Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Podatek Katastralny.


KarinaZ

Recommended Posts

Urzędnicy się nie wyalienowali.Zostali mianowani i zatrudnieni przez legalnie wybraną władzę.Wybraną w demokratyczmych wyborach z udziałem obywateli tego pięknego kraju.

Skoro wybraliście-dlaczego teraz narzekacie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wowka:

Niestety nie przesłyszałem się. Ale to było jakieś dziesięć lat temu - propozycję przedstawił ówczesny minister (a może wiceminister) finansów. Po takiej propozycji o podatku katastralnym nikt nie chciał słyszeć.

Oczywiście 5-10% to jest coś czego nawet nie warto komentować.

Mam nadzieję że będzie to max. 0,5%. ale po MF wszystkiego można się spodziewać. Ciekawe co wtedy?

pzdr

Hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to będzie tak.

Domy będą stały latami nieotynkowane, chałupy ogacone liśćmi, zapuszczone ogrody, okna poutykane szmatami, obdrapane płoty i co tam jeszcze kto wymyśli.

Wewnątrz, zamiast glazury lamperie olejne, na podłodze płytki PCV lub beton malowany, drzwi z desek po paletach, w przedpokoju na wózku inwalidzkim pożyczona od cyganów kaleka.

Wszystko po to aby jak przyjdzie urzędas na wycenę robiło wrażenie biedy i niedoli. Po wojnie na wsiach ludzie to już przerabiali w czasie przymusowych kontyngentów.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W krajach arabskich, np. w Libii, jest to sposób stosowany od dawna: dom nie jest skończony - nie jest opodatkowany. Pełno takich domów, gdzie zamiast kolejnej kondygnacji sterczą rdzewiejące zbrojenia. Pięknie to wygląda!

Nawiasem mówiąc ta literówka w tytule wyszła może "niecenzuralnie", ale jakby odpowiedno...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2003-02-13 12:38, Dave wrote:

 

Nie spodziewalem sie ze partia socjaldemokratyczna (sic!) bedzie chciala wykolowac biednych dziadkow na wsi...

 

 

Dave

myślę, że projekt ustawy przygotowali poprzednicy (ci od czterech wielkich reform ...)a proces legislacyny wypada na zmienników

To małpowanie wszystkiego (nawet najgłupszych bzdur to "pod Unię" ... - masz rację !)

no, bo jak krajach Unii to jest ... - i takim argumentem wszystkie bzdurne ustawy są tłumaczone.

(dawniej mówiło się o przwodniej roli Związku Radzieckiego ...)

 

mówi Ci to coś ?:wink:

 

(ciekawe, czy cenzura to puści ... ?)

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oceną nieruchomosci beda zajmowac sie przeszkoleni rzeczoznawcy, ocenia jej rynkowa wartosc i juz.A kogo nie bedzie stac na mieszkanie w domu za 300-400 tys. zl, to nie ma przymusu tam mieszkac, moze je sprzedac i zamieszkac w kawalerce.Zniknie problem samotnej babci w duzym mieszkaniu lub domu, stać ją to mieszka, nie, to albo sprzeda, albo zrobi to komornik, na poczet niezaplaconego podatku katastralnego.Mieszkasz w drogiej dzielnicy, jesli cie na to stac, jesli nie, przenies sie do biedniejszej ( czytaj tanszej}.No i upodobnimy sie jeszcze szybciej do Zachodu, powstana getta biedoty i enklawy ogrodzonej burżua))).Na Zachodzie podatek katastralny dokonywal sie stopniowo, na drodze ewolucyjnej. U nas zas, w sposob ulubiony politykow " rewolucyjnej".Mieszkam na tzw. "terenach odzyskanych", i wiele starych poniemieckich domow w najpiekniejszych dzielnicach{ najdrozszych} zamieszkuja wlasnie babcie z Wileńszczyzny, ktore nie wiedza, ze są,albo, ze muszą być bardzo bogate.Dom, mimo,ze rudera ,z racji lokalizacji jest drogi, wiec i podatek duzy.Wiec zacznie sie ruch w nieruchomosciach . Pozostanie chyba jeszcze wyjscie cywilizacyjne , czyli podatek pod stolem { łapowka } dla rzeczoznawcy.))) A wiec bedzie i wilk syty i " baran" { czyli my} caly.)))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiej paki właściwie mam komuś płacić za prawo mieszkania we własnym domu?

