Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich forumowiczów :)

Od jakiegoś czasu podczytywałam Was, dzisiaj zadecydowałam, że podzielę się z Wami moimi wnętrzami.

Oto moja kuchnia.[ATTACH=CONFIG]344626[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]344627[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]344628[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]344629[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]344630[/ATTACH]

 

Podoba mi się Twoja kuchnia. Ceglana ściana - very nice. Robi rustykalny klimat.

 

Chociaż nie jestem zwolenniczką dekoracji ustawionych w szyku :). Sądzę, że niekiedy mniej znaczy więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów :)

Od jakiegoś czasu podczytywałam Was, dzisiaj zadecydowałam, że podzielę się z Wami moimi wnętrzami.

Oto moja kuchnia.[ATTACH=CONFIG]344626[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]344627[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]344628[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]344629[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]344630[/ATTACH]

Bardzo podoba mi się część z płytą i okapem. Pięknie to wygląda.

Jeśli chodzi o półeczki....jako spiżarka na domowe przetwory - pomysł fajny :D Przydałoby się tam jeszcze dodać z jedną półeczkę (np. nad włącznikiem), bo tak, to jakoś "łyso".

Szafa tylko wydaje się być jakoś nie na miejscu :p Ale to pewnie przez przesuwane drzwi, z innymi wyglądałaby prawdopodobnie nieco lepiej.

 

Słyszy się, że zlew narożny to nie jest najszczęścliwsze rozwiązanie... A jak Tobie się z niego korzysta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów :)

Od jakiegoś czasu podczytywałam Was, dzisiaj zadecydowałam, że podzielę się z Wami moimi wnętrzami.

Oto moja kuchnia.[ATTACH=CONFIG]344626[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]344627[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]344628[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]344629[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]344630[/ATTACH]

 

A ja mam pytanie o mikrofalę na takiej wysokości - czy wygodnie się z niej korzysta? Mam na takiej samej wysokości piekarnik a powyżej miejsce na mikrofalę (na razie stoi tam akwarium ;-) Jako że na codzień korzystamy rzadko, to się zastanawiam czy wstawiać mikrofalówkę w zabudowie czy nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie proszę jaki materiał zastosować nad blatem kuchni jak w linku przy założeniu, że nie będzie wiszących szafek. http://www.nobilia.de/en/produkte/kuechengalerie/alle_modelle?room_id=893&n=30

 

Jeśli chodzi o mikrofalę, osobiście uważam, że nie powinna się znajdować na wysokości ponad głową, bo po pierwsze, można sobie wylać gorącą zupę na głowę, a po drugie jest na tyle niefunkcjonalna, że nie będzie wykorzystywana. Podobnie jak półki do których trzeba się dostać za pomocą krzesła czy drabinki.

Edytowane przez Jagoodka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów :)

Od jakiegoś czasu podczytywałam Was, dzisiaj zadecydowałam, że podzielę się z Wami moimi wnętrzami.

Oto moja kuchnia.[ATTACH=CONFIG]344626[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]344627[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]344628[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]344629[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]344630[/ATTACH]

Pau&Rob jaki masz okap?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam,

Ja również pozwolę sobie pochwalić się moją kuchnią. Nie jest za duża ale właśnie taka jaką z żoną chcieliśmy mieć.

Pozdrawiam[ATTACH=CONFIG]301339[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]301340[/ATTACH]

 

Kolo100 czy możesz wrzucić zdjęciej wysokiej zabudowy kuchni ? Il eta ściana ma cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie trochę jakbyś się z choinki urwał, może dlatego nikt nie odpowiada:lol2:

 

Jeżeli chodzi tylko o trwałość, a nie o wygląd i miłość do drewna, to nie warto robić kuchni z tego materiału. Raz, że nie chciałbym patrzeć całe życie na jedne meble, a 20 lat spokojnie dobrze wykonane meble z płyty wytrzymają. To wystarczy do kolejnego remontu. Pierwsze co padnie to AGD, bez wyjątku, szafki się nie rozlecą szybciej. A jak się zacznie wymieniać agd, malować ściany, płytki przestaną być modne to i meble dobrze będzie wymienić za jednym zamachem.

 

W zasadzie korpusy szafek kuchennych są z płyty wiórowej. Jaka by nie była. Pierwszy wybór to fronty. Może to być płyta laminowana, folia, płyta akrylowa, lakier, fornir kolejność od najtańszych. Im droższe tym zwykle lepsze i ładniejsze. Folię bym od razu skreślił, za często są reklamacje na folię różnych producentów, nie przypadek, nie wytrzymują temperatury i się kurczą. Najczęściej robi się fronty lakierowane z mdf.

