Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Elfir, mój szary na ścianach to mieszanka tylko czerni i bieli. Z wzornika wybrałam pięć odcieni szarości, a potem pytałam Pana w sklepie z jakich kolorów każdy z nich się składa - na pięć tylko ten jeden był biało-czarny :D

Mam tę samą farbę na ścianie. Poza tym ja osobiście nie znam takiego szklarza, któremu chciałoby się kombinować z odcieniami lakieru na zielonkawej szybie, żeby był właściwy (zakładając, że jest to możliwe). No i firma z daleka, a ja musiałabym jeszcze brać próbki i wozić do siebie, żeby porównywać kolor ściany. Pomijając już sam czas, jaki i ja i szklarz musiałby na to poświęcić, koszt paliwa, jakie zużyłabym na dojazdy, zrównoważyłby mi optiwhite ;) No i moja szyba kuchenna zatrzymywałaby realizację reszty zamówienia, a na to, ze względu na dziecko, nie mogliśmy sobie pozwolić --> balustrada.

A tak - miał numer RAL, to nie było problemu.

 

Ale dobrze, że piszesz jakie są możliwości, bo ktoś będąc w trochę bardziej "komfortowej" sytuacji może na tym skorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gdzie słyszałaś, że szkło Optiwhite stosuje się na akwaria?

:

 

 

Opti White to rzeczywiście szał w akwariach typu holenderskiego i japońskiego (nature).

W życiu nie słyszałam, by ktoś dobrowolnie stosował przyciemniane, które zniekształca kolory we wnętrzu, a jestem członkiem duzej organizacji akwarystycznej, więc mam pogląd jakie baniaki u ludzi stoją.

To, że przyciemniana szyba odbija światło jest sprzeczne z zasadami fizyki. Swiatło odbija jasna lub lustrzana powerzchnia a nie ciemna! Nie mozna korzystać z doświetlenia pośredniego światłem naturalnym.

A brązowawy odcien wody w akwariach biotopów rzek tropikalnych uzyskuje się poprzez dodawanie garbników (np. ekstaktu z mchu torfowca) a nie szkłem. Garbniki pełnią rolę odkażającą i zakwaszającą wodę.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f.5 a masz listwy podparapetowe w oknach? Ciekawa jestem czy u mnie też będzie zimno od parapetów....

miałem takie szare kwadratowe plastikowe dinksy na ktorych okna przyjechały.

Jednak ekipa twierdziła se są to elementy transportowe tylko ......

 

To zależy jak bardzo zimny masz ten kamień. Z zasady kamień będzie zimny a drewno przyjemne w dotyku w tej samej temperaturze otoczenia, natomiast jeśli ten kamień jest bardzo bardzo zimny to faktycznie mostek tam jest.

musze zmierzyc termometrem ale nie ze to mi przeszkadza jakos tylko odczułem fakt taki ze parapety drewniane są zdecydowanie cieplejsze.

Trzeba tez zaznaczyc fakt ze utrzymuję teraz w domu 20 - 21 stopni i nie mieszkam wiec moze jak podniosę temp. i zamieszkam będzie korzystniej

 

f.5. - ja to parapetów nie poobmacuję bo ich jeszcze nie mam :D Ale dotykam tego betonu co to na nim parapet ma leżeć i wydaje mi się, że nie jest zimny. Powiedziałabym, że w temperaturze ścian (nie czuję różnicy dotykając jedno i drugie).

Być może to faktycznie zależy od ilości styropianu (u mnie 20 grafitu), ale może tak jak podpowiada Agata jakiś mostek tam masz?

 

I pozwolę sobie zapytać jeszcze raz: jaką wadę ma opaska łączona z blatem?

niewykluczone dom mam murowany - sciany z ytonga 30 cm moze to tez ma zanaczenie

własnie tylko taką ze parapet z kamienia czy konglomeraty jest chłodniejszy

aczkolwiek jest to miejsce którego nikt nie bedzie dotykał wiec czy to taka wada ???? tak mi sie nasunęło

 

Byc może f.5 ma na myśli to, blat będzie zimny?

 

Nie będzie.

