Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Po tygodniach oglądania, przeglądania, myślenia, zmian...zaprojektowaliśmy naszą białą kuchnię z IKEI (ikea planner)

Bardzo podobały nam się projekty z wysoką zabudową.Priorytetem w projekcie była pojemność kuchni.

Na etapie budowy bloku przesunęliśmy nieco kontakty i wejście do pokoju, żeby uzyskać przestrzeń 4,2m. (7*60cm).

Efekt możecie obejrzeć na załączonych zdjęciach

Specjalnie czekaliśmy na kuchnię METOD, żeby wejść już w nowy system, bardziej pojemny i gwarantujący większą dostępność akcesoriów przez najbliższe lata.

Plusem nowego systemu jest też większa pojemność szafek.

Dwa skarajne meble z lewej(patrząc na zdjęcie) to "kominy". W pierwotnym planie miały być symetrycznie na końcach zabudowy, ale ostatecznie stanęły obok siebie. W jednym meblu jest piekarnik, w drugim lodówka do zabudowy.

Kolejno idą: zlewozmywak (pod nim szafka na śmietnik wysuwana), zmywarka, szafki z szufladami - na jednej z nich płyta indukcyjna i kolejna szafka z szufladami. Na górze w obudowie 60(szer) x 100(wys) umieszczona są drzwi 60x60 oraz powyżej nich 60x40.

Wyposażenie sprzet też z IKEA z uwagi na standardwą 5-letnią gwarancję.

Pod szfakami LEDy również z IKEA;)

Na podłodze panele krono oroginal 5925 dąb Strasburg

płytki pomiędzy meblami - hiszpańskie - Porcelanosa (Rodano Silver)

K-IK1a.jpg

K-IK2a.jpg

K-IK3a.jpg

K-IK4a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

U mnie czarny blat ale z drobinkami i użytkuje aię super. Drobinki są doskonałym kamuflażem dla okruchów :)

u mnie to samo, nie wyobrażam sobie teraz innego rozwiązania, ja dodatkowo ma granit młotkowany, który wygląda jak skórka pomarańczy, więc w użytkowaniu bajka. Najbardziej cieszy mnie to, ze super gniecie się na nim ciasto i nic nie przywiera, nie muszę rozkładać

stolnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniach oglądania, przeglądania, myślenia, zmian...zaprojektowaliśmy naszą białą kuchnię z IKEI (ikea planner)

Bardzo podobały nam się projekty z wysoką zabudową.Priorytetem w projekcie była pojemność kuchni.

Na etapie budowy bloku przesunęliśmy nieco kontakty i wejście do pokoju, żeby uzyskać przestrzeń 4,2m. (7*60cm).

Efekt możecie obejrzeć na załączonych zdjęciach

Specjalnie czekaliśmy na kuchnię METOD, żeby wejść już w nowy system, bardziej pojemny i gwarantujący większą dostępność akcesoriów przez najbliższe lata.

Plusem nowego systemu jest też większa pojemność szafek.

Dwa skarajne meble z lewej(patrząc na zdjęcie) to "kominy". W pierwotnym planie miały być symetrycznie na końcach zabudowy, ale ostatecznie stanęły obok siebie. W jednym meblu jest piekarnik, w drugim lodówka do zabudowy.

Kolejno idą: zlewozmywak (pod nim szafka na śmietnik wysuwana), zmywarka, szafki z szufladami - na jednej z nich płyta indukcyjna i kolejna szafka z szufladami. Na górze w obudowie 60(szer) x 100(wys) umieszczona są drzwi 60x60 oraz powyżej nich 60x40.

Wyposażenie sprzet też z IKEA z uwagi na standardwą 5-letnią gwarancję.

Pod szfakami LEDy również z IKEA;)

Na podłodze panele krono oroginal 5925 dąb Strasburg

płytki pomiędzy meblami - hiszpańskie - Porcelanosa (Rodano Silver)

[ATTACH=CONFIG]297159[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]297160[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]297161[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]297162[/ATTACH]

 

Jaką masz odległość między zabudową wysoką a baterią w zlewie? Wygodnie się myje większe garnki? Nie obijasz łokciami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

snoszi, gdzie można zobaczyć dokładne rzuty Twojej kuchni (wymiary kuchni, półwyspu, odległości pomiędzy szafkami)?

Bardzo byś mi pomogła :)

 

Mam podobny układ, a kiepsko u mnie z wyobraźnią przestrzenną

Edytowane przez Maciejka2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary kuchni już wcześniej gdzieś tu podawałam.

Tak, podawałaś. To było w listopadzie, tyle że 2013 roku, czyli nieco ponad 100 stron wcześniej w tym wątku.

Poświęciłam na to trochę czasu (całe szczęście, że masz tylko 71 postów, a nie 700 - bo było łatwiej):

wymiary kuchni 4,20 x 3,50

 

P.S.

Bardzo ładne masz te zwisy Azzardo Stylo

Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panownie, Dzięwczęta i chłopcy pomóżcie... nie mam pomysłu jak ogarnąć moją kuchnię.