 

Kolejna sprawa, to okucia, których na pierwszy rzut oka nie widać. Albo zwykłe, albo bardziej wypasione ze spowalniaczem ale koniecznie renomowanej firmy, wtedy posłużą. Żadne prowadnice ze spowalniaczem za 30zł. Dociąg pada bardzo szybko.

 

No i blat, jeśli chodzi o przeciętnego kowalskiego (jakość/cena) to tylko laminat. Jedyne na co uważaj, to łączenia, jeśli dostanie się woda, do wymiany. Dlatego zlew jak najdalej od tego miejsca, kałuże ścierasz na bieżąco, wtedy posłuży.

 

Dziękuję Ci dobry człowieku za odpowiedź. Niestety nie znam się na tym zupełnie a wierzyć stolarzowi na słowo też nie do końca ;)

Drewno na pewno odpada bo nie moje klimaty i cena. Folia też odpada więc zapewne zostanie płyta mdf. Front ma być na pewno gładki.

Dziękuję jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Wyobraź sobie, że tak myję:p a co do gotowania nie muszę obchodzić całej zabudowy, ponieważ dostęp do płyty mam z dwóch stron:):) zresztą swoją kuchnie, zrobiłaś po swojemu, ja po swojemu i jestem zadowolona, jest oryginalny układ, nie taki jak u wszystkich:)

oryginalna to jest...w ogóle z lodówką trzeba było do salonu wjechać ;D nie no nie rozumiem takiego utrudnienia na siłę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Poczytuję ten i inne wątki na forum od 3 lat. Dowiedziałam się wielu przydatnych rzeczy, które wykorzystałam w trakcie instalacji i które wykorzystuję teraz w trakcie meblowania. Ba.... meblowanie, w moim przypadku to za dużo powiedziane. W kuchni nadal zamiast blatu mam płytę OSB choć mieszkamy już prawie pół roku. Wczoraj wieczorem w czasie ogarniania kuchni przyszło mi do głowy że butelki z wodą nie pasują mi na moim wysprzątanym blacie. W sumie to śmieszne bo nadal jedna ze ścian nie jest pomalowana, nie mam nic w oknie a na kablu wisi żarowka... a jednak tu taka pierdoła zaprząta mi głowę. Wydaje mi się że na zdjęciach Waszych kuchni nigdy nie wiedziałam butelek z wodą. Zakładam że nie wszyscy korzystają z kranówek. Kuchnie wyglądają pięknie czysto jak z katalogu :) Wywalacie butelki z kadru czy jak...?

Edytowane przez gołym-okiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gołym okiem,

zrobienie zdjęcia, żeby je wkleić na forum, jest w moim mniemaniu jak 1) zaproszenie gości do domu - wcześniej sprzątam; 2) zrobienie sobie zdjęcia - wcześniej się czeszę i maluję, ładnie ubieram :D Wody używamy tylko latem, sporadycznie - na co dzień filtrowana kranówka: tańsza a lepsza :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi się część z płytą i okapem. Pięknie to wygląda.

Jeśli chodzi o półeczki....jako spiżarka na domowe przetwory - pomysł fajny :D Przydałoby się tam jeszcze dodać z jedną półeczkę (np. nad włącznikiem), bo tak, to jakoś "łyso".

Szafa tylko wydaje się być jakoś nie na miejscu :p Ale to pewnie przez przesuwane drzwi, z innymi wyglądałaby prawdopodobnie nieco lepiej.

 

Słyszy się, że zlew narożny to nie jest najszczęścliwsze rozwiązanie... A jak Tobie się z niego korzysta?

 

Musze przyznać, że koncertowo udał się wykorzystać całą potencjalną przestrzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gołym okiem,

zrobienie zdjęcia, żeby je wkleić na forum, jest w moim mniemaniu jak 1) zaproszenie gości do domu - wcześniej sprzątam; 2) zrobienie sobie zdjęcia - wcześniej się czeszę i maluję, ładnie ubieram :D Wody używamy tylko latem, sporadycznie - na co dzień filtrowana kranówka: tańsza a lepsza :yes:

 

Jasne że tak, rozumiem że inaczej wygląda kuchnia używana na co dzień a inaczej ta do pochwalenia się. Jeśli dobrze pamiętam to na tym forum były też np propozycje dozowników do płynu, dozownik prezentuje się lepiej niż butelka płynu. To samo pomyślałam o wodzie ale taka tylko luźna myśl mnie naszła, odskocznia od niewybranego blatu i oświetlenia... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...