Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witaj Grupo

 

Trochę nie pisalem bo i czasu nie mam za wiele, ale czytać staram sie regularnie wszystkie bieżące posty.

 

Ciekaw jestem czy ktoś z grupy mial styczność (a może ma na swoim budynku) system docieplenia firmy Optolith. Fullfarb ma wlaśnie promocje na ten system docieplenia (dają gratis styropian przy zakupie całej reszty - tj. kleju, łączników, siatki, tynku) i sie zastanawiam mocno czy warto to kupić, czy tez jest to tylko chwyt reklamowo - marketingowy. Póki co dam im cały dom do wyceny i bede widzial co z tego wyjdzie, ale w międzyczasie czekam na Wasze konstruktywne opinie i doświadczenia.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam. jajoner - nie wiem jak na dzien dzisiejszy, ale gdy ja kupowalem dwa lata temu , markowicze byly o niebo lepsze od hadykowki. W markowiczach na 20 palet nie bylo ani jednego pustaka peknietego , wszystkie pieknie wypalone, natomiast w hadykowce, tez kupilem okolo 20 palet, bylo troche popekanych. Musisz poogladac na skladzie te i te i zdecydowac sam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://bi.gazeta.pl/im/4/7620/z7620274X.jpg

 

http://bi.gazeta.pl/im/9/7620/z7620279X.jpg

 

SZOK!!!!

 

Pięciu młodych mężczyzn w wieku około 20 lat zginęło w wypadku, do którego doszło w miejscowości Wólka Niedźwiedzka dzisiaj w nocy po godz. 2.00 na drodze wojewódzkiej nr 875 łączącej Sokołów Małopolski z Leżajskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

jaki max hadykówka czy markowicze,z góry dziekuje za rady,

pozdrawiam

 

Dla mnie zdecydowanie Markowicze. Pooglądałam sąsiednie budowy i kupiłam te. W czasie wyładunku jedna z palet spadła, rozbiło się tylko kilka cegieł. Na paletach może kilka było z pęknięciami. Murarze również chwalili Markowicze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Grupę!

 

popatrzcie za okno! zabieliło się :( czyżby dogrywka z zimy?

 

 

jajoner !

ja też miałem dylemat...mieliśmy kilkunastoletnią hadykówkę i nowe markowicze. hadykówka idealnie trzymała wymiar, chociaż była bardziej krucha niż markowicze. te ostatnie natomiast były nierówne, za to bardzo twarde- opinie za murarzami.

jednak słabe trzymanie wymiaru to nie problem: z jednej strony tynk, z drugiej docieplenie... . jednak jak rozmawiałem z fachowcami to byli zdziwieni tym i mówili że pod tym względem nie było z markowiczami problemu- może trafiłem jakąś trefną partię?

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przywitam się i ja po dłuższym milczeniu

mam jednak wrażenie, że moja przygoda z budową zacznie się już bliżej niż dalej :)

w ciągu miesiąca stanę się w końcu właścicielką działki, do której już zdążyłam się przyzwyczaić i ją ogarnąć

wydzielenie działki z jednej dużej na dwie części trwało bagatela- ROK!! ale już na szczęście widać koniec i światełko w tunelu.

Działka ma WZ, zgodę na przyłącza gazu, kanalizacji i prądu, są słupki i ogrodzenie

Czekamy na wniosek do Księgi Wieczystej i jeden kwit z Gminy w Głogowie.

Notariusz, umowa i ziemia nasza!!! :)

Sen z powiek spędza mi kolejna część papierologiczna...jakoś staram się zbierać wszelakie wiadomości, co dalej, żeby sprawnie, żeby szybko i jak najkorzystniej finansowo (jeśli wogóle można o jakiś korzyściach mówić....)

 

W międzyczasie zmieniliśmy zupełnie koncepcję domu ( i dobrze, widać potrzeba było roku, żeby dobrać coś co zaakceptujemy bez nerwów i stresu i co nazwiemy szumnie NASZYM DOMEM)

 

http://www.najciekawszeprojekty.pl/projekt/km-763/m-131

to M-131 z pracowni Konrada Matuszewskiego

jedną zmianą na jaką na pewno się zdecydujemy to rezygnacja z wykusza- jakoś nie bardzo nam pasuje..

