Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Proszę doradźcie,jaki kolor lacobelu wybrać.Kuchnia jest biała w macie jak widać. Strona północna,trochę ciemnawa.W zasadzie to podoba mi się ta szarość co jest pomiędzy meblami (light grey -beckers'a ) i chyba w to bym poszła. Czerń, biel, szarości to moje klimaty :D Domownicy doradzają,żebym "zaszalała" coś z kolorem ,ale nie mam odwagi,poza tym wolę stonowane barwy,a w dodatkach "poszaleć" - myślę o turkusie i odrobinie zółtego:sick: Do tego będzie po lewej stronie biały stolik z 3 kolorowymi eamesami. Na ostatnim załączniku jest kolor lacobelu o którym najpoważniej myślę ;)

Druga sprawa to dekoracja okna,marzyła mi sie roleta rzymska ale chyba jej nie zmieszczę http://emotikona.pl/gify/pic/dziecko-placze.gif bo między podwieszanym sufitem,a początkiem okna mam tylko 17 cm,czy to wystarczy aby zamontować roletę rzymską?? Bo co innego mogłabym dać? Firanek nie biorę pod uwagę...

A to moja kuchnia,dopiero co zmontowana :oops:

009.jpg

007.jpg

004.jpg

7035 klasyczna szarość.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobiła białe szkło , Z resztą sama takie mam ;-) No i chyba żaluzje białe drewniane tam widze . Ale ja nie jestem obiektywan bo ja raczej z tych gołooknowych ale jak już to żaluzje najbardziej toleruje ;). Jeśli ci się nie zmieszczą wieszane do ściany, sufitu to możesz takie na okienne. Ja mam takie w domu i montowane bez wiercenia , bardzo polecam .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę doradźcie,jaki kolor lacobelu wybrać.Kuchnia jest biała w macie jak widać. Strona północna,trochę ciemnawa.W zasadzie to podoba mi się ta szarość co jest pomiędzy meblami (light grey -beckers'a ) i chyba w to bym poszła. Czerń, biel, szarości to moje klimaty :D Domownicy doradzają,żebym "zaszalała" coś z kolorem ,ale nie mam odwagi,poza tym wolę stonowane barwy,a w dodatkach "poszaleć" - myślę o turkusie i odrobinie zółtego:sick: Do tego będzie po lewej stronie biały stolik z 3 kolorowymi eamesami. Na ostatnim załączniku jest kolor lacobelu o którym najpoważniej myślę ;)

Druga sprawa to dekoracja okna,marzyła mi sie roleta rzymska ale chyba jej nie zmieszczę http://emotikona.pl/gify/pic/dziecko-placze.gif bo między podwieszanym sufitem,a początkiem okna mam tylko 17 cm,czy to wystarczy aby zamontować roletę rzymską?? Bo co innego mogłabym dać? Firanek nie biorę pod uwagę...

A to moja kuchnia,dopiero co zmontowana :oops:

ja tez jestem za zaluzjami (nie musze mowic dlaczego?:)) tylko z lamelkami 2,5cm :D

co do lacobelu...bez niego to mozna nawet 3 lata mieszkac ale lepiej sie do tego nie przyznawac :p

a u ciebie widzialabym zdecydowanie bialy i tylko bialy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iza - ja ze szkłem nie doradzę bo mam ten sam dylemat i wciąż się nie mogę zdecydować. Mieszkam i gotuję od 3 miesięcy i farba na ścianie. Póki co jest ok :)

 

Ja w okno dałabym drewnianą białą żaluzję, lamelki 50mm - tak będę mieć u siebie, stąd taka porada :)

 

Ja jestem taka,że nie lubię się nad czymś długo zastanawiać ;) Muszę mieć już problem z głowy i myśleć nad czymś następnym :D Ten pomysł z tą drewnianą żaluzją b.fajny-jaka jest cena takiej rolety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Dziewczyny, więc jednak będzie wyciągana wylewka :)

 

Ta firma BLANCO, szczerze pierwsze słyszę, to dobra firma? Bo cena bardzo przyjemna. Patrzyłam na Hansgrohe: http://www.sklepbaterie.pl/baterie/baterie-kuchenne/14872000_p_3908.html oraz http://www.sklepbaterie.pl/baterie/baterie-kuchenne/14877000_p_3909.html no i cena nieco wysoka ;)

 

Musze Cię ostrzec przed funkcją "prysznica" w kuchennych bateriach Hansgrohe. Mam co prawda inny model, ale zasada działania jest pewnie taka sama bo widzę gumowy guziczek. Co jakiś czas (3 razy w ciągu 3 lat) psuje się ta opcja. Bateria po przełączeniu na prysznic nie wraca do normalnego strumienia, albo częściowo woda leci strumieniem a częściowo prysznicem i nic nie da się z tym zrobić. Już dwa razy serwis wymieniał mi z tego powodu wylewkę na nową, raz czyścił i odkamieniał (tu był zdziwiony, że w sumie jest mało zakamieniona w środku), natomiast nadal nie uważa tego za wadę, która dyskwalifikuje baterię z użycia, więc nie pozwalają mi jej zwrócić. A wyobraź sobie nalanie wody do ekspresu prysznicem :) i tak przez tydzień albo dwa, bo akurat serwisant lokalny jest chory. Reklamacje są co raz mniej przyjemne, bo już mnie posądzają że specjalnie psuję albo zapycham tą baterię. Hobby takie mam ;))))))))

Po cichu Panowie serwisanci (dużo milsi niż ich przełożony) przyznali, że te baterie nie powinny mieć w Polsce 5 lat gwarancji, bo nie wytrzymują tyle z naszą jakością wody.

