Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie będę się chwalić bo niezbyt jest czym, ale tak wygląda moja kuchnia :):

 

Obraz%2520009.jpg

 

Obraz%2520011.jpg

 

Obraz%2520012.jpg

 

Obraz%2520013.jpg

 

Do zrobienia jeszcze szkło na ścianę, żaluzja okienna, parapet. Wszelkie uwagi krytyczne i nie mile widziane :)

 

Bardzo ładna, mam pytanie jakie wymiary mają górne szafki i na jakiej wysokości są od blatu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to dziwie sie waszym wywodom nt cen AGD. Nie pamiętacie juz ze jeszcze kilka lat temu lodówka side by side kosztowała przeciętnie 15 tysiecy? I to wcale miele nie było. A pierwsze płaskie tv były po 50 tysiecy. Możliwe ze obecne lodówki po 15-20 tys maja cos co wjedzie w powrzechne wzornictwo za 3-5 lat. Poza tym ile ludzi tyle kont bankowych. Jedni maja mniej inni wiecej- jesli sprzedają lodówki za 14 tys to musza byc na nich klienci. Nie każdy chce miec beko, bosch czy samsung ( ja nie chce samsunga tylko i wyłącznie z ich nachalnych reklam i tego ze w każdym stacjonarnym sklepie pracownik wciska samsunga- widac samsung niezle premiuje)moze moja motywacja nie ma sensu dla niektórych tak jak dla niektórych nie ma sensu kupowanie drogiego AGD ale każdemu wg potrzeb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnych cudów i nowości te lodówki wcale nie mają, są to rzeczy, bez których spokojnie można się obejść, jak - ledowe podświetlenia półek, możliwość przesuwania półek, oddzielna regulacja temperatury dla danej półki/pojemnika, pojemność wystarczająca do przechowania zapasów dla drużyny piłkarskiej itp.

Sporo płaci się za wygląd, ale ja i tak nie cierpię lodówek na wierzchu, więc mi to wsio rawno.

Są też modele, które by się nadawały do wątku o kiczu ...ledy, cyrkonie, złocone ozdoby, na bogato :lol2:

 

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/29994/samsung-lodowka-2-mat-pras-640.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio czytałam na portalu plotkarskim ze ktos kupił sobie złote kible- jesli to prawda to i pewnie lodówka z cyrkoniami znajdzie swojego amatora:) a wiadomo ze tyle cyrkoni musi kosztowac:) tak jak pisałam każdemu wedle potrzeb. Skoro sa takie ceny to sa i chętni.

 

złote kible powiadasz... a to nie w Narodowym Szalecie przypadkiem? :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

złote kible i lodówka z różowym złotem oraz kryształkami w ...salonie :lol2:

 

http://news.kupujemy.pl/md/adv2/news/27.jpg

 

 

http://www.electro.pl/pictures/products/big/28772_6.jpg

 

 

Jaki produkt, taka wizja reklamowa :rotfl:

 

 

http://www.electro.pl/pictures/products/big/28772_7.jpg

 

 

(Samsung i LG)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ale...co za dużo to niezdrowo.Czesto nadmiar czegoś ociera sie o kicz i nie ma znaczenia ze kosztowało sporo jeśli jest po prostu kiczowate.;)

 

No ale co z tego? To twoje zdanie- ktos inny bedzie miał inne i akurat bedzie chciał miec droga lodówkę bo dla niego Amica i beko to bedzie tandeta. Akurat pierwsze SBS za 15 tys nie miały cyrkoni- wyglądały jak tak jak obecne i założe sie ze w tamtych czasach każdy chciałby ja miec jak by miał ta kase. Zreszta czy teraz jest inaczej? Kto nie chciałby miec np super extra samochodu za 500 tysiecy gdyby było go stać? A przecież tym za 50 tys tez sie wygodnie jeździ...wszystko rozbija sie o kase- ten kto ma jej w nadmiarze nie uzna 14 tys za lodówkę wyrzuconych z błoto- dla niego to mus, prestiż czy co tam jeszcze uważa. I niech wydaje ta kase- co ma sie kisić na jego koncie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK tylko pytanie moje na przykład brzmi

co wiecej ma lodowka za 5200 od tej za 3200

obie tej samej firmy Liebherr

obie do zabudowy tylko jedna ma komore bio cos tam a ta druga jej nie posiada

 

roznica spora tylko za komorę bio cos tam

gdyby była

-cichsza

-wieksza/pojemniejsza

-oszczedniejsza

 

to bym zrozumiał ale osiągi są podobne w związku z tym nie potrafię sobie racjonalnie uzasadnic potrzeby wydania 5 kolcków na tę drozszą mino ze cena mnie nie przeraża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK tylko pytanie moje na przykład brzmi

co wiecej ma lodowka za 5200 od tej za 3200

obie tej samej firmy Liebherr

obie do zabudowy tylko jedna ma komore bio cos tam a ta druga jej nie posiada

 

roznica spora tylko za komorę bio cos tam

gdyby była

-cichsza

-wieksza/pojemniejsza

-oszczedniejsza

 

to bym zrozumiał ale osiągi są podobne w związku z tym nie potrafię sobie racjonalnie uzasadnic potrzeby wydania 5 kolcków na tę drozszą mino ze cena mnie nie przeraża.

