Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Szczegóły tu

http://www.blum.com/pl/pl/01/60/20/30/10/

 

Jest też wersja do zmywarki,lub modele z tzw asystentem otwierania drzwi wbudowanym już takim mechanizmem nowy siemens no i miele tzw zmywarka puk puk ale cena zabija.

 

Zachorowałam na wysoką zabudowę w wersji bez żadnego uchwytu ani podcięcia,prosto gładko ....

 

Nawet do carga są ....

 

dziękuje, zaraz sprawdzę ale cena na 100% zabija :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

anniia ja też mam podobny układ kuchni.Jaką masz długość i głębokość półwyspu?I jaja jest odległość między półwyspem a wysoką zabudową?

 

Abunia

Szerokość wyspy 160 cm

Głębokość 115

Odległość od zabudowy wysokiej 135 cm

Odległość wyspy od zabudowy pod oknem 105 cm

Wymiary szafek pod oknem 60cm z 280 cm

Szerokość szafek wysokich 180 cm

Wszystko jest wygodne w użytkowaniu - ciężko podać wy,kary samej kuchni bo łączy się z korytarzem i nie bardzo jest jak wymierzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaniaaz ja mam u siebie zabudowana chlodziarke, wiec nie wiem co mial na mysli sprzedawca mowiac o zawiasach, bo u mnie szafkowe sa zamontowane w szafce....

zdjecie podgladowe z montazu

 

DSC06989.JPG

 

w mieszkaniu posiadam zabudowana lodowke z zamrazalnikiem i od 5 lat nic sie nie dzieje..a lodowka otwierana non stop, moglabym napisac, ze :corki wisza na drzwiczkach na zmiane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tu jedno zdjęcie mojej kuchni cobym nie była gołosłowna :)

http://naforum.zapodaj.net/images/7a0905646b30.jpg

 

Juliannka, w nocy na szybko posta dodalam nie komentujac Twojej wspanialej kuchni, wybacz.

Uwielbiam ja i z checia swoja bym teraz jakos przerobila :rolleyes: :lol2:

 

Ratuje mnie malowanie scian, wiec bede mogla zaszalec w tym kierunku, pomyslow jeszcze brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oł jeee Julianna kuchnia jest boska :) , w mojej kuchni marzeń widzę właśnie taki blacik , dlatego też przyłączam się do pytania o blat ( jak sprawuje się w użytkowaniu) . W Ikea są blaty z litego dębu lub ciut tańsze połączenie litej góry i dół blatu płyta wiórowa , która wersja jest lepsza ??

Jestem teraz na etapie wyboru okien, czy jak okna będą w kolorze winchester lub jasny dąb a blat jest na równi z parapetem to kolor blatu musi być identyczny? help :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam okna w kolorze winchester a blat będzie biały szary albo czarny,kolor dobiorę jak będzie stała kuchnia bo tam jescze dodatki z orzecha amerykańskiego będą.Wczoraj przykładałam do okna w łazience teak bo tam będzie drewno na parapecie iścianie wg wygląda ok.Wiadomo to kwestia gustu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczegóły tu

http://www.blum.com/pl/pl/01/60/20/30/10/

 

Jest też wersja do zmywarki,lub modele z tzw asystentem otwierania drzwi wbudowanym już takim mechanizmem nowy siemens no i miele tzw zmywarka puk puk ale cena zabija.

 

Zachorowałam na wysoką zabudowę w wersji bez żadnego uchwytu ani podcięcia,prosto gładko ....

 

Nawet do carga są ....

 

strasznie mi sie podoba to serwo do lodowki, tylko czy jest sens ???

 

Czy ktoś ma lub miał okazje testować ???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie mi sie podoba to serwo do lodowki, tylko czy jest sens ???

 

Czy ktoś ma lub miał okazje testować ???????

 

niestety servo mam tylko pod zlewem do koszy..

zalezy jak montazysci ustwia jego moc..w koncu lodowka niezle zasysa drzwiczki..

u mnie servo raz dzialal raz nie (i szuflada z pustymi koszami w srodku) . Mam nadzieje, ze w wakacje bede miala okazje bardziej je przetestowac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety servo mam tylko pod zlewem do koszy..

zalezy jak montazysci ustwia jego moc..w koncu lodowka niezle zasysa drzwiczki..

u mnie servo raz dzialal raz nie (i szuflada z pustymi koszami w srodku) . Mam nadzieje, ze w wakacje bede miala okazje bardziej je przetestowac ;)

 

ja własnie uwielbiam swoje servo pod zlewem z koszami, ne wyobrazam sobie juz "zycia" bez niego hehehe

Dlatego tak zerkam na to do lodówki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie mi sie podoba to serwo do lodowki, tylko czy jest sens ???

