Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam grupę - przed świętami chciałem startować z tynkami wewn a tu zonk - piaskarnia w Niwiskach stoi. Nie wiadomo nawet ile to może potrwać.

Pochwalcie się skąd braliście piach na tynki pod agregat w okolicach Rzeszowa? Z Czarnej podobno jest kiepski.

Dzięki za pomoc

 

witam

 

ja tynki robilem w listopadzie i piasek mialem takze z Niwisk, podobno najlepszy, jak mi braklo dokupiłem w Tyczynie u Adama, jak ja dokupywalem u niego to wlasnie mial piasek z Niwisk wiec moze nadal ma na stanie u siebie od nich piasek

 

a ja gdy tylko zrobi sie cieplej to koncze prad wew i zaczynam wode i kan wew

 

 

pozdrawiam

DAFIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam.Potrzebuję namiary na sprwdzone firmy zajmujące sie wierceniem bądz kopaniem studni z Podkarpacia będe wdzieczny za opinie w tym temacie

 

 

 

 

Firma Algeo z Grabownicy u mnie wiercili,wszystko ok.Tel.0134395900

Przepraszam, ale będę złośliwa...

A kiedy wiercili? Czy dzwoniłeś juz do nich z jakiąś sprawą serwisową?

U nas wiercili w 2002r - wtedy tez ich wychwalałam, schody zaczęły się jak przyszło do - nie tyle co poprawek, ale trzeba było przyjechać i coś posprawdzać. Owszem, przyjechali, ale czas reakcji mieli powalający - min. kilka tygodni. I to tylko dlatego, że dzwoniłam codziennie. Jak dzwoniłam od przypadku do przypadku czyli raz na tydzień, raz na 10 dni - padł rekord - od końca kwietnia do pierwszych przymrozków na przełomie października/listopada.

Kiedyś ich polecałam, ale teraz - nie.

 

 

 

 

Wiercili w czerwcu 2009 i nie dzwoniłem w żadnej sprawie serwisowej,gdyż nie miałem takiej potrzeby i mam nadzieję ,że tak pozostanie.Ja ich nie wychwalam,podałem tylko namiary o które NEWCOMER pytał.Nie miałem z nimi żadnych problemów więc mogę polecić,a czy ktoś zdecyduje się na wspólpracę z nimi-każdy decyduje sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Grupo!

 

no i co u was słychać?

synuś nam choruje, mam nadzieję że już po apogeum i będzie coraz zdrowszy...

ja jakoś ostatnio niewiele robię, czekam na wiosnę. wczoraj takie mini porządki zacząłem na ogrodzie, jednak zamarznięta ziemia, wiatr i mróz... brrry nie chce się. ale założyłem oświetlenie nad garażem :D - teraz jak podjeżdżam pod garaż to mi się zapala :D - niby nic a cieszy.

macie jakieś doświadczenia z kotłami gazowymi buderus? przeczytałem forum ale zapytam jeszcze tu u krajanów.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Grupo!

 

no i co u was słychać? ...

 

witaj Bogus

tez /jak Twój synek/ mam jakieś stany podgorączkowe i katary w rodzinie

kolejny dzień temperatury nad ranem to - 13*C, - 15*C -

 

Trochę mitów się tu przewija....

Polować w Polsce może KAŻDY.To kwestia wstąpienia do koła łowieckiego, zdania egzaminów, zakupu broni itd.

no właśnie ...

czy kazdy może zakupić broń ?

nie wiem czy nie potrzeba opini policji ... a ta znów chyba bada niekaralność, czy gość nie ma odchyleń psychicznych, nie torturuje żonki itp.

nie wiem ale tak mi sie wydaje, ze to nie proste i przez to sito wielu nie przejdzie ...

zdanie egzaminów - to znów bariera dla jełopów i nieuków ... :-?

wstąpic do koła łowieckiego ... hmmm no nie wiem czy gdyby im podesłac osobnika, którego widzą po raz pierwszy na oczy - wyrazili by zgode ...

cos mi sie wydaje, ze tylko znajomi królika sa przyjmowani to primo

a liczebnośc to kolejna - druga bariera /bo chyba nie przyjmują w nieskończonośc ?/

 

itp.

tak wg moich obserwacji jest to zamkniete grono kumpli, którzy spotykaja sie w lesie aby przy wódce i bigosie opowiadac o swoich niesamowitych przygodach ze zwierzyną :wink: :lol:

 

natomiast dlaczego napisałem, ze zgode wydaje Warszawa /na część gatunków zwierząt/

 

 

" ... Po spotkaniu z władz gminy z myśliwymi zapadła decyzja by w najbliższą niedzielę ... zorganizować wielką nagonkę odstraszającą grasującą watahę. Podatek płacony przez działające na naszym terenie koła myśliwskie przeznaczymy na zakup rac, które będą odpalane w celu wystraszenia i odpędzenia drapieżników jak najdalej od zabudowań - mówi Piotr Borek, z-ca wójta gminy Lubenia. - Czy to przyniesie spodziewany skutek? Nie wiadomo. Wilk w ciągu nocy może przemierzyć nawet 100 km. Może być i tak, że organizowana nagonka nie przyniesie rezultatów. Co gdy ataki się powtórzą? - Wtedy oficjalnie zwrócimy się do wojewody z prośbą o zgodę na odstrzał, ale zgodę, jak pani wie, może dać tylko Ministerstwo Środowiska, a to nie jest prosta sprawa ..."

to z cytowanego wczesniej przeze mnie artykułu z Super Nowości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum niby ma pomagać a tu cisza w temacie. Dziękuje bardzo, piszecie o wypadkach, zwierzętach a jak ktoś ma prośbę to zero pomocy.

