Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ładne są takie jasne przejrzyste kuchnie :)

 

O tak :yes: Ta jest piękna w swej prostocie. Dużo czyni też drewniana podłoga.

 

Ula, widocznie nic Was nie goni :), a może dobrze Wam tam, gdzie teraz mieszkasz :D. U mnie jest podobnie, choć dodatkowo inne czynniki opóźniają całość prac.

Twoja kuchnia wygląda na jakieś 15m :). Moja ma tylko 9,5. Dla mnie funkcjonalnie ok, ale dla lepszego efektu optycznego lepsza byłaby większa. Zależało mi jednak na spiżarce (ma 4 m), więc coś za coś.

 

Niestety mój kuchenny nie ma na ekspozycji tych frontów. Jedynie próbnik, więc trudno mi ocenić i wypróbować ich głębokość :(. Próbowałam za to w różnych salonach - w jednym nie byłam w stanie nawet otworzyć lodówki taki był płytki :(.

 

Życzę zdrowia dla Córeczki (moja też chora :() i czekam z niecierpliwością na galerię :). Będę też zaglądać "na łazienkowy" :yes:.

 

Żeby nie było tylko "prywaty" to chciałam zapytać czy ktoś ma w swojej kuchni takie uchwyty?

 

http://naforum.zapodaj.net/images/a9fcc2803198.jpg

http://naforum.zapodaj.net/images/50d5a29a70fd.jpg

http://naforum.zapodaj.net/images/0e9f4f39ffda.jpg

 

To zwykły aluminiowy kątownik schowany za frontem. Jest mały i subtelny. Nie widać go, a jednocześnie idealnie spełnia swoją funkcję otwierania. Palce się nie ześlizgują. Jest mniej narażony na ubicie i nie grozi mu wytarcie. Miałam okazję widzieć i próbować je na żywo. W moim odczuciu są świetnym kompromisem między frontami frezowanymi, a popularnymi ostatnio uchwytami, jak te:

http://www.belmeb.pl/upload/produkt_gl/3647_1.jpg

 

Bardzo mi się podobają, ale moja opinia jest oparta jedynie na wizycie w salonie kuchennym. Czy ktoś użytkuje takie uchwyty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qms - dziękuję. Kuchnia bardzo ładna (fronty w macie wyglądają super), ale nie o takie uchwyty mi chodzi :no:

Pytałam o te na zdjęciach powyżej uchwytu "wystającego" - są schowane za frontem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewcia z doświadczenia Ci powiem, że frezowane BIAŁE uchwyty (bo o te zdaje się pytałaś Ulę) mają jedną wadę. Wada polega na tym, że... zostaje na nich lakier do paznokci. Nie wiem czy tylko ja tak kiepsko z nich korzystam czy inne kobiety też mają podobny problem. Zostają mi ryski z lakieru w tych zagłębieniach. Oczywiście do zmycia, ale lekko mnie to drażni. Może wina lakieru, chociaż jakikolwiek bym nie miała, zawsze zrobię rysę.

Tylko na na frezie łapanym od góry (dolne fronty) i w przypadku zamrażarki, czyli tam, gdzie trzeba więcej siły do otwarcia niż w przypadku tylko szafek.

Pewnie podobny problem miałabym z frontem zmywarki, ale na szczęście przy zmywarce mam już aluminiowy wpuszczany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie skończona. Podpowiedzcie jaką dać roletę do okna ? Dzień noc w kolorze szarym ? A może żaluzja drewniana też szara ? Jakiego koloru szkło nad blat ? Zastanawialiśmy się również nad szarym.

 

[ATTACH=CONFIG]264103[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]264104[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]264105[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]264106[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]264107[/ATTACH]

mam pytanie odnośnie sprzętu do kuchni , jakiej firmy kupowaliście piekarnik i mikrofale i jakiej lodówkę- wydaje mi się,że ma więcej miejsca w środku

pozdrawiam izolda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piękne są takie wielkie kuchnie, ja niestety mam maleńką kuchnie, nazywamy ją kuchnia jednoosobowa :)

zrobię zdjęcie to powklejam. ale uderzylismy w jasne barwy, meble na wysokim połysku i fajnie to wygląda moim zdaniem i nareszcie jest jasno i trochę wizualnie jest większa niż w rzeczywistości, przynajmniej tak sobie wmawiamy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewcia z doświadczenia Ci powiem, że frezowane BIAŁE uchwyty (bo o te zdaje się pytałaś Ulę) mają jedną wadę. Wada polega na tym, że... zostaje na nich lakier do paznokci. Nie wiem czy tylko ja tak kiepsko z nich korzystam czy inne kobiety też mają podobny problem. Zostają mi ryski z lakieru w tych zagłębieniach. Oczywiście do zmycia, ale lekko mnie to drażni. Może wina lakieru, chociaż jakikolwiek bym nie miała, zawsze zrobię rysę.

Tylko na na frezie łapanym od góry (dolne fronty) i w przypadku zamrażarki, czyli tam, gdzie trzeba więcej siły do otwarcia niż w przypadku tylko szafek.

Pewnie podobny problem miałabym z frontem zmywarki, ale na szczęście przy zmywarce mam już aluminiowy wpuszczany.

 

Aniu, dziękuję za info. Dobrze, że da się to usunąć :).

A pokazywałaś tu kuchnię? (mam sklerozę) Ja oczywiście ją znam i dlatego myślę, że warto by inni poznali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno już tu nie zaglądałam - ale widzę, że biel nadal króluje.

 

Piękne kuchnie pokazujecie.

 

PS apropo lakieru - czym to usuwacie, mi jedna pomarańczowa rysa nie chce zejść, inne schodziły normalnie wodą i szmatką a tej nie mogę umyć - jest dość długa.

 

Drugi pytanie czy robią wam się odpryski na lakierowanych powierzchniach mi się zrobiły na drzwiach lodówki oraz jednych drzwiczkach - tych łapanych od dołu - nie na szufladach? Nie wygląda to ładnie

Edytowane przez Justyna P
uzupełnienei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

użytkuje od roku czyli krótko i nic nadzwyczajnego poza korzystaniem normalnym nic nie robiłam szpecą mi moją ukochaną kuchnie.

 

Ps Dobrze że tu zerknęłam - zadzwoniłam do montażystów kuchni i zareklamowałam odpryski. I co usłyszałam - nie ma problemu, dobrze, że Pani z tym dzwoni. Jak miło

Edytowane przez Justyna P
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to moja biała:)

Po pół roku użytkowania mogę z całą pewnością powiedzieć, że ma wszystko to czego chciałam:) Wbrew moim wcześniejszym obawom blatu jest wystarczająco dużo a szafki mieszczą to co najpotrzebniejsze (reszta w spiżarni za ścianą)

Tylko lampy się jeszcze biedaczka nie doczekała.

Wklejam dlatego, że sama kilka lat temu bardzo mocno śledziłam ten wątek i cieszyłam się jak ktoś nowe zdjęcia wrzucił - pozwoliło mi to sprecyzować swoje "chcenia" kuchenne.

 

DSC_8356.jpg

DSC_8357.jpg

DSC_8360.jpg

DSC_8387.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...