Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

water-sprite, ja kocham lustra i widziałam takie rozwiązanie w jednej aranżacji w czasopiśmie, zakochałam się natychmiast. Nie dałam nad płytę natomiast, bo nie lubię tego efektu odbijania się lustra w lustrze no i po każdym gotowaniu byłoby do mycia. Nad zlewem ok, nic nie chlapie :) Z tym że ja lubię sprzątać i kuchnia w takim stanie jak jest na zdjęciu jest na co dzień. Im więcej poustawiasz na blacie, tym może być gorzej.

 

Dziękuję Ci za odp., lustro w tym miejscu powiększa kuchnię, a moja jest wąska( 275cm) i bardzo takie lustro by jej pomogło :)

 

Uważam, że drewniane dodatki powinny zostać, nawiązują do podłogi, która przecież nie była Twoim wyborem. Myślę, że należą Ci się pochwały, że tak sprytnie przemyślałaś i rozwiązałaś aranżację trudnego wnętrza, przecież to kamienica, różne wysokości pomieszczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie,

Jakiś czas temu pokazywałam swoją kuchnię, którą sugerowaliście przemalować, zmienić firanki.

Podaję link w który umieściłam zdjęcia kuchni + komentarze-post 20190-20207

http://forum.muratordom.pl/showthrea...niami/page1010

Ponieważ niedawno zmieniłam kolor ścian w korytarzu i pojawiły się schody zaczęłam myśleć o zmianię wyglądu kuchni, a dokładnie ściany koło stołu.

Schody wyglądają tak:

IMG_4759bis.jpgIMG_4763.jpgIMG_4764.jpg

 

Kolor ścian na korytarzu na dole i na górze to Beckers Melon Juice.

Chciałabym aby kuchnia (a kiedyś także salon) zgrała się z korytarzem i schodami bo choć jest osobna to drzwi praktycznie są cały czas otwarte.

Wymyśliłam coś takiego.

 

kuchnia1.jpgkuchnia2.jpg

 

Kolor ścian jest wzięty z paint’a więc nie jest adekwatny, ale myślałam coś o rozkoszym brązie Śnieżki, indyjski palisander duluxa.

Stół myślałam pomalować, blat pod kolor blatu w kuchni albo zostawić go takim jakim jest- pasuje bardziej do podłogi, a nogi pomalować na biało, tak samo jak krzesła.

Boazerię myślałam zrobić sama -łatwiejsza i prostsza jest wersja 2, ale szafki w meblach mam z kasetonowym wzorem więc raczej pasowałaby boazeria też taka sama.

 

 

Poradźcie jeśli to ma sens albo skrytykujcie jeśli kompletnie to nie pasuje i mam sobie ten pomysł wybić z głowy.

 

ps. wklejam ten post tutaj bo nie znalazłam lepszego miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kuchnia wygląda teraz:

 

Dzisiaj ja postanowiłam podzielić się z wami moją kuchnią.Jak na razie jest to jedyne pomieszczenie w domu, które nadal mi się podoba.

http://imageshack.us/a/img703/9130/11wu.jpg http://imageshack.us/a/img703/329/oiq0.jpg http://imageshack.us/a/img833/3663/zt8f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niureczka za brązowo sie robi....:rolleyes:Przełam ten brąz jakimś innym ( jaśniejszym) kolorem bo teraz idziesz w jeden kolor ale w kilku odcieniach.:)

 

a gdyby dać ten sam kolor co jest na ścianie w korytarzu Melon Juice? jest jaśniejszy ale czy będzie dobry?

a co z boazerią? dawać ją czy nię? ta ściana w tym miejscu dość często sie brudzi (dzieci) więc pasowałoby coś co łatwo zmyć

IMG_4764.jpg

 

 

Catti pokazała kawałek swojej kuchni w której ma tapetę "stare złoto", może coś takiego u mnie też pasowałoby?kuchnia Catti.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, czyli pomaluję na jaśniejszy kolor melon juice beckersa albo subtelny beż śnieżki. To są kolory zbliżone do tego co jest obecnie ale są jaśniejsze.

Kasetony też tam nie zagoszczą.

A co ze stołem i krzesłami? Przemalować nogi stołu i krzesła na biało czy zostawić takie jakie są?

No i kwestia zasłony? Jasna jak na wizce czy może coś ciemniejszego? Zasłony będą w sumie tylko do ozdoby a na pojedyncze okno od drogi planuję powiesić roletę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ze stołem i krzesłami? Przemalować nogi stołu i krzesła na biało czy zostawić takie jakie są?

No i kwestia zasłony? Jasna jak na wizce czy może coś ciemniejszego? Zasłony będą w sumie tylko do ozdoby a na pojedyncze okno od drogi planuję powiesić roletę.

Jeśli chcesz coś jeszcze przemalować, to ja głosuję za drzwiami. Można je okleić okleiną od strony kuchni np. pod kolor blatu.

