Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy jest ktoś w stanie napisać jak zrobić podświetlenie cokołu (pasek ledowy) na całej długości kuchni gdzie w ciągu jest zmywarka (podcięty cokół) czy ktoś ma u siebie zrobione podswietlenie. Będę wdzięczny za każde sugestie.

 

Jak macie u siebie? oczywiście o ile macie podwietlenie :)

 

 

 

ale 5 czy 6 bo jak pozniej wytlumaczę to robi roznicę :)

 

 

witam w klubie u mnie to samo

 

 

dam sobie uciciac głowe ze masz 5 cm albo jak piszesz stolarz byl nadgorliwy.....

 

 

stolarze poszli po bandzie, co by było jak bys miała cargo załadowane 120 kilo i szybko pociagnęła do siebie ???

moze ta waga by przewazyła i całe cargo poleciało do przodu ?

 

 

 

Z matematycznego punktu widzenia wygląda na to ze :

cokół odsuniety o 6 cm nie potrzebuje wcięcia

poopieram to fotografią mojej wcale nie starej kuchni od prostego stolarza

http://images51.fotosik.pl/412/6776b1ed33f66669med.jpg

i

http://images55.fotosik.pl/414/93ada1ce9fbd43e4med.jpg

i

http://images52.fotosik.pl/413/f249b3b9302e2b52med.jpg

front przechodzi na styk mozna powiedziec ze nawet lekko ociera jak poruszam zmywarką.

notabene własnie zauwazyłem ze zmywarka nie jest przykręcona tylko mozna ja w zakresie szafki przesunąc.

 

w nowej kuchni od drozszego stolarza cokół odsuniety jest o 5 cm czy nie jest tak jak pisze

 

1 cm roznicy miedzy nimi a 5 cm to nie jest licowanie sie z frontem dorogi kolego.....:)

poprę to oto fotką

http://images51.fotosik.pl/412/4b646ba0f13b83e7med.jpg

 

i stwierdzam ze w moim wypadku wystarczyło by podciecie tylko o 2 - 3 mm lub zastosowanie zawiasów ktore ktos tu pokazał.

oczywiscie wszystko przy zastosowaniu płyty 16 mm.

http://images55.fotosik.pl/414/0199f270628422c7med.jpg

 

i teraz dobrze aby sie wypowiedział nataly czy jest to podstawa do reklamacji bo widzę ze w jego realizacjach tez są takie podcięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Chciałabym poznać opinie użytkowników baterii zlewozmywakowych inox. Może ktoś takowe posiada :) W większości realizacji zainstalowane są baterie w chromie, a ja wymyśliłam sobie baterię właśnie w inoxie ;) Jestem ciekawa jak się takowe użytkuje pod względem utrzymania w czystości. Będę wdzięczna za podzielenie się wrażeniami :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Chciałabym pokazać moją kuchnię świeżo po montażu i prosić o dwie porady.

Pierwsza kwestia dotyczy oświetlenia. Jak widać na środku wisi kabel z żarówką. Pierwotnie miał tam być sufit napinany ale pomysł niedawno upadł. Szukam teraz pomysłu na coś co nie będzie się gryzło z grafitowymi tubami, których jest w sumie aż 9. Poradźcie coś proszę, bo na razie przychodzi mi do głowy tylko biały, prosty plafon, który zleje się z sufitem.

Drugie pytanie jest o kolor lacobela (lacobelu?) na ścianie nad płytą. Dać biały czy może ciemny, w kolorze blatu lub jaśniejszy szary ?

 

P1050571cp.jpg P1050574cp.jpg P1050584cp.jpg P1050585cp.jpg P1050591cp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym poznać opinie użytkowników baterii zlewozmywakowych inox. Może ktoś takowe posiada :) W większości realizacji zainstalowane są baterie w chromie, a ja wymyśliłam sobie baterię właśnie w inoxie ;) Jestem ciekawa jak się takowe użytkuje pod względem utrzymania w czystości. Będę wdzięczna za podzielenie się wrażeniami :)

 

Mam baterię w inoxie Blue Watera. I dość twardą wodę.

Ciapki po wodzie zostają, ale porównując je do tych w chromie, które mam zainstalowane w łazienkach to niebo a ziemia. Ciapki o wiele mniej widoczne, szybciej je bez problemu usunę.

Na wylewce, gdzie u mojej mamy widać każdą kropelkę, u mnie mogę się zapomnieć na kilka dni. Kropelki zaschnięte widoczne tylko w miejscach najczęściej używanych, czyli przy dźwigni.

I ten kolor inoxu - fantastyczny. Do tego też mam dozownik w inoxie. Osobiście polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może sie faktycznie trochę czepiam z tym wysokim cokołem, ale przez wysoki cokół i o 1,5 cm wyższą zabudowę dolnych szafek niż ustaliłam okno otwiera mi się z luzem dosłownie kilku mm. Poniżej zdjęcie poglądowe (przepraszam za jakość z telefonu). Przy okazji pytanie: co dać na ściane na blatem? Czy szarość by tutaj pasowała?

