Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zakładanie ogrodu przez firmę ogrodniczą -wątek zbiorczy: opinie, doświadczenia, cena


Recommended Posts

Oczywiscie wiem ze "nic za darmo" i jestem gotowa zaplacic rozsadna cene. Tak jak mowicie - zrobie rozeznanie. Faktycznie wielkiej firmy ogrodniczej u nas nie bedzie potrzeba ale jesli juz zlecac to zadania to raczej komleksowo - tzn zeby taka firma czy osoba miala sprzet/dostep do roslin ktore za mnie kupi itp. Pewnie sami wiecie jak to jest kiedy w domu jest sie tylko w nocy i weekendy...nie zebym sie tlumaczyla ale juz dawno doszlam do wniosku ze kazdemu trzeba dac zrobic to co potrafi najlepiej (a co za tym idzie: dac zarobic).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zawsze wszystkich gorąco namawiam do zamówienia profesjonalnego, dobrze przygotowanego projektu ogrodu - nie kosztuje to wiele (a jesli projektem i wykonawstwem zajmie sie ta sama firma to zapewne projekt będzie gratis) - a efekty mogą być - i najczęściej są rewelacyjne. Każdy inwestor ma ogólną koncepcję swojego ogrodu zaś rzeczą projektanta jest te wizję odrobinę zmienic, przekształcić, dopasować, tu i ówdzie poprawić - tak, by wydobyć z powstającego ogrodu wszystko co najlepsze :-)

 

Koszt samego projektu to kilkaset złotych a robót - to już zalezy od tego, na jaki zakres prac i na jakie rośliny sie zdecydujecie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie pięknie, tylko jak chciałem, żeby mi firma zrobiła projekt ogrodu (najzwyklejszy rozrysowany na papierze milimetrowym, albo w kratkę z widokiem na ułozenie nasadzeń, jakiś rabat itp) to wszyscy kręca nosem i na siłę próbują mnie namówić na wykonawstwo, a bo to my najlepiej zrobimy, a bo coś jeszcze innego, wiec sam sobie zaprojektuje ogród :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silver, dwie sprawy, po pierwsze jezeli siedzisz w klimacie to oczywiscie mozesz sam zaprojektowac, ale jezeli nie bardzo to wiedz ze rosliny maja rozne tempo wzrostu, rozna wysokosc, rozne wymagania co do swiatla, wody, podloza itp, jedne lepiej wygladaja sadzone w grupach, inne nalezy sadzic pojedynczo i jest jeszcze cale mnostwo innych zmiennych.

I w ten sposob dochodzimy do drugiej sprawy. Czy to jest jakis duzy problem dla Ciebie isc na SGGW i wyczesac jakas studentke piatego roku architektury krajobrazu, ktora z checia zrobi projekt i wezmie polowe tego co firma? Dorzucisz jeszcze pare groszy i pomoze Ci w zakupach, ktore zrobisz sam i tez troche zaoszczedzisz. A wykonawce wezmiesz na koniec do samej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My z mężem zamierzamy zlecić wykonanie projektu ogrodu profesjonalnej firmie. Dodam, że jeszcze nie kontaktowałam się z żadną firmą, chociaż mam namiary na kilka, i nie wiedziałam, że mogą być problemy ze zrobieniem samego projektu bez wykonawstwa.

Uważam, że "kopanie" i sadzenie roślinek to najprzyjemniejsza :p część zakładania ogrodu i nie chciałabym oddawać jej innym.

A co do problemów z projektem ogrodu to widziałam na jakimś forum ogłoszenie, że ktoś za niewielkie pieniądze może wykonać taki projekt.

Ach i pozostaje jeszcze Allegro gdzie widziałam kilka ogłoszeń o urządzaniu ogrodu od 1 zł za m2

Pozdrawiam wszystkich miłośników ogrodów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sie orientowalam w cenach i koszt wykonania projektu w profesjonalnej firmie w przypadku mojego ogrodu ok. 800 m2 to jest ok. 2 tys. zł

a wykonanie - tu oczywiscie rozpietosc moze byc duza w zaleznosci od roslin, potrzebnej do nawiezienia ziemi, architektury ogrodowej itp.

ale cena przecietnego ogrodu tej wielkosci bez specjalnych bajerow to jest 20 - 30 tys. zl

tak wiec z wykonastwa na pewno nie skorzystamy a nad projektem tez sie zastanawiamy bo jak pomysle ile za to mozna kupic roslin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest jakis duzy problem dla Ciebie isc na SGGW i wyczesac jakas studentke piatego roku architektury krajobrazu, ktora z checia zrobi projekt i wezmie polowe tego co firma? Dorzucisz jeszcze pare groszy i pomoze Ci w zakupach, ktore zrobisz sam i tez troche zaoszczedzisz. A wykonawce wezmiesz na koniec do samej roboty.

