalniany pracownik Iglopolu z podkarpacia czy kolejarz z Łap na podlasiu

 

protestuja policjanci /nie dostali premi/ - im sie nalezy bo ryzykuja zyciem /czyt. strzelili motocykliscie w plecy, czy zostawili niezabezpieczone akta sprawy Olewnika w samochodziei, a ktos ich okradł/

 

protestuja Czeczeni /maja za mało darmowego polskiego mleka dla swoich dzieci które rodza im sie tu jak króliki, a na propozycje aby sobie sami dokupili za pieniadze jakie od naszego hojnego rządu dostaja - straszą rząd Strasburgiem/

 

zapewne wszystkie te grupy rzad doceni, dostaną prace, premie i darmowe mleko

 

ciekawe tylko - komu sie zabierze ...

 

zapewne zamknie sie pare szpitali na podkarpaciu i kieleckiem ....

zapewne więcej głodnych dzieci z Bieszczad i Polesia będzie brneło w sniegu do szkół

zapewne nie zbuduje sie drogi z Suwałk do Barwinka

 

bo tu nikt nie protestuje

tu wszyscy maja sie dobrze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja w szoku nie jestem, półtora roku zalatwialem prad ale udalo sie :), gdyby nie pomoc jednej osoby trwaloby to zapewne ponad 2 lata :), na szczescie mam juz prad i jest ok, takze zycze wytrwałości :)

 

pozdrawiam

DAFIT

 

rany ...ja juz pukalem do tylu drzwi...

 

najzabawniejsze jest to ,ze moglem wykonac projekt przylacza na wlasna reke (patrz:zaplacic) i mialbym juz dawno prad...niestety popier...y monopolista nie byl na tyle laskawy by mnie o tym fakcie powiadomic...

 

cyrk...na kolkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

cyrk...na kolkach

 

ci z ZE maja takich "swoich" do przyłączy ...

ci "swoi" wiedza później jak sie odwdzięczyć pracownikom ZE ...

więc choć wykonawców przyłaczy jest bez liku - ustawiane przetargi wygrywaja zasze ci "sami swoi" ...

a "sami swoi" często sie nie wyrabiają - wiec stąd te poślizgi

obcych nie dopuszczaja do spółki bo zbyt złoty to interes ...

 

p.s.

okazuje się, ze zbyt głosny seks nie popłaca ...

 

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Kobieta-odpowie-przed-sadem-za-zbyt-glosny-seks,wid,11781704,wiadomosc.html

 

:-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

cyrk...na kolkach

 

ci z ZE maja takich "swoich" do przyłączy ...

ci "swoi" wiedza później jak sie odwdzięczyć pracownikom ZE ...

więc choć wykonawców przyłaczy jest bez liku - ustawiane przetargi wygrywaja zasze ci "sami swoi" ...

a "sami swoi" często sie nie wyrabiają - wiec stąd te poślizgi

obcych nie dopuszczaja do spółki bo zbyt złoty to interes ...

 

p.s.

okazuje się, ze zbyt głosny seks nie popłaca ...

 

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Kobieta-odpowie-przed-sadem-za-zbyt-glosny-seks,wid,11781704,wiadomosc.html

 

:-?

 

wiesz...ja juz chcialem dac "takiemu stalemu wykonawcy" extra wplate ...wiem,kto to...dotarlem do niego roznymi kanalami ( w koncu w NASZYM KRAJU zyje :( )...posprawdzal..okazalo sie ,ze nawet projektu nie ma ...

 

teraz pojde do projektanta...dam mu w lape extra...pozniej w lape wykonawcy...,a jeszcze pozniej pani w wiadomosciach bedzie nas informowala o kolejnej aferze lapowkarstwa w naszej POLSCE...k...a ...szalas sobie zbuduje a nie dom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

teraz pojde do projektanta...dam mu w lape extra...pozniej w lape wykonawcy...,a jeszcze pozniej pani w wiadomosciach bedzie nas informowala o kolejnej aferze lapowkarstwa w naszej POLSCE...k...a ...szalas sobie zbuduje a nie dom...

 

dopuki posłowie nie pozamiatają tej stajni Augiasza - cyrk będzie trwał nadal ...