 

pozdrowienia dla wszystkich budujących, planujących, wykańczających ( niekoniecznie się

:) ) i mieszkających

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich również jestem z Rzeszowa i buduje dom venus ok 5 km. od centrum Rzeszowa. Co do pustaków fundamentowych Piotrze popytaj w cis-becie na lipiu ja mam z tych pustaków są chyba dwie szerokości 25cm. i 36cm. chyba. jak szukałem pare lat temu to tylko tam mieli. co do ścian to mam z solbetu Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich - zimowo /bo znów dosypuje i złapał mróz/

 

sarny /pewno w obawie przed wilkami/ przenoszą sie pod siedziby ludzkie

 

" W Przemyślu, w centrum miasta, sarna wbiegła do kamienicy przy ul. św. Józefa. To miejsce ruchliwe, a ulica biegnie od rzeki San do głównej ulicy miasta - Grunwaldzkiej ..."

 

" ... Od początku tego roku w Przemyślu strażnicy miejscy złapali już trzy sarny. Jedna była w kamienicy przy ul. Św. Józefa, druga - na ul. Słowackiego (kolejnej głównej ulicy miasta została pogryziona przez psy, a trzecia została zabrana z ulicy I Armii WP, gdzie potrącił ją samochód ..." - cytuje za Super Nowosciami

 

 

u mnie stadko bezczelnie wyjada maliny - psów i ludzi sie nie boją

 

moze wilki by pomogły ... :-?

ostatnio były były pod Tarnobrzegiem

 

Wilki atakują

 

Widok na wpół zjedzonych saren to w lasach w Budzie Stalowskiej widok, do którego leśnicy zaczynają się już przyzwyczajać. Są także wypatroszone daniele i inne mniejsze zwierzęta. Wszystkie padły ofiarą wygłodniałych wilków.

 

- W minionych latach nie odnotowywaliśmy tak częstych ataków wilków - mówi Janusz Zbyrad ...

 

 

 

 

 

podobno przeniosły sie pod Rzeszów lub to stado które pod Rzeszowem to inne niz wataha tarnobrzeska ...

 

Wilki atakują przed domem. Boimy się o dzieci

" ... SIEDLISKA, pow. rzeszowski. Wataha wilków zagryzła już 21 saren i kilka psów ..."

 

" ...To wilki...

 

Według Stanisława Barana, prezesa koła łowieckiego "Bażant" sposób zabijania saren oraz pozostawione na śniegu tropy świadczą o tym, że po Lubeni i Siedliskach grasują wilki. Potwierdza to Andrzej Grzebyk, prezes koła łowieckiego "Bielik", który mówi, że jeden z łowczych jego koła widział przemieszczające się stado drapieżników liczące kilka sztuk. Myśliwi utrzymują, że łupem drapieżników oprócz saren padają także psy.

 

W Baryczce, Lubeni, Straszydlu i Błażowej obok zagryzionych psów znaleźli tropy dużego basiora. Stado najprawdopodobniej przywędrowało z Bieszczadów ..."

 

 

jesli macie psy i mieszkacie pod Rzeszowem - miejcie baczenie na pupili -

bo wilki sa pod ochroną ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo na ludziom na sarny nie wolno polowac

wilkom wolno ...

 

naprawdę?

dwa dni temu rozmawiałam z panem, któremu przed domem w centrum Tyczyna zabito sarnę. Jakiś facet zastrzelił ją prawie przed oknem jego domu. Chwile potem doszedł drugi i sarnę zabrali.

Od kilkunastu dni słychać strzały w dole Hermanowej w godzinach wczesnych wieczornych ale dokładnie nie wiem gdzie. Zastanawiam się gdzie dzwonić na policje czy do lesnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo na ludziom na sarny nie wolno polowac

wilkom wolno ...

