Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

to nie jest styl kolonialny, tylko prosty stół z drewna.

 

Styl kolonialny - w zasadzie nie istnieje ścisła definicja. Meble "kolonialne" to wzory mebli europejskich odtwarzane przez lokalnych rzemieślnikow z lokalnych materiałów - np. meble w stylu wiktoriańskim z egzotycznych gatunków, jak palisander (dla brytyjskich Indii). Czasem ozdabiane dodatkowo lokalnymi wzorami.

Stąd "styl kolonialny" Indochin francuskich, Indii brytyjskich czy Karaibów hiszpańskich wygląda zupełnie inaczej.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Elfir a taki stół i krzesłą będą pasowały do białej kuchni ?

oczywiscie będą oddalone od niej.

http://images55.fotosik.pl/369/77ef6f6f777302e3m.jpg

http://images55.fotosik.pl/369/2c707a0f36036837.jpg

 

a drugie pytanie

 

Wysokosc blatów to jakies 87 cm czyli standard.

http://images61.fotosik.pl/834/cf6f9751ba089f4c.jpg

 

Planuje do tej zabudowy zrobić jeszcze wyspę o wymiarach 180 cm x 90 cm która ma słuzyć jako stół i szafki na poranne szybkie sniadanie.

http://images54.fotosik.pl/369/eae3f703c1da7188.jpg

Bardzo podobają mi sie te krzesła ale chyba będą za niskie do stołu wysokosci 87 cm

http://images54.fotosik.pl/369/8f47fe12a9c9dd1a.jpg

 

Czy idiotycznie bedzie wyglądało jak ta wyspa bedzie niższa od całej zabudowy kuchennej o 10 cm czyli bedzie miała wysokosc 77 cm ???

Edytowane przez f.5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kuchni nie pomyśleliśmy o tym i potem był ZONK , bo w żadnym wypadku nie chcieliśmy krzeseł barowych.

 

Moim zdaniem różnica wysokości absolutnie nie będzie tu raziła. Powinna być to wysokość tradycyjnego stołu.

 

http://e-umeblowani.pl/wp-content/uploads/2013/04/Amica_0715-MC22441.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir a taki stół i krzesłą będą pasowały do białej kuchni ?

 

Z tego, co widzę, twoja kuchnia jest kompletnie neutralna stylistycznie.

Więc pasować będzie nawet dębowy rzeźbiony stół, jak zaplanujesz sobie eklektyzm :)

 

Krzesła są do stolów 71-73 cm. Dla blatu 87 cm będą zdecydowanie za nisko.

Jak masz min 170 cm wzrostu to polecam wysokosc blatu 90-95 cm (15 cm poniżej zgiętego łokcia).

 

Sama półwyspa może być niższa, bowiem nie jest fragmentem ciągłej zabudowy. Będzie po prostu rodzajem stołu. Ale jak obok będzie stał drugi stół, to może to dziwnie wyglądać.

 

Krzesła do tego drewnianego stołu - siedzieliście na nich? Nie mają profilowanych oparć i przy dłuższym siedzeniu mogą być niewygodne i twarde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blat na wysokości 87 cm to nisko. Chyba, że będą korzystały osoby o wzroście 160 cm i mniej.

w tej chwili mam blat na wyskosci 86 cm i nie zwróciłem uwagi na to ze jest niewygodnie może kwestia przyzwyczajenia ?

po telefonie do stolarza wyszło ze blat bedzie 86 + blat czyli 2 lub 3 cm

 

W pierwszej kuchni nie pomyśleliśmy o tym i potem był ZONK , bo w żadnym wypadku nie chcieliśmy krzeseł barowych.

 

Moim zdaniem różnica wysokości absolutnie nie będzie tu raziła. Powinna być to wysokość tradycyjnego stołu.

no to gra uspokoiłaś mnie

 

Z tego, co widzę, twoja kuchnia jest kompletnie neutralna stylistycznie.

Więc pasować będzie nawet dębowy rzeźbiony stół, jak zaplanujesz sobie eklektyzm :)

 

Krzesła są do stolów 71-73 cm. Dla blatu 87 cm będą zdecydowanie za nisko.

Jak masz min 170 cm wzrostu to polecam wysokosc blatu 90-95 cm (15 cm poniżej zgiętego łokcia).