 

 

twój przykład nie jest pierwszy

to kolejny podobny /dzisiejszy/ post na forum - podobna historia

 

elektryk - Henryk Pazio

 

W 100% nie polecam, a jeżeli niestety wygra przetarg na wykonanie Waszego przyłącza to mogę Wam tylko współczuć. I może pokrótce jak to wyglądało u mnie:

Na początku roku 2009 dostaję z ZEWT-u namiary na Pana Henryka Pazio, który wygrał przetarg. Dzwonię jest fajnie, Pan przyjeżdża i czar pryska. Nie interesowało go gdzie chcę mieć skrzynkę itp. Pan "bierze" się do swojej pracy... Jako, że wiem ile czasu może trwać zrobienie dokumentacji nie zawracam mu głowy. W kwietniu Pan nadal czeka na mapy do celów projektowych... Jestem cierpliwy, nie przeszkadzam, czekam... Sierpień 2009 - dzwonię i dowiaduję się, że są problemy z ZUD-em. Spotykam się z Panem Pazio, a ten mi daje protokół ZUD-u z odmową z dnia 07 maja (mamy sierpień) i mówi żebym sobie w ZUDzie temat załatwił albo on da do uzgodnienia nową lokalizację złącza. Wszystko fajnie ale nowa lokalizacja złącza mieści się centralnie w ... furtce. W efekcie krótka pyskówka, telefon do ZEWT-u i raptem coś co nie dało się załatwić od maja jest już załatwione. "Prąd będzie Pan miał pod koniec czerwca". Ciesze się bardzo ale błędem było, że nie spytałem którego roku? Mija czerwie, lipiec.. dzwonię. "W sierpniu na 100%". Sierpień, wrzesień... a muchy nawet się nie ganiają. Kolejne telefony już nie do Pana Pazio lecz do energetyki. Dyrektor techniczny bardzo przeprasza, interweniuje,,, efekt żaden. Termin umowny Pana Pazio na wykonanie przyłącza mija 14 grudnia 2009. i był to jedyny termin, którego Pan Pazio dotrzymał. Pomijam szczegół, że najpierw dał do podpisu jakąś zgodę dla energetyki nieaktualną od kilku lat, którą później gdzieś zgubił. Bez tej zgody nie mógłby zdać przyłącza więc nagle przypomniał sobie telefon do mnie.

Efekt jest taki, że mamy grudzień 2009, -10 za oknem, a w domu nadal brak prądu i ogrzewania bo niestety tym razem obrabiają moje papierki związane z instalacją wewnętrzną. czekam cierpliwie na licznik.

Moje rady:

Od razu zaproponujcie Panu "drobną" kwotę na przyspieszenie prac, ewentualnie od razu nękajcie energetykę lub strzelcie sobie w potylicę bo czeka Was ciekawe przeżycie.

 

Jakbym czytała swoją opowieść tylko, że ja dziadowi nie dałabym złamanego gorsza. I tak nieźle zarabia.

U mnie sprawa zahaczyła aż o ZEWT na Marsa ale pan był tak beszczelny i kłamał w żywe oczy. Szkoda słów i nerwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Grupę!

 

no zima trzyma równo...

 

brzoza: podkarpacie nie protestuje, podkarpacie ma wszystko głęboko w d..pie i "robi swoje"- to kraina ludzi zaradnych i twardych. na panów posłów że zrobią porządek z tym bałaganem nie ma co liczyć, większość to takie nikosie dyzmy niestety, kombinuja jak się nachapać i równiez mają wszystko w poważaniu.

a nasz kochany monopolista? na szczęście nie mam z nim złych doświadczeń. pan od przyłącza co prawda lekką miał obsuwę z terminem, jednak interwencja w ZE i sprawy nabrały tempa- miałem szczęście...

 

a na budowie prace wykończeniowe posuwają się do przodu, kurde, niedługo wprowadziny... :D

 

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładna kartka z zyczeniami Maćku :)

 

wczoraj o 18.47. zaczeła sie zima a mróz juz zabił 29 osób ...

 

złodzieje napisu znad bramy ośięcimskiego obozu błyskawicznie złapani /5 ciu facetów w wieku 20 do 39 lat/

napis został znaleziony w jednym z miasteczek na północy Polski, przecięty na trzy części :-?

 

a w Warszawie u zbiegu ulic Stalowej i Czynszowej stanęła rzeźba przedstawiająca Pana Gumę.

Guma to pseudonim malowniczego typa z warszawskiej Pragi. Dla jednych Guma był typowym praskim menelem, dla innych autorytetem w sprawach lokalnego kodeksu honorowego. To dzieci wymyśliły, by stworzyć mu pomnik. Rzeźba autorstwa Pawła Althamera jest umocowana na sprężynie i kiwa się, naśladując swój pierwowzór ...

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/23585/09c16062.jpeg

 

 

od dziś zaczyna przybywac dnia

i wogóle - idą święta ... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima daje się we znaki. Wczoraj nie odpalił mój samochód i już nagrałam koleżankę, aby dziś zabrała mnie do pracy. No ale dziś mróz zelżał więc samochód ruszył.

Na budowie kilkudniowy przestój. Kończymy wentylację, ale idzie to jak krew z nosa, bo robimy ją sami. Mamy zawełnowaną pierwszą warstwę na poddaszu, teraz pora na drugą i kręcenie k/g do stelaży "tymi ręcami przykręconymi" do krokwi. Czego to człowiek nie nauczy się z forum!

Pozdrawiam grupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...