Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

... czy w praktyce mam jakiekolwiek argumenty, żeby dowieść, że projekt wz w rękach urbanisty od połowy grudnia do tej pory to chyba nadużycie ...

ja bym / na Twoim miejscu/ napiasł pismo, w którym uprzejmie pytasz czy twoje pismo z dnia ... w sprawie wydania WZ jest w posiadaniu urzędu ...

wobec braku odpowiedzi obawiasz sie bowiem, ze zagineło lub zostało przypadkowo zniszczone ...

 

kopie wysyłasz do Sejmiku Samorzadowego

a druga /potwierdzona/ zostawiasz sobie

 

to powinno ich ruszyc ...

 

a ja konstatuje /ze smutkiem/ ze juz ponad 15 m3 drewna przepusciłem w tym sezonie przez komin

dobrze, ze zima niedługo sie kończy bo z torbami bym poszedł ... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Aylin trochę mi "zrobiłaś prysznic" doniesieniami o wz, a ja nadal dzwoniąc w okolicach wtorku (jak co tydzień) mam nadzieję na odpowiedź, w stylu : "procedura z naszej strony dobiegła końca, proszę spodziewać się najpóźniej w przyszłym tygodniu pisma, na podstawie którego wydamy pozwolenie a budowę, oczywiście w terminie nie przekraczającym 2 tygodnie" Pomarzyć :D

Swoją drogą jeśli i w tym tygodniu usłyszę tekst o urbanistce, na którą nie ma mocnych to pójdę za Twoja radą Brzoza.

A tak przy okazji nigdzie nie ma jakiegoś określenia ram czasowych w jakich urząd ma się zmieścić z wz, czy to "dowolna dowolność"?

Przyznam, że to w mojej życiowej karierze budowa po raz drugi, ale pierwsza to 1999 rok. Człowiek był młodszy i chyba nie wiedział z czym ma do czynienia i czego się spodziewać. Zresztą obowiązywał jeszcze plan zagospodarowania w gminie, inna gmina, inne województwo, inna rzeczywistość. Ale od złożenia wniosku do uzyskania pozwolenia na budowę+ wszystkie potrzebne wtedy papierzyska, mapki, pomiary zajęło to urzędowi 1,5 miesiąca. A teraz ponoć lepsze czasy, a może zwyczajnie inne, tylko chyba niektórzy giną gdzieś w dziurach czaso-przestrzennych.

Znowu mróz nadchodzi, zima nas jakoś wyjątkowo hołubi w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domek będzie pod Przemyślem.

no i super ! :wink:

Witam !

Zgłaszam się ;).

Buduje w Ropczcycach.

 

Pozdr.

 

tyz piknie :D

 

 

A tak przy okazji nigdzie nie ma jakiegoś określenia ram czasowych w jakich urząd ma się zmieścić z wz, czy to "dowolna dowolność"? ...

 

wiesz Nika

oni maja słowa - furtki

"ze względu na skomplikowany charakter sprawy"

a jesli i ten termin minie

"ze wzgledu na wyjątkowo skomplikowany charakter sprawy"

Przyznam, że to w mojej życiowej karierze budowa po raz drugi, ale pierwsza to 1999 rok. Człowiek był młodszy i chyba nie wiedział z czym ma do czynienia i czego się spodziewać. Zresztą obowiązywał jeszcze plan zagospodarowania w gminie, inna gmina, inne województwo, inna rzeczywistość. Ale od złożenia wniosku do uzyskania pozwolenia na budowę+ wszystkie potrzebne wtedy papierzyska, mapki, pomiary zajęło to urzędowi 1,5 miesiąca ...

ja czekałem ok 12 lat ...

pierwsze pismo im zgineło /5 lat w plecy - bo co pięc lat teoretycznie miały ukazywac sie nowe plany zagosp. terenu/

drugie pismo - 5 lat czekania i odpowiedź "nie"

moje odwołania i przy nowelizacji planu "wcisneli" moja działka w tereny budowlane po ok 2 latach

razem 12 lat

 

tak wiec te pare miesięcy to pikuś dla urzedników ... :-?

 

z przyjemnych rzeczy - wczoraj Resovia zrewanzowała sie Jastrzębskiemu, nad ranem Adamek wyprał morde Estradzie

a Rzeszów zgarnia najwyższe nagrody w konkursach na najpiękniej i najlepiej oświetlone polskie miasto ...

 

http://www.mmrzeszow.pl/artykul/rzeszow-najpiekniej-oswietlonym-polskim-miastem-78022.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

przede mną wybór okien

 

jeżeli są użytkownicy okien firmy VIDOK lub DAKO to proszę o opinie

i zainteresowała mnie ta firma EKO-OKNA bo wydaje się być tania ale jakoś pozostała bez odzewu?proszę o opinie jakie okna polecacie /dobre i w przystępnej cenie bo Urzędowski dla mnie zdecydowanie za drogi/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli są użytkownicy okien firmy VIDOK lub DAKO to proszę o opinie

i zainteresowała mnie ta firma EKO-OKNA bo wydaje się być tania ale jakoś pozostała bez odzewu?proszę o opinie jakie okna polecacie /dobre i w przystępnej cenie bo Urzędowski dla mnie zdecydowanie za drogi/

-----

Czesc !