U mnie duży blat pod oknem, i nie jest zimny.

Przy samym oknie być może, ale ja tam nie dotykam :)

o to chodzi własnie ....drewno w jakims stopniu jest izolatorem - kamien przewodzi ciepło w tym przypadku zimno.

 

jeszcze jedno taki spostrzezenie.

zamawiając drzwi wejsciowe chciałem aby miały szybki - aby doswietlic ciemny wiatrołap mimo ze jest od północy.

drzwi są od dobrego producenta dobrze wykonane i zamontowane.

ale te szybki oprócz tego ze mało doswietlają to jeszcze są chłodne i na pewno w jakims stopniu wyziebiają to pomieszczenie.

będąc w srodę u Wiktorczyka producenta okien i drzwi gosc pokazywał cieple drzwi

moje miaja pianki 2-3 cm a te ciepłe 2-3 x więcej i oczywiscie nie mają szyb :)

strasznie masywne i grube czy ladnie - kwestia gustu

cos za cos..http://images45.fotosik.pl/1846/3c764ec5edb466a9med.jpg

Edytowane przez f.5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opti White to rzeczywiście szał w akwariach typu holenderskiego i japońskiego (nature).

W życiu nie słyszałam, by ktoś dobrowolnie stosował przyciemniane, które zniekształca kolory we wnętrzu, a jestem członkiem duzej organizacji akwarystycznej, więc mam pogląd jakie baniaki u ludzi stoją.

To, że przyciemniana szyba odbija światło jest sprzeczne z zasadami fizyki. Swiatło odbija jasna lub lustrzana powerzchnia a nie ciemna! Nie mozna korzystać z doświetlenia pośredniego światłem naturalnym.

A brązowawy odcien wody w akwariach biotopów rzek tropikalnych uzyskuje się poprzez dodawanie garbników (np. ekstaktu z mchu torfowca) a nie szkłem. Garbniki pełnią rolę odkażającą i zakwaszającą wodę.

 

No to może w akwariach typu holenderskiwgo daje się takie szkło, ale typowe akwaria mają przyciemnianą szybę, w każdym sklepie akwarystycznym można je zobaczyć. Może źle się wyraziłam z odbijaniem światła, chodziło raczej o nie uciekanie światła na zewnątrz. Co się tyczy doświetlania akwarium zewnętrznym światłem to raczej nikt tego nie robi, ponieważ wtedy glony ekspansywnie rosną, każdy stara sie ustawiać tak akwarium, aby było jak najdalej od okna. Co do garbników masz rację, że sie dodaje, ale ciemniejsze szkło też daje taki efekt lekki tego biotopu. Ja mam akwrium 550l i szyba jest ciemniejsza. Nie mam akwariumu typu holenderskiego, więc się na ten temat nie wypowiadam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem takie szare kwadratowe plastikowe dinksy na ktorych okna przyjechały.

Jednak ekipa twierdziła se są to elementy transportowe tylko ......

 

To dobrze że wyjęli, u mojego brata nie wyjęli tych elementów transportowych i na nich zamontowali okna, moc :D

A listwy podparapetowe, chodzi mi o coś takiego: http://jareko.pl/2012/zdjecia/Parapety%20Zewnetrzne/Parapet%20Zewnetrzny%20Kamienny.jpg

 

wtedy parapet z każdej strony dosunięty jest do tejże listwy, co minimalizuje mostek.

 

Bo jak jest podsunięty pod okno jak tutaj: http://www.parapety-marmurowe.pl/userfiles/parapet_.jpg to faktycznie może być zimniej.

 

 

Ale kamień w porównaniu z drewnem zawsze wypadnie blado ;)

Parapet Zewnetrzny Kamienny.jpg

Edytowane przez oliwkawawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dana

 

miałam akwarium nature z OW. To kwestia estetyki i trochę taka fanaberia. Owszem, szyba idealnie oddaje kolory, nie widać zielonych krawędzi i nie ma czarnego, paskudnego silikonu na łączeniach.

