Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

map78 szczerze to nie wyobrażam sobie czyszczenia frontów kuchennych raz w roku. Każdego dnia dziesiątki razy maca się je paluchami. Nawet gdy nie widać brudu, uwierz, on tam jest ;) raz na kilka dni przelecieć mokrą ściereczką to żaden wyczyn, a jakoś lżej na duchu i nie widać plam. Wy gotujecie w kuchni? Przy zlewie, przy zmywarce, przy kuchence nie ma rady by czasami coś nie prysło...

easy78 fajnie. Nie mój klimat, ale dobrze to wygląda. Elegancko, choć jak na ten styl kuchni (nowoczesna) dla mnie za dużo na wierzchu rzeczy (doniczki itp.) taki lekki nieład lepiej pasuje do kuchni w innej stylistyce.

 

Jaka to farba na ścianie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

easy78 kuchnia spoko, kolor - kwestia gustu, jeśli Wam odpowiada, mam tylko nadzieję że wszystkie szafki mają zamontowane cokoły dolne, bo na zdjęciach jeszcze brakuje, no i myślę że chociaż taflę szkła dodaj przy płycie, gdyż z czasem ta ściana taka ładna jasna nie będzie. Masz jakiś cokół między blatem a oknem, może go przedłuż też na tę ścianę z płytą i na wysokości płyty zrób trochę wyższy. Gniazdka białe na tej ścianie też trochę kują w oczy, mam podobny kolor i założyłem gniazdka berker-a - kremowe, pasują idealnie.

 

pozdrawiam

Edytowane przez Marcin MM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rudziak bardzo ładna kuchnia :) Co do ustawienia to też nie do konca jestem przekonana, ale wyspa na pewno oferuje duzo przestrzeni do pracy - tego ci zazdroszcze. Mam taki sam piekarnik, po trzech latach użytkowania zaczął tykać jak wielki zegar (i to nie tyka ten zegarek, tylko cos w srodku) bez wizyty pana naprawiacza chyba sie nie obejdzie. Jak odlacze od pradu to siedzi cicho. Poza tym jestem zadowolona, takze mam nadzieje ze to tylko u mnie wystąpił taki problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem raczej mało aktywnym użytkownikiem forum, ale w nadziei, że się rozkręcę pokażę Wam moją kuchnię. Zdjęcia od razu po montażu - teraz nie jest już tak sterylnie i czysto.

http://imageshack.us/a/img832/9621/93624329.jpg

 

I rzut oka z daleka:

http://imageshack.us/a/img22/6423/14323521.jpg

stol piekny, podloga rowniez, kuchnia bardzo poprawna :) choc blaty i sciany wpadaja mi lekko w kremowy...;)

i blagam - nie wprowadzaj tego fioletu w dodatkach gdzie popadnie :) (oslonki na doniczki, podkladki na stol, zaslonki, poduszki w salonie ect) w kuchni fajnie sie prezentuje i to w zupelnosci wystarczy ;) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym zobaczyć te fronty myte raz w roku... Chociaż właściwie NIE chciałabym.

Moje, też w połysku, wymagają przecierania minimum raz na tydzień - ślady palców jakoś nie chcą same znikać, cholery jedne :eek:

 

Są fronty i są "fronty" wiele zależy od jakości (u mnie palców nie zobaczysz). Pisząc o myciu raz w roku miałem na myśli prawdziwe mycie, a nie przecieranie. Jak coś chlapnie to przecież nie czekam rok żeby to umyć tylko robię to na bieżąco. A jak chcesz zobaczyć to zdjęcia swojej kuchni wkleiłem parę postów wcześniej. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oxa, już jestem zadowolona, bo użytkuję kuchnię od 10 lutego :)

 

duś, tak, okno nie ma parapetu. Wykończone jest warstwą mikrocementu - z tego samego materiału jest podłoga w kuchni i cokół na ścianie podokiennej.

 

Princesa, musiałabyś tę kuchnię zobaczyć na co dzień... to co widzisz na zdjęciu, to tylko promil rzeczy, które są na wierzchu ;) Farba na ścianie do Flugger, koloru nie pamietam ;) A gniazdka nas nie kłują ;)

 

kori, to deska dębowa olejowana. O różnych długościach.

 

Marcin MM, kuchnię użytkuję od lutego i ściana jest ok. To jakaś specjalna farba fluggera (do kuchni i łazienek, chociaż my ze wzgledu na dzieci mamy ja w całym domu, w jednym kolorze zresztą :) ) - wystarczy przetrzeć wodą i każda plama znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

easy78 mnie gniazdka też nie kłują, to nie ja o nich wspominałam. Sama mam białe ze srebrną ramką na wszystkich ścianach (białych, szarych, ecru i nic nie kłuje... ja nie uznaję dobierania gniazdek do koloru ściany bo ścianę za rok czy dwa przemalujesz i tak zmieniać gniazdka co chwilę?)Farbę mam b. podobną tyle, że Beckersa. Zastanawiam się nad ścianą nad płytą, u nas na razie sama farba (płyta gazowa) czy u Was też zostanie farba czy jeszcze macie zamiar coś tam zamontować? Jak się Wam ta farba trzyma (gotujecie już jak rozumiem?)? Ile warstw położyliście?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja kuchnia jest z projektu Z40 ze studia Z500 - możecie sobie sprawdzić tam jakie ma wymiary.

 

endka, kuchnia kosztowała ok. 12 tysięcy (razem ze zlewem i baterią). Stół z litego dębu. Ma tzw. dostawki., które dokładamy jeśli potrzebny nam wieeeeelki stół. bez dostawek ma 160x110.

Princesa, nad płytą zostanie sama farba. Chyba wszystko, co mogło wyrządzić szkodę już na tej farbie było (oprócz wina i kawy) i nie została ani jedna plamka, więc nie zakładam niczego, bo nie lubię wielości różnych materiałów. Farba jest ok. Ja wspominałam mamy tę samą farbę i ten sam jej kolor w calym domu i wszędzie spisuje się bardzo dobrze.

 

Cieszę się, że Wam się kuchnia podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja kuchnia jest z projektu Z40 ze studia Z500 - możecie sobie sprawdzić tam jakie ma wymiary.

 

endka, kuchnia kosztowała ok. 12 tysięcy (razem ze zlewem i baterią). Stół z litego dębu. Ma tzw. dostawki., które dokładamy jeśli potrzebny nam wieeeeelki stół. bez dostawek ma 160x110.

Princesa, nad płytą zostanie sama farba. Chyba wszystko, co mogło wyrządzić szkodę już na tej farbie było (oprócz wina i kawy) i nie została ani jedna plamka, więc nie zakładam niczego, bo nie lubię wielości różnych materiałów. Farba jest ok. Ja wspominałam mamy tę samą farbę i ten sam jej kolor w calym domu i wszędzie spisuje się bardzo dobrze.

 

Cieszę się, że Wam się kuchnia podoba :)

 

Tak bardzo ładna tylko faktycznie to montowanie okapu mogłaś wziąść wyspowy,nie było by tego widać,ale ja i tak bym przed okapem dorobiła szafki i nie było by tego wiać , a szafek w kuchni nigdy nie za mało. Jak z czyszczeniem co ile czyścisz ja mam taką samą kuchnie tylko czarna bez klamek-czyszcze po każdym otwarciu.

 

DSC05610.jpg

 

DSC05608.jpg

 

DSC05559.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...