Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zastosowanie osłonki mlecznej praktycznie całkowicie zlikwiduje "efekt kropek", ale też i przytłumi światło - zależy czy chcesz podświetlić, czy oświetlić:)

Znaczenie ma tez ilość diod na mb taśmy im więcej tym mniejszy "efekt kropek", jak również barwa światła - przy barwie zimnej te kropki są bardziej "odczuwalne" niż przy ciepłej. Pozdrawiam

 

Nie przytłumi przy odpowiedniej mocy samych ledów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie przytłumi przy odpowiedniej mocy samych ledów.

 

Zawsze przytłumi:yes: Odpowiednią "mocą" ledów możesz dostosować do poziomu oświetlenia jakie oczekujesz;), a moc w przypadku taśm smd led to nic innego jak ilość diod na mb, czyli im więcej tym mocniejsza taśma. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuchnia nie podoba mi się pod względem ergonomicznym. Płyta w kącie - stolarz nie uprzedzał, że to zły pomysł?

Lampa nie przeszkadza w otwieraniu okna?

 

Estetycznie za to mebelki ładne.

 

płyta jest oddalona o 20cm od ściany i w żadnym wypadku nie przeszkadza to w użytkowaniu. Jest na wyspie i miejsca dookoła jest dużo. Poza tym ergonomia powinna być dostosowana do potrzeb właścicieli, prawda? Nam użytkuje się tą kuchnię bardzo wygodnie, a dużo gotujemy.

 

Lampa jest w odległości 40cm od okna, które na codzień jest uchylane, nie otwierane. Otworzyć na oścież można bez przeszkód część po lewej stronie (tą mniejszą). Umyć całość też się da ;) W razie czego można się też dostać od zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lamaze kuchnia bardzo mi się podoba,zarówno ergonomia jak i kolory jedynie ta wielka lampa mi nie pasuje,może coś delikatniejszego było by ok i nie na wysokości głowy.

Smeffetka kuchnia prezentuje się czyściutko i schludnie na plus idealne rozmieszczenie sprzętów,jak dla mnie troszkę mało blatu pomiędzy płyta a zlewem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lamaze kuchnia bardzo mi się podoba,zarówno ergonomia jak i kolory jedynie ta wielka lampa mi nie pasuje,może coś delikatniejszego było by ok i nie na wysokości głowy.

 

odnośnie lampy to jej dolna krawędź jest na wysokości ok. 185cm, ze wzrostem moim, ani męża nie koliduje.

Dziękuję za opinię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płyta jest oddalona o 20cm od ściany i w żadnym wypadku nie przeszkadza to w użytkowaniu. .

 

Dlatego napisałam : "kuchnia nie podoba mi się".

Ja mało gotuję i by mi przeszkadzał brak swobodnego dostępu do tylniego palnika od prawej strony. Poza tym dzielenie blatów roboczych.

 

A to moja :) co myślicie?[ATTACH=CONFIG]233219[/ATTACH]

 

Na razie pusto ;)

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna duża kuchnia, mnóstwo miejsca, sporo blatów i porozdzielane funkcje :no:

Estetycznie fajnie, poza lampą, która jest świetna, ale tak blisko okna wygląda źle. W 100% popieram opinię Elfir

 

dopiszę jeszcze komentarz, bo się z tym kompletnie nie zgadzam :

 

Poza tym ergonomia powinna być dostosowana do potrzeb właścicieli, prawda? Nam użytkuje się tą kuchnię bardzo wygodnie, a dużo gotujemy.

 

Owszem, można i powinno się dopasować np. wysokość szafek, ale już ciąg pracy to żelazna zasada.

 

Macie chyba malutkie dziecko (widzę krzesełko), jak to maluszek, kręci się pod nogami

A wy będziecie przenosić garnek z wrzątkiem do odlania makaronu czy warzyw. To jest niebezpieczne! Z kolei przenoszenie mokrych, cieknących produktów ze zlewu jest niewygodne, chlapie na podłogę, można się pośliznąć. Po co sobie stwarzać takie niewygody, jeśli wnętrze ma duży potencjał.

Edytowane przez piu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co Wy dziewczyny, Elfir i Piu, z tym rozdzielaniem blatów??

