Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Czy ktoś z was ma szafki dolne zakończone blatem?Chodzi mi że blat załamuje się na końcu szafek w odwróconą "L". Czy wtedy blat ciągniemy do samego dołu czy do cokołów?Proszę o zdjęcia

I jeszcze raz bym prosiła czy ktoś ma wielkie klapy u siebie w kuchni tj.mniej więcej 100x45 ponieważ będe takie miałe i chciałabym zobaczyć na zdjęciach jak to wygląda. Ewentualnie jak się sprawują takie duże?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie :)

 

Od paru dni czytam wątek gdzieś od połowy i oglądam Wasze kuchnie :)

 

Mam pewną wątpliwość i zapytam tutaj (na forum nie udało mi się znaleźć takich informacji), może jakaś użytkowniczka (może nie jedna? :)) kuchni będzie w stanie mi odpowiedzieć.

W domu będzie WM z rekuperacją. Zastanawiam się czy dawać w ogóle pochłaniacz w kuchni? Czy jest tutaj może ktoś, kto ma to w ten sposób rozwiązane i jak to się sprawdza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś z was ma szafki dolne zakończone blatem?Chodzi mi że blat załamuje się na końcu szafek w odwróconą "L". Czy wtedy blat ciągniemy do samego dołu czy do cokołów?Proszę o zdjęcia

Pozdrawiam

 

Showme ja mam taki blat (drewniany), pociągnięty do samej podłogi. Zdjęć nie robiłam, bo kuchnia jeszcze nie skończona i nie wiem kiedy będę na budowie, ale jak się uda to wkleję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domu będzie WM z rekuperacją. Zastanawiam się czy dawać w ogóle pochłaniacz w kuchni? Czy jest tutaj może ktoś, kto ma to w ten sposób rozwiązane i jak to się sprawdza?

 

 

Pochłaniacz tak. Wyciąg wymaga skomplikowanego połączenie z WM (równoważenie ciśnień, filtry tłuszczowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochłaniacz tak. Wyciąg wymaga skomplikowanego połączenie z WM (równoważenie ciśnień, filtry tłuszczowe)

 

Wyciągu nie chcę, właśnie dlatego że nie zalecają łączyć tego z WM. Ale zastanawiam się nad pochłaniaczem, czy w ogóle dawać? Po pierwsze odpadnie pewien koszt, a po drugie i ważniejsze-miałabym kolejną szafkę w to miejsce :) Nie mogę niestety znaleźć zbyt wielu osób które to praktykują i mogą powiedzieć czy to się sprawdza, i czy nie brakuje im wcale tego pochłaniacza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pochłaniacz mimo wszytsko wyłapuje zapachy, parę z tłuszczem.

Mam pochłaniacz co prawda nad gazową kucenką, ale jest wiecznie brudny

 

U nas będzie indukcja a obok płyta gazowa na 2 palniki, dodatkowo, bowiem często brakuje miejsca na kuchni, a i podczas braku prądu jakaś alternatywa.. Dlatego właśnie skłaniam się ju temu wyciągowi, przez ten gaz.. Lepszy brudny wyciąg niż szafka nad kuchnią ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam WM oraz indukcję w kuchni.

Nie wyobrażam sobie kuchni bez wyciągu. Mam na myśli taki, który jest połączony rurą z wydmuchem na dachu. 10 lat mieszkałam z pochłaniaczem z filtrem węglowym i przy większym gotowaniu nie ma porównania z tradycyjnym wyciągiem.

Poza tym WM ma spełniać funkcję wentylacji generalnie, nie jest to taki ciąg jak w okapach nad kuchnią.

Anemostat od WM mam umieszczony w kuchni na suficie bardzo blisko płyty, ale bez wyciągu sobie nie wyobrażam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę miała pochłaniacz tzn wyciąg osobno i rury do niego osobno a rekuperator osobno, szkoda brudzić rur od rekuoperatora tłuszczem, a też palnuję indukcję. Lepiej dac sobno, większość jest tego zdania jak czytałam. :)

 

co do tego że osobno to wiem, i na pewno nie będzie inaczej. Tzn, nie planuję w ogóle wyciągu.

Waham się między opcją: pochłaniacz czy w ogóle bez niczego. Wiem że są osoby, które tak mają, czytałam w jakimś wątku o wentylacji, pewnie z rok temu, ale za nic w świecie nie moge teraz odnaleźć tych osób na forum :/

 

Ja mam WM oraz indukcję w kuchni.

Nie wyobrażam sobie kuchni bez wyciągu. Mam na myśli taki, który jest połączony rurą z wydmuchem na dachu. 10 lat mieszkałam z pochłaniaczem z filtrem węglowym i przy większym gotowaniu nie ma porównania z tradycyjnym wyciągiem.

Poza tym WM ma spełniać funkcję wentylacji generalnie, nie jest to taki ciąg jak w okapach nad kuchnią.

Anemostat od WM mam umieszczony w kuchni na suficie bardzo blisko płyty, ale bez wyciągu sobie nie wyobrażam.

