Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

. Po różnych rozmyślaniach i kilku bezsennych nocach zdecydowałam się na dostawienie ścianki po lewej stronie i zabudowanie tej góry nad przejściem. Rozwiązało mi to sprawę górnych szafek - nie jest widoczny ich bok i problem tej nieszczęsnej wysokości bo zaraz obok mam tę mniejszą suwankę - wysokość jak u Ciebie 2,30 :)

 

 

P.S. Cofnęłam się do Twojej wizualizacji - gdzie Ty masz lodówkę? :)

P.S.2. Jak wysoka jest Ewa? :)

 

O to to będę miał problem z zakonczeniem szafek po lewej stronie koło tego przejscia dokładnie o to chodzi.

 

lodówka jest po prawej stronie od prawej mało ja widac bo niby jest biała

czyli od prawej jest 40 cm cargo koło sciany tez mało praktycznie ale mam tak w tej chwili i daję radę

i następna chłodziarka o wysokosci 177 a szafka 230 wysoka - co bedzie nad nią tego nie wiem ale bedzie jedna zabudowa

Ewa moja ma 174

 

tu chyba bardziej widać tę lodówkę na innej wizualizacji

http://images64.fotosik.pl/452/58248302ff331ab9med.jpg

Edytowane przez f.5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

optiwhite to na akwaria ;)

 

a jak myslicie czy dobrym pomyslem bedzie umieszczenie lustra za kuchnią, pod okapem ?

 

Gdzie słyszałaś, że szkło Optiwhite stosuje się na akwaria?

My mamy akwarium i stosowalismy szkło typu przyciemnionego z boku to takie: brąz szarawy i to jest najlepsze rozwiązanie, ponieważ akwarium to przede wszystkim biotop Afryki, Amazonii itp., a tam występuje raczej woda przyciemniona i efekt biotopu jest większy. Poza tym stosuje się przyciemnone też po to, aby jak najmniej światła uciekało przez szybę, a się w niej odbijało i dodatkowo doświetlało rosliny. Nie wiem moze są tacy co stosuja takie jasne szkło w akwarium, ale za to muszą więcej świetlówek zastosować i więcej na prąd wydać niestety. :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to to będę miał problem z zakonczeniem szafek po lewej stronie koło tego przejscia dokładnie o to chodzi.

Z zakończeniem szafek nie doradzę. Jak już wiesz sama miałam ten problem. Przy dolnych szafkach blat można poprowadzić do podłogi ale górne? Nie znalazłam żadnego rozwiązania i dlatego ta ścianka u mnie.

 

lodówka jest po prawej stronie od prawej mało ja widac bo niby jest biała

czyli od prawej jest 40 cm cargo koło sciany tez mało praktycznie ale mam tak w tej chwili i daję radę

i następna chłodziarka o wysokosci 177 a szafka 230 wysoka - co bedzie nad nią tego nie wiem ale bedzie jedna zabudowa

 

Tak, teraz ją widzę :) I widzę też, że masz opaskę nad blatem - u mnie włąśnie tak będzie: blat przedłużony w opaskę a opaska przy oknie przedłużona w parapet. Mam nadzieję, że zrozumiałe to jest :)

 

Ewa moja ma 174

Zmierzyłam przed chwilą na jakiej wysokości jest u mnie najwyższa półka - ok. 1,90m. Dostaję dłonią bez stawania na palcach do końca jej głębokości. Jeśli u Was będzie wyżej to może to być niewielki problem. Pytanie: co będziecie tam trzymać? Jeśli nie rzeczy codziennego użytku to może się okazać, że nie jest to aż tak przeszkadzające :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f.5. - U mnie wysokość szafek wiszących wyznacza górna linia wysokiej zabudowy. Myślałam o tym aby zrobić z górną linią okna ale wtedy byłoby za wysoko. W pewnym momencie zaczęłam nawet żałować, że nie zrobiłam okna niższego. No, ale mądry Polak po szkodzie - przy drugim domu już będę wiedziała co z czym się zjada :D

 

annNS2 - gdyby nie pochłaniacz to tych szafek w ogóle by nie było :D Po prostu chciałam mieć mało widoczny ten pochłaniacz. Dwa mieszkania temu miałam bardzo wysokie szafki - prawie do samego sufitu (wysokość blokowa - 2,5m) i szczerze mówiąc górnych półek zupełnie nie wykorzystywałam mimo, iż do najniższych nie należę. Po prostu było to mało wygodne. Teraz wszystko mam na wyciągnięcie ręki :) Albo w spiżarce.

Z ciekawości jednak wzięłam teraz miarkę i poszłam zobaczyć jakby to wyglądało gdyby wysokość górnych szafek była równa wysokości stojących. I chyba jednak lepiej, że jest tak jak jest bo różnica w wysokości to aż 17cm (nie licząc cokołu i blatu) - byłyby wtedy 10cm nad oknem.

