Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie wiem, czy w tym miejscu powinnam o to zapytać ale mam problem.

Mam wstępnie zrobiony projekt kuchni i zastanawiam się nad lodówką, czy dać w obudowie czy w zabudowie.

Czy ktoś może polecić pojemną lodówkę w zabudowie?

 

Lodówki do zabudowy są z zasady mniejsze niż ich odpowiednik do obudowy.

Ja całkiem niedawno przeszukiwałam internet w poszukiwaniu największej lodówki, ale do zabudowy (mam aneks kuchenny poniekąd w salonie), ale okazało się, że te najwyższe (180-189 cm) nie mają tak fajnych parametrów jak lodówki 177 cm. Dla mnie poza wielkością ważne było, by zużywała jak najmniej energii (klasa A+++) i była jak najcichsza (poniżej 35 dB). Ważny był też sensowny rozkład półek, szuflad na owoce i warzywa (chciałam 2 osobne a nie 1 dużą), fajne półki na drzwiach oraz samozamykacz albo dźwięk informujący o otwartych drzwiach. Po żmudnych poszukiwaniach wybór padł na lodówkę AEG SCS91800C0. Nie powiem jaka jest w użyciu, bo kuchnia "robi się już 2 m-ce" i końca nie widać przez co lodówka jeszcze nie jest zamontowana, ale z jej parametrów jestem bardzo zadowolona.

Jeśli nie zależy ci na parametrach, a wyłącznie na wysokości (wielkości), to wrzuć w wyszukiwarkę "lodówka do zabudowy powyżej 180 cm". Kilka propozycji powinno się pojawić. Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie też były ważne 2 szuflady na warzywa a nie jedna wielka.. :) - tym bardziej że moja stoi przy ścianie i nie da się jej szerzej otworzyć, ja mam Electrolux ENN2854COW, zabudowana od maja.. ale niestety jeszcze nie na chodzie.. dużo szuflad, półek na drzwiczkach, też tylko 177cm, wystarczy do mojego wzrostu, parametry techniczne wydawały mi się ok.. zobaczymy

wolałabym wolnostojącą, są teraz takie fajne z wyglądu, taka schowana to jak dla mnie tak bez życia.. nic nie da się przykleić, magnesy z wycieczek trzeba gdzie indziej... bez duszy, ekspozycja... mialam długo dylemat, dałam się przekonać bo mąż się uparł ale jak się tylko popsuje mam nadzieję że we wnękę wcisnę wolnostojącego kosmicznego Boscha ... ;D

i jeszcze ważna kwestia, załączam zdjęcie - tu bez blatu, zabudowa lodówki uwidoczniła krzywy karton-gips (szczelina na górze pozostała) także jeszcze taki psikus... ;/

20160415_110823.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy w tym miejscu powinnam o to zapytać ale mam problem.

Mam wstępnie zrobiony projekt kuchni i zastanawiam się nad lodówką, czy dać w obudowie czy w zabudowie.

Czy ktoś może polecić pojemną lodówkę w zabudowie?

 

Mam szerokiego (70 cm) Boscha. Bałam się, że niezabudowana lodówka będzie źle wygladać w kuchni. Zupełnie niepotrzebnie. Zobacz http://www.szarobialy.mojabudowa.pl.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loussiana Blanco Lappato , 60x60, szarobeżowe.. dzięki :), nie wiem jak teraz je wykończyć... co myślicie o białej listwie? chciałam cokół z tej płytki ale jakoś umknęło i teraz nie wiem ...chyba ta listwa biała będzie najsensowniejsza...
Kafelki przepiękne, dzięki za namiary :) Zrobiłabym białą listwę. Dobrze, że nie dałaś cokołu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodówki do zabudowy są z zasady mniejsze niż ich odpowiednik do obudowy.

wybór padł na lodówkę AEG SCS91800C0. Nie powiem jaka jest w użyciu, bo kuchnia "robi się już 2 m-ce" i końca nie widać przez co lodówka jeszcze nie jest zamontowana, ale z jej parametrów jestem bardzo zadowolona.

