Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

dzięki, ładnie :) mozaika trochę jak u Dextera ;) ile w sumie masz gniazdek nad blatem?

 

u nas też blat wchodzi pod okno....

 

Nie ukrywam, że i Dexter był moją inspiracją:yes:

Gniazdek mam w sumie 5 (2 są wykorzystane na expres i czajnik, a 3 w tym to pod oknem:) wolne)

Muszę się również przyznać, że do kuchni przylega spiżarnia (9m2) i tam również jest blat, na którym stoją i w razie potrzeby pracują wszelkiego rodzaju roboty i urządzenia kuchenne. Bez tej spiżarni raczej nie zdecydowałbym się na tak minimalistyczną kuchnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mikro kuchnia w maxi zabudowie, czyli blokowe realia.

Ciasna ale własna ;) Jeszcze nieudomowiona. Uprzedzając pytania dotyczące usytuowania zlewu obok płyty, niestety pozycja wymuszona ze względu na zmywarkę...

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/802/n21t.jpg

 

Baardzo mi się podoba:yes: Świetnie wykorzystana przestrzeń:cool:

Edytowane przez venus_genetrix
nie chciałam zajmować miejsca powtarzaniem zdjęć:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas też był problem z blatem do białej kuchni (szczególnie żona nie mogła się zdecydować:D) i to dosłownie od czarnego do białego. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na granitowy kaschmir white. Na ścianie też miała być szyba, ale to już takie oklepane, że ostatecznie jest mozaika gresowa. Ale do białego praktyczni wszystko pasuje - brat zdrobił do białej kuchni blat drewniany (złoty dąb) i tez fajnie wyglada:yes:

 

Map78 gdzie zobaczę waszą kuchnie ?? właśnie mamy problem z blatem do białej kuchni i wstępnie wybraliśmy ten sam granit, tyle że nigdzie nie widzieliśmy jak to wygląda.. Błagam pokaż :D

 

EDIT:

 

Już widzę :D brakuje tylko jasnego zbliżenia ? :)

Edytowane przez Sienki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Map78 gdzie zobaczę waszą kuchnie ?? właśnie mamy problem z blatem do białej kuchni i wstępnie wybraliśmy ten sam granit, tyle że nigdzie nie widzieliśmy jak to wygląda.. Błagam pokaż :D

 

EDIT:

 

Już widzę :D brakuje tylko jasnego zbliżenia ? :)

 

Proszę oto kilka zbliżeń jeszcze z czasu montażu w 2010r. Robione komórką, więc jakość taka sobie:(

 

a4u6.jpg

5p8k.jpg

yimw.jpg

bumx.jpg

tzc5.jpg

 

Blat oczywiście absolutnie polecam. Dobrze się prezentuje i jest niezniszczalny. Jak coś się na niego wyleje np kawa i zapomnisz wytrzeć to po tygodniu plama sam znika - zostaje "wpita" do środka. Można również zaimpregnować, ale wtedy trochę zmienia kolor i wygląda jakby był mokry. Jeżeli będziesz chciał/a pogrubić czoło blatu (tak jak u mnie) to pomiataj, żeby łączenie robić na gierung - u mnie w pierwszej wersji zrobili doklejkę i wyglądało to fatalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@josei

wrażenie jest bardzo pozytywne. płyta i zlew - wiadomo, ale realia blokowe rządzą się swoimi prawami.

(zastanawiam się tylko jak ty naczynia do zmywary ładujesz, bo jak mniemam ona jest "po lewej" od zlewu - nurkiem nad otwartymi drzwiczkami!? :D)

Thx :)

Owszem jest po "lewej" tylko nie do końca wiem, jak sobie wyobrażasz, gdzie dokładnie się ona znajduje :p :D

W rzeczywistości jest tak:

http://i60.tinypic.com/2llncm0.jpg

Jak widać nie jest aż tak źle ;)

josei a co to za gres na podłodze?

Gres na podłodze to ten sam co na ścianach, a tak dokładnie cercom genesis loft zinc.

