Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gołym okiem,

zrobienie zdjęcia, żeby je wkleić na forum, jest w moim mniemaniu jak 1) zaproszenie gości do domu - wcześniej sprzątam; 2) zrobienie sobie zdjęcia - wcześniej się czeszę i maluję, ładnie ubieram :D

 

I ja myślę dokładnie tak samo :) Dlatego niezrażona kontrowersjami i zgodnie z przyrzeczeniem wracam ze zdjęciami mojej kuchni :lol2:

Dzisiaj kadry trochę szersze, ale wciąż niezbyt szerokie :) Nie jest łatwo zrobić szerokadrowego zdjęcia w takiej małej kuchni. Może jednak zainspiruje kogoś kolorystyką. Tym razem można lepiej zobaczyć kredens, który, jak pisałam, zaprojektowałam sama. Jest dla nas jednocześnie stołem śniadaniowym. Pierwsze szybkie śniadanie jemy rano na stojąco, właśnie przy tym blacie. Kubki i filiżanki mamy na wyciągnięcie ręki. Pod blatem są szuflady na sztućce, na pieczywo i oczywiście na talerze :)

 

Zostawiam na pożarcie ;)

 

http://homelikeilike.com/wp-content/uploads/2016/02/ok-k-DSC_5836.jpg

 

http://homelikeilike.com/wp-content/uploads/2016/02/ok-DSC_5833.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po trzech latach obserwowania tego wątku przedstawiam swoją kuchnię, jej połówkę w zasadzie, w przygotowaniu zabudowa wysoka we wnęce (na zdjęciu po lewej stronie od wyspy). Fronty IKEA VOXTORP, blat dębowy olejowany, firma Alldeco. Wykonanie bardzo solidne. Zlewozmywak i bateria Blanco. Wysokość blatu 92 cm, wymiaru wyspy 2.68 x 1.26m, grubość blatu 4 cm.

 

IMG_1109.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, po trzech latach obserwowania tego wątku przedstawiam swoją kuchnię, jej połówkę w zasadzie, w przygotowaniu zabudowa wysoka we wnęce (na zdjęciu po lewej stronie od wyspy). Fronty ikea voxtorp, blat dębowy olejowany, firma alldeco. Wykonanie bardzo solidne. Zlewozmywak i bateria blanco. Wysokość blatu 92 cm, wymiaru wyspy 2.68 x 1.26m, grubość blatu 4 cm.

 

[attach=config]350476[/attach]

 

rewelacja!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile cię ta wyspa kosztowała jesli mozna ?

Własnie jestem na etapie półwyspu do mojej kuchni rozmiar 1800 cm x 800 cm wysokosc 710 cm w lakierze bez blatu drewnianego mam wycene na 5 koła to mocna przesada.

szafki z wcięciem bez uchwytów otwierane na bok. czyli max prosta wyspa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ swego czasu, co nieco skorzystałem z inspiracji w tym wątku - odwdzięczam się zamieszczając zdjęcia naszej kuchni po "remodelingu" kuchni:

 

1.JPG

 

11.JPG

 

2.JPG

 

12.JPG

 

13.JPG

 

 

17.JPG

 

Nowoczesny styl i minimalizm. Bardzo gustowne zestawienie. U siebie planuję umeblowanie kuchni bez szafek wiszących. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile cię ta wyspa kosztowała jesli mozna ?

Własnie jestem na etapie półwyspu do mojej kuchni rozmiar 1800 cm x 800 cm wysokosc 710 cm w lakierze bez blatu drewnianego mam wycene na 5 koła to mocna przesada.

szafki z wcięciem bez uchwytów otwierane na bok. czyli max prosta wyspa

 

Ale te rozmiary to chyba w milimetrach a nie w centymetrach. 1800 cm to przecież 18 metrów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te rozmiary to chyba w milimetrach a nie w centymetrach. 1800 cm to przecież 18 metrów!

 

Za takie wymiary 5000 to za darmo :lol2: Toż to mały blok...

Oj faktycznie moj błąd ale w gruncie rzeczy na takim 1800 CM to by mozna spokojnie taką imprezę popełnić

http://images77.fotosik.pl/446/95f3f33c9cef4c49.jpg

 

 

Witam, po trzech latach obserwowania tego wątku przedstawiam swoją kuchnię, jej połówkę w zasadzie, w przygotowaniu zabudowa wysoka we wnęce (na zdjęciu po lewej stronie od wyspy). Fronty IKEA VOXTORP, blat dębowy olejowany, firma Alldeco. Wykonanie bardzo solidne. Zlewozmywak i bateria Blanco. Wysokość blatu 92 cm, wymiaru wyspy 2.68 x 1.26m, grubość blatu 4 cm.

