Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Widocznie za drogo płaciłeś za te meble ;)

 

Moje "badziewne" meble za 5tys.zł od prostego stolarza nie mają takiego babola ze zmywarką(cokół cofnięty):

[ATTACH=CONFIG]268916[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]268917[/ATTACH]

 

..

Artek miej jaja i zrób zdjęcie cokołu nie frontu

COKOŁU niżej aparat - umiesz czytać ............dawaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Artek miej jaja i zrób zdjęcie cokołu nie frontu

COKOŁU niżej aparat - umiesz czytać ............dawaj

Będzie z ujęcia z poziomu leżącego wafla na kaflach ;)

Ale to jak wrócę z pracy,na pewno nie ma tak dużej szpary jak u Ciebie,tym bardziej rzucającej się w oczy na białych meblach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 cm roznicy miedzy nimi a 5 cm to nie jest licowanie sie z frontem dorogi kolego.....:)

poprę to oto fotką

http://images51.fotosik.pl/412/4b646ba0f13b83e7med.jpg

 

i stwierdzam ze w moim wypadku wystarczyło by podciecie tylko o 2 - 3 mm lub zastosowanie zawiasów ktore ktos tu pokazał.

oczywiscie wszystko przy zastosowaniu płyty 16 mm.

http://images55.fotosik.pl/414/0199f270628422c7med.jpg

 

i teraz dobrze aby sie wypowiedział nataly czy jest to podstawa do reklamacji bo widzę ze w jego realizacjach tez są takie podcięcia.

 

Rzeczywiście, teraz widzę że też masz cokół cofnięty. Na tych zdjęciach, które wrzuciłeś poprzednio wydawało mi się, że cokół licuje z brzegiem mebli i tylko drzwiczki wystają.

U mnie cokół jest cofnięty 6 cm ale i 5 cm by wystarczyło bo drzwiczki w najbliższym miejscu maja jeszcze trochę ponad 1,2 cm zapasu. Zmywarka Hotpoint Ariston.

 

zmywarka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani u mnie, ani w ostatnio prezentowanej kuchni koleżanki (obie kuchnie Ikea) nie ma podcięcia.

Dla mnie wygląda to fatalnie, zwłaszcza przy białych meblach w otwartej kuchni.

 

U mnie front jest po prostu przykręcony do zmywarki, u koleżanki zastosowane są specjalne ślizgacze z Ikei.

Dokładnie to co pokazał mój poprzednik. Dzięki temu cokół nie jest podcięty i wygląda to bardzo estetycznie. Ten zawias ślizgowy działa podobnie jak w lodówce w zabudowie.

 

Dla mnie to podcięcie jest nie do przyjęcia. Zwłaszcza w super duper hiper kuchni za grube pieniądze, bo wygląda to na spartoloną robotę, nawet jesli tak nie jest.

 

Ostatni akapit, nic dodać nic ująć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zapytam o montaż płyty indukcyjnej.:confused:

Mam zamontowaną Tekę z płytą bezramkową z fazą na krawędzi. Do zainstalowania użyto uszczelki (gąbkowej) dostarczonej z urządzeniem.

I tu problem: płyta jest leciutko (0.5-1mm) uniesiona nad blatem- boję się, że szybko się wyszczerbi.

Jak to wygląda u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam okapu wyspowego kwadratowego w kolorze białym. Myślałam o takim Ciarko

http://www.ciarko.pl/pl/produkty/wyspowe/art40,krw.html

ale jest tylko w inox a ja mam szafki białe lakierowane na wysoki połysk więc chciałabym biały, jaki model polecacie w rozsądnej cenie?

 

Globalo Toredo, ale cena nie jest rozsądna ;)

http://www.globalo.pl/produkty/okapy_wyspowe/toredo/toredo_isola_40_1_white_max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radku,gdybyś uważniej czytał moje wpisy po montażu kuchni możliwe ,że byś tego uniknął.Ja też się piekliłam na to podcięcie.A nie ustalałam ze stolarzem ,bo nie miałam tego kłopotu w mojej pierwszej kuchni.

Co u Ciebie zauważyłam,że masz strasznie blisko cokół frontu,nawet ze względu wygody lepiej byłoby go cofnąć.

Może to tylko wrażenie ,ale wysoko masz uchwyty,ile masz przerwy od góry frontu?

Mnie to wycięcie pod zmywarką wkurza,a ponieważ mam blaty granitowe zamontowane to tego nie zmienię .U Ciebie jeszcze można je cofnąć ,rozmontowując kuchnię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam sie Basieńko ze nie czytałem wpisów w Twoim dzienniku po kuchni.

