Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Super połączenie dwóch materiałów w wysokich szafkach czy to jet standardowy wzór danego producenta czy jest możliwość innych konfiguracji ?

Szukam nieszablonowych rozwiązań. Na ostatnim zdjęciu są dwie komory zlewozmywaka z jakiego materiału są wykonane i jak się sprawują. W większości "bazarowych" rozwiązań to zlewozmywaki metalowe nakładane na blat u Ciebie to profesjonalna "robota"

 

Jeśli chodzi o farby to tylko satynowe jak dla mnie najlepiej gotowe !!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

joliska, wydawało mi się, że jeśli tylko kolor jest z wzornika to komputer przecież dokładnie podaje jaka ilośc jakiego barwnika jest potrzebna do zrobienia danego odcienia.

Poza tym paleta NCS + paleta RAL + paleta Tikkurili + paleta BM to dość duża baza kolorów, więc pewnie da się znależć coś wymarzonego.

Tam gdzie ja kupowałam farby, mieli kilka różnych wzorników i jak chciałam Tikkurile opitme w jakimś odcieniu z BM to nie było żadnego problemu.

 

oliwkawawa, u mnie "cała kuchnia" bo w zasadzie odkrytą ścianę mam tylko nad szafkami i zlewem - nie mam szkła ani płytek. Poza tym jakby to miało wyglądać - nad zlewem pol metra BM, a powyżej odcinam paskek i daję Dulux? :)

 

w tej sytuacji oczywiście to ma sens. Ja myślałam (mój błąd, niedopatrzenie) że między szafkami jest coś (szkło, płytki, cokolwiek) a ściany pozostałe potraktowane szorowalną farbą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Super połączenie dwóch materiałów w wysokich szafkach czy to jet standardowy wzór danego producenta czy jest możliwość innych konfiguracji ?

Szukam nieszablonowych rozwiązań. Na ostatnim zdjęciu są dwie komory zlewozmywaka z jakiego materiału są wykonane i jak się sprawują. W większości "bazarowych" rozwiązań to zlewozmywaki metalowe nakładane na blat u Ciebie to profesjonalna "robota"

 

Jeśli chodzi o farby to tylko satynowe jak dla mnie najlepiej gotowe !!!!!!!!!!

 

z tą satyną to chyba co kto lubi. Ja na przykład wolę full mat. A jeszcze zależy jakie są ściany. Satyna uwidaczniać może nierówności ścian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Super połączenie dwóch materiałów w wysokich szafkach czy to jet standardowy wzór danego producenta czy jest możliwość innych konfiguracji ?

Szukam nieszablonowych rozwiązań. Na ostatnim zdjęciu są dwie komory zlewozmywaka z jakiego materiału są wykonane i jak się sprawują. W większości "bazarowych" rozwiązań to zlewozmywaki metalowe nakładane na blat u Ciebie to profesjonalna "robota"

 

Jeśli chodzi o farby to tylko satynowe jak dla mnie najlepiej gotowe !!!!!!!!!!

 

o tym zdjęciu piszesz

http://imagizer.imageshack.us/a/img713/2161/5el8.jpg

 

Ciekawe zlew zatopiony w rausolidzie, wstępnie szukając kuchni i producentów nikt nie zaproponował mi takiego rozwiązania, wybierając rausolid do kuchni może czas na rozważenie podobnego pomysłu, Tylko jak wygląda jakość wykonania takiego zestawienia, wydaje mi się że ten zlew jest jakoś podwieszony. wygląda to niesamowicie (okruszki bez problemu można zgarniać do zlewu :) )

 

MargaretK jak wygląda utrzymanie czystości nie odbijają się wszędzie "paluchy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oliwkawawa, u mnie "cała kuchnia" bo w zasadzie odkrytą ścianę mam tylko nad szafkami i zlewem - nie mam szkła ani płytek. Poza tym jakby to miało wyglądać - nad zlewem pol metra BM, a powyżej odcinam paskek i daję Dulux? :)

 

U mnie pomiędzy szafkami BM w ciemnoturkusowym kolorze, reszta biała, wiec nie ma problemu ze zmianą marki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanko, co Wy robicie w kuchni że musicie mieć farbę szorowalną? :o Nie mówię o ścianie między szafkami (tam zwykle jest jakiś lacobel, ew. właśnie ceramiczna farba), tylko o pozostałych ścianach...
u mnie np po 3 latach mieszkania sciany w salonie, holu i wiatrolapie do przemalowanie, wszedzie plamy od dzieciecych lapek dlatego teraz stawial na cos co mozna zmywac :-)