2014-08-21 19.35.56.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczcie mi proszę na czym polega roznica w kolorze zlewu franke grafit a onyx ?

 

To może ja wytłumaczę bo kilka dni temu stałam przed tym samym dylematem.

 

grafitowy jest bez delikatnych mieniących się srebrnych ?? drobinek i wygląda... bo ja wiem.... jak przykurzony grafit ?? ;)

a onyx ma te drobinki, które wg mnie dodają mu uroku (nie są nachalne - bardzo delikatne), a co do koloru - nie jest to głęboki czarny odcień jak sugeruje nazwa. Wczoraj przyjechał i przymierzyliśmy go do czarnego blatu - zlew jest niestety jaśniejszy... Nie wiem, może trzeba go doczyścić i zaimpregnować wtedy nabierze głębszego koloru... W każdym razie całe szczęście, że wybrałam onyx bo poważnie zastanawiałam się nad grafitem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może sie faktycznie trochę czepiam z tym wysokim cokołem, ale przez wysoki cokół i o 1,5 cm wyższą zabudowę dolnych szafek niż ustaliłam okno otwiera mi się z luzem dosłownie kilku mm. Poniżej zdjęcie poglądowe (przepraszam za jakość z telefonu). Przy okazji pytanie: co dać na ściane na blatem? Czy szarość by tutaj pasowała?

 

 

ja bym dała biel, u Gola96 także wybrałabym biel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja wytłumaczę bo kilka dni temu stałam przed tym samym dylematem.

 

grafitowy jest bez delikatnych mieniących się srebrnych ?? drobinek i wygląda... bo ja wiem.... jak przykurzony grafit ?? ;)

a onyx ma te drobinki, które wg mnie dodają mu uroku (nie są nachalne - bardzo delikatne), a co do koloru - nie jest to głęboki czarny odcień jak sugeruje nazwa. Wczoraj przyjechał i przymierzyliśmy go do czarnego blatu - zlew jest niestety jaśniejszy... Nie wiem, może trzeba go doczyścić i zaimpregnować wtedy nabierze głębszego koloru... W każdym razie całe szczęście, że wybrałam onyx bo poważnie zastanawiałam się nad grafitem...

 

zlew mam od wtorku :) ONYX ale dziekuje za poswięcenie!!!

magiczna gąbeczka wymiata!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym dała biel, u Gola96 także wybrałabym biel

 

 

dokładnie tak samo jak Piu prawi!!! w obu bym widziała białe szkło,

dodatkowo do Gola dodam że tam tych czarnych punkcików masz już naddto..rządzą w całej kuchni, są bardzo widoczne, takie punkciki,

więc na ściane już nie potrzeba takiej wielkiej tafli szkła w czarnościach..

a lampa, coś mi się kojarzy z Chorsa lub z Aquaform- jakoś tak się pisze, takie w formie plafonu, ale takiego długiego, i troszkę szerszego, i zwracaj uwage aby szkło od tego plafonu nie było za bardzo mleczne bo będzie niewiele światła z tego,

lampa oczywiście biała- bo tych czarnych punkcików tam masz już max. pozatym będzie szkłem białym pasowała do tego białego szkła na ścianie + wtopi się w białe fronty!!

 

nawet kilka minut temu widziałam coś w tym stylu plafon/lampę, napewno we Wnętrzach wątek, i tam chyba chodziło kwestie DRZWI..coś tam,

jakiś forumowić mówił o swoim "lusterku" i pomyłce przy wymiarach, dołączył link z łazienką- i tam była taka fajna, prosta długa lampa na suficie...

podobała mi się!!

 

chyba u F.5 to było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano była rozmowa o drzwiach Olleo i lustrze poprawianym u szklarza ktory zbyt szybko podszedł do tematu i z własnej kasy musiał wykonać drugi raz

a tanio nie było bo i tafla nie mała

 

tak czy siak lampa jest taka a nie inna

http://images52.fotosik.pl/463/76619c5e7ff4e1af.jpg

Edytowane przez f.5
p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agami, dziękuję :) Ten kolor inox to bardziej szaro-srebrny, czy w brąz wpadający?

 

Szaro-srebrny. W załączniku zdjęcie, choć nie do końca oddające jej "odcień", bo zrobiona z lampą i wszystko się ładnie błyszczy, a w rzeczywistości aż takiego połysku nie ma. Aaa, dźwignia zamontowana tak przez pomyłkę i nadal czeka na poprawkę :)

 

Lepsze zdjęcia inoxu z bliska BW - http://www.zlewozmywakikuchenne.pl/?p=706 - to drugie zdjęcie oddaje ładnie jej satynowy, jakby delikatnie przetarty, srebrno-szary kolor.

P1180024.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Agami, dzięki Tobie odkryłam baterię, która rozwiązuje mój duży dylemat z dodatkowym kranikiem na wodę oczyszczoną. Bateria Palmira, to ta, której szukam. Gdyby miała jeszcze wyciąganą wylewkę, byłaby ideałem :) Ale i tak istnieje duże prawdopodobieństwo, że się na nią skuszę, choć znacząco przekracza budżet, jaki zaplanowałam na baterię :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...