Moja bateria to taka:

http://www.sklepbaterie.pl/baterie/baterie-kuchenne/32841000_p_3914.html

 

Problematyczne są chyba tylko baterie kuchenne, bo w łazience mam też Hansgrohe i tam wszystko działa do tej pory (4 lata).

 

Musiałam się odezwać, bo szlak mnie trafia jak widzę kuchenne Hansgrohe. Teraz kupiłabym zwykłą marketową, byle ładną, i w tej cenie mogłabym 5 razy na nową ją wymienić zamiast użerać się z serwisem. Poszukaj tańszej, bo wysoka cena Hansgrohe nie gwarantuje wcale dużego zadowolenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem taka,że nie lubię się nad czymś długo zastanawiać ;) Muszę mieć już problem z głowy i myśleć nad czymś następnym :D Ten pomysł z tą drewnianą żaluzją b.fajny-jaka jest cena takiej rolety?

 

Ja też nie lubię ale ja jeszcze gorszy charakter mam - wszystko po tysiąckroć analizuję. Przekleństwo takie jakieś.

 

Mnie żaluzję o wymiarach 180x120 wyceniono na 470zł.

 

Ania - a czemu 2,5cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iza, bardzo bardzo ładnie :)

 

Szkło albo ta szarość co pokazałaś, albo białe.

 

 

Czy na ścianie z oknem również będzie szkło?

 

Żaluzje białe, mogą być drewniane, mogą być aluminiowe, ale raczej montowane naściennie. Czyli zasłaniasz całą wnękę.

No chyba, że się nie da. ;)

 

A może aluminiowe srebrne? Też by pasowały :)

 

 

Aha, gniazdka widzę pojedyncze. Masz jeszcze szansę zmienić na podwójne, zrób to ;)

 

 

 

http://www.rolety.zalmal.com.pl/img/800/zaluzja-aluminiowa-nascienna.jpg

 

 

 

 

Perforowane są fantastyczne.

 

http://www.rolety.zalmal.com.pl/img/800/zaluzja-nascienna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do szkła - ja bym poszła w szarość. ładnie zgra się z blatem, ociepli wnętrze i będzie ładnym tłem dla kolorowych dodatków.

 

a propos dekoracji okna - nie pomyślałaś o kilkucentymetrowej blendzie od ściany, więc dla mnie wszystko cokolwiek ma być montowane na oknie - odpada. nie podoba mi się przygniatanie rolety szafką (argument z otwierania szafki do połowy czy jej uchylania do mnie nie przemawia) a co gorsza, w przypadku żaluzji czy rolet - front będzie momentalnie porysowany.

jeśli natomiast chodzi o rozwiązania w świetle szyby - dobrałabym żaluzje do ramy okiennej (nie jestem fanem ciemnych ram i białych żaluzji - wygląda to wg mnie ładnie w klimatycznych, lekko wystylizowanych wnętrzach, a nie nowoczesnych prostych kuchniach) albo zamontowała jasne plisy (w przeciwieństwie do typowych rolet - dają interesujący efekt 3d). osobiście - wołałabym żaluzje. lubię jak światło przebija przez lamelki.

 

absolutnie zgadzam się w kwestii gniazdek! masz ich zdecydowanie za mało (w mojej kuchni jest 6 i uważam, że to minimum, a gabarytowo - ilość blatu podobna). przede wszystkim brakuje mi gniazdka w okolicach kuchenki - żeby zblendować krem z dyni najpierw będziesz musiała odłączyć np. ekspres do kawy lub toster a następnie ciągniesz kabel do tego sprzętu przez całą kuchnie (maczając go przy okazji w zlewie...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie lubię ale ja jeszcze gorszy charakter mam - wszystko po tysiąckroć analizuję. Przekleństwo takie jakieś.

 

Mnie żaluzję o wymiarach 180x120 wyceniono na 470zł.

 

Cena jak dla mnie masakryczna...

 

Ania - a czemu 2,5cm?

 

Cena jak dla mnie masakryczna...

 

 

Iza, bardzo bardzo ładnie :)

 

Szkło albo ta szarość co pokazałaś, albo białe.

 

 

Czy na ścianie z oknem również będzie szkło?

 

Żaluzje białe, mogą być drewniane, mogą być aluminiowe, ale raczej montowane naściennie. Czyli zasłaniasz całą wnękę.

No chyba, że się nie da. ;)

 

A może aluminiowe srebrne? Też by pasowały :)

 

 

Aha, gniazdka widzę pojedyncze. Masz jeszcze szansę zmienić na podwójne, zrób to ;)

 

 

 

http://www.rolety.zalmal.com.pl/img/800/zaluzja-aluminiowa-nascienna.jpg

 

 

 

 

Perforowane są fantastyczne.

 

http://www.rolety.zalmal.com.pl/img/800/zaluzja-nascienna.jpg

 

 

Cieszę się,że się podoba,kuchnia świeżynka montowana dopiero co 6 grudnia,tyle jeszcze brakuje... :D Co do gniazdek,to tak sama zauważyłam,że mało, ale da się ponoć temu zaradzić przed zamontowaniem lacobelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...