 

Witam się na forum jako debiutantka. Podczytuję kilka tematów i postanowiłam się dołączyć do Was. Na początek dla inspiracji zdjęcia mojej kuchni z otwieraniem na "klik", o którym była mowa i w kontrowersyjnych (tak myślę) kolorach]

Ogolnie podoba mi sie ale po wytknieciu niektorych "wad" rzeczywiscie firanka i parapet mocno rzucaja sie w oczy

 

Sama planuje takie biale fronty

I sen z powiek lakier czy mat :confused:

Edytowane przez zetka1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam się na forum jako debiutantka. Podczytuję kilka tematów i postanowiłam się dołączyć do Was. Na początek dla inspiracji zdjęcia mojej kuchni z otwieraniem na "klik", o którym była mowa i w kontrowersyjnych (tak myślę) kolorach.

 

 

[ATTACH=CONFIG]250919[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]250920[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]250921[/ATTACH]

 

Wszystko fajnie oprócz firanki,widzę tu bardziej jasną roletę rzymska...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontrowersyjnie to nie jest... raczej dość typowo

wyszło ładnie choć jako właściciel czarno-drewnianej kuchni cieszę się, że nie zrobiłam czarno-białej, bo to jednak mocno kontrastowe połączenie i chyba preferuję łagodniejsze pary.

ale aby tradycji stało się zadość - czepialstwo i ode mnie 5 minusów: szafka z roletą (nie-na-wi-dzę... uważam ją za paskudka), podświetlenie ledowe szafek (enterprise wchodzi na orbitę...), firanka (ni przypiał, ni przyłatał - kuchnia bardzo nowoczesna a tu jakieś sielskie szmatki w oknie), białe oprawki w narożniku i brązowy parapet (nawet gdybym miała jeden jedyny zrobić z czarnego granitu, to to byłyby właśnie ten) oraz okap (ten wygląda bardzo ciężko, jeszcze ciężej wobec braku wiszących szafek. przy takim projekcie zdecydowanie wybrałabym coś delikatniejszego).

 

ogólnie jest ładnie, ale bez wow. jakoś tak zwyczajnie w sumie.

jak dla mnie to ta cala czarna zabudowa jest przyciezka ;)

a jesli juz sie pojawila roleta to szkoda ze nie jest w kolorze zabudowy ;) (np. szklana) - ten 'inox' tez zupelnie do niczego nie pasuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za wszelkie sugestie w temacie mojej kuchni, docelowo faktycznie ma zawisnąć roleta rzymska biała. Parapety dębowe są takie same w całym domu, który 9 lat temu budowaliśmy wspólnymi rodzinnymi siłami i braliśmy " co dają" i tak sentymentalnie sobie zostały...Zdaję sobie sprawę, że jest dużo rzeczy, które można udoskonalić ale tak sobie myślę, że nie samym "wyglądem" człowiek żyje i odpuszczam sobie pewne rzeczy:). I tak jest lepiej niż było.. .-kuchnia w czerwieni i "dębowe panele" (pod te parapety;) ale za to budowa całego domu kosztowała nas wtedy grosze - niecałe 100 tys - to tylko tak dla ciekawostki piszę. Jeżeli chodzi o kontrowersje to chodziło mi o kolor czarny kuchni, może tu na forum to normalka ale niektórzy z moich znajomych byli zdziwieni, że wybrałam taki kolor. Fronty czarne palcują się w miejscach dotyku aby otworzył się ten "klik" a na białych mało co widać, no ale raz dziennie ze szmatką trzeba "przelecieć" po tych miejscach. Miłego dnia wszystkim:rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie np po 3 latach mieszkania sciany w salonie, holu i wiatrolapie do przemalowanie, wszedzie plamy od dzieciecych lapek dlatego teraz stawial na cos co mozna zmywac :-)

 

 