 

Płaci się głównie za markę. Jak ktoś lubi drogie marki i go na to stać.. proszę bardzo ;) jednak takie osoby z pewnością nie siedzą na Forum Muratora i nie szukają opinii, bo wchodzą do sklepu i mówią po prostu "poproszę najdroższy i najlepszy model" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszke nieprawda

BO

kazda marka ma tansze produkty jak i drozsze

nwet BEKO ma drogie lodówki i pralki Amica tez napewno

 

ta drozsza z liebherra ma dodatkowo

1 cichy domyk tłumienie domykania drzwi

 

2 Szuflady BioFresh z pełnym wyciągiem, automatycznym zamykaniem i amortyzacją

 

Schowki BioFresh wysuwane na szynach teleskopowych

 

3 wewnątrz szafki na napoje metalowe a nie plastik

 

tylko czy te 3 opcje są warte 2000 ?? to juz pytanie do mnie w zasadzie

 

i teraz popatrz kupujac samochod tez dopłacasz do wyposazenia jesli konfigurujesz nowy w salonie oczywiscie.

 

zeby nie było w tej chwili uzytkuje od 5 lat samsunga wcale nie drogiego i tez działa bo dlaczego nie....

ale budując dom pragnę troszke podwyzszyc sobie komfort i troszke estetykę zarazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f.5

 

ja bym wolała wydać te 2 tys nie na lodówkę BIO - fresh ale na żywność BIO :) Nie ważne jaka lodówka, ważna jej zawartość :)

 

 

 

 

Życzę Wszystkim przy okazji Świąt lodówek pełnych pyszności :)

I zapraszam do pieczenia kapuśniaczków ...

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?196680-tematycznie-apetycznie/page8&highlight=tematycznie+apetycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale co z tego? To twoje zdanie- ktos inny bedzie miał inne i akurat bedzie chciał miec droga lodówkę bo dla niego Amica i beko to bedzie tandeta. Akurat pierwsze SBS za 15 tys nie miały cyrkoni- wyglądały jak tak jak obecne i założe sie ze w tamtych czasach każdy chciałby ja miec jak by miał ta kase. Zreszta czy teraz jest inaczej? Kto nie chciałby miec np super extra samochodu za 500 tysiecy gdyby było go stać? A przecież tym za 50 tys tez sie wygodnie jeździ...wszystko rozbija sie o kase- ten kto ma jej w nadmiarze nie uzna 14 tys za lodówkę wyrzuconych z błoto- dla niego to mus, prestiż czy co tam jeszcze uważa. I niech wydaje ta kase- co ma sie kisić na jego koncie:)

Chyba sie nie zrozumieliśmy? Nie mam nic przeciwko drogim sprzętem czy samochodom wręcz przeciwnie ale na przykład taki cytowany przez ciebie super Extra samochód za 500 tys miał podświetlane ledowo to i owo czy powciskane kryształki tu i ówdzie to byłby zwykły kicz i żenada .Nie chodziło mi ocenę a o wygląd i funkcjonalność.Sprzety w niższej cenie rownież spełniają swoje funkcje niepotrzebuje lodówki z wodotryskami bo nie jest mi to do niczego potrzebne.Lodowka ma dobrze chłodzić i niepotrzebne do tego jest podświetlenie ledowe czy kryształki Swarowskiego.Owszem mogę dopłacić za funkcje pary w piekarniku czy pyrolize ale nie za podświetlane ledowo wnętrze czy złoty uchwyt.:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f.5

 

ja pamiętam spiżarnię kochanej ś.p. Babci. Tam nie było wcale lodówki, wędliny wisiały w chłodzie podsuszone, wcześniej mocno podwędzone.. Na samo wspomnienie leci ślinka :D

 

http://dompodsosnami.files.wordpress.com/2013/03/100_5517.jpg?w=500&h=375

 

 

A dzisiejsze "szynki" z marketu robią się śliskie po 2-3 dniach i im to już nawet komory z oddzielnym chłodzeniem i monitorowaną klimatyzacją nie pomogą , fuj :D

 

Dobrym produktom wystarczy najzwyklejsza lodówka :) Przy zabudowie najlepiej by była to mimo wszystko przynajmniej średnia półka, tj. coś mało awaryjnego, bo to jednak większy kłopot w razie serwisu :)

 

p.s. ale teraz i tak produkują wszystko z taką jakością, aby wytrzymało w okresie gwarancji a potem to już może kaput ;) Producenci muszę przecież zabezpieczać sobie przyszłość ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już tak rozmawiamy, to

- lodówka za 3500 (od niej zaczęła się dyskusja) to, niestety, srednia półka cenowa. czyli ma już pewne bajery, ale jeszcze nie całkiem :)

- komora bio była moim priorytetem przy zakupie lodówki i była to dobra decyzja. Faktycznie wedliny wytrzymują trochę dłużej w stanie jadalnym. Cudów nie oczekujmy, ale szynka tydzień wytrzyma a dla mnie to wazne, bo nie latam co 2 dni do sklepu

-patrzenie na klienta jak na robaka, bo nie chce wydać 14 tysięcy na lodówkę wskazuje na konieczność dokładnego omijania danego sklepu, bo niewątpliwie ten sprzedawca będzie naciągał na co się da i człowiek majątek tam zostawi zupełnie niepotrzebnie. Najważniejszy jest stosunek jakości (lub oczekiwań) do ceny a nie sama jakość czy sama cena :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...