 

naprawdę? ...

zwykłym śmiertelnikom nie wolno ...

wybrańcom czyli tzw. myśliwym wolno ... ale nie zawsze /mają jakieś pory wyznaczone i nie wolno im ile chcą, tylko tyle ile władza zwierzchnia w Warsiewie im łaskawie zezwoli .../

 

w mojej okolicy furman znalazł przejechaną przez samochód sarne i wrzucił na wóz ... zaniosł do stodoły i wieczorem zamierzał sprawic na pasztet ...

nie zdązył bo koło południa juz byli po nią panowie w mundurkach ...

kazali sarne odwieźć na posterunek i podobno ma byc z tego sprawa ...

 

zachciało sie chłopu pasztetu

i ma teraz pasztet ... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowieczow!!

Znalazlam sie na tym watku,poniewaz znajoma prosila mnie abym zareklamowala ich firme na forum.Firma zajmuje sie prodkucja drewnianych mebli ogrodowych i znajduje sie w Przeworsku w woj.podkarpackim.

Wklejam kila fotek oraz dane pod ktorymi mozna skontaktowac sie z wlascicielami.

http://img246.imageshack.us/img246/545/dsc0563z.jpg

http://img63.imageshack.us/img63/9450/dsc0572w.jpg

http://img63.imageshack.us/img63/1750/dsc0632lj.jpg

http://img706.imageshack.us/img706/6716/mjm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wwitam wszystkich nowych w grupie i życzę miłego budowania

 

Wiola

 

znalazłem w sieci takie dwa fragmenty

 

Polowanie

Na sarny-kozły poluje się od 11 maja do 30 września. Na kozy i koźlęta od 1 października do 15 stycznia. Znajomość zwyczajów saren, ich trybu życia, pora roku i dnia oraz warunki pogodowe, a także kondycja fizyczna myśliwego składają się w sumie na wybór właściwego sposobu polowania. Poluje się głównie w miejscach, gdzie sarny wychodzą na żer lub gdzie kręcą się o okresie rui. Do tego musi być dostosowany sposób polowania.

 

i

 

Umiejętne strzelanie do sarny

Do sarny wolno strzelać tylko kulą, która na odległości 100 m ma energię większą niż 1000 dżuli. Do sarny strzela się do boku, gdyż daje to możliwość prawidłowego wyboru punktu celowania. Nie należy strzelać do saren w czasie, kiedy ma ona głowę opuszczoną do dołu (np. żeruje), gdyż po strzale, jeśli nie zostanie w ogniu, kiedy podniesie szyję do góry, następuje przesunięcie skóry na przedniej części tułowia i zakrycie przestrzelin, a to utrudnia wydostanie się farby na zewnątrz i pozostawienie śladów na drodze ucieczki.

Podstawowy punkt celowania to tzw. komora, gdzie znajduje się serce, płuca i duże naczynia krwionośne. Punkt ten namierza się wzdłuż przedniej cewki z odchyleniem od niej nieco do tyłu i na wysokości ok. 1/3 klatki piersiowej. Takie trafienie jest skuteczne prawie natychmiast

 

http://polowaczka.com/archiw/polowaczka5/3strona/3strona.html

nigdzie tam nie pisze o strzelaniu pośród ludzi i zabudowań ...

 

ci, którzy strzelają tak zuchwale to chyba kłusownicy albo myśliwi działający "po partyzancku" czyli poza kołem łowieckim

 

 

a dziś mrozik - 15*C był u mnie ... szpaki były i odleciały ...

marzec a zima nie odpuszcza :(

 

p.s.

 

z okazji Dnia Kobiet

wszystkim paniom z podkarpacia życzę wszystkiego najlepszego !!

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, poszukuje namiarów na dobrego i taniego architekta do adaptacji projektu http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-poziomkach/m400ba34e51481 jestem na etapie załatwiania WZ jak się nie wystraszę tej całej biurokracji to będę zaczynał walkę z wiatrakami, a jak mnie ceny przerażą to chyba pozostanie mieszkanie w bloku.

Budować będę w okolicach Przemyśla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...