 

Sama półwyspa może być niższa, bowiem nie jest fragmentem ciągłej zabudowy. Będzie po prostu rodzajem stołu. Ale jak obok będzie stał drugi stół, to może to dziwnie wyglądać.

 

Krzesła do tego drewnianego stołu - siedzieliście na nich? Nie mają profilowanych oparć i przy dłuższym siedzeniu mogą być niewygodne i twarde.

mam 187 cm wzrostu moja ma 171 cm łokiec zginam przy 120 -15 czyli blat powinienem miec na wysokosci 105 cm ??? :)

 

odnosnie krzeseł ze zdjecia to sa nasze krzesła od 6 lat wiec parę razy siedziałem na nich :)

stół słuzy tylko do jedzenia wiec dajemy radę :)

 

problemem tez jest cena tej wyspy.

stolarz chce za nią prawie 4 klocki i to bez blatu cena jest astronomiczna mimo ze nie ma szuflad tylko otwierane na bok drzwi 3x 60 cm na blumie.

Edytowane przez f.5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu proszę was o radę:D Tym razem chodzi o zlew... Przypomnę, że mam kuchnie białą, tzn. fronty szafek, korpus i blat-w kolorze drewna. lodówka srebrna, piekarnik i płyta srebrno-czarne. A teraz zastanawiam się nad zlewem??? Albo czarny albo srebrny... Srebrny, tzn.stalowy:D uzywam obecnie i jest ok, natomiast nie wiem jaki jest czarny i czy w ogóle będzie pasował:confused:

Liczę na waszą pomoc:hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 187 cm wzrostu moja ma 171 cm łokiec zginam przy 120 -15 czyli blat powinienem miec na wysokosci 105 cm ??? :)

 

Tak, jesli to ty gotujesz.. W domu majkiego z forum blaty kuchni sa na 100 cm.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blat dostosowuje się do osoby, która najczęściej korzysta z kuchni, gorzej jak oboje się pchają do garów jedno ma 160 a drugie 180 :D

U nas to ja gotuję, mam 165 cm, blat będzie 88 cm.

Hehe, dokładnie :D U nas 188 i 158 - obydwoje działamy przy garach ;) więc blat i wyspa są na wysokości 92cm. Wg mnie naprawdę warto ergonomicznie dopasować blat do swojego wzrostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blat dostosowuje się do osoby, która najczęściej korzysta z kuchni, gorzej jak oboje się pchają do garów jedno ma 160 a drugie 180 :D

U nas to ja gotuję, mam 165 cm, blat będzie 88 cm.

U mnie blat jest na wysokości 90 cm a wzrostu mam 168 moim zdaniem jest idealnie.:yes:Bardzo wygodnie mi sie funkcjonuje przy takiej wysokości blatu.Wyspe mam na wysokości 92 cm No ale tam juz wysokie krzesła.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 175 cm, mąż 188 cm i mamy blaty na wysokości 95 cm. Obydwoje gotujący. W swojej pierwszej w życiu kuchni miałam 86 cm i wtedy nie przeszkadzało, ale jak w następnej podwyższyłam (wykonawca zaproponował), to było o wiele wygodniej. Edytowane przez Aleksandryta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam to forum już dawno, dawno i fajnie tak czytać jak która z Was wysoka jest :rotfl:

bo zgoła inne wyobrażenie miałam :p

 

ja mam 168, mój luby 196, a blat kuchenny na 93 centymetrze

dla mnie super, idealnie jest

a jak czasem mam przyjemność gotować coś u teścia w kuchni na "bodziowej" standardowej wysokości, to po chwili już mnie plecy łamią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam się na forum jako debiutantka. Podczytuję kilka tematów i postanowiłam się dołączyć do Was. Na początek dla inspiracji zdjęcia mojej kuchni z otwieraniem na "klik", o którym była mowa i w kontrowersyjnych (tak myślę) kolorach.

 

 

[ATTACH=CONFIG]250919[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]250920[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]250921[/ATTACH]

 

Dla mnei chyba najbardziej kontrowersyjne to są te zasłony, niestety nie pasują do kuchni, dodatkowo materiał wydaje się być błyszczący... Pozatym kuchnia dosc przyjemna, choć czerń i biel zawsze zimno wychodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...