 

Rozumiem, że muszę część swoich dochodów zapłacić gminie jako podatek, po to, żeby miała za co prowadzić drogi, wodociągi, szkolnictwo itp.

Ale to powinno zależeć od wielkości tego kawałka gminy jaki zajmuję i ilości ludzi którzy na nim żyją. Podatek gminny powinien być więc częściowo od m2, a częściowo "od łebka". Bo od tych dwóch czynników zależą wydatki gminy na cele ogólne.

 

A czy postawiłem w domu wannę z plastiku czy ze złota, g... to kogo powinno obchodzić. W końcu na tą wannę ze złota trzeba było zarobić i odprowadzić podatek od dochodów, a potem, za samą wannę, VAT. A tu mi jeszcze każą płacić haracz od faktu jej posiadania.

To doprowadzi rzeczywiścia do stawiania domów z gówna. A przynajmniej wyglądających tak, jakby z gówna się składały. Nowa okazja do kantu i szarej strefy, z dodatkiem łapówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pik33 i inni szanowni Forumowicze... Też mnie krew zalewa, ale wystarczy rozejrzeć sie dookoła: ten podatek będzie na pewno! jest to za duża gratka dla najbardziej zaborczej instytucji, czyli państwa, ktokolwiek by nim nie rządził... Ktoś pisał, że nie można opodatkować 2x tego samego- a co z naszymi autami? płacimy podatek w paliwie, ogólne winietki i w tym 60km płatnych autoastrad. A pół roku temu chyba niejaki Pol w radiu mówił, że jak winietki wejdą, to już na pewno opłat za autostrady nie będzie.

Zsada jest prosta - kase można doić z tych co nie są w stanie się zbuntować, no bo niby jak mieliby się zjednoczyć kierowcy sam. osobowych czy "mieszkajacych inaczej" (czyt.nie w blokach).

Sorki za tę gorycz, niby jestem z natury pogodny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie z tymi wycenami :smile:))

Ja składając wniosek o kredyt musiałem wybrać, z listy przedstawionej przez bank, osobę, która miała dokonać wyceny stanu obecnego i docelowego. Jak zobaczyłem tą wycenę to prawie

padłem z wrażenia. Facet wycenił przyszły dom z działką na

1 000 000 nowych złotych. Ogrodzenie z siatki wycenił na 150 000.

I co wy na to? Po mojej interwencji w banku wszystko się wyjaśniło i wycena ta nie była brana pod uwagę. Jeżeli tacy goście będą wyceniać nasz dobytek to życzę wszystkim dużo szczęścia :smile:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś przeczytałem, że ten podatek ma wpływać wyłącznie do gmin. Biorąc jednak pod uwagę doświadczenia z podatkiem drogowym i innymi można mieć duuuuuuże wątpliwości. Jeśli chodzi o wyceny to faktycznie mogą być z kosmosu. A może samemu zostać rzeczoznawcą majątkowym?

PS. Pamiętam jeszcze z historii, że Ptolemeusze w Egipcie wprowadzili podatek od powietrza, ale to było jakiś czas temu:smile:.

pzdr

Hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko mówiąc, państwo chce zostać jednym wielkim zarządcą nieruchomości i pobierać czynsz od nieruchomości, nie będących jej własnością... To jest państwo prawa!

 

A tak swoją drogą to IMHO ten podatek szybko nie wejdzie. A jakby zrobiło się o nim głośno przed referendum, to UE Polski by się nie doczekała w swoim gronie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest faktycznie problem

wielu jest ludzi , ktorzy chociaz nie zarabiaja kroci postanowili zbudowac sobie domek

ciulali ciulali latami, wszystko sami zbudowali wydali wszystkie oszczednosci, bo mieli idee

teraz przyjdzie rzeczoznawca i wyceni domek na 4 krotnosc sumy za ktora domek powstal( i na ktora gosc oszczedzal latami)

i kaza mu placic

ale ze gosc zarabia tyle ze ledwo wiaze koniec z koncem to nie bedzie go stac placic za luksusy na ktore zapracowal

i albo sie wyprowadzi, albo do wiezienia- mam pytanie- czy to jest zgodne z konstytucja- a jezeli tak to czy nie nalezaloby jej poprawic?

gdzie tu wolnosc jednostki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...