Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

agnieha22, mi montowanie okapu nie przeszkadza. Wyspowy, moim zdaniem, powinien wisieć nad wyspą, jak sama nazwa wskazuje. Głupio wyglądałby wyspowy powieszony 20 cm od ściany... No ale jak wiadomo - "o gustach się nie dyskutuje" ;) Tak samo z szafkami górnymi - nie ma ich, bo ich nie lubię. Dodatkowo wydaje mi się, że ich powieszenie pomniejszyłoby optycznie kuchnię, a ja chciałam pomimo ciemnego koloru, mieć przestrzennie.

Co do częstotliwości czyszczenia to jeszcze zależy od sposobu otwierania szafek. U mnie większość frezowana, więc nie trzeba wycierać po każdym otwarciu. Ale dwie szafki mam na dotyk otwierane i tu faktycznie widać paluchy od razu. Ale nie wycieram za każdym razem.

Całe fronty przecieram mokrą szmatką z mikrofibry jak zaczynam zauważać, że są brudne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

easy78

 

u mnie na monitorze kolor wygląda na bakłażanowy, piękny :)

 

http://cdn9.mowimyjak.smcloud.net/t/photos/t/5972/co_przyrzadzic_z_baklazanow_i_163589.jpg

 

Cudny stół, podłoga, mikrocement (ciekawa jestem, jak się ten materiał sprawdzi, super efekt).

 

Kuchnia bardzo wymagająca jeśli chodzi o ilość klamotów na wierzchu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piu, masz prawidłowo ustawiony monitor :) Taki właśnie kolor ma kuchnia. Inspirowałam się kolorem kuchni z Wolsztyńskich Mebli:

http://www.hit-meble.com.pl/images/stories/szynaka/kuchnia-piano.jpg

 

Co do "klamotów" to wiem, co masz na myśli, ale już ustaliłyśmy na "łazienkowym", że jeśli w domu się żyje to odzwierciedlenie tego życia pojawia się wszedzie, gdzie tylko może :D A dodatkowo, nie bez powodu, nie prowadzę programu "Perfekcyjna pani domu" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę doradźcie jakie krzesełka kupić :sick: Kolorystyka kuchni jak widać: szary,biały,czarny . Zazdrostki tymczasowe ;docelowo- drewniane żaluzje.Nie wiem jakie krzesełka:/ Eamesy ?Ale przekonana nie jestem :rolleyes: Np. 3 różnokolorowe? 3 pomarańczowe ? Myślę, właśnie trochę pomarańczowego "przemycić" w dodatkach .

KUCH2.jpg

DSW.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są fronty i są "fronty" wiele zależy od jakości (u mnie palców nie zobaczysz). Pisząc o myciu raz w roku miałem na myśli prawdziwe mycie, a nie przecieranie. Jak coś chlapnie to przecież nie czekam rok żeby to umyć tylko robię to na bieżąco. A jak chcesz zobaczyć to zdjęcia swojej kuchni wkleiłem parę postów wcześniej. Pozdrawiam

Tak, tak, fronty i "fronty", sprzątanie i "sprzątanie", czysto i "czysto". To wiemy wszyscy. Zdjęcia już widziałam, dziękuję. I również pozdrawiam.

 

Easy, masz kuchnię w moim absolutnie ukochanym kolorze :D Patrzę i żałuję, że tchórz mnie obleciał i nie zdecydowałam się na fiolet. Ślicznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę doradźcie jakie krzesełka kupić :sick: Kolorystyka kuchni jak widać: szary,biały,czarny . Zazdrostki tymczasowe ;docelowo- drewniane żaluzje.Nie wiem jakie krzesełka:/ Eamesy ?Ale przekonana nie jestem :rolleyes: Np. 3 różnokolorowe? 3 pomarańczowe ? Myślę, właśnie trochę pomarańczowego "przemycić" w dodatkach .

 

Ostatnio często widuję te krzesła na zdjęciach. Czy one są wygodne? Ktoś coś wie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę doradźcie jakie krzesełka kupić :sick: Kolorystyka kuchni jak widać: szary,biały,czarny . Zazdrostki tymczasowe ;docelowo- drewniane żaluzje.Nie wiem jakie krzesełka:/ Eamesy ?Ale przekonana nie jestem :rolleyes: Np. 3 różnokolorowe? 3 pomarańczowe ? Myślę, właśnie trochę pomarańczowego "przemycić" w dodatkach .