Chcemy teraz położyć kafelki, natomiast na zabudowę musimy jeszcze trochę poczekać.

Jeśli chodzi o zabudowę- chcemy tylko mieć ją na dole, głownie szuflady może też szafki, na górze rozwazam jedynie szafke narożną ale chyba wolałabym bez.

 

I teraz moja prośba o podpowiedź. Jak poradzicie połozyć kafelki? po prawej stronie od kuchenki mamy komin, tam chcemy ulożyć glazurę aż po sufit, i soe zastanawiamy czy tu gdzie okap( on pewnie pójdzie do wymiany) dać też pod sufit?nie bedzie to źle wyglądało?

a jak wtedy na tej samej ścianie po drugiej stronie okna? (tam nad zlewem?)dawać do jakiejs wysokosci czy jakies fajne zejscie wykombinowac tudzież dekor?głowa mi juz wysycha, kafelki beda raczej w wiekszym formacie, żadna mozaika czy "kwadraciki".cos raczej w deseń a'la marmur lub a'la drewo.

 

no i kolejna sciana po lewej stronie tez ma blat dos dlugi, tam klasc coś czy odpuscic?

help:-?

 

dołaczam foto tych scian - nie patrzcie na balagan bo narazie to prowizorka i wstawione stare sprzety i meble :)2015-01-09-903.jpg2015-01-09-905.jpg2015-01-09-904.jpg

Edytowane przez lajn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panownie, Dzięwczęta i chłopcy pomóżcie... nie mam pomysłu jak ogarnąć moją kuchnię.

Chcemy teraz położyć kafelki, natomiast na zabudowę musimy jeszcze trochę poczekać.

Jeśli chodzi o zabudowę- chcemy tylko mieć ją na dole, głownie szuflady może też szafki, na górze rozwazam jedynie szafke narożną ale chyba wolałabym bez.

 

I teraz moja prośba o podpowiedź. Jak poradzicie połozyć kafelki? po prawej stronie od kuchenki mamy komin, tam chcemy ulożyć glazurę aż po sufit, i soe zastanawiamy czy tu gdzie okap( on pewnie pójdzie do wymiany) dać też pod sufit?nie bedzie to źle wyglądało?

a jak wtedy na tej samej ścianie po drugiej stronie okna? (tam nad zlewem?)dawać do jakiejs wysokosci czy jakies fajne zejscie wykombinowac tudzież dekor?głowa mi juz wysycha, kafelki beda raczej w wiekszym formacie, żadna mozaika czy "kwadraciki".cos raczej w deseń a'la marmur lub a'la drewo.

 

no i kolejna sciana po lewej stronie tez ma blat dos dlugi, tam klasc coś czy odpuscic?

help:-?

 

dołaczam foto tych scian - nie patrzcie na balagan bo narazie to prowizorka i wstawione stare sprzety i meble :)[ATTACH=CONFIG]298008[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]298009[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]298010[/ATTACH]

 

aha i w przyszlosci- oo ile mi si enie odmieni- to szafki beda raczej klasyczne anizeli w błyszczacym mdfie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lajn, zlituj się - nie do sufitu! Zwłaszcza w kącie! Jeśli już, to do okapu (jeśli kuchenka koniecznie już musi być w tym kącie, a zlew w drugim - chociaż nie jest to najszczęśliwszy układ).

A masz już rozplanwany układ szafek? Bo często jest tak, że wcześniej układa się płytki, a później koncepcja się zmienia i trzeba kuć i doklejać.

W razie wątpliwości wrzuć rzut kuchni na wątek "Projekt kuchni - wizualizacje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lajn, zlituj się - nie do sufitu! Zwłaszcza w kącie! Jeśli już, to do okapu (jeśli kuchenka koniecznie już musi być w tym kącie, a zlew w drugim - chociaż nie jest to najszczęśliwszy układ).

A masz już rozplanwany układ szafek? Bo często jest tak, że wcześniej układa się płytki, a później koncepcja się zmienia i trzeba kuć i doklejać.

W razie wątpliwości wrzuć rzut kuchni na wątek "Projekt kuchni - wizualizacje"

 

 

no ale komin-po prawej od kuchenki - to raczej do sufiyu i co nad kuchenka dac tylko do okapu?

 

zlew w przyszlosci przesunie sie pod okno byc moze - i jak dac ta druga sciane obok okna?

 

szafki tak jak pisalam raczej tylko dolne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym płytek na obecnym etapie nie kleiła. Dopiero gdy będzie wiadomo jak zostaną rozmieszczone szafki i inne sprzęty (czyli tuż przed zakupem mebli kuchennych - nie zapomniej wcześniej odwiedzić wątku Projekty kuchni - wizualizacje).