Z tego o wiem to teraz większość farb jest zmywalnych. Kupowałam do domu farby kilku firm, i zawsze od razu proponowano mi jako "standard" farby zmywalne. Przeciera się szmatką i ładnie schodzi. U nas w mieszkaniu malowane było ponad 5 lat temu, ściany są po prostu przykurzone, w miejscach najczęściej dotykanych (przy gniazdkach) są ciemniejsze ślady od rąk, w pokoju ew. były pomazane kredkami ;) ale plam które trzebaby aż szorować nie odnotowałam, bo od czego te plamy? Od tłuszczu? Dzieci mam małe, jedno psoci za troje, ale nie biegają po domu z tłustymi czy brudnymi od jedzenia łapkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy waszym zdaniem wysoka zabudowa w takim szarym a nawet jasniejszym srebrnym kilorze w zestawieniu z bialym dolem i bialym blatem bedzie dobrze wygladala?

zalezy od pozostalych kolorow. jesli podloga i sciany beda jasne (oby nie takie jak na twojej inspiracji) to fronty z jasniejszym szarym plus biale szafki beda wygladac mdło ;)

wg mnie taki zestaw kolorystyczny wyglada rewelacyjnie (no moze oprocz tej soczystej grafiki na szkle) ;)

IMG_0345.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tym zdjęciu piszesz

http://imagizer.imageshack.us/a/img713/2161/5el8.jpg

 

Ciekawe zlew zatopiony w rausolidzie, wstępnie szukając kuchni i producentów nikt nie zaproponował mi takiego rozwiązania, wybierając rausolid do kuchni może czas na rozważenie podobnego pomysłu, Tylko jak wygląda jakość wykonania takiego zestawienia, wydaje mi się że ten zlew jest jakoś podwieszony. wygląda to niesamowicie (okruszki bez problemu można zgarniać do zlewu :) )

 

MargaretK jak wygląda utrzymanie czystości nie odbijają się wszędzie "paluchy"

 

 

MechuM Jeżeli chodzi o połączenie dwóch materiałów we frontach to wyniknęło to podczas projektowania kuchni. Nie sądzę, że jest to standardowy wzór producenta naszej kuchni, raczej wyniknęło to podczas tworzenia projektu. Odnośnie innych konfiguracji - sama nie wiem, należałoby zapytać producenta.

Zlewozmywak mamy z granitu i jest rewelacyjny. Nie bardzo chciałam zlew ze stali nierdzewnej, ponieważ poprzedni zlewozmywak miałam właśnie taki i ciągle musiałam go 'pucować', żeby nie było widać zacieków. Ten natomiast jest szybko sam wysycha nie pozostawiając żadnych śladów.

 

sebol123 Zlew jest rzeczywiście podwieszany. Jakościowo jest w porządku - blat i zlew łatwy i szybki do utrzymania czystości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kinka dzięki, fajnie, że Ci się podoba kuchnia. Długość tej wysokiej zabudowy to 360 cm, pod oknem 230 cm, pod okapem wraz z barkiem to 290 cm, między barkiem a lodówką jest 95 cm a jak drzwi lodówki są otwarte to przejście jest na 60 cm, nie zauważyliśmy utrudnień w przejściu a wręcz przeciwnie jesteśmy zadowoleni, ze lodówka jest blisko barku i stołu jadalnego, który znajduje się blisko tej czarnej zabudowy. Muszę powiedzieć, że bardzo poręczne jest sięganie po lód z lodówki i przygotowywanie drinków na barku (alkohole są w szafce wbudowanej w barek):lol2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy waszym zdaniem wysoka zabudowa w takim szarym a nawet jasniejszym srebrnym kilorze w zestawieniu z bialym dolem i bialym blatem bedzie dobrze wygladala?

 

Ja chyba wolę jednak kontrasty albo kolory uzupełniające się, szary + szary lub + srebrny chyba nie bardzo... Grafit tak ale szary nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy od pozostalych kolorow. jesli podloga i sciany beda jasne (oby nie takie jak na twojej inspiracji) to fronty z jasniejszym szarym plus biale szafki beda wygladac mdło ;)

wg mnie taki zestaw kolorystyczny wyglada rewelacyjnie (no moze oprocz tej soczystej grafiki na szkle) ;)

[ATTACH=CONFIG]251030[/ATTACH]

 

Ta kuchnia w graficie bardzo mi się podoba. annNS2 ma rację, że jasny szary i biały nie wyjdzie ładnie, ja jestem zwolennikiem "mocnych" kolorów podobnie jak Smakor. Grafit z białym jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...