 

Czy ktoś ma lub miał okazje testować ???????

 

Ja chyba zrobię ale muszę zapytać czy to się odblokowuje w przypadku braku prądu,tzn czy tem mechanizm po prostu zwolni czy będzie zablokowana całkowicie możliwość otwarcia lodówki-mój M tego nie przeżyje.

 

Nie wiem kiedy planujesz kuchnię ja chyba dopiero końcem roku lub na początku przyszłego będę mogła ocenić,wszystko zależy od drewna wylewki i całej reszty roboty która musi być wykonana przed montażem mebli.

 

Ja jestem na etapie wyboru wykonawcy mebli do kuchni i dylematów tyle że głowa mała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba zrobię ale muszę zapytać czy to się odblokowuje w przypadku braku prądu,tzn czy tem mechanizm po prostu zwolni czy będzie zablokowana całkowicie możliwość otwarcia lodówki-mój M tego nie przeżyje.

 

Nie wiem kiedy planujesz kuchnię ja chyba dopiero końcem roku lub na początku przyszłego będę mogła ocenić,wszystko zależy od drewna wylewki i całej reszty roboty która musi być wykonana przed montażem mebli.

 

Ja jestem na etapie wyboru wykonawcy mebli do kuchni i dylematów tyle że głowa mała...

 

Mysle ze servo tak samo jak to w szufladzie z koszami nie wpływa na mozliwośc otwarcia, jedynie jak nie ma prądu to nie dziala i ciągniesz/otwierasz jak zwykłe. Ja kuchnie juz mam tylko został ten element z lodowkami bo nie mogę zdecydowac sie ostatecznie jakie wybrac- zabudowa czy nie ...to serwo troche skłania mnie do zabudowy ;) Kuchnia moja to Ikea wiec mogę sobie dokładac klocki :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja własnie uwielbiam swoje servo pod zlewem z koszami, ne wyobrazam sobie juz "zycia" bez niego hehehe

Dlatego tak zerkam na to do lodówki ;)

 

jak sie "zawezme" to moze odloze kase na to i zamontuje... bedzie test :lol2:

 

no chyba ze juz ktos to ma, albo bedzie miec predzej ode mnie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do użytkowników uchwytów frezowanych o odpowiedz, czy do kolejnej kuchni też byście je wybrali. Ze względów estetycznych przemawiają do mnie frezy ale jak oceniacie to w codziennym użytkowaniu. Stolarz może nam zrobić wysoki frez tak, że nawet przy blacie wysuniętym o 1 cm będzie wygodnie po nie sięgać. Sprawdzaliśmy w studiach kuchennych, specjalnie doładowywałam szuflady talerzami z wystawy, żeby sprawdzić jak one pracują. Wydaje się, że jest ok. Jednak to nie to samo jak codzienne korzystanie w kuchnii gdy gotując ciągle po coś sięgamy do szafek. Mam niestety ciągły zwyczaj przepłukiwania co chwilę rąk więc ciągle są mokre lub wilgotne. Znajoma przekonuje mnie do frezu twierdząc, że taką gładką powierzchnię szafek szybko się przeciera i że łatwiej utrzymać w czystości. Ale to jedna opinia. A jak inni posiadacze frezów to oceniają?

 

Druga rzecz, jeśli szafki będą frezowane, bez uchwytów to czy nie będzie się to gryzło z lodówką?. Lodówka ma być wolnostojąca, kolor inox, z obudowanymi bokami i szafką nad nią. Lodówka ma jednak pionowe uchwyty do otwierania. Wiem, że pasowałaby do mojej kuchni lodówka w zabudowie ale na potrzeby mojej rodziny jest stanowczo za mała. Boki będą obudowane, ponieważ lodówka stoi tuż przy wejściu do kuchni więc chce ukryć jej tył, który będzie widoczny od wejścia. Są tez lodówki wolnostojące z takim jakby frezowaniem, bez wystającego uchwytu ale albo są mniejsze od tej która wybrałam, albo ich konstrukcja i zalecenia producenta ze względu na chłodzenie nie pozwalają obudować boków.

 

Szuflady na dobrych prowadnicach to pół biedy. Najgorzej jest ze zmywarką oraz lodówką nawet przy głębokim frezie. Są różne modele, jedne otwierają się lżej, inne bardzo ciężko. Wyglądają pięknie, ale nie polecam osobie która gotuje codziennie. Montowałem ostatnio z kolegą kuchnię z frontami frezowanymi, gdy próbował otworzyć zamrażalkę stwierdził, cytuje "przecież tego nie da się ***** otworzyć":D Sam miałem problem, żeby jedną ręką ją otworzyć. To byli młodzi ludzie, którzy zwykle jadają na mieście, w takim przypadku jest to dla mnie do zaakceptowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...