Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dziękuję kochana Piu :) Jesteś bardzo miła :) Też wpadlam na te zielone kafelki ale nie mogę takich znaleźć :)

 

Kasiu

chętnie bym Ci pomogła znaleźć zielone płytki, ale niestety nie jestem zupełnie na bieżąco z ofertą.

Przypadkiem trafiłam na te, bardzo mi się podobają :

 

http://pliki.dekordia.pl/plytki_-EQUIPE-CERAMICAS/-MASIA-JADE-7-5X15--21243---10154234.jpg

 

http://dekordia.pl/produkt/producent-equipe-ceramicas/masia-jade-7-5x15-21243.html

 

 

Jade green to bardzo ładny odcień zieleni. Jest też z sporo fajnych dodatków kuchennych w tym kolorze. Ściany by trzeba było dobrać zupełnie inne...

 

http://www.elmueble.com/medio/2015/02/02/detalle_de_candelabros_con_velas_y_jarron_con_flores_1024x1280.jpg?random=1443809377847

 

 

http://www.elmueble.com/medio/2015/02/02/comedor_abierto_al_salon_con_paredes_en_color_verde_aguada_1280x1102.jpg?random=1443809574912

 

 

 

tutaj aranżacja z tą kolekcją, ale w innym odcieniu :

 

http://www.equipeceramicas.com/wp-content/uploads/masia-jewel_olive-1030x950.jpg

 

http://www.equipeceramicas.com/wp-content/uploads/Masia-blanco-kitchen-1030x772.jpg

 

 

Cegiełki są uniwersalne, pasują do każdego stylu, a świeży odcień zieleni schłodziłby ciepłą barwę olchy.

Edytowane przez piu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agata, no co Ty :) :hug: Jestem Ci wdzięczna, bo pewnie wzięłabym pierwszy lepszy olej z półki w markecie budowlanym. Osmo nadał drewnu miłej dla oka i dłoni "satynowości". Pewnie to ja coś zrobiłam nie tak. Może świeże drewno potrzebuje więcej warstw.

Wodę mamy miękką - mamy stację uzdatniania wody. Ostatnio testowałam ją testerem dołączonym do parownicy do prasowania. Wykazał miękką wodę.

Zdjęcie postaram się zdobić jak przywiozę ze starego domu aparat. Telefonem nie wychodzi. Pokażę już u siebie w wątku ok?

Olejowałam szmatką - tak chyba było w instrukcji na opakowaniu.

]

 

Jedyne w takim razie, co przychodzi mi do głowy, to właśnie sposób olejowania. Chyba opisywałam u Ciebie jak olejowałam?

Wydaje mi się, że jednak wcieranie szmatką to nie jest dobra metoda. Ja (jak i dziewczyny, którym polecałam), robiłyśmy to pędzlem. Cieniutka warstwa, która wsiąka, ale jednak coś zostawia na powierzchni.

Ponieważ u Ciebie blat jest świeży, niezniszczony, to jeśli będziesz miała czas to warto spróbować tą metodą. Najpierw na kawałku blatu żeby zobaczyć czy faktycznie będzie lepiej, a dopiero jak się sprawdzi, to raz-dwa całość. To na prawdę szybko idzie :)

 

Tak sobie przypomniałam, jak olejowałam podłogę, właśnie szmatką. Niestety, olej wsiąkł w drewno i było kiepsko. Dopiero naniesienie wałkiem Osmo dało oczekiwany efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o tę kuchnię ?

 

http://www.equipeceramicas.com/wp-content/uploads/masia-jewel_olive-1030x950.jpg

 

 

Niestety nie wiem. Nie mam nawet pewności, czy to realne zdjęcie, czy też tylko wizualizacja (rendernig). Wygląda na drewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym klimacie żonka chcę żebymśmy zrobili kuchnie, czy te blaty to drewno czy jakiś drewnopodobny matriał?

 

Pytanie do pani Piu:)

 

Nawet jeśli to render wpuszczany zlew, te wszystkie półeczki i różnorodny słój świadczą, że autor w zamyśle chciał użyć prawdziwego drewna.

 

możecie polecić jakąś płytę laminowaną na blat kuchenny drewnopodobny? który wygląda w miarę jak prawdziwe drzewo?

 

Nie możesz przejść się do hurtowni i przejrzeć próbniki? Teraz są nawet doklejki boczne z rysunkiem rdzenia drewna, egger bodajże. Blaty mają swoją strukturę więc w internecie obrazki mogą nie oddawać wszystkiego.

 

Płyta laminowana nie nadaje się na blat kuchenny.

Edytowane przez arek570
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

julianna16, bardzo Ci dziękuję. Świetny okap! Ale widzę, że w necie niedostępny. Gdzie kupowałaś? Czy ma dobre opinie? Bardzo mi odpowiada, że ma wysuwany panel. Pozdrawiam! :)

 

Przepraszam za poślizg w odpowiedzi, ale wylogowało mnie do życia ;)

Okapu nie ma już w sprzedaży niestety. Ja swój kupiłam z resztek magazynowych na OLX.

Nie wiem jakie ma opinie. Ja jestem bardzo zadowolona :)

 

a mi się białe podoba :(

 

Mnie też :D i to bardzo bardzo.

Na szczęście nie jesteśmy odosobnieni - w kupie jakoś raźniej :D. To najpiękniejszy kolor mebli jaki mogłam wybrać do kuchni, ale rozumiem, że innym wcale się podobać nie musi :). Najważniejsze by każdy miał to o czym marzy, niezależnie w jakim kolorze :).