 

Spróbuj może M&S.

Generalnie maja dobra opinie, cenowo myślę ze średnia półka.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam solidnych przystepnych cenowo drzwi wejściowych i bramy garażowej w Rzeszowie. Drzwi drewniane sosonowe, brama garażowa segmentowa.

 

--------

Ja brałem od firmy Omega z Kawęczyna, dobry profil (Thyssen), napedy Faac, zaplaculem 6kzl za 2 szt z montażem (wielkość 2,5x2,2) okleina zloty dab.

W razie czego to namiar do wlasciciela: Marcin Krupa 697 538 001

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja w temacie czasu oczekiwania na wz. My w Rzeszowie czekalismy 9 miesiecy - to jak ciaza :lol: ufff zostało mi jeszcze 1,5 miesiaca i drugi synus bedzie juz z nami.

A co do odsniezania to naszej uliczki nie odsniezaja wcale, bo jest jeszcze droga prywatna choc wlascicielka stara sie od lat zeby od niej ja przejeli.

Brzoza - to ładnie sobie dogrzewasz ile masz stopni w domu? My dokupilismy drewno ale porazka mokre, syczy i nie chce sie palic a miało byc suche. Jk nas nie trafi to bedziemy palic nim albo zostaje gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

przede mną wybór okien

 

jeżeli są użytkownicy okien firmy VIDOK lub DAKO to proszę o opinie

i zainteresowała mnie ta firma EKO-OKNA bo wydaje się być tania ale jakoś pozostała bez odzewu?proszę o opinie jakie okna polecacie /dobre i w przystępnej cenie bo Urzędowski dla mnie zdecydowanie za drogi/

 

 

Sprawdź jeszcze okna Jezierski na Hetmańskiej w Rzeszowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzoza - to ładnie sobie dogrzewasz ile masz stopni w domu? My dokupilismy drewno ale porazka mokre, syczy i nie chce sie palic a miało byc suche. Jk nas nie trafi to bedziemy palic nim albo zostaje gaz.

Hunk

na szczęście nie jestem ciepłolubny - do pełni szcześcia wystarcza mi ~ 19 *C

i nie jestem "fanem oszczędzania"

czyli pali sie na full z pełnym dostepem tlenu bez dławienie ognia i nie pakuje sie tzw "wiatrołapy" które uprzykrzaja człowiekowi zycie

czyli pale i wietrze :)

 

 

co do mokrego drewna - jest spore ryzyko palić takim ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzisiaj chce się podzielić z Wami optymistyczną wiadomością :D , oficjalna informacja z UG Kolbuszowa brzmi, że procedura z ich strony dobiegła końca i dokumenty wyruszyły pocztą w dalszą wędrówkę pt: uzyskanie WZ . Czyli w praktyce oznacza to, że urbanistka w końcu przybiła pieczątki, a teraz kolej burmistrza i drogówki. Promyk nadziei zamigotał i oby nie zgasł.

A propos pogody, dzisiaj słyszałam w jakiejś stacji radiowej, że zima ma trwać do połowy kwietnia. Czy coś pokręciłam, czy ktoś to potwierdzi?? Aż mi się zimno zrobiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promyk nadziei zamigotał i oby nie zgasł ...

of course

:D

... A propos pogody, dzisiaj słyszałam w jakiejś stacji radiowej, że zima ma trwać do połowy kwietnia. Czy coś pokręciłam, czy ktoś to potwierdzi?? Aż mi się zimno zrobiło.

 

obawiam sie, ze jest to mozliwe :-?

swięta wypadaja dopiero blisko połowy kwietnia, a doswiadczenie poprzednich lat pokazuje, ze wiosna robi sie w okolicy świat ...

pare lat temu januszek prorokował /tez długo niemozebnie zima trzymała/, ze baby z jajami w koszykach będą szły w zaspach do święcenia

chyba ze przed babami przejadą pługi wirnikowe

ale proroctwo sie nie sprawdziło - dosłownie kilka dni przed swietami snieg zaczał topnieć i zima ustapiła

oby ta radiowa prognoza nie sprawdziła sie w sensie az tak długiej zimy ... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Grupę!

 

no no , co sie z Wami dzieje? 2 dni bez postu na grupie...nie piszcie tylko że was wywiało, albo wam zwiało internet :D w to że tak ciężko pracujecie na budowie też trudno uwierzyć.

 

a ja wracam na forum; tadam! mamy neta szybszego niż wcześniej, mamy kablówkę lepszą niż wcześniej, nie mamy zimniej niż wcześniej...- niech żyje wiejskie życie!

dobra idę zamknąć bramkę!

 

pozdrowionka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...