A w oknie chyba drewniana żaluzja z szerokich lamelków w białym kolorze.

a moze to nawet nie jest kwestia wysokosci szafek...tylko ze zwgledu na podzial dolnych tak mi sie uwidzialo :D tak czy siak absolutnie sie nie czepiam bo kuchnia jest piekna :)

a z zaluzjami drewnianymi bedzie jeszcze piekniej :) choc nie wiem czy sprawdza sie te z 5cm lamelkami przy otwieranym oknie, bo maja dosc duza 'kasete' na gorze ;) tu troche to widac http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=2291&attachmentid=45346

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwia, ja mam najzwyklejszy lacobel. Nie ma żadnych refleksów, zielonych przebłysków.

Obejrzyj u szklarza.

Podejrzewam, że to są standardowe kolory, więc powinnaś oglądać to samo co ja. ;)

Jest różnica między kolorem szkła a kolorem farby na ścianach, ale... szczerze mówiąc zupełnie mi to nie przeszkadza. A może i lepiej, że nie wszystko w jednym kolorze.:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe, szare :D

 

Tutaj kuchnia

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?56188-Pochwalcie-si%C4%99-swoimi-kuchniami/page922&p=5910844#post5910844

 

 

I kolor, skopiuje co pisałam:

 

"Szyba jest lakierowana od spodu na RAL 2232.

Ma nieco inny odcień niż ściana, ale nie ma aż takiej różnicy jak widać na zdjęciu."

 

"Kolory:

szyba - ral 2232

na ścianie z oknem - Dulux Kitchen & Bathroom (Kuchnia i Łazienka) emulsja lateksowa do ścian i sufitów Satin - Chłodny Cień

na słupku - lateksowa Beckers - Star Dust "

Edytowane przez agatah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe, szare :D

 

Szare ściany i białe fronty? Gdzie ja zobaczę zdjęcie Twojej kuchni? :)

 

Edit: Agata - pamiętam tę piękną kuchnię, tylko nie pamiętałam, że to Twoja :) Ja cały czas się waham czy szkło białe czy szare. Chyba zagram sama ze sobą w marynarza :D

Edytowane przez Sylwia_LBN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, teraz ją widzę :) I widzę też, że masz opaskę nad blatem - u mnie włąśnie tak będzie: blat przedłużony w opaskę a opaska przy oknie przedłużona w parapet. Mam nadzieję, że zrozumiałe to jest :)

Opaska łączona z blatem pewnie i ładnie wygląda tylko ma 1 wadę.

Mam na dole 2 okna tego samego rozmiaru i parapety z kamienia (trawertyn)

Zewnętrzne parapety są metalowe bo kierowałem sie wytrzymałoscią - stwierdzam ze tam gdzie mam drewniane jest cieplej koło okna :)

czyli niestety bądz stety własnie przedwczoraj zamówiłem parapet drewniany , mimo tego ze bedzie to na pewno gorzej wyglądało.

w tym przypadku tez nie jest OK siedząc na kibelku czuję chłod od okna - nawet nie od okna tylko od PARAPETU

http://images65.fotosik.pl/451/f3cfb9caf06a6758med.jpg

 

f.5 - wykończenie dolnych szafek blatem do podłogi, a górnych tak jak tutaj http://www.sigmat.pl/images/sigmat/galeria/realizacje/kuchnie/0052.jpg czyli na cały bok idzie płyta.

Ładnie dzieki.

Edytowane przez f.5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mowie ze wieje ale parapet jest zimny.

nie mam ciepłego montazu - okno standardowo montowane na kotwach i piance.

mimo tego ze profil szeroki a okno ma 3 szyby i tak dalej to jednak parapet drewniany jest cieplejszy.

 

moze to zalezy tez od ilosci ocieplenia bo u mnie tylko 12 cm styropianu na scianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mowie ze wieje ale parapet jest zimny.

nie mam ciepłego montazu - okno standardowo montowane na kotwach i piance.

mimo tego ze profil szeroki a okno ma 3 szyby i tak dalej to jednak parapet drewniany jest cieplejszy.

 

moze to zalezy tez od ilosci ocieplenia bo u mnie tylko 12 cm styropianu na scianie.

 

 

To zależy jak bardzo zimny masz ten kamień. Z zasady kamień będzie zimny a drewno przyjemne w dotyku w tej samej temperaturze otoczenia, natomiast jeśli ten kamień jest bardzo bardzo zimny to faktycznie mostek tam jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f.5. - ja to parapetów nie poobmacuję bo ich jeszcze nie mam :D Ale dotykam tego betonu co to na nim parapet ma leżeć i wydaje mi się, że nie jest zimny. Powiedziałabym, że w temperaturze ścian (nie czuję różnicy dotykając jedno i drugie).

Być może to faktycznie zależy od ilości styropianu (u mnie 20 grafitu), ale może tak jak podpowiada Agata jakiś mostek tam masz?

 

I pozwolę sobie zapytać jeszcze raz: jaką wadę ma opaska łączona z blatem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...