Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dziewczyny, jak w Holandii, nikt nie zakrywa okien i niech się wstydzi ten kto widzi :D

A tak serio, ja bym się zakryła zielenią od strony ogrodu :)

 

Obraz%2520011.jpg

 

Firanki osobiście uwielbiam, takie gładkie :)

 

http://adaptationofparts.com/files/gimgs/30_private-residence15.jpg

 

I białe rolety

 

http://www.remodelista.com/files/img/sub/uimg/11-2012/700_dinesen-john-pawson.jpg

 

Niestety gorzej jest z czyszczeniem rolet, zwłaszcza w kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, jak w Holandii, nikt nie zakrywa okien i niech się wstydzi ten kto widzi :D

A tak serio, ja bym się zakryła zielenią od strony ogrodu :)

 

 

Firanki osobiście uwielbiam, takie gładkie :)

 

ja tez myśle o takich prostych, gładkich ala woal do okien w reszcie domu . Jednakże to w kuchni jest zawsze kłopotliwe ..mam tez okno nad zlewem i raczej firanka będzie tam niepraktyczna :cool: U mni ejeszcze druga połówka ma "manię" załaniania okien, wiec w każdym musi być cos do zasłaniania niestety :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piu - zieleń już jest, tylko dorosnąć musi:) Wiosną ubiegłego roku wsadziliśmy wokół działki 1000 szt. grabu wzdłuż całego ogrodzenia. Cienkie, dwuletnie patyczki. Pięknie rosną, ale póki co jeszcze małe bo każdej jesieni i wiosny je ciacham coby się rozrosły w bok od dołu. Cała reszta ogrodu będzie sadzona dopiero wiosną, tak więc trochę czasu upłynie zanim mi się tam porządnie zazieleni.

 

I wiecie co - no ja to chyba faktycznie bez niczego zostawię to okno. Na gola w zasadzie po kuchni nie chodzę :D

 

Ale w łazience sobie jakąś roletę walnę, ale na pewno Wam nie pokażę bo biała będzie, a okna ciemne i będziecie krytykować zaraz:rotfl:

Edytowane przez Sylwia_LBN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cokolwiek dacie nad zlewem, będzie niepraktyczne, poza ciemnymi żaluzjami drewnianymi, które w miarę łatwo zmyć.

No chyba że tylko ja gotuję i zmywam z takim rozmachem, ale np. wczoraj przy obieraniu paru kg buraczków wszystko dookoła było w czerwone kropki od pryskającego soku.

 

A propos kontaktów - jeden na czajnik, drugi na blender/mixer/sokowirówkę (chowane po użyciu) - mam 4 a używam tylko 2. Nie widzę potrzeby posiadania ich więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwia

 

jeśli uda Ci się całkowicie zakryć ciemne ramy jasnym tłem, będzie OK :)

 

http://minimalissimo.com/wordpress/wp-content/uploads/2010/02/John-Pawson_HisHouse_1-400x282.png

 

http://1.bp.blogspot.com/_U4PwlzFqHnU/SuiCrsnws4I/AAAAAAAAVoo/Kmk9aC7Hm84/s400/09201_061017_056D.jpg

 

A może folia na szybę...

 

scmp_21nov12_fe_home20_wck_6767edited.jpg

 

Być może w duecie z lustrem z ciemnej ramie..

 

dcefcd61828c9d262b54d8c0c6f36cf4.jpg

 

Firanki potrzebują przestrzeni..

 

f0e4c9c2b8ec2b36d79f5d46e459b255.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwia a jaki masz kolor okien? Orzech?

U mnie podobny dylemat. Okna wybraliśmy orzechowe, świadomie, takie chcieliśmy, szkoda tylko że nie pomyślałam już wtedy o wystroju wnętrz :/

I teraz mam okna orzechowe i drzwi wejściowe, a do tego parkiet dębowy będzie (na barwiony na orzech nas nie stać :( ) i jeszcze teraz problem z drzwiami, białe czy dębowe? :(

 

Nie ten wątek, ale wyjątkowo - wizka wiatrołapu, widać o co chodzi, wszystkie kolory tęczy :D

05_01.jpg05.jpg

 

I w kuchni i łazience mam ten sam dylemat, bo drewniane elementy dopasowujemy pod parkiet dębowy, a tu okna wszystko psują, bo są w orzechu :(

W kuchni ma być roleta rzymska, choć żaluzje drewniane mi się podobają bardzo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oliwka - u mnie okna mają kolor o taki:

 

http://www.oknopremium.pl/images_cms/image/kolorystyka/dab%20bagienny.jpg

 

