Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ewe, strona otwierania lodówki Ci odpowiada? Ja często coś do gara dorzucam i wolałabym w drugą :) jestem ciekawa jak to jest u Ciebie?

 

Taki był plan żeby zmienić stronę... ale tak jest jak się czegoś odrazu nie zrobi to później sie człowiek przyzwyczaja i przestaje zwracać uwagę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jestem tu nowa.

poszukuje natomiast informacji od doswiadczonych użytkujących białe zlewy w kuchni

czy taki kolor jest w ogóle praktyczny??

Czy dla bezpieczeństwa wybrać beż ??

Fronty w kuchni już się robią i będą białe w połysku, natomiast blat dębowy

Jaki kolor sugerujecie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biały zlew mam (i to nie ten drogi z firmy na B.), używam. Nie mam z nim problemów. No poza tym, że jest biały i łatwo go zabrudzić. na szczęście równie łatwo go wyczyścić, w zasadzie sam się czyści jak my śpimy :) Do tego mam białe lakierowane gładkie fronty i blat w ciemnej szarości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jestem tu nowa.

poszukuje natomiast informacji od doswiadczonych użytkujących białe zlewy w kuchni

czy taki kolor jest w ogóle praktyczny??

Czy dla bezpieczeństwa wybrać beż ??

Fronty w kuchni już się robią i będą białe w połysku, natomiast blat dębowy

Jaki kolor sugerujecie??

 

ciemny grafit;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jestem tu nowa.

poszukuje natomiast informacji od doswiadczonych użytkujących białe zlewy w kuchni

czy taki kolor jest w ogóle praktyczny??

Czy dla bezpieczeństwa wybrać beż ??

Fronty w kuchni już się robią i będą białe w połysku, natomiast blat dębowy

Jaki kolor sugerujecie??

 

Przy układzie białe szafki/drewniany blat miałam ten sam dylemat. Wszyscy doradzali beżowy/szampański, ale mąż się uparł na biały i jestem nim zachwycona. Mam zlew z firmy Blanco, wygląda pięknie, łatwo się czyści (wystarczy na godzinę zasypać proszkiem do prania i sam się czyści). To był jedyny słuszny wybór :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm sama już nie wiem

Jak biały zlew to i przydałby się biały piekarnik i płyta,a te są drogie

A jak grafit zlew to wtedy bez problemu dobiore sprzęty

 

Te blanco są strasznie drogie.

Znacie jakaś alternatywę??

 

A są grafitowe piekarniki i płyty? ;P

Sprzęty to raczej stal szlachetna a to pasuje generalnie do wszystkiego.

Ew. płyta np. metal design (posiadam takową).

 

Ja proponuję zlew Franke, 1/3 ceny blanco. Mam go od roku zero problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadowolony jesteś z niego? Ile miał podfrezowanych otworów - 2 czy 4?

 

Zadowolony mogę być po jakimś okresie użytkowania, na razie jest to zbyt krótki okres czasu. Mi się bardzo podoba i wydaje się być łatwy w utrzymaniu.

Miałem podfrezowane dwa otwory, trzeci pod dozownik był wykonany otwornicą w zakładzie kamieniarskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jestem tu nowa.

poszukuje natomiast informacji od doswiadczonych użytkujących białe zlewy w kuchni

czy taki kolor jest w ogóle praktyczny??

Czy dla bezpieczeństwa wybrać beż ??

Fronty w kuchni już się robią i będą białe w połysku, natomiast blat dębowy

Jaki kolor sugerujecie??

 

 

U mnie przez pierwszych parę lat jasny zlew FRANKE wyglądał idealnie. Z czasem ta wierzchnia powłoka zaczęła się powolutku, minimalnie ścierać i jest go coraz trudniej doczyścić. Na tip top już się niestety nie da.

Fakt, że eksploatowany jest bardzo intensywnie, kilka razy dziennie lądują w nim owoce czy warzywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie biały pasuje do drewna bardzo, i tak też mi sie podoba.

Natomiast zastanawiam sie nad wzgledami praktycznymi

 

Jak ma być praktyczny to zdecydowanie stalowy :) Tylko nie gładki, z delikatną fakturką. Taki zlew nie boi się niczego. Miałem 10 lat, nie zrobiło to na nim wrażenia (też Franke, faktura chyba len).

Co do białego nie obawiałbym się, zwłaszcza kupując np. Franke w cenie ok 600 zł bo cena nie jest zaporowa aby go zmienić dajmy na to za 5 lat na nowy/inny. Ja po roku użytkowania i też nie ma lekkiego życia u mnie tzn. ląduje w nim wszystko od woreczków z gorącą herbatą, kawą, poprzez natywnie warzywa prosto z ogrodu z ziemią itp. I u mnie nie ma tak, że jak się coś takiego wrzuci to od razu się czyści zlewik, oj tak to nie ma. A nieraz i przez noc poleży brudek zanim się ktoś zajmie :) I jak do tej pory śladu nie ma. Zdarza się krojenie na krawędzi zlewu nożem, a i gorące garnki czy pokrywki lądują na nim. Jak na razie ma 100% jakości nowego. Polecam. Znajomi mają Blanco, inna półka cenowa, podobny okres. Też nie narzekają. Choć marudzą trochę na żmudne czyszczenie, ale nie wiem z jakiego powodu nie stosują metody proszkowej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metoda proszkowa chyba generalnie ze wszystkim sobie dobrze poradzi bo takie działanie proszku do białego prania :) Ale zlewy ze sztucznego kamienia dobrze reagują na proszek w sensie czyszczenia. Nawet jak się lekko je poszoruje takim proszkiem to coś tam niby się z nich wydziela co ułatwia wyczyszczenie - gdzieś na stronie Blanco jest to chyba opisane nawet. Z Frankowym Tectonitem metoda współpracuje idealnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...