 

 

Myślę, że jeśli ktoś chce idealnie dobrać kolor lacobelu, to z floatem będzie trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe, szare :D

 

Tutaj kuchnia

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?56188-Pochwalcie-si%C4%99-swoimi-kuchniami/page922&p=5910844#post5910844

 

 

I kolor, skopiuje co pisałam:

 

"Szyba jest lakierowana od spodu na RAL 2232.

Ma nieco inny odcień niż ściana, ale nie ma aż takiej różnicy jak widać na zdjęciu."

 

"Kolory:

szyba - ral 2232

na ścianie z oknem - Dulux Kitchen & Bathroom (Kuchnia i Łazienka) emulsja lateksowa do ścian i sufitów Satin - Chłodny Cień

na słupku - lateksowa Beckers - Star Dust "

 

Kolejna biała kuchnia na widok której nie pomyślałam "znowu biała..... :sleep:". Piękna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agata - czy Ty masz białe ściany w kuchni?

 

Sylwia powiedz mi jeszcze, jaką masz baterię w kuchni?

 

I pytanie do Was Dziewczyny - czy wyciągana wylewka to jest must have, jeśli planuję mieć wysoką baterię? Obecnie w kuchni mam wyciąganą wylewkę i to jest super sprawa, ale mam niską baterię więc dużego gara tam nie podstawię i wody nie naleję...

 

W ogóle to przepraszam, jeśli jest osobny wątek o tym to proszę mnie wyrzucić, z podaniem linka do wątku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w każdym sklepie akwarystycznym można je zobaczyć

 

Pracowałam w sklepie zoologicznym. Akwaria były ze szkła float.

 

A glony rosną z niewłaściwej gospodarki mikro i makroelementów a nie z powodu światła naturalnego. To mit sprzed 40 lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwia powiedz mi jeszcze, jaką masz baterię w kuchni?

 

oliwka, moja bateria to Blanco Spirit-S. Ja nigdy wcześniej nie miałam wyciąganej wylewki, teraz już nie zamieniłabym na zwyczajną :D

Świetnie się sprawdza przy spłukiwaniu zlewu, przy nalewaniu wody do garnka, który stawiam obok a nie w zlewie, przy opłukiwaniu właśnie dużych blaszek, czy garnków. Blaszek nie myję w wannie. Boję się, że niechcący mogłabym porysować akryl, z kolei zmywarka ma ograniczoną ilość miejsca. Szkoda mi zatem tego miejsca na duży garnek, bo zamiast niego włożę sporo innych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oliwka, moja bateria to Blanco Spirit-S. Ja nigdy wcześniej nie miałam wyciąganej wylewki, teraz już nie zamieniłabym na zwyczajną :D

Świetnie się sprawdza przy spłukiwaniu zlewu, przy nalewaniu wody do garnka, który stawiam obok a nie w zlewie, przy opłukiwaniu właśnie dużych blaszek, czy garnków. Blaszek nie myję w wannie. Boję się, że niechcący mogłabym porysować akryl, z kolei zmywarka ma ograniczoną ilość miejsca. Szkoda mi zatem tego miejsca na duży garnek, bo zamiast niego włożę sporo innych rzeczy.

 

Dzięki Dziewczyny, więc jednak będzie wyciągana wylewka :)

 

Ta firma BLANCO, szczerze pierwsze słyszę, to dobra firma? Bo cena bardzo przyjemna. Patrzyłam na Hansgrohe: http://www.sklepbaterie.pl/baterie/baterie-kuchenne/14872000_p_3908.html oraz http://www.sklepbaterie.pl/baterie/baterie-kuchenne/14877000_p_3909.html no i cena nieco wysoka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Dziewczyny, więc jednak będzie wyciągana wylewka :)

 

Ta firma BLANCO, szczerze pierwsze słyszę, to dobra firma? Bo cena bardzo przyjemna. Patrzyłam na Hansgrohe: http://www.sklepbaterie.pl/baterie/baterie-kuchenne/14872000_p_3908.html oraz http://www.sklepbaterie.pl/baterie/baterie-kuchenne/14877000_p_3909.html no i cena nieco wysoka ;)

Blanko i Franke to dwie chyba najbardziej wiodące prym firmy które specjalizują sie w zlewozmywakach i bateriach kuchennych.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...