 

Ja mam obecnie pochłaniacz, i mówiąc szczerze bardzo rzadko go w ogóle włączam (a jest tu jedynie WG)... Dlatego się zastanawiam czy jest sens ładować go do domu z WM.

 

takich publikacji i głosów na FM jest masa:

http://www.ekowentylacja.eu/tmasl-32/27-okap-kuchenny-i-wentylacja.html

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś z was ma szafki dolne zakończone blatem?Chodzi mi że blat załamuje się na końcu szafek w odwróconą "L". Czy wtedy blat ciągniemy do samego dołu czy do cokołów?Proszę o zdjęcia

I jeszcze raz bym prosiła czy ktoś ma wielkie klapy u siebie w kuchni tj.mniej więcej 100x45 ponieważ będe takie miałe i chciałabym zobaczyć na zdjęciach jak to wygląda. Ewentualnie jak się sprawują takie duże?

Pozdrawiam

 

czy o takie zakończenie blatu Ci chodziło? :D

kuchnia29072011715.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągu nie podłącza się do WM, tylko wyprowadza osobno na zewnątrz. Mam tak zrobione, ale na razie nie mam ani wyciągu ani pochłaniacza i kompletnie nie uważam, żeby mi czegoś w kuchni brakowało.

 

"No właśnie z tym odprowadzaniem na zewnątrz też ponoć nie jest dobrze, bo cytuję:

Niektórzy próbują stosować niezależny od wentylacji okap kuchenny wyrzucający powietrze na zewnątrz. Taki układ powoduje spore zakłócenie działania wentylacji, gdyż wentylator okapu będzie miał najprawdopodobniej o wiele większy wydatek od wentylatorów rekuperatora! Wyciągi usuwają 400-600 m3/h, podczas gdy rekupeator będzie odciągał 50-70 m3/h, a w okresie zimowym najprawdopodobniej nawet tylko połowę tego. Powstanie podciśnienie i zakłócenie przepływu powietrza. Problem powstanie też z użytkowaniem kominka, nawet z zamkniętą komorą spalania, podczas np. dokładania drewna. Dym wydostanie się do pokoju.

 

Niektórzy radzą w takiej sytuacji uchylać okno w kuchni, ale w tym przypadku tracimy zupełnie niepotrzebnie mnóstwo ciepła, którego nie odzyskamy w rekuperatorze."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągu nie podłącza się do WM, tylko wyprowadza osobno na zewnątrz. Mam tak zrobione, ale na razie nie mam ani wyciągu ani pochłaniacza i kompletnie nie uważam, żeby mi czegoś w kuchni brakowało.

 

troszke sie mylisz bo sa rekuperatory ze specjalnym wejsciem na okap - ale to i tak juz nie wazne bo przegrywamy 0-2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma zaprojektowane osobno wyciąg, ponieważ teraz mieszkając w bloku nie wyobrażam sobie gotowania bez włączenia wentylatora tzn takiego wyciągu, który ma rurę umieszczoną przy kratce wentylacyjnej, zaraz mam zaparowane okna. Nie wiem jak to bedzie się sprawdzało w domu z rekuperatorem, czy będzie się wytwarzało podciśnienie czy nie, zobaczymy w praktyce. Natomiast ja nie mam w planach kominka i komina w ogóle, rekuperator będzie miał wyrzutnię w ścianie i tak samo pod samym okapem dachu ma być wyrzut wyciągu z kuchni. Może okaże się, że przy reku wcale nie będzie trzeba włączać wyciągu, to wszystko w praktyce wyjdzie. Ja poprostu już odruchowo gotując włączam ten wyciąg, mój mąż niestety nie co mnie wkurza :mad: , ale on rzadko coś gotuje najwyżej skorupki z jajek dla moich ptaszków i wodę na kawę :p Ale jak wyjeżdżam to wyobrażam sobie już ten potok wody na oknie :bash: Edytowane przez dana0606
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś z was ma szafki dolne zakończone blatem?Chodzi mi że blat załamuje się na końcu szafek w odwróconą "L". Czy wtedy blat ciągniemy do samego dołu czy do cokołów?Proszę o zdjęcia

I jeszcze raz bym prosiła czy ktoś ma wielkie klapy u siebie w kuchni tj.mniej więcej 100x45 ponieważ będe takie miałe i chciałabym zobaczyć na zdjęciach jak to wygląda. Ewentualnie jak się sprawują takie duże?

Pozdrawiam

 

Duże klapy. Taką zrobiłem, co prawda na Aventos hk+servodrive. Wymiary 1800x500. A sprawują się tak jak ktoś je zamontuje i zależe co je podnosi. Nie licz, że zwykła gazówka podniesie taką klapę i jeszcze do tego będzie długo działała. W podnośnik trzeba zainwestować, nie oszukujmy się. Za to zadowolenie na lataCAM00336.jpgCAM00337.jpg

 

Co do blatu to całkiem nieźle będzie jak zakończy się go do dołu, pod warunkiem, że zacięty będzie na łączeniu pod kątem 45 stopni... I blat do samego dołu

Edytowane przez fidoxradom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...