Przecież niekoniecznie układ w literę U jest najpraktyczniejszy czy najładniejszy; mi półwysep LAMAZE, który NIE jest połączony z resztą blatów, BARDZO się podoba- i jeśli są zachowane prawidłowe odległości min. 80 cm- max 120-140 cm (a widać, że tak!) ta kuchnia jest funkcjonalna - Lamaze gotuje na półwyspie, odwraca się, i zaraz ma zlew, by np. odcedzić makaron.

 

i jeszcze: na półwyspie jest sporo miejsca, by położyć zakupy po powrocie do domu, otworzyć lodówkę, i je przełożyć - dla mnie ta kuchnia jest bardzo dobrze pomyślana. I przepiękna!

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziecko ma 2 latka i rośnie, a kuchni nie robię na chwilę, tylko na dłużej ;)

Argumenty przytoczone przez Sharlotkę pokrywają się z tym, na czym mi zależało w kuchni. Wszystko jest pod ręką. Warzyw cieknących nie przenoszę w rękach chlapiąc na podłogę, tylko albo w misce / na talerzu itd. albo stawiam garnek obok zlewu i wkladam do niego umyte rzeczy. Proste.

Z kolei przenosząc gorący garnek np. do odkładania makaronu w bok od płyty wzdłuż blatu tak samo można się potknąć i coś rozlać, jak przenosząc go na taką samą odległość między blatami.

Dzielenie blatu roboczego... Ja np. nie lubię długich blatów o głębokości 60cm, wygodniej mi robić coś na wyspie, gdzie mam dookoła więcej miejsca na odkładanie rzeczy. Każdy projektuje zgodnie ze swoimi potrzebami i nikt mi nie wmówi, że lepiej by mi się pracowało w mojej kuchni, gdyby była w literę U.

 

Odnośnie pytania o wyspę - ma ona wymiary 150 x 150cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSC02112.jpg

witam, o to moja niedokończona kuchnia. Mam pytanie jaki stół będzie pasował do takich kolorów? Czy między blatem a szafkami dać lacobel biały czy szary? W salonie chcę mieć niebieskie lampy i czy do kuchni też taka niebieska będzie pasowała? http://www.nowodvorski.com/Oferta?category=5843&act=list tutaj link do moich niebieskich lamp, na samym dole są.

 

DSC02113.JPG tutaj jeszcze jedno zdjęcie kuchni. Dodam, że stół i krzesło będą drewniane.

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aps, mimo, że szary lacobel jest przepiękny, w Twoim przypadku pozostałabym przy białym. W kuchni masz już biel, wenge (limba czekoladowa?), podłoga ma też inny odcień (jaki?), deski salonu jasne drewno - już dzieje się sporo. Link, który wkleiłaś doprowadził mnie do ogólnej kategorii lamp, nie do wybranego modelu, ale sądzę, że chcesz wybrać którąś w kolorze "turquoise", prawda? Ładny kolor, ale chyba się nie sprawdzi ze względu na całą masę obecnych już odcieni. Pokaż, proszę, zdjęcia z szerszej perspektywy, napisz coś o wystroju salonu, drzwiach, oknach... Jaki będzie blat? Edytowane przez Diedra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dół kuchni to szarość :) postaram się zrobić zdjęcie w dzień, to fornir dąb grafit http://www.wiech-fronty.pl/sites/default/files/styles/foto_120_220/public/foto/fornir%2024.jpg

Blat to Consuela images?q=tbn:ANd9GcRsKhkPHkE0w_UK77_-oUDC-5H4bZkg5kkcri5xhLAoKgRI8x_H_A

 

Podłoga ma trochę nieokreślony kolor, przypomina stare drzewo, ogólnie jest jasna ale ma bardzo ciemne słoje. Szafka pod tv jest wykonana z tego samego co kuchnia lakier+fornir, kanapa będzie szaro - jasna, nie wiem czy odcień szarości dobrze dobrałam, i chciałam ten element szarości właśnie przełamać turkusem/niebieskim w postaci lamp, zasłon, poduszek i wazonika może jeszcze obrazu :D co do koloru stołu to nie mam pomysłu, jak dam jakiś kolor nowy to już będzie za wiele, może pod kolor jaśniejszej części podłogi??

 

A podłoga w kuchni to jasno szare kafelki, niby dużo tego szarego ale jakość tak wyszło, że każdy kolor szarego jest inny ;/

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...