W oknach dobrze bedą wyglądały rolety rzymskie + dekoracja na parapecie w postaci patery z owocami (przy stole) lub roślinki (np. zioła nad blatem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kwestia zasłony? Jasna jak na wizce czy może coś ciemniejszego? Zasłony będą w sumie tylko do ozdoby a na pojedyncze okno od drogi planuję powiesić roletę.

 

ja jestem za zlikwidowaniem firany i zasłon, skoro mają być tylko do ozdoby, tym bardziej, że faktycznie nie za bardzo masz tam miejsce, bo zasłona opiera się o krzesło :rolleyes:

jak je zdejmiesz, to zrobi się od razu przestronniej...

możesz wtedy wykorzystać parapet tak jak pisała Monnis...

a może w oknie proste zazdroski?

http://decorlux.com.pl/allegro/zdjecia/Decorlux/25%20zazdroska%20ecru/DSC_0669.jpg

 

http://4.bp.blogspot.com/-f7RIJedUu1g/UXDX4RAF7nI/AAAAAAAATDE/gt2_sVEDz-c/s400/maka_art_nowy_rozdzien_katowice_zazdroski+(1).JPG

 

a próbowałaś ustawić stół przystawiając go krótszym bokiem do okna? za wielki, co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasłonki pomarańczowe ściągnięte.

stół przestawiłam, zmieścić się zmieści ale jest tylko 0,5 m przejście więc nie wiem czy nie za wąsko będzie. Czasami dzieci wpadają szybko do kuchni i boję się o ich głowy ;-)

Tak to wygląda ze stołem.

45d250da702f58c0mc.jpg 7bb01f592f40c7b8gen.jpgffd48d1247b24959mc.jpgbc4e27b58069fe4emc.jpg

Jeśli ustawie go na środku okna -wtedy lampa jest za plecami osób siedzących od strony ściany, jeśli znowu postawię tak żeby lampa była nad stołem to wydaje mi się, ze jest taka duża przestrzeń między stołem a lodówką.

 

Ogólnie nie podobają mi się zazdrostki- kojarzą mi się z takim babcinym starym domem, ale te co pokazałaś są naprawdę ładne. Myślę, że mogłabym takie dodać do okna koło stołu. Na jakiej wysokości najlepiej je powiesić? Okno koło blatu potrzebuje przysłonić. Jeśli byłyby zazdrostki to co pasuje wtedy do zasłonięcia? Rolety i zazdrostki to chyba trochę za dużo, no nie?

Edytowane przez Niureczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niureczka, pół metra przejścia to zdecydwanie za wąsko, zwłaszcza, że tam jest jeszcze szafka z szufladami. Stól wraca więc do poprzedniego ustawienia.

A odpowiednie zazdroski nie będą "gryzły" sie z Twoją kuchnią, sądzę, że wręcz przeciwnie :)

 

Catti, świetna jest ta zazdroska z szarą wstawką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stół przestawiłam, zmieścić się zmieści ale jest tylko 0,5 m przejście więc nie wiem czy nie za wąsko będzie.

Jeśli ustawie go na środku okna -wtedy lampa jest za plecami osób siedzących od strony ściany, jeśli znowu postawię tak żeby lampa była nad stołem to wydaje mi się, ze jest taka duża przestrzeń między stołem a lodówką.

 

lampa to najmniejszy problem...

powiesisz haczyk na suficie i przewiesisz bliżej nad stół bez problemu...

na zdjęciach nie wygląda to tak źle... może zostaw go tak na kilka dni i zobaczysz, czy się przyzwyczaicie, czy przeszkadza...

zawsze może wrócić na poprzednie miejsce, ale dosunięty do okna dłuższym bokiem traci dwa miejsca :cool:

 

zazdroski nie są złe i pasują do twojej kuchni...

właśnie takie proste, w kolorze złamanej bieli, nie za szerokie...

co do wysokości zawieszenia, to nie wiem... weź patyk, albo kij od miotły i przymierzaj z jakimś kawałkiem materiału :D tak, żeby trafić z proporcjami, albo zrób zdjęcie okna i na nim "maluj" do skutku :D

 

Rolety i zazdrostki to chyba trochę za dużo, no nie?

 

czy ja wiem? jasna, prosta roleta zwinięta na dzień w kasetkę nie będzie chyba razić

a musisz zasłaniać to okno?

pomieszkaj kilka dni bez firanki ;) i sprawdź...

 

Catti, świetna jest ta zazdroska z szarą wstawką :)

 

też mi się podoba :)

 

Chciałam tylko wtrącić, że jeśli nogi stołu i krzesła przemalujesz na biało, to kuchnia będzie "brudna" :/

 

i tu się zgodzę z Anią :yes:

wanilia wbrew pozorom kłóci się z białym....

musiałabyś szukać ciepłej bieli...

Edytowane przez Catti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...