Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ja też tyle mniej więcej płaciłam więc chyba to nie jest cena z sufitu

Ciesze sie :-)

 

Mam prosbe, czy moglybyscie mi doradzic

Z racji tego ze zmieniamy kuchnie tzn fronty szafek i powiekszamy ja o wysoka zabudowe, jestem na 90% zdecydowana na dolne fronty bialy lakier

 

Mam teraz dylemat co do koloru scian :-/

Stolarke okienna i drzwi mamy ciemne drewno, dokladnie nie pamietam nazwy, schody drewniane tez cos w ten desen a kafle w kuchni i jadalni ktora jest czesciowo otwarta na salon paradyz arkesia begine

Stol do jadalni i krzesla oddajemy do stolarza zeby przemalowal na kolor schodow i bedziemy obijac w skore(kolor jeszcze pod znakiem zapytania) sofa jescze do kupienia, na dzien dzisiejszy jestem zakochana w soderham'ie ikea

Bardzo podobaja misie wnetrza w szarosciach ale nie wiem czy bedzie to wszystko do siebie pasowalo?

Mozecie wyrazic swoje opinie

 

P.s. dla podgladu dom z pracowni Z500, projekt Z66

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę nie mogę jeszcze w pełni zaprezentować mojej kuchni ale proszę o podpowiedź co mogła bym położyć miedzy szafkami

 

http://i60.tinypic.com/s2fh8j.jpg

 

http://i61.tinypic.com/68y8u9.jpg

 

i kolory jakie będą w kuchni (środkowy i z prawej)

 

http://i61.tinypic.com/2aj43zq.jpg

 

do tego wszystkiego będzie jeszcze czarny okap kominowy i ciemny (prawie czarny) blat.

Kuchnia jest otwarta na salon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarne szkło!

(ależ obłędna czerwień! wprawdzie ja bym ją zostawiła jedynie na tej "wysokiej" zabudowie, ale nie mogę się doczekać aż kuchnia będzie wychuchana na amen. dawno już nic "kolorowego" się tu nie pojawiało)

wlasnie chcialam napisac ze to chyba druga kolorowa kuchnia ktora mi sie podoba ;) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zetka1 ja uważam, że ciemne drewno w zestawieniu z szarością wygląda równie ładnie, co jasne - tu nie mam wątpliwości, że będzie ok.

Płytki mimo, że w beżu (?) też nie powinny być problemem.

Tak plytki rzeczywiscie sa jasno bezowe

Pytanie teraz jaki odcien szarosci to ciemnego orzecha :-/

Planujemymalowac farbami BM ale trafilam ostatnio na forum na kolorki tikkurilli i mysle nad kolorami w desen j499 i g499 i f482

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aksuda

 

Białe matowe szkło do matowych kolorowych frontów (nie wiem jaki to kolor ale piękny:)

 

Białe błyszczące szkło do czarnych frontów z połyskiem.

 

Jeśli szarą farbą będzie pomalowana również ściana za czarnymi wiszącymi szafkami to pociągnąć ten kolor do blatu roboczego i przykryć szkłem przezroczystym.A jeśli tą jaśniejszą farbą to analogicznie.

 

To moje wizje tak tylko gdybym miała przygarnąć taką kuchnię:) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie chcialam napisac ze to chyba druga kolorowa kuchnia ktora mi sie podoba ;) :)

dziękuję mam nadzieję ,że efektu końcowego nie "spaskudzę"

 

duś zastanawiałam się nad czarnym szkłem ale trochę mnie to przeraża, generalnie uwielbiam matowe kolory, do szafek wiszących przekonał mnie mąż i pan który robił nam kuchnię

zastanawiałam się nad takimi płytkami tylko boję się ,że mogę przekombinować

http://www.dunin.eu/en/mozaiki-i-plytki/p280/silver-strip

i jeszcze dwa wzory

http://www.dunin.eu/en/mozaiki-i-plytki/p276/silver-silk

http://www.dunin.eu/en/mozaiki-i-plytki/p468atinum-silk

co do koloru frontów jest to bordo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam się na forum jako debiutantka. Podczytuję kilka tematów i postanowiłam się dołączyć do Was. Na początek dla inspiracji zdjęcia mojej kuchni z otwieraniem na "klik", o którym była mowa i w kontrowersyjnych (tak myślę) kolorach.

 

 

P3250117.JPGP3250125.JPGP3250127.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zetko,

farby BM mają znakomitą wydajność - do kuchni polecam ceramiczną, teraz jest nowej generacji, jeszcze lepsza od poprzedniej. Mój absolutny faworyt - malowałam nią 5 lat temu, będe malować i teraz :yes::wiggle:

 

mam takie pytanko, co Wy robicie w kuchni że musicie mieć farbę szorowalną? :o Nie mówię o ścianie między szafkami (tam zwykle jest jakiś lacobel, ew. właśnie ceramiczna farba), tylko o pozostałych ścianach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanko, co Wy robicie w kuchni że musicie mieć farbę szorowalną? :o Nie mówię o ścianie między szafkami (tam zwykle jest jakiś lacobel, ew. właśnie ceramiczna farba), tylko o pozostałych ścianach...

 

Nieeee, piszemy właśnie o farbie nad płytą :yes: Nie mam żadnych płytek, szkła, lacobelu, mam ceramicznego BM :wiggle: Na pozostałych ścianach mam najzwyklejszą farbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joliska, wydawało mi się, że jeśli tylko kolor jest z wzornika to komputer przecież dokładnie podaje jaka ilośc jakiego barwnika jest potrzebna do zrobienia danego odcienia.

Poza tym paleta NCS + paleta RAL + paleta Tikkurili + paleta BM to dość duża baza kolorów, więc pewnie da się znależć coś wymarzonego.

Tam gdzie ja kupowałam farby, mieli kilka różnych wzorników i jak chciałam Tikkurile opitme w jakimś odcieniu z BM to nie było żadnego problemu.

 

oliwkawawa, u mnie "cała kuchnia" bo w zasadzie odkrytą ścianę mam tylko nad szafkami i zlewem - nie mam szkła ani płytek. Poza tym jakby to miało wyglądać - nad zlewem pol metra BM, a powyżej odcinam paskek i daję Dulux? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...