Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No tak, dwie niebanalne kuchnie i trzecia... banalna, choć ładna. Fajnie obejrzeć kuchnie Maćka i Imindesigna, nie moje klimaty ale pomysły zapadające w pamięć. Problem może być w tym, że niebanalne rzeczy mogą się opatrzeć szybko, widziane pierwszy raz zapadają w pamięć a widziane 50 raz powszednieją..)

 

dziękuję EZS

Jest rozwiązanie - zapraszać wciąż kolejne osoby, by słyszeć kojące: "o niebanalna kuchnia!" - po 2, 5, 10... latach (oczywiście nie ominiemy problemu zużycia).

Jeśli stawiamy dom - modernistyczną "kostkę" - mamy wieczną nowoczesność, ale jeśli ozdobimy ją tłuczoną porcelaną lub egzotycznym drewnem to dajemy pieczęć z datą produkcji.

 

Jest też minus - zwie się "owoc pożądania" i podejście o którym mówię tegoż nigdy nie spełni. Chodzi o to, że potrzeby ludzkie podlegają stymulacji i mają swe apogeum w jakiejś jasno określonej (i zmiennej w czasie) realizacji/formie. Ludzie wiedzą co jest i czego z tej oferty pragną, a nie szukają odmiany.

Edytowane przez MaciekTyr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, to trochę mi lepiej.

Myślałam, że tylko ze mnie taka sierota, bo chlapię dookoła.

 

Ale dzięki wyciąganej wylewce się nie chlapie, bo po prostu, jak trzeba, to puszczam wodę tuż nad zlewem.

Mnie w takim układzie brakuje jednej ręki ;)

Do umycia owoców czy warzyw potrzebuję obydwu rąk, więc jak wtedy trzymać wylewkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co daje wyciagnięcie wylewki? Niestety niewiele bo nie da sie jedna ręka umyć dobrze czegokolwiek. Moja Bianco tez ma wyciągania wylewek i szczerze mówiąc używam jej sporadycznie.Chlapie jak cholera.W nowym domy mam zaplanowany zlew centralnie pod oknem a pomysłu na baterie kompletnie brak....Moze ktoś z użytkowników coś doradzi rozsądnego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się.

Jeśli chlapanie ma miejsce w kontakcie z naczyniem, to rozwiązaniem jest inna końcówka lub sitko wylewki, ale niestety, kosztem siły strumienia

Natomiast jeśli chlapie o zlew, to sytuacja jest wygrana - proszę użyć dowolnej kratki na dnie. Na potrzeby zdjęć kratkę można usunąć ;)

Edytowane przez MaciekTyr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co daje wyciagnięcie wylewki? Niestety niewiele bo nie da sie jedna ręka umyć dobrze czegokolwiek. Moja Bianco tez ma wyciągania wylewek i szczerze mówiąc używam jej sporadycznie.Chlapie jak cholera.W nowym domy mam zaplanowany zlew centralnie pod oknem a pomysłu na baterie kompletnie brak....Moze ktoś z użytkowników coś doradzi rozsądnego?

 

Jak potrzebuję dwóch rąk (np. do umycia warzyw czy owoców) to wyciagam wylekę tylko troche (ok. 15 cm) i ona sobie tak zwisa. Nie chlapie.

Ja uzywam wyciąganej wylewki kilka razy dziennie (m.in. do opłukania całego dna zlewu i jego ścianek) i nie wyobrażam sobie, zeby jej nie było.

 

 

Acha, moja bateria ma wbudowany perlator. Chlapie (jak się wylewki nie wyciągnie), ale to tez kwestia ustawienia strumienia wody i chęci. Jak ja coś myję, nawet nie wyciągając wylewki, to chlapie tylko troszeczkę (mam parę kropel wokół zlewu), ale jak mąż - to... mała powódź. On odkręca wodę na full i myje tuż pod kranem - wtedy wszystko się rozpryskuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co daje wyciagnięcie wylewki? Niestety niewiele bo nie da sie jedna ręka umyć dobrze czegokolwiek. Moja Bianco tez ma wyciągania wylewek i szczerze mówiąc używam jej sporadycznie.Chlapie jak cholera.W nowym domy mam zaplanowany zlew centralnie pod oknem a pomysłu na baterie kompletnie brak....Moze ktoś z użytkowników coś doradzi rozsądnego?

 

Przy wyborze baterii powinniśmy się kierować zasadą, że odległość od wylewki do krawędzi zlewozmywaka powinna wynosić nie więcej niż 22cm

moja ma tyle ile na załączonym zdjęciu i uważam, że jest IDEALNA :yes:

ważna jest też, aby wlew był stosunkowo głęboki, a mój taki właśnie jest :D

bateria9092_1.jpg

15122011898.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wyborze baterii powinniśmy się kierować zasadą, że odległość od wylewki do krawędzi zlewozmywaka powinna wynosić nie więcej niż 22cm

moja ma tyle ile na załączonym zdjęciu i uważam, że jest IDEALNA :yes:

ważna jest też, aby wlew był stosunkowo głęboki, a mój taki właśnie jest :D

 

 

O wlasnie!! Taka mysle powinnam nabyc, byloby lepiej. Dla mnie wyciągana wylewka nie pomaga, tzn. dużo częściej potrzebuje wody na chwile, przekrecam wajchę i sru.....mam wodę dookoła a co gorsza między zlewem a ściana za zlewem gdzie mam taka wąską szczelinkę i potem muszę to wycierać :-(

Zdecydowanie to mi w kuchni nie wyszło....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...