Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Napisał seaman

A tak już na serio, to przejdź się do jakiegoś salonu z kuchniami i dotknij sama.

Pozdro

 

Byłam i dotykałam :) Jak dla mnie fantastycznie. Ale może potem to się wyrabia, psuje szybciej....albo może na pięć razy jeden raz się zacina. Mi ta "projektantka" powiedziała, że jak kliknę sobie w sklepie, to nie to samo co codzienne użytkowanie po kilkadziesiąt razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malinam, Twoje kuchnia bardzo mi się podoba. U siebie planuję również białe meble, płytki "cegiełki" i blat w podobnym kolorze.Moje pytanie do Ciebie jak miałaś robione płytki, czy blat jest pod nie podciągnięty bo żadnej listwy nie widzę i jak są blaty ze sobą połączone?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aldono ,chyba pierwszy raz wypowiem się na temat kuchni,kiedyś prawie miałam napisanego posta ,ale go w końcu nie wysłałąm.

Wiem ,że to jest przykre słuchać ,że coś jest brzydkie,kiczowate,szczególnie ,że "przerobienie " kuchni jest rzeczą kosztowną,w niektórych przypadkach.Bo czasami wystarczy tylko mały lifting

Lepiej jest słyszeć uwagi jednak przez jej wykonaniem.

Ale do czego zmierzam,ciekawa jestem ,co było Twoją inwencją w projektowaniu kuchni ,a co np.osoby ze studia kuchennego lub innej osoby

Bardzo dużo się dzieje w Twojej kuchni,uspokój ściany chociaż innym kolorem.

Nie wiem czy to jest wina aparatu i przekłamania kolorów,ale bardzo ciężka kolorystycznie jest twoja kuchnia.Fornir i fiolet nie grają mi zupełnie

Nawet lacobelu jest aż za wiele ( nie wspominając o wzorze) po co jest on na bokach ścian.Pewnie firma od lacobelu tak doradziła,aby więcej zarobić.

Jeśli tobie to się podoba ok,jeśli też czujesz ,że coś jest nie tak, to można Ci pomóc ,Ty sama zadecydujesz na ile sobie możesz pozwolić.

Pamiętaj ,że tutaj jest wiele osób ,któ®e się szczerze wypowiadają od znajomym szczerych -czasami przykrych uwag nie dostaniesz.

Zresztą to rozumiem,przecież nie wejdę do czyjejś nowej kuchni ,na któ®ą ktoś wydał majątek i powiem o boże tragedia.Chyba to mogłoby zakończyć naszą znajomość. W takim wypadku wynajduję rzeczy któ®e mi się podobają i je chwalę.

 

Aga11 "płotek" też do mnie nie przemawia,nie rozumiem dlaczego, to specjalne czy z uwagi na brak płytek,czy z innej przyczyny?kuchnia mi się podoba,lubię stylizowane,osobiście też bym dała mniej charakterystycznych rzeczy,ale summa summarum jest łądna i klimatyczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje czy Aldona poprosiła jedynie o rade w kwestii wyboru farby zmywalnej???:) Szkoda, że pomimo tylu odpowiedzi nie otrzymała konkretnej odpowiedzi....ale przynajmniej wie (przy okazji), że kuchnia jest generalnie do wymiany

 

zapomniałaś z tego wszystkiego podać nazwę farby

 

propozycja padła, konkretna marka i rodzaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Od soboty ruszyla moja meramorfoza kuchni w zwuazku z tym mam do wss pytanie

 

Na jakiej wysokosci macie wysokie zabudowy? Zastanawiam sie czy dawac obudowe z rygipsu na wys lodowki czy pociagnac szafki pod sufit na wys ok 2,5m

 

-i pytanie do osob nie posiadajacych szafek wiszacych...czy to jest praktyczne rozwiazanie, poreczne?

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałaś z tego wszystkiego podać nazwę farby

 

propozycja padła, konkretna marka i rodzaj

 

A tak, wybacz....."o to to"....ta sama marka, która podałeś/aś ty....bardzo pomocny komentarz:)

Zmierzałam do tego, że ona prosiła o nazwe farb....a nie o komentowanie kuchni....jej ponowna aranżację etc. Została podana nazwa jednej firmy....ok....spodziewała sie na pewno lawiny....ale nie na ten temat:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farby, które użyliśmy do malowania ścian w mojej kuchni to Dulux lateksowy. Bazą był biały lateks, do którego był dolewany odpowiedni barwnik, żeby uzyskać żądany kolor.

Jeżeli chodzi o podłogę - rzeczywiście jest pozostałością z poprzedniej kuchni. Nie zmienialiśmy jej ze względów oszczędnościowych. Doszliśmy do wniosku, że przy tak dużej inwestycji nie chcemy mieć jeszcze dodatkowych kosztów ze skuwaniem płytek i kładzeniem nowych. Wydawało nam się, że kolorystycznie będzie pasowała i do koloru blatu i do forniru.

Przyznam jednak szczerze, że nie zmieniłabym nic jeżeli chodzi o moją kuchnię, a już na pewno nie kolory ścian, które nawiązują i do wybarwienia lakieru i forniru. A czy macie jakąś konkretną wskazówkę odnośnie farby zmywalnej, która nadawałby się do szorowania i zmywania np. tłustych plam? Zastanawiamy się nad przemalowaniem ścian taką właśnie farbą. Jednak muszę was rozczarować - kolory oczywiście pozostaną dokładnie takie same.

Edytowane przez Aldona.D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aldona.D. Płotki to moja działka i specjalność:) A farby nie polecę bo mieszkam dwa miesiące i ścian w kuchni jeszcze nie szorowałam.

 

Barbara74 Płotek to wyłącznie mój pomysł na zagospodarowanie tego konkretnego kawałka kuchennej ściany.Mam pewność,że w dzisiejszych czasach nie miałabym najmniejszego problemu z dokupieniem brakujących materiałów.Czasem tak jest,że po realizacji moich pomysłów nagle dostaję olśnienia i wtedy z mężem likwidujemy,zrywamy i niszczymy czekając na kolejną wenę twórczą.W tym przypadku płotek zupełnie nie burzy mojego poczucia estetyki i dlatego zostanie z nami na dłużej.Kurcze-lubię go:)Jeszcze pewnie w przyszłości będę wyjaśniać po co mi stado lecących kaczek,flamingów i wszechobecnych wiejskich scenek rodzajowych na tapetach czy zasłonach ale chyba po części jestem taką ''wieśniarą'' a płotki idealnie wpisują się w taką konwencję.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...