Lodówka, o której piszesz ma rzeczywiście bardzo dobre parametry. Ja także mam kuchnię otwartą na salon dlatego też szukam cichej lodówki. Wolałabym lodówkę w zabudowie jednodrzwiową ale jak najbardziej pojemną.

Mam wielką prośbę. Czy byłby to dla Ciebie kłopot aby zmierzyła wymiary szuflad zamrażalnika? Z góry dziękuję.

 

Bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam szerokiego (70 cm) Boscha. Bałam się, że niezabudowana lodówka będzie źle wygladać w kuchni. Zupełnie niepotrzebnie. Zobacz http://www.szarobialy.mojabudowa.pl.

Pozdrawiam

 

U mnie jest podobny układ kuchni jak u Ciebie , w tym samym miejscu okap, zlew, lodówka, piekarnik i płyta, moja jest ciut mniejsza.ale różnica jest taka, że u mnie lodówka będzie bardzo widoczna z salonu, z kanapy.

Wysłałam Ci wiadomość na priw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodówki do zabudowy są z zasady mniejsze niż ich odpowiednik do obudowy.

wybór padł na lodówkę AEG SCS91800C0. :)

 

Podejrzałam, ma fajne parametry. A jak oceniasz tą lodówkę w środku? Rozplanowanie półeczek? Pytam, ponieważ ostatnio wybrałam się do marketu i lodówki do zabudowy wyglądały w środku jak ze starego PRL-u. Może na to nie zwraca się uwagi przy użytkowaniu ale jak stały przy sobie te do zabudowy i wolnostojące to te drugie były takie wypieszczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat. Jestem na razie na etapie planowania nowej kuchni, ale na razie mogę wrzucić zdjęcia poprzedniej, która była bardzo wygodna w użytkowaniu.[ATTACH=CONFIG]364472[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]364473[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]364474[/ATTACH]

Z ciekawości pytanko co jest za "makaronami"? Nie wygląda to na okno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodówka, o której piszesz ma rzeczywiście bardzo dobre parametry. Ja także mam kuchnię otwartą na salon dlatego też szukam cichej lodówki. Wolałabym lodówkę w zabudowie jednodrzwiową ale jak najbardziej pojemną.

Mam wielką prośbę. Czy byłby to dla Ciebie kłopot aby zmierzyła wymiary szuflad zamrażalnika? Z góry dziękuję.

 

Bardzo dziękuję.

 

Dziś zmierzyłam i jeśli dobrze zrobiłam pomiar, to dwie pierwsze mają po 16 cm, a ta najniższa 21 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzałam, ma fajne parametry. A jak oceniasz tą lodówkę w środku? Rozplanowanie półeczek? Pytam, ponieważ ostatnio wybrałam się do marketu i lodówki do zabudowy wyglądały w środku jak ze starego PRL-u. Może na to nie zwraca się uwagi przy użytkowaniu ale jak stały przy sobie te do zabudowy i wolnostojące to te drugie były takie wypieszczone.

Lodówka w środku bardzo ładna i taka... nowoczesna ;). A półek jeszcze nie rozłożyłam, a to czy będą dobrze rozplanowane zależy od nas samych, bo można je "układać" na dowolnych wysokościach. I bardzo mi się podoba to, że drzwiczki same się domykają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Chyba sama muszę sobie odpowiedzieć, wstępna wycena mojej kuchni to około 18 tys. podobny układ jak u Beaty&Sławek, no i tez podobna kuchnia w stylu angielskim z tej samej firmy, bardzo miła obsługa, fronty przywiezione na próbę piękne, za parę dni powinnam dostać projekt i już się nie mogę doczekać na mebelki :lol2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat. Jestem na razie na etapie planowania nowej kuchni, ale na razie mogę wrzucić zdjęcia poprzedniej, która była bardzo wygodna w użytkowaniu.[ATTACH=CONFIG]364472[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]364473[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]364474[/ATTACH]

bardzo fajna, nowoczesna kuchnia :) podobają mi się takie kolory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...