Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam Grupę!

 

dziękuję wszystkim za gratulacje!

 

za oknem pogoda że nie ma o czym mówić ani pisać.

 

baliśmy się jak syn przyjmie nowe okoliczności przyrody; okazało sie że zaaklimatyzował sie super, duzo lepiej niż żona. najbardziej podoba mu się codzienne wyjście po obiedzie na sanki- choć dziś raczej nic z tego nie będzie.

 

a teraz odświeżamy mieszkanko- i pójdzie między ludzi jak to się mówi...

 

no i byle do wiosny , bo czeka nas jeszcze trochę pracy w ogrodzie i wokół domu, ale to celowo, wszak coś trzeba zrobić z mięśniem piwnym :D

 

pozdrawiam wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ktoś z grupy podkarpackiej orientuje się jak długo czeka się w praktyce na wz w gminie Kolbuszowa??

Niestety nie wiem czy w odpowiednim miejscu załączam pytanie ale jetem "raczkująca " na forum w :wink: więc proszę o wyrozumiałość.

z góry dziękuję za wszelkie info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Mam pytanie, czy w tych małych gminach, przy dużych snieżycach i zawiejach nie mają obowiązku odśnieżać dróg? W słoneczne dni jeżdżą po 3 razy dziennie a dziś ani jedego pługotraktora nie było.. :-?

A moze oni pracują tylko co drugi dzień i do 13-tej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech, te zadania gmin ...

narzucili im sporo zadań i dali na to pieniądze

ale gminy kombinuja tak:

 

mamy wyłapywać bezpańskie pieski i je utrzymywać w klatkach i karmić ?

trzeba zatrudnic takiego hycla, który by te pieski hmmm

tem tego jakoś pozbył

a pieniązki da sie na zatrudnienie żony radnego

 

mamy wystawiac kolorowe pojemniki na śmieci ?

hmmm, tem tego

pojemniki sie schowa przed ludźmi, a radnemu za to utwardzi sie droge pod samiuśki dom ...

 

mamy odsiezac ?

hmmm, tem tego

puści sie pług z lemieszem podniesionym w góre albo i nie

za to sołtysowi coś skapnie, zeby głosował z całą rodzina na Pana Wójta i nie kombinował nic za plecami

 

itd.

 

witaj nikaKo

nie wiem jak to sie odbywa w Kolbuszowej

ale zadzwoń do gminy i zapytaj ...

powinni cos odpowiedzieć ...

 

a w Rzeszowie zawalił sie dach nad hala Makro http://www.pressmedia.com.pl/sn/index.php?option=com_content&task=view&id=14816&Itemid=40

od cięzaru śniegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Mam pytanie, czy w tych małych gminach, przy dużych snieżycach i zawiejach nie mają obowiązku odśnieżać dróg? W słoneczne dni jeżdżą po 3 razy dziennie a dziś ani jedego pługotraktora nie było.. :-?

A moze oni pracują tylko co drugi dzień i do 13-tej ?

 

U nas odśnieżają nawet w niedziele i nawet naszą boczną drogę,która nawet asfaltu nie posiada.....

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Mam pytanie, czy w tych małych gminach, przy dużych snieżycach i zawiejach nie mają obowiązku odśnieżać dróg? W słoneczne dni jeżdżą po 3 razy dziennie a dziś ani jedego pługotraktora nie było.. :-?

A moze oni pracują tylko co drugi dzień i do 13-tej ?

 

U nas odśnieżają nawet w niedziele i nawet naszą boczną drogę,która nawet asfaltu nie posiada.....

8)

 

To chyba nie ta sama gmina :-? [/u]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a'propos rządzenia ...

 

rządzący Przemyślem przygarneli wałęsającego sie misia

/a właściwie Misię, bo to miś - to dziewczynka/

będzie nosiła imię "Przemysia"

i dobrze bedzie temu misiu w Przemyślu :)

 

i tak właśnie trzeba rządzić ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justin na allegro jest coś takiego

 

http://www.allegro.pl/item907775867_vzm_zwrot_vat_za_materialy_budowlane_vzm_1.html

 

za 59 zł

 

 

pozdrowionka

 

szkoda zachodu, w biurze biora mniej niz 50 zl od calosci.

 

pozdrawiam

DAFIT

 

Byłem w biurze, pierwszym lepszym chcieli 100zł za przygotowanie wniosku, 2zł od każdej faktury i dodatkowo 5% z odzyskanej kwoty PORAŻKA !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Brzoza za odp.

Co telefonów, to nękam stosowny inspektorat w gminie regularnie raz w tygodniu, ponoć urbanistka zjawia sie tam raz w tygodniu i przynosi 1 max. 2 projekty (urbanista a wł. jego opinia :evil: jest zamknięciem sprawy ze strony wydziału i wysłaniem pism do starostwa itp) Chciałabym właściwie dowiedzieć się czy w praktyce mam jakiekolwiek argumenty, żeby dowieść, że projekt wz w rękach urbanisty od połowy grudnia do tej pory to chyba nadużycie.

W tym momencie mam związane ręce i zaczynam się zastanawiać czy nie podeszłam do tematu zbyt optymistycznie zakładając, że złożenie wniosku o wz w pierwszych dniach listopada, na działce, która z każdej możliwej strony jest otoczona zabudowaniami, ma dostęp do mediów itp. (czyli teoretyczne przeszkody w otrzymaniu takowej decyzji), pozwoli mi na wystartowanie z budową z początkiem maja. Bo w gminie kompetentne osoby ponoć nie mają żadnych elementów nacisku na tempo prac urbanisty. Swoją drogą ciekawe stanowisko, to chyba jakiś dochodzący satelitarny współpracownik urzędu, bo chyba taka praca na etacie już dawno kwalifikowałaby się do weryfikacji. Pozdrawiam wszystkich walczących z bezsensownością procedur urzędowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikaKo - ja też byłam taka optymistką. Już mi minęło.

O pierwsze WZ złożyliśmy wniosek na początku marca 2008 r - otrzymaliśmy decyzje pod koniec września tego samego roku. Tłumaczenie gminy - mamy urbanistę na umowę zlecenie dlatego to tak trwa.

Potem zmieniliśmy działkę - 2 położona 50 metrów za pierwszą więc znów wniosek trzeba złożyć nowy. Pani w Urzędzie -aaa to nie będzie problemów tylko nr działki się zmieni. Urbanista już zatrudniony na umowę o prace. Ok czekamy. Od czerwca 2009 do początku listopada 2009.

Urząd gminy Świlcza.

 

Życzę ci powodzenia i cierpliwość. Dużo cierpliwości. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...