 

Witajcie

Proszę o pomoc gdzie można kupić w niskiej cenie w Rzeszowie lub okolicy bloczki betonowe M2 i M4 oraz pustaki ceramiczne U220.

Oraz co sądzicie o tych materiałach a być może macie jakieś alternatywne materiały na ściany fundamentowe (gr 25cm) i ściany nadziemia (gr 25cm)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum niby ma pomagać a tu cisza w temacie. Dziękuje bardzo, piszecie o wypadkach, zwierzętach a jak ktoś ma prośbę to zero pomocy.

 

Witajcie

Proszę o pomoc gdzie można kupić w niskiej cenie w Rzeszowie lub okolicy bloczki betonowe M2 i M4 oraz pustaki ceramiczne U220.

Oraz co sądzicie o tych materiałach a być może macie jakieś alternatywne materiały na ściany fundamentowe (gr 25cm) i ściany nadziemia (gr 25cm)?

 

Nie przesadzaj. Wystarczy pojeździć po składach budowlanych i chyba w każdym są dostępne. POza tym ci najwiecej gadający to chyba już sie pobudowali i raczej aktualnych cen nie znają.

A dobre to jakie?Tanie czy drogie? bo ja nie wiem, ja fundament miałam lany.

 

ściany nadziemia (gr 25cm) to chodzi ci o materiał? Zaczynasz budowę i nie wiesz z czego chcesz budować?

ps. nie było w mojej wypowiedzi ani krzty złośliwości tylko jak ktoś zadaje pytania i oczekuje odpowiedzi, to może by tak jaśniej się wyrazic, bo nie każdy kuma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrgawlik: przepraszam że sie wtrącę ale z tego co sie orientuje to Ty ledwo co projekt kupiłeś?

 

Masz już pozwolenie na budowę?

Ja na swoje prawie pół roku czytałam (hehe jeszcze nie mam) a w ciągu pół roku to ceny mogą się wielokrotnie zmienić.

Od piątku do niedzieli masz na podpromiu targi budowlane - wygospodaruj chwilkę i podjedz. Na 100 % dowiesz się gdzie i w jakiej cenie można kupić. A potem podjedz do najbliższego ci składu budowlanego i zapytaj za jaka cenę oni mogą ci sprzedać.

Czasem można lokalnie wynegocjować więcej :)

 

A forum służy nie tylko do gadek o sprawach budowlanych :) również o pierdołach czy ważnych dla nas - mieszkańców Podkarpacia sprawach...

 

 

A nawiasem mówiąc chciałabym już zacząć budować... A białe mokre ma nadal sypać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koleżanka 8)

 

Rozejrzeć sie nie szkodzi :)

 

Ja idę na targi - zorientowac sie w cenach, fundamenty bede miała wylewane więc w sprawie bloczków nic ci nie powiem.

Pozdrawiam i cierpliwości życzę, bo widzę, że jesteś takim optymista jak i ja byłam jeszcze półtora roku temu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiercili w czerwcu 2009 i nie dzwoniłem w żadnej sprawie serwisowej,gdyż nie miałem takiej potrzeby i mam nadzieję ,że tak pozostanie.Ja ich nie wychwalam,podałem tylko namiary o które NEWCOMER pytał.Nie miałem z nimi żadnych problemów więc mogę polecić,a czy ktoś zdecyduje się na wspólpracę z nimi-każdy decyduje sam.

Ojjj no nie unoś się bo nie masz powodów! Ja ich nie polecam po prostu, bo sami sobie na to zapracowali.

Natomiast mam stolarza bardzo godnego polecenia, już kilka osób z grupy korzystało z jego usług i wszyscy są zadowoleni - jakbyś kiedyś potrzebował - daj znać.

Jeszcze tylko zapytam - czy użytkujesz już studnię?

Bo nam po dwóch latach użytkowania p. D. wciskał kit, że jeszcze się ułoży i że to jest ok. Ale do tej pory - mieszkamy już prawie 5 lat - jak bierzemy wodę nieuzdatnioną (mamy wyjście na zewnątrz) jest w niej ił.

Gość od filtrów, którego nawiasem mówiąc oni mi polecili - twierdzi, że wywiercili za płytką studnię - podobno powinni dowiercić się do kolejnej warstwy wody i ta byłaby ok, bez żadnych zanieczyszczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja powiem w sprawie materiałów budowlanych. Jakies 2-3 lata temu - czyli gdy zaczynalismy budowac tanio miał materiały p. Kopacz w Lutoryżu. Zadzwon i popytaj. Wiem ze juz go polecałam i faktycznie miał dobre ceny. NAtomiast jesli chodzi o dach to rewelacyjne ceny ma Instalator Przeworsk. Kilku znajomych juz u nich brało.

 

Co do targów. To obyście sie nie rozczarowali. My jak zawsze jechalismy to wracalismy prawie z niczym. Fakt ze te marcowe targi sa duzo lepsze niz te wrzesniowe.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Grupę!

 

synek mi zdrowieje, :D auto się sypie, ale nie jest źle.

ale żeby nie było że ja tu tylko o d@34e maryni to:

większość materiałów budowlanych kupowaliśmy w PCMB na Reja w Rzeszowie- najlepiej pojechać osobiście i się potargować :D

co do bloczków fundamentowych to się nie wypowiem- laliśmy w szalunkach.

Co do targów: jeżeli chodzi o wykonawców to wystawiają się głównie ci duzi i drodzy, a producenci? ja na składzie zawsze miałem ceny znacznie niższe niż bezpośrednio u producenta; producent nie chce gadać z kowalskim, bo to nie jest dla niego partner w interesach.

pozdrawiam wszystkich.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...