 

Jedyne w takim razie, co przychodzi mi do głowy, to właśnie sposób olejowania...

Spróbuję zatem pędzlem :yes: Mam nadzieję, że to będzie rozwiązanie mojej zagadki z blatem :)

Smarowałam szmatką, bo tak chyba jest w instrukcji, ale ważniejsze by był dobry skutek :).

Dziękuję za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję zatem pędzlem :yes: Mam nadzieję, że to będzie rozwiązanie mojej zagadki z blatem :)

Smarowałam szmatką, bo tak chyba jest w instrukcji, ale ważniejsze by był dobry skutek :).

Dziękuję za podpowiedź.

 

Dzięki radom Agatah sama olejowałam schody i podłogę w salonie. Użyłam poleconego przez Nią TEGO wałka :) O ile pamiętam, używała go też do blatu w kuchni. Wałek zostawia po sobie cienką warstwę oleju, którą należy pozostawić do wchłonięcia. Dwie warstwy i jest super. Ja schody zrobiłam na trzy (pierwszą przecierałam jeszcze papierem) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to wrzucam swoją. PS. na rurę nie patrzcie ;)[ATTACH=CONFIG]329100[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]329101[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]329102[/ATTACH]

 

Waga34 - Bardzo podoba mi się połączenie z żółtym kolorem. Czy możesz podać nazwę blatu ? Poszukuję blatu z laminatu, który będzie pasował do betonowych płytek podłogowych.

Edytowane przez Orzech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadszedł czas, żebym i ja pokazała swoją minikuchnię:)

Użytkuję ją już od około 8 miesięcy, więc sporo mogę powiedzieć na temat jej funkcjonalności.

Kuchnia, a właściwie aneks kuchenny, powstała na miejscu dawnej łazienki. Teraz jest częścią przedpokoju. Supermana widzi się jako pierwszego po wejściu do mieszkania:) Kuchnia jest malusia, ale dla singielki, która niewiele gotuje, jest idealna. Przez jakiś czas mieszkaliśmy w trójkę i też było dobrze. Rozkład sprzętów jest bardzo dobry, ale w takich małych pomieszczeniach to chyba norma - wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Jest kilka rzeczy, które mi się nie podobają, których brakuje. Szafki wiszące są trochę za wysoko - sięgam tylko do najniższej półki, do wyższych muszę się wspinać na stołku. Mogłyby zatem wisieć jakieś 10cm niżej. W środku są tylko 3 półki, a spokojnie 4 by się zmieściły - to akurat jest do zrobienia. Miejsca raczej nie brakuje, ale jest go sporo właśnie w wyższych partiach, a brakuje szuflad na dole. Te są tylko pod płytą - a tam sztućce, garnki, talerze - oraz po drugiej stronie (tam, gdzie kosz z owocami). Pod piekarnikiem ukryta jest pralka, a nad piekarnikiem - mikrofalówka.

 

DSC_7154.jpg

DSC_7156.jpg

DSC_7160.jpg

DSC_7158.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z utrzymaniem czystości ścian nad blatem? Co to za farba? 60cm między zabudową dolną i górną to faktycznie sporo, można powiedzieć górna granica raczej zarezerwowana dla wysokich osób, na ogół robi się 50-55cm. Kuchnia lekka i funkcjonalna w miarę możliwości, jak miałbym się do czegoś przyczepić, to zostawiłbym samą komorę zlewu, niepotrzebnie zajmuje miejsce na blacie, którego jest niewiele.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja mała,blokowa -ale funkcjonalna (jak dla mnie sprawdzony układ)

jeszcze trzeba coś na ścianę nad szafkami i może jakąś fototapetę lub naklejkę na ścianę przy stole,bo ciągle jest schlapana :(Tylko pomysła cos nie mam.Moze cos doradfzicie?

Edytowane przez ewa9961
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki radom Agatah sama olejowałam schody i podłogę w salonie. Użyłam poleconego przez Nią TEGO wałka :) O ile pamiętam, używała go też do blatu w kuchni. Wałek zostawia po sobie cienką warstwę oleju, którą należy pozostawić do wchłonięcia. Dwie warstwy i jest super. Ja schody zrobiłam na trzy (pierwszą przecierałam jeszcze papierem) ;)

Aniu dziękuję za wskazówkę. Wezmę się za ten blat. Na razie mamy na tapecie podłogę na górze i ... napiszę u siebie, bo to nie ten wątek ;)

 

julianna16 mam do Ciebie pytanie.

Szukam od jakiegoś czasu reflektorków, identycznych jak w Twojej kuchni, takich lekko w stylu retro.

Mogłabyś mi zdradzić co to za firma?

 

Nie wiem o które reflektorki pytasz?

Jeśli te czarne na suficie - to poczciwe, małe Hektary z Ikei

Są świetne, bo ruchome. Jeśli pytasz o kinkiety harmonijkowe to zostały kupione na Westwing, ale można poszukać w sieci, bo było ich swojego czasu sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o które reflektorki pytasz?

Jeśli te czarne na suficie - to poczciwe, małe Hektary z Ikei

Są świetne, bo ruchome. Jeśli pytasz o kinkiety harmonijkowe to zostały kupione na Westwing, ale można poszukać w sieci, bo było ich swojego czasu sporo.

 

Tak, pytałem o te małe ciemne reflektorki. W taki razie muszę się wybrać do Ikei bo wydawało mi się, że nie ma takich sufitowych, tylko ścienne "kinkiety".

 

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...