Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

:) Dzięki za opinie:)

Mnie również podobają się drewniane fronty w dolnych szafkach, ale z doświadczenia wiem, że ciemne drewno jest bardzo niepraktyczne w kuchni. niebieskiego koloru nieco ubędzie po położeniu lakierowanego szkła na ścianach...chyba.

Wygląda na to, że też się zgadzam;) Kuchnia jest przede wszystkim wygodna i funkcjonalna. Po raz pierwszy mam do czynienia z porzadnym (kamiennym, głębokim) zlewozmywakiem i młynkiem do mielenia bio-odpadów. Świetne rozwiązanie! Godne polecenia dla każdego, urządzającego sobie teraz kuchnię...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ to mój pierwszy post najpierw chciałbym się przywitać: cześć wszystkim !!:D

A teraz pytanie do nataly i xisio:

Jaka jest odległość pomiędzy blatem i okapem? Wydaje mi się ze zdjęć że nie jest to więcej niż 60cm, czy gotowanie przy wysuniętym okapie teleskopowym (pyt. do xisio) jest wygodne?

Kilka stron tego wątku bardzo mi pomogło w decyzji jaką kuchnię chcę mieć, mówię tutaj o ostatnich zdjęciach od nataly i xisio, kuchnie są przepiękne !!!

Jednynie martwi mnie umiejscowienie okapu w tego typu projektach, ponieważ zwykle okap zawieszony jest wyżej niż dolna płaszczyzna szafek wiszących. Proszę o rozwianie moich wątpliwości :)

Pozdrawiam

 

U nas jest dokładnie 58cm, wynika to głównie z chęci zachowania symetrii, wymiary masz poniżej. (prawym klawiszem i "pokaż obrazek" )

 

http://i.imgur.com/jMhRC.jpg

 

http://i.imgur.com/n2Zgr.jpg

 

http://i.imgur.com/XNI7E.jpg

 

Oraz filmik z okapem w roli głównej około 2m:10sek, w rzeczywistości nie jest głośny tak jak na tym filmie :)

 

Okap może tez działać po wsunięciu co widać na 2m:35sek.

http://www.youtube.com/watch?v=olgWIcV8jCc

Edytowane przez xisio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi, zdecyduje się na taki okap całkowicie zabudowany bez wysuwania.

Xisio, co to za materiał tej części w której jest oświetlenie podszafkowe? mdf fornirowany, lite drewno ???

Bardzo fajnie to wygląda, dzieki tej "opasce" kuchnia jest spójna. Rewelacja. Filmik bardzo pomocny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

al.g. nie rozumiem dlaczego lodówka w zupełnie drugim końcu kuchni co płyta i po drodze jeszcze trzeba wyminąć barek....

mebelki bardzo mi się podobają!

 

Każdy ma swoje preferncje. Może lodowka daleko od płyty, ale za to jest zwarta wysoka zabudowa i lodówka blisko zlewozmywaka. Ja jak gotuje, to najpierw sobie wszystko z lodówki wystawiam, nie biegam do niej co 5 minut. Stąd dla mnie takie rozwiązanie byłoby w porządku (gdybym miała taką dużą kuchnię), pod warunkiem, ze między barkiem a szafkami jest wystarczająco swobodne przejście. I jak pracujesz w kuchni, mąż który idzie po szklankę mleka do lodówki nie musi robić Ci slalomów za plecami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Ja od razu do rzeczy; Między barkiem i szafkami mam 180 cm przejście, więc nawet mój nieszczupły za moimi plecami swobodnie mieści się tam przechodząc:p A lodówka niestety daleko od płyty (strasznie się tego rozwiązania bałam na etapie planowania) ze względu na gabaryty. W drugim końcu pomieszczenia stanowiłaby niezgrabną wielką szafę odbierającą całą przestrzeń roboczą. Bałam się, ale śmiało mogę polecić to rozwiązanie. Jest bardzo wygodnie. Podczas gdy ja gotuję w jednym fyrtlu, w drugim familianci swobodnie przyrządzają sobie kanapki i napoje nie wchodząc mi pod nogi:) No, i tak jak pisze Aantenka, składniki potrzebne do gotowania wyjmuję z lodówki raz i już nie biegam do niej zbyt często:p

Dzięki i pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Al.g. Ogólnie mi się podoba, jednak uważam że jak na razie jest za dużo kolorów. Co do ciemnego na dole to hmn...ja mam ciemne szafki dolne i w lakierze na wysoki połysk i jakoś nie zauważyłam aby były bardzo niepraktyczne (ja jestem bardzo zadowolona ze swojego wyboru). Dąb bielony w lakierze bardzo mi się podoba, pierwszy raz widzę co prawda ale wygląda naprawdę fajnie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Al.g kuchnia dobrze przemyślana ale wg mnie nie powinno się łączyć dwóch gatunków drewna , forniru .. Do białych frontów pasuje każdy fornir i myślę że opaski i dolne fronty powinny być w jednym kolorze , natomiast blat już może być dowolny ale nie drewnopodobny ... Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, jak aga_ada pisze. Turkus ma swoją "kontynuację" np w sąsiadującym z kuchnią salonie i jadalni:) A na ścianach nad blatami planuję lakobel, chociaż na razie tylko bez żadnej grafiki.

Nataly, mój stolarz jest tego samego zdania na temat łączenia różnych materiałów i samego blatu. Moim jednak zdaniem blat mógłby pozostać w tym drewnopodobnym materiale, ale może nieco grubszy i kanciaty; nawiązujący do blatu barku i boków wokół szafek.

A wiszące szafki mają 108,5 cm wysokości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...