 

Ja bym wzieła 3 pomarańczowe. Szafki masz białe czy takie eckri ciepłe? Bo na zdjęciu wyglądaja ciepło i dlatego wydaje mi się zze pomrańczowe będa paspwac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio często widuję te krzesła na zdjęciach. Czy one są wygodne? Ktoś coś wie? :)

 

Wygodne są-ale moim zdaniem po prostu ... zimne ( w sensie siadania ;) i dlatego się waham ...

 

Ja bym wzieła 3 pomarańczowe. Szafki masz białe czy takie eckri ciepłe? Bo na zdjęciu wyglądaja ciepło i dlatego wydaje mi się zze pomrańczowe będa paspwac.

 

Szafki są matowe białe.

 

Pomarańczowe pomarańczowe.:yes:

 

Kurczę,no właśnie tak rozmyślam na d tym właśnie rozwiązaniem i jest mi ono najbliższe na tą chwilę :D

 

a ja...a ja to bym wziela czarne ;) :)

 

Najchętniej to bym wzięła właśnie czarne lub jak zwykle szare ,ale będzie już za monotonnie i ... nudno :sick:

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na stałe koloru nie zniosła ;)

 

A nie masz jakichkolwiek krzeseł, chociaż jednego, żeby przykryć je pomarańczową tkaniną i zobaczysz czy ci pasuje :)

 

Wisz co, ile ja miałam pomysłów na kolor :D Najpierw miał być fiolet - za smutno,potem limonka - ale jednak nijak,potem turkus - no całkiem całkiem było ;) - w końcu pomarańcz - wreszcie coś ożywiło te szaro buro klimaty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

przeglądam zdjęcia kuchni i gdzieniegdzie widzę oświetlenie blatu kuchennego listwą LED. Nie wiem, czy to kwestia wykonania zdjęcia, ale czasem światło jest przyjemnie rozproszone - nie ma tych "kropek" światła, ale światło jest jednolite. W jaki sposób można osiągnąć taki efekt?

 

Mój stolarz twierdził, że położenie na listwę takiego plastikowego (?) "ochraniacza" (nie pamiętam fachowej nazwy) rozproszy światło, ale w mojej ocenie to tylko wyostrza efekt "kropek światła".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

przeglądam zdjęcia kuchni i gdzieniegdzie widzę oświetlenie blatu kuchennego listwą LED. Nie wiem, czy to kwestia wykonania zdjęcia, ale czasem światło jest przyjemnie rozproszone - nie ma tych "kropek" światła, ale światło jest jednolite. W jaki sposób można osiągnąć taki efekt?

 

Mój stolarz twierdził, że położenie na listwę takiego plastikowego (?) "ochraniacza" (nie pamiętam fachowej nazwy) rozproszy światło, ale w mojej ocenie to tylko wyostrza efekt "kropek światła".

 

Link do mojej kuchni w podpisie. Jesli o to ci chodzi, to tu pisałam jak to zrobiliśmy http://forum.muratordom.pl/showthread.php?56188-Pochwalcie-si%C4%99-swoimi-kuchniami&p=5913030&viewfull=1#post5913030

 

 

 

Mleczny klosz rozprasza światło i nie widać pojedynczych punktów świetlnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mój stolarz twierdził, że położenie na listwę takiego plastikowego (?) "ochraniacza" (nie pamiętam fachowej nazwy) rozproszy światło, ale w mojej ocenie to tylko wyostrza efekt "kropek światła".

 

Zastosowanie osłonki mlecznej praktycznie całkowicie zlikwiduje "efekt kropek", ale też i przytłumi światło - zależy czy chcesz podświetlić, czy oświetlić:)

Znaczenie ma tez ilość diod na mb taśmy im więcej tym mniejszy "efekt kropek", jak również barwa światła - przy barwie zimnej te kropki są bardziej "odczuwalne" niż przy ciepłej. Pozdrawiam

 

Wisz co, ile ja miałam pomysłów na kolor :D Najpierw miał być fiolet - za smutno,potem limonka - ale jednak nijak,potem turkus - no całkiem całkiem było ;) - w końcu pomarańcz - wreszcie coś ożywiło te szaro buro klimaty :D

 

Faceci nie mają z tym problemów bo rozróżniają tylko 3 kolory: czarny, biały i pośredni;):D

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...