 

a jak sie wyczesuje takie studentki? :wink: :D ja bym wolala studenta :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak sie wyczesuje takie studentki? :wink: :D ja bym wolala studenta :wink:

Mozna sprobowac w dziekanacie sie dowiedziec, albo powiesic na wydziale architektury krajobrazu badz w akademiku karteczke z ogloszeniem, nie mam pojecia, ale jedno jest pewne, na pewno trzeba sie tam wybrac. Najlepiej przed sesja, a nie w trakcie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silver, dwie sprawy, po pierwsze jezeli siedzisz w klimacie to oczywiscie mozesz sam zaprojektowac, ale jezeli nie bardzo to wiedz ze rosliny maja rozne tempo wzrostu, rozna wysokosc, rozne wymagania co do swiatla, wody, podloza itp, jedne lepiej wygladaja sadzone w grupach, inne nalezy sadzic pojedynczo i jest jeszcze cale mnostwo innych zmiennych.

I w ten sposob dochodzimy do drugiej sprawy. Czy to jest jakis duzy problem dla Ciebie isc na SGGW i wyczesac jakas studentke piatego roku architektury krajobrazu, ktora z checia zrobi projekt i wezmie polowe tego co firma? Dorzucisz jeszcze pare groszy i pomoze Ci w zakupach, ktore zrobisz sam i tez troche zaoszczedzisz. A wykonawce wezmiesz na koniec do samej roboty.

 

o tym, ze rosliny maja rozne tempo wzrostu, wysokosc i tak dalej to wiem, ale nie mam pojecia jak to zastosowacw projekcie, bo nie wiem jak poszczegone wartosci maja konkretne rosliny - ja to wiem co mi sie podoba;)

 

co do pojscia na sggw to nawet o tym nie pomyslalem i dziekuje za podpowiedz, do tej pory musialem zajac sie wykonczeniowka i ogrod byl na drugim planie, ale dzieki za podpowiedź, skorzystam z niej;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja aby urządzic swój ogród poszłam na 3 miecieczny kurs projektowania i zakładania ogrodów i muszę przznac, ze aby urządzic ogród w miare profesjonalnie musiałabym zaliczyc jeszcze z dwa takie kursy. Ale napewno nie oddałabym mojego ogrodu profesjonaliście, może dlatego, że szkoda mi dać tyle kasy za usłoge i moim zdaniem pare zbędnych rzeczy jakie wykonują projektanci a moze dlatego, że jestem straszną miłośniczka ogrodów,roślin,ziemi i nie ma nic przyjemniejszego jak praca w ogrodzie, nawet jeśli efekty nieraz sa marne.

Może sama spróbuj cosik porobić, mi napewno dużo dało buszowanie po inernecie i czytanie na temat roślin, jesli masz już jakies upatrzone, wystarczy o nich poczytać i może się uda.No chyba, że sie myle.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i chciała bym przestrzec Was przed hasłami typu '' Projekt gratis'', uwierzcie mi wykonanie projektu zajmuje wiele godzin a nawet dni i tygodni nawet dla projektanta po architekturze krajobrazu, nikt nie daje za darmo swojego czasu, firma taka napewno to sobie odbije w kosztach załorzenia ogrodu itd.

Jest to poprostu reklama i zdobycie klienta (oszukanie klienta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i chciała bym przestrzec Was przed hasłami typu '' Projekt gratis'', uwierzcie mi wykonanie projektu zajmuje wiele godzin a nawet dni i tygodni nawet dla projektanta po architekturze krajobrazu, nikt nie daje za darmo swojego czasu, firma taka napewno to sobie odbije w kosztach załorzenia ogrodu itd.

Jest to poprostu reklama i zdobycie klienta (oszukanie klienta).

 

Brawa dla tej Pani...;)

W końcu ktoś to napisał

Proponuje równie sceptycznie podchodzić do ofert pt: "projekt 1zł/1m kw"

za kilkaset zł to mozna dostać szkic a nie projekt

skoro 1 godz konsultacji kosztuje 50-100zł to kto zrobi projekt za 1000?

no może student...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też przymierzam się do zrobienia automatyczego systemu nawodnienia ogrodu. spotkałem się z człowiekiem który może mi zrobić cały ogród za 20 zł za m2 powierzchni (ok1100m2 ogrodu) Koszt obejmowalby zrobienie trawnika, rabat, automatycznego nawodnienia ukształtowania terenu (gdyż takowy należy zrobić). Moje koszta to przywiezienie żyznej ziemii i roślin do rabat. Jego reszta. czy jego propozycja to coś co warto poważnie przeanalizować? Dodam że człowiek sprawiał wrażenie solidnie zorientowanego w temacie a ja chyba nie byłbym w stanie sam takiemu przedsięwzięciu samodzielnie podołać. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i chciała bym przestrzec Was przed hasłami typu '' Projekt gratis'', uwierzcie mi wykonanie projektu zajmuje wiele godzin a nawet dni i tygodni nawet dla projektanta po architekturze krajobrazu, nikt nie daje za darmo swojego czasu, firma taka napewno to sobie odbije w kosztach załorzenia ogrodu itd.Jest to poprostu reklama i zdobycie klienta (oszukanie klienta).

Dla mnie to nie jest oszustwo klienta. Każdy chce zarobić.

Firma, która projektuje ogród klientowi woli dać go za darmo za możliwość wykonania ogrodu. Bo na samym projekcie jest mniejszy zarobek niż na zakładaniu ogrodu. A do tego może klient zechce podpisać umowe na całoroczną "opiekę" nad ogrodem.

Przy dużych iwestycjach, nie tylko ogrodowych, taka praktyka to codzienność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...