Co do uchwytów to musze zmierzyc ale one dosc odstają od samego frontu w zwiazku z tym moze tak byc ze będą dalej odstawać od blatu.

wzorowałem się na tej kuchni z Katowic i tam odstają

specjalnie szukałem tych uchwytów o cenie nie wspomnę (kosztowały kilka złotych wbrew pozorom jak myslą niektórzy brrr)

http://images54.fotosik.pl/415/d59e03357c40d292.jpg

 

http://images52.fotosik.pl/415/2bf577674b6c6158.jpg

 

co do cokołu to jest on tylko na klipsach i nie widzę problemu z wyjeciem go to 2 minuty roboty.

nie rozmawiałem jeszcze z wykonawcą bo jeszcze pozostaje temat blatu ale nie bedzie problemu z wymianą.

 

tak jak pisałem wczeniej od lica szafki do cokołu jest 5 cm w starej kuchni mam 6 cm.

Zauwazyłem ze jak robię cos przy blacie to nie wkładam stóp/nóg/palcow w te wnekę nie jest to dla mnie problem.

 

zawsze mozesz zrobic cienszy cokół moja mama taki ma i zaoszczedzisz 1 albo i wiecej cm i nie bedzie tej przerwy pod zmywarką.

Edytowane przez f.5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stolarze poszli po bandzie, co by było jak bys miała cargo załadowane 120 kilo i szybko pociagnęła do siebie ???

moze ta waga by przewazyła i całe cargo poleciało do przodu ?

 

 

 

Korpusy i cokoły mam ikeam, fronty od stolarza, nóżki mocowane w miejscach do tego przeznaczonych.

Czy pojechali po bandzie? Nie. Widzę zalety tego rozwiązania - przede wszystkim taki cofnięty cokół mało się brudzi.

Czy byłby problem z cargo - raczej nie. Każdy korpus mam przykręcony na 2 kołki do ściany.

Zdarza mi się mieć wysunięte wszystkie szuflady w sąsiadujących szafkach 80-tkach. Korpusy nawet nie drgną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zapytam o montaż płyty indukcyjnej.:confused:

Mam zamontowaną Tekę z płytą bezramkową z fazą na krawędzi. Do zainstalowania użyto uszczelki (gąbkowej) dostarczonej z urządzeniem.

I tu problem: płyta jest leciutko (0.5-1mm) uniesiona nad blatem- boję się, że szybko się wyszczerbi.

Jak to wygląda u Was?

 

Nie wyszczerbi się. Mi się na razie (przez 1.5 roku) nie udało, a bardzo zdolna jestem w kwestiach tłuczenia róznych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..

 

stolarze poszli po bandzie, co by było jak bys miała cargo załadowane 120 kilo i szybko pociagnęła do siebie ???

moze ta waga by przewazyła i całe cargo poleciało do przodu ?

.

 

U koleżanki jest cofnięcie 8 cm w kuchnie Ikeowej, i nic nie przeważa. Cardo 60 cm szerokości, na 2 kołki do ściany na górze.

W ogóle wszystkie szafki ma przykręcone, ja również.

 

O tutuaj http://forum.muratordom.pl/showthread.php?56188-Pochwalcie-si%C4%99-swoimi-kuchniami&p=6531622&viewfull=1#post6531622

Edytowane przez agatah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zapytam o montaż płyty indukcyjnej.:confused:

Mam zamontowaną Tekę z płytą bezramkową z fazą na krawędzi. Do zainstalowania użyto uszczelki (gąbkowej) dostarczonej z urządzeniem.

I tu problem: płyta jest leciutko (0.5-1mm) uniesiona nad blatem- boję się, że szybko się wyszczerbi.

Jak to wygląda u Was?

 

W mojej płycie jest ramka tylko z przodu. Nic się nie wyszczerbiło przez ponad 5 lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goshia ktoś Cię wprowadził w maliny. U mnie przy electroluxie nie mam żadnego podcięcia :no:

Ja mam zmywarkę Electroluxa i niestety jak zobaczyłam, że stolarz podciął cokół to aż się zagotowałam:mad::mad::mad::mad:. Powiedziałam wprost, że dla mnie jest to nie do przyjęcia, kazałam cofnąć cokół i problemu nie było. Było trochę zachodu z tym, bo trzeba było przednie nóżki też cofnąć, ale dla chcącego nie ma nic trudnego. W końcu klient płaci - klient wymaga i basta:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...