Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej dziewczyny! A jak wygląda sytuacja z frontami bez uchwytów otwieranych na klik? Co się dzieje gdy nie ma prądu? Mi tak się najbardziej podoba ale może mało praktyczne....

Drzwiczki bezuchwytowe z systemem klik mają przeważnie mechanizm (chyba) pneumatyczny więc prądu nie trzeba, gazu tez nie ;)

http://www.youtube.com/watch?v=FQH4UxV-nJ4

Edytowane przez alicyja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

przepraszam, wiem że to nie ma żadnego związku ale po prostu muszę...

 

bajzel mnie przeszkadza, ale jest różnica między bajzlem, a sterylnością.

 

...MI przeszkadza...

 

czyli, że każdy tak powinien robić? mi nie przeszkadza krzywo powieszona ściereczka, czy pudełka z folią aluminiową na parapecie.

 

....MNIE nie przeszkadza...

 

co do kuchni- ja też wolę gdy większość rzeczy jest pochowana ale w taki sposób, że wygodnie po to sięgnąć

co do folii- jest coś takiego do szuflad jeśli ma się wkład z blum http://www.phu-gral.pl/pl/sklep/wklady-na-sztucce-i-maty/system-orga-line-blum/orga-line-obcinarka-do-folii-spozywczej - może to da radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałam zamiaru pokazywania kuchni, gdyż czekam na kontynuację jej realizacji w postaci spiżarni. Ale wydaje mi się, że idealnie wpiszę się we wcześniejszą dyskusję, która dotyczyła - ogólnie rzecz biorąc - "chaosu". Mam na myśli stosowanie różnego rodzaju materiałów, różnych wysokości szafek, mieszania stylów, itd. W naszej kuchni są cztery różne gatunki drewna (teak lakierowany i olejowany, meranti, dąb), cegła, trzy rodzaje płytek, dekor, dwa rodzaje marmuru, cztery rodzaje uchwytów (zainstalowanych we wszystkich możliwych kierunkach), oraz niedopasowane do siebie kolorystycznie piekarnik i kuchenka mikrofalowa. Mimo to, nie zmieniłabym ani jednego drobiazgu. A żeby było nam trudniej z kontynuacją, w spiżarni podłoga jest z dębowego, olejowanego parkietu, ułożonego w drabinkę i parapet z cegły :stirthepot: :D

 

DSC_7327.jpg

 

DSC_7329.jpg

 

DSC_7330.jpg

 

DSC_7334.jpg

 

DSC_7338.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od dłuższego czasu zaglądam na forum i jestem wręcz oszołomiona jakie teraz kuchnie i w ogóle wnętrza można zrobić;). Jestem właśnie na etapie realizacji kuchni i mam pytanie! Czy ktoś z Was wykorzystał w swojej kuchni kolor: Dąb bardolino naturalny jeśli tak proszę o zdjęcia:) Nie sądziłam ze wybór kuchni będzie tak stresujący:):.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo zróżnicowania materiałów Twoja kuchnia wygląda jednolicie , spójnie. To zasługa koloru. Jest jasno i przestronnie. Na blacie i parapecie jest porządek, co sprawia ,że nie przyglądamy się dokładnie detalom tej kuchni. I mimo że nie lubię takich mixów to Twoja kuchnia mi się podoba. Razi mnie tylko to coś białego koło parapetu i blat. Ale jak napisałam ład i porządek robią swoje . Jest ok:rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale właśnie o to chodzi

tego typu kuchnia wymaga pewnej dyscypliny, skoro jest nagromadzenie różnych materiałów musi w niej być, kolokwialnie mówiąc, porządek

i tyle w temacie chaosu

czy chciałabym mieć taką kuchnię ? nie

i dlatego mam inną :)

założę się, że też byś się ze mną nie zamieniła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawa rzecz...

u mnie:

...Bałagan w uchwytach (gałki, uchwyty poziome, pionowe)...

 

To ja krytykowałam chaos u SQL - u Ciebie jest spójnie, ładnie! Drewno się nie gryzie, nie wiszą obok siebie szafki różnej wysokości... Ale opaska z płytek i tak mnie nie przekonuje ;)

tutaj masz identycznie pomieszane uchwyty (gałki, poziome i pionowe), ale już nie są chaotyczne, tylko spójne. lol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za super wyważone komentarze.Z tą zamianą to nie jestem tego taka pewna bo dobrze czuję inne style i potrafię docenić ich piękno.Może za parę lat ta kuchnia albo inna będzie w metalu,surowym kamieniu i tworzywach sztucznych:)

 

lukasz69karolina

Nie poznać pani lato-oj nieładnie:) A tak serio to kocham Muchę i Klimta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawa rzecz...

u mnie:

 

tutaj masz identycznie pomieszane uchwyty (gałki, poziome i pionowe), ale już nie są chaotyczne, tylko spójne. lol.

 

Zgadza się i sama to napisałam :D U Ciebie, Sql, bałagan w uchwytach podkreśla i potęguje ogólny bałagan koncepcyjno-funcjonalny... U Agi nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odpowiedzieć mimo ze nie jestem dziewczyna.

 

Dzieje się dokładnie to samo w przypadku gdy nie ma gazu...katastrofa :-)

 

Mam nadzieje ze nie za ostro....??Niewinny zarcik...hihihi

pozdr

 

 

Sorki, myślałam,*że siedzą tu same kobiety, które się chwalą swoimi kuchniami ;P

Wczoraj od projektantki i wykonawczyni mojej kuchni dowiedziałam się, że otwarcie na klik może być zwykłe bez potrzeby podłączenia prądu i pneumatyczne z potrzebą podłączenia prądu, ale to się nie zgadza już z tym co alicyja napisała.

 

Mniejsza o to. Chciałabym się zapytać tych co mają otwarcie "na klik" bez uchwytów i bez potrzeby podłączania prądu . Czy jesteście zadowoleni? Moja projektantka odradza. Podobno jej znajoma, po dwóch tygodniach kazała jej jednak pozakładać wszędzie uchwyty. Mój tata, który wykonuje podłączenia instalacji gazowych i elektrycznych, mówił że widział kiedyś, że ktoś się wkurzał, bo drzwiczki "na klik" nie chciały mu się*otworzyć. Dlatego zbieram opinie. Kuchnia bez uchwytów bardzo mi się podoba! Ale jak ma być mniej praktyczna, to zrobię te uchwyty "wewnętrzne" -podcięty front (nie wiem jak to się fachowo nazywa), choć już też wiem, że np. zmywarkę ciężko się otwiera z takim uchwytem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wkleję Wam zdjęcie nowoczesnych uchwytów. Teraz podobno są bardzo drogie, ale są piękne. Oglądałam ekspozycje kuchenne we Wrocławiu na Bielanach. Zrobiłam fotkę telefonem.

 

http://tiny.pl/q4mxl

 

Jak się otwiera? Naciska się białą część w srebrnej ramce. Czyli na środku i szuflada się wysuwa. Bardzo to eleganckie. Ja jestem zachwycona. A Wam jak się podoba?

Edytowane przez madz-ia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...