W świetle dziennym już nie widać takiej różnicy między ścianą a podłogą jak przy sztucznym oświetleniu

http://i60.tinypic.com/2mz0agy.jpg

venus_genetrix, fajna kobieta. Dzięki, miło że komuś się podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx :)

Owszem jest po "lewej" tylko nie do końca wiem, jak sobie wyobrażasz, gdzie dokładnie się ona znajduje :p :D

W rzeczywistości jest tak:

http://i60.tinypic.com/2llncm0.jpg

Jak widać nie jest aż tak źle ;)

venus_genetrix, fajna kobieta. Dzięki, miło że komuś się podoba :)

no pewnie ze sie podoba! :) szkoda tylko ze zlew nie jest pod oknem ale pewnie nie chciales go miec na widoku ;) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie dlatego. Nawet myślałam żeby go tam upchnąć, tyle że pion kanalizacyjny jest za lodówką i praktycznie przez całą kuchnie trzeba by było prowadzić odpływ. Ja tam nie żałuję, przynajmniej mam jeden spory blat roboczy, a w takiej kuchni to bezcenne :D

 

agatah, dzięki. :) Niestety w mikro kuchni są spore ograniczenia, nie dało jej się wepchnąć nigdzie indziej, a i tak to już węższy model :/

Edytowane przez josei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-ula- co do szarości to ciekawą propozycję mam w łazience :p (Terratinta Stonedesign Chalk Matt) Jest znacznie jaśniejsza od tej...

Genesis loft zinc sprawdza się przy dobrze oświetlonych wnętrzach (lub dużych), w innym przypadku jest dosyć ciemna. Co do pielęgnacji...rewelacyjna na ścianę, za to na podłodze potrafi wydobyć sporo niecenzuralnych słów ;)

Edytowane przez josei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największe znaczenie ma ilość warstw i sposób ich nanoszenia i utwardzania. U mnie jest 5 warstw utwardzanych UV. Jeżeli Twój stolarz wykonuje to samemu to poproś go o próbkę - dobrze zrobiony, powinien mieć strukturę tafli szkła i nie porysuje się nawet od gwoździa.

 

map 78 no proszę cię, chcesz powiedzieć ze front lakierowany gdy jest dobrze zrobiony to nie da się go zarysować gwoździem:o:o:o:o:o:o, w takim razie ja mam beznadziejnej jakości fronty albo twoje gwoździe mają nakładki z silikonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

map 78 no proszę cię, chcesz powiedzieć ze front lakierowany gdy jest dobrze zrobiony to nie da się go zarysować gwoździem:o:o:o:o:o:o, w takim razie ja mam beznadziejnej jakości fronty albo twoje gwoździe mają nakładki z silikonu

 

Potwierdzam. Przed chwilą sprawdziłem na próbce, którą dostałem od producenta. Przypadkowe przejechanie gwoździem nie rysuje powierzchni - trzeba użyć dość znaczniej siły żeby pojawiła się rysa. Czyli praktycznie niechcący ciężko jest taki front uszkodzić, co też potwierdza fakt, że moje mają już 4 lata i jak powiedziałem żadnej ryski:no: Test z garnkiem tez już robiłem można walić i nie ma śladu:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noooo tak myślałam, że ta zmywara średnio wygodnie i trzeba z wypiętą dupką do zlewu sięgać (albo od boku) :))

wycisnąłeś z tej przestrzeni maxa

Eee, mnie to tam nie przeszkadza, bardziej to, że tabletki do zmywary są obok kosza, kosz obok zmywary, co za tym idzie żeby się do nich dostać trzeba zmywarę zamknąć, heh.. :p Ale i tak cieszę się z niej jak dziecko, może dlatego że to moja pierwsza... Nienawidzę zmywać! ;) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie genesis mam na podłodze (w kuchni). Jest lekko porowata co doprowadza mnie do szału. Piękne płytki ale potrafią wyprowadzić z równowagi.

Coś nakapie, trochę rozniesiesz, rozdepczesz no i szczotka cię nie ominie, niestety. Jak wróciłam do sklepu po płytki do łazienki to wspomniałam o tym mankamencie genesis. Mieli zrobioną aranżację z tych płytek i oni nie mieli z nimi problemu, wręcz się zdziwili że niby takie trudne w utrzymaniu. Im wystarczył tylko mop.

 

Może rzeczywiście kupić ton ciemniejsze i po sprawie :)

Edytowane przez josei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...