 

[ATTACH=CONFIG]350476[/ATTACH]

Raz jeszcze dopytam o cenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f.5, nie gniewaj się, w tym wątku pokazujemy kuchnie i przy tym chciałabym pozostać.... z wielu względów. Jeśli czujesz, że Twój wykonawca dał ceny z kosmosu, daj kilku innym do wyceny w tej samej konfiguracji, wtedy będziesz miał orientację, jak to się kształtuje. Na cenę*mebli kuchennych składa się tyle elementów, że nie ma większego sensu porównywanie z cenami innych kuchni. Edytowane przez interona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko nie gniewam się jakos to przezyję :) lecz problem moj polega na tym ze w moim mieście tak jak by obowiązywała zmowa cenowa.

u wykonawcow kuchni firm / studia meblowe u których robiłem wyceny mojej kuchni - otrzymywałem ceny zbilozne roznica przy 20 000 około 1500 zł za moją kuchnię.

najdrozszy był oczywiscie katowicki Rust gdzie cena była 2X wyzsza ale podzespoły i płyty (grubośc) to zupełnie inna jakośc niz to co ja mam - to widać gołym okiem.

 

natomiast wyspa ktora prezentujesz i o której ja mysle to raptem 6 płyt wielkosci frontów i 2 x bok o grubosci 4 cm i oczywiscie 12 nózek regulowanych i 3 korpusy z najtanszej płyty GDZIE TU 5 tysi ????

a zapomniałem jeszcze 6 zawiasów blum no tak :)

oczywiscie przywóz i skręcenie w cenie ale mimo to jesli dodam blat z dębu 180 cm x80 cm to 8 tysi nie moje - troszke duzo

Prawdpodobnie jak bym to wszystko razem zamawiał cena była by nizsza lecz nie byłem pewny rozmiarów tej wyspy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie o mikrofalę na takiej wysokości - czy wygodnie się z niej korzysta? Mam na takiej samej wysokości piekarnik a powyżej miejsce na mikrofalę (na razie stoi tam akwarium ;-) Jako że na codzień korzystamy rzadko, to się zastanawiam czy wstawiać mikrofalówkę w zabudowie czy nie...

 

Nie mamy problemu z korzystania z mikrofalówki. Projektowałam ją pod siebie, wzrost 178 cm ;)

Akurat spokojnie sięgam.

 

Witam, cegła wygląda niesamowicie :)

Zastanawia mnie tylko jej użyteczność w miejscu przy kuchence? czy przypadkiem się za bardzo nie brudzi? czy taką cegłę łatwo wyczyścić?

czy między cegłami nie osiada kurz, który drażni oko? :)

 

Cegłę mąż zaimpregnował, aby nie osiadał się tłuszcz. Przecieram je raz na jakiś czas mokrą szmatką i zbieram cały kurz ;)

 

teraz juz tych listew sie nie uzywa, stolarz powiniem je przyciać zeby idealnie przylegały...

 

Zgadza się, metalowe listwy.

 

Bardzo podoba mi się część z płytą i okapem. Pięknie to wygląda.

Jeśli chodzi o półeczki....jako spiżarka na domowe przetwory - pomysł fajny :D Przydałoby się tam jeszcze dodać z jedną półeczkę (np. nad włącznikiem), bo tak, to jakoś "łyso".

Szafa tylko wydaje się być jakoś nie na miejscu :p Ale to pewnie przez przesuwane drzwi, z innymi wyglądałaby prawdopodobnie nieco lepiej.

 

Słyszy się, że zlew narożny to nie jest najszczęścliwsze rozwiązanie... A jak Tobie się z niego korzysta?

 

Półeczka będzie :)

Szafa może i nie wygląda najlepiej (chociaż mi ona wcale nie przeszkadza) to jest najlepsze rozwiązanie w mojej kuchni! Zrezygnowaliśmy z minimalistycznej spiżarni i zrobiliśmy szafę, która mieści wszystko co by się w tej spiżarni znajdowało. A i przez to kuchnia jest przestrzenniejsza.

 

Co do zlewu tu uważam, że jest w najlepszym miejscu. Nie wiem dlaczego większość osób uważa, że narożny zlew nie jest wygodny.

Edytowane przez joliska
Nie mnóż postów, edytuj kolejny lub używaj opcji "odpowiedz wielu"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Wreszcie i my skończyliśmy nasze małe mieszkanko, w szarościach :)

Pochwalę się aneksem kuchennym, który dla mnie jest bardzo wygodny i praktyczny.

Korpusy szafek i blaty Ikea, fronty zamawiane u stolarza.

[ATTACH=CONFIG]351459[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]351460[/ATTACH]

Pozdrawiam

 

kuchnia bardzo fajna. nie ma yo jak biel :)

 

 

a te blendy z jednej i drugiej strony lodówki to też z ikei? :)

jak je stworzyć, bo chce coś podobnego a mam z tym problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...