Drzwi będą białe, listwy również. Wszędzie podłoga dębowa. Myślałam o dębowych drzwiach ale bałam się, że mdło będzie. W poprzednim mieszkaniu miałam białe drzwi i panele w kolorze drewna (jakiego nie wie nikt:)) i wg mnie ładnie to wygląda. Aha - i biały ładnie się odcina na nie-białej ścianie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas właśnie są dwie opcje - albo drzwi dębowe, albo białe. Obie wersje mi się podobają (abstrahując od gryzących się okien) ale za białymi przemawia do mnie fakt, że do nich jednak kolorystycznie wszystko pasuje. Jak mi się zachce innego koloru ściany czy mebelków u dzieci, to do białych drzwi można wiele rzeczy dobrać, a dębowe narzucają już ograniczenia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oliwka - u mnie okna mają kolor o taki:

 

http://www.oknopremium.pl/images_cms/image/kolorystyka/dab%20bagienny.jpg

 

Drzwi będą białe, listwy również. Wszędzie podłoga dębowa. Myślałam o dębowych drzwiach ale bałam się, że mdło będzie. W poprzednim mieszkaniu miałam białe drzwi i panele w kolorze drewna (jakiego nie wie nikt:)) i wg mnie ładnie to wygląda. Aha - i biały ładnie się odcina na nie-białej ścianie :)

 

Pomyłka wyszła Wam na dobre. Piękne okna. Zostawiłabym w kuchni tak jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oliwka - u mnie okna mają kolor o taki:

 

http://www.oknopremium.pl/images_cms/image/kolorystyka/dab%20bagienny.jpg

 

Drzwi będą białe, listwy również. Wszędzie podłoga dębowa. Myślałam o dębowych drzwiach ale bałam się, że mdło będzie. W poprzednim mieszkaniu miałam białe drzwi i panele w kolorze drewna (jakiego nie wie nikt:)) i wg mnie ładnie to wygląda. Aha - i biały ładnie się odcina na nie-białej ścianie :)

 

Ze zdjęcia wydaje mi się że mamy ten sam kolor okien ;-) U mnie nazywa się to dąb bagienny ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cokolwiek dacie nad zlewem, będzie niepraktyczne, poza ciemnymi żaluzjami drewnianymi, które w miarę łatwo zmyć.

No chyba że tylko ja gotuję i zmywam z takim rozmachem, ale np. wczoraj przy obieraniu paru kg buraczków wszystko dookoła było w czerwone kropki od pryskającego soku.

 

A propos kontaktów - jeden na czajnik, drugi na blender/mixer/sokowirówkę (chowane po użyciu) - mam 4 a używam tylko 2. Nie widzę potrzeby posiadania ich więcej.

 

 

Ja takiego rozmachu nie mam :D

Buraczki obieram w rękawiczkach i w zlewozmywaku, zawsze to czyściej :)

 

 

Kontakty w rogu kuchni:

czajnik - na stałe

ekspres do kawy - na stałe

robot kuchenny - nie na stałe ale muszę mieć wolne gniazdko żeby móc wetknąć - i tu mam jeden brak bo sprzęty obok siebie. Muszę pomyśleć co zrobić.

 

Nad blatem mam dwa gniazdka, często używam zarówno blendera, jak i miksera. Nie będę wyciągać jednej żeby włożyć drugą.

Często włączony jest opiekacz do tostów.

 

Tak w trzech miejscach po dwa gniazdka to IMO minimum.

 

 

 

 

Oliwka to kolorystycznie jak mój. To żeśmy po bandzie obydwie poszły! Nic dodać, nic ująć:D Ja to jednak w tej sytuacji za białymi drzwiami bym była. Pod koniec tygodnia u mnie będą montować drzwi to sobie zobaczysz jak to będzie wyglądać.

 

Uff... dobrze, że mój developer wstawił białe okna ;)

 

I ja myślałam na dębowymi drzwiami. Stanęło na białych, jest cudnie. A do tego zawsze "czyste" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestrzegam przed wykonawcą Kraus Meble- praktycznie zleciłąm mu prawie wszystkie meble do wykonania w apartamencie, bo podobały mi się projekty. Niestety, jak tylko wpłynęło honorarium - wykonawca znikł bez śladu i od roku bezskutecznie usiłuję się z nim skontaktować. WSZYSTKO się popsuło natychmiast - a fachowcy na których wydałam już koło 10 tysięcy zł za wstępne naprawy nie mogą uwierzyć, jak nieprofesjonalnie i wbrew wszelkiej sztuce można było wszystko tak wykonać.

 

Nie mogę niestety nic wymóc na wykonawcy w kwestii ukrytych wad lub ewidentnych - np. odpadają drzwi, bo powinny być 3 zawiasy a są 2, etc - bo 'zniknął'. Zbieram rachunki za naprawy i rozważam sprawę w sądzie. Co gorsze - na stronie pana Kraus są meble z mojego mieszkania, żeby zachęcić kolejnych klientów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oliwka to kolorystycznie jak mój. To żeśmy po bandzie obydwie poszły! Nic dodać, nic ująć:D Ja to jednak w tej sytuacji za białymi drzwiami bym była. Pod koniec tygodnia u mnie będą montować drzwi to sobie zobaczysz jak to będzie wyglądać.

 

ooooo, chętni zobaczę!

A jakiej firmy drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...