Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

"No właśnie z tym odprowadzaniem na zewnątrz też ponoć nie jest dobrze, bo cytuję:

Niektórzy próbują stosować niezależny od wentylacji okap kuchenny wyrzucający powietrze na zewnątrz. Taki układ powoduje spore zakłócenie działania wentylacji, gdyż wentylator okapu będzie miał najprawdopodobniej o wiele większy wydatek od wentylatorów rekuperatora! Wyciągi usuwają 400-600 m3/h, podczas gdy rekupeator będzie odciągał 50-70 m3/h, a w okresie zimowym najprawdopodobniej nawet tylko połowę tego. Powstanie podciśnienie i zakłócenie przepływu powietrza. Problem powstanie też z użytkowaniem kominka, nawet z zamkniętą komorą spalania, podczas np. dokładania drewna. Dym wydostanie się do pokoju.

 

Niektórzy radzą w takiej sytuacji uchylać okno w kuchni, ale w tym przypadku tracimy zupełnie niepotrzebnie mnóstwo ciepła, którego nie odzyskamy w rekuperatorze."

 

Ja właśnie odebrałem mieszkanie.W kuchni mam oddzielnie poprowadzony wyciąg dla wentylatora i oddzielnie dla okapu. Developer twierdzi że, wg nowych przepisów budowlanych tak teraz trzeba budować. Są dwa oddzielne kominy wentylacyjne.

Nie wiem tylko czy to tyczy się też domów wolno stojących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja właśnie odebrałem mieszkanie.W kuchni mam oddzielnie poprowadzony wyciąg dla wentylatora i oddzielnie dla okapu. Developer twierdzi że, wg nowych przepisów budowlanych tak teraz trzeba budować. Są dwa oddzielne kominy wentylacyjne.

Nie wiem tylko czy to tyczy się też domów wolno stojących.

 

u mnie nie ma kominów wentylacyjnych ;) mam WM. I o to właśnie się rozchodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ to nie zarzut do ciebie :)

szkoda tylko że klient takimi drobiazgami popsuł trochę efekt twojej pracy

 

Nawet tego tak nie odebrałem:). To nie pierwsza kuchnia, gdzie klient uparł się na coś co psuje naprawde kupe roboty. I tak jest niestety z klientami.

Zobacz to. Po prostu masakra.....CAM00062.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co ja mam powiedzieć.... Cieszę się że się podoba, kontakty i widoczki to już nie moja sprawa... Taki chciał taki ma. Kwestia gustu. Albo jego braku.... Mi też się nie podoba

 

przepiękne robisz kuchnie, a na takie rzeczy wiadomo, że nie masz wpływu :)

Może to faktycznie jakieś pamiątkowe zdjęcie, ma bardzo kiepską rozdzielczość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Kiedyś na tym wątku natknęłam się na kuchnie w której nad blatem zamiast np. szkła było drewno.Czy wie ktoś może jak to się sprawdza i jak to wykonać?

Chciałabym w mojej otwartej biało-czarnej kuchni nawiązać do mebli w salonie i jadalni kolor dąb naturalny.

Adibu

Może to była moja

DSC04184.jpg

 

To płyta stolarska z surowym naturalnym fornirem dębowym-do lakierowania wg potrzeb własnych:)

Koszt pyłty w składzie ze sklejką,płytami itp. to okołó 320 złotych(co do grosza nie pamiętam;)) za rozmiar około 250 na 130 cm-w naszym przypadku polakierowane na kolor naturalny pod reszte drewna w domu;)

POZDRAWIAM

Edytowane przez GUMISIOWA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepiękne robisz kuchnie, a na takie rzeczy wiadomo, że nie masz wpływu :)

Może to faktycznie jakieś pamiątkowe zdjęcie, ma bardzo kiepską rozdzielczość.

 

Wpływu nie mam, ale może dar przekonywania też nie jest za duży....:D

A tak poważnie, to starsi ludzie chcą te pie... widoczki, bo młodsi cenią estetykę. I do nich się zaliczam.

 

Adibu

Może to była moja

[ATTACH=CONFIG]225000[/ATTACH]

 

To płyta z surowym naturalnym fornirem dębowym-do lakierowania wg potrzeb własnych:)

Koszt pyłty w składzie ze sklejką,płytami itp. to okołó 320 złotych(co do grosza nie pamiętam;)) za rozmiar około 250 na 130 cm-w naszym przypadku polakierowane na kolor naturalny pod reszte drewna w domu;)

 

 

POZDRAWIAM

Blat z corianu?

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udany aneksik :)

 

GUMISIOWA

 

Twoja kuchnia jest cudowna i ten kolor zasłon - mój ulubiony :)

Jak Ci się sprawuje ta fornirowana ściana za płytą ? Ja bym się chyba bała plam z rozgrzanego tłuszczu, ale może niepotrzebnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udany aneksik :)

 

GUMISIOWA

 

Twoja kuchnia jest cudowna i ten kolor zasłon - mój ulubiony :)

Jak Ci się sprawuje ta fornirowana ściana za płytą ? Ja bym się chyba bała plam z rozgrzanego tłuszczu, ale może niepotrzebnie ?

Piu

BARDZO,BARDZO DZIEKUJE!!!!

 

Nie mam zadnego problemu z utrzymaniem tego forniru a mam płyte gazową -więc ciepło bije pożądne.

Za płyta postawiłam kawalek hartowanego szkla-zeby bezpośrednio ciepło nie uderzało o tę płyte;)

Pomimo tego nie raz już tłuszczyk chlapał ponad to szkło i sosik pomidorowy także:)-ale problemu nie ma -wszystko ładnie się wyczyści -jednym ruchem ściereczki:)

 

Skarbnico inspiracji-apropos moich miętowych zaslon-cykam się straszliwie nad dywanem-pokochałam w takim samym kolorze-czy to za dużo?:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

7e366f9e43aff9db088a07ba7173eb9b.jpg

 

41a76e4987a90bc8a2e93ea221ab43b0.jpg

 

Oczywiście ma być ten pierwszy kolor:)-tylko fason nie wiem który....

Edytowane przez GUMISIOWA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...