Poniżej moja stara kuchnia, która miała być na 2-3 lata aż do wyprowadzki. Za płytą gazową jest zwykła, tania plexi (przezroczysta). Gniazdko wypadło nad płytą, bo koncepcja układu sprzętów w międzyczasie się zmieniła :p no i już tak zostało...

kuchnia2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plexi to tez pomysl

ale chcemy odrazu plytki

 

bo rozmieszczenie juz znane, piecyk, zlew lodowka bedzie tak jak jest tak samo blaty- tylko blat bedzie az do kuchenki widomo

a szafki chce dolne, ew. jedna rogowa nad zlewem ale niekoniecznie

 

i bujam sie jak te plytki zrobic zeby to mialo rece io nogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale komin-po prawej od kuchenki - to raczej do sufiyu i co nad kuchenka dac tylko do okapu?

 

zlew w przyszlosci przesunie sie pod okno byc moze - i jak dac ta druga sciane obok okna?

 

szafki tak jak pisalam raczej tylko dolne

 

przecież, jak nie masz rozplanowanej kuchni, to nie ma jak Ci doradzić, tym bardziej, że zdjęcia pokazują tylko jedno miejsce w kuchni. Czy to jest mieszkanie w starym bloku? Pytam się, bo widzę chyba butlę na gaz i piszesz o piecyku na gaz. A okapu nie wolno podpinać do szybu wentylacyjnego w starych blokach. Generalnie daje się teraz płytki tylko w tych miejscach, gdzie najbardziej brudzi się i jest mokro, czyli płyta gazowa i zlew. Po co Ci płytki aż do sufitu? Są specjalne farby ceramiczne do kuchni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panownie, Dzięwczęta i chłopcy pomóżcie... nie mam pomysłu jak ogarnąć moją kuchnię.

Chcemy teraz położyć kafelki, natomiast na zabudowę musimy jeszcze trochę poczekać.

Jeśli chodzi o zabudowę- chcemy tylko mieć ją na dole, głownie szuflady może też szafki, na górze rozwazam jedynie szafke narożną ale chyba wolałabym bez.

 

I teraz moja prośba o podpowiedź. Jak poradzicie połozyć kafelki? po prawej stronie od kuchenki mamy komin, tam chcemy ulożyć glazurę aż po sufit, i soe zastanawiamy czy tu gdzie okap( on pewnie pójdzie do wymiany) dać też pod sufit?nie bedzie to źle wyglądało?

a jak wtedy na tej samej ścianie po drugiej stronie okna? (tam nad zlewem?)dawać do jakiejs wysokosci czy jakies fajne zejscie wykombinowac tudzież dekor?głowa mi juz wysycha, kafelki beda raczej w wiekszym formacie, żadna mozaika czy "kwadraciki".cos raczej w deseń a'la marmur lub a'la drewo.

 

no i kolejna sciana po lewej stronie tez ma blat dos dlugi, tam klasc coś czy odpuscic?

help:-?

 

dołaczam foto tych scian - nie patrzcie na balagan bo narazie to prowizorka i wstawione stare sprzety i meble :)[ATTACH=CONFIG]298008[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]298009[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]298010[/ATTACH]

 

Koniecznie przemyśl układ. Daj rzut pomieszczenia i te zdjęcia w wątku projektowym. To nic nie kosztuje a taka burza mózgów jest świetnym rozwiązaniem. Nawet jak na koniec zostanie to co sama wymyśliłaś to będziesz miała pewność że to najlepsze dla ciebie rozwiązanie.

 

Co do płytek i kładzenia ich teraz to przemyśl to. A kiedy meble?

Ja właśnie kończę kłaść płytki ale biorąc pod uwagę że docelowe meble będę miała za parę lat to żałuję że zaczęłam je kłaść. Co prawda projekt kuchni mam ale co jeśli przez te parę lat się mi coś zmieni? Teraz pomalowałabym kuchnię farbą ceramiczną i też by dobrze było a przed zakupem mebli bym zdecydowała jakie płytki i jak położyć.

 

Nie kładź płytek pod sufit bo to będzie wyglądało co najmniej dziwnie. Jak już muszą być wyżej niż nad resztą blatu to tak jak proponowała Moniss do okapu.

 

Jeszcze raz proponuję żebyś dała kuchnie do projektowego a zdziwisz się ile można w tak małym pomieszczeniu wersji wymyślić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://przekorba.fm.interiowo.pl/SAM_3253.JPG

 

tak wyglada skonczona kuchnia. zdjecia po roku dodane. :)

 

przekorba, nie obraź się, ale wg mnie za dużo się dzieje w tej kuchni, nie wiem, czy to wina tych wielu kolorów (biel, filet, róż, srebro, czerń), a może te szafki wciśnięte pod skos, a może to po prostu kwestia zdjęcia? Masz jakieś inne zdjęcia tej kuchni? Kuchnia jest osobnym pomieszczeniem czy otwartym na salon? Bo jeśli otwartym, to ja bałabym się takiej kolorystyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://przekorba.fm.interiowo.pl/SAM_3253.JPG

 

tak wyglada skonczona kuchnia. zdjecia po roku dodane. :)

Szkoda, że wszystkie fronty nie są w jednym kolorze np. tym ładnym fiolecie. Kuchnia byłaby wtedy bardziej elegancka i stanowiłaby genialne tło dla wzoru na szkle.

Obecnie wygląda to wszystko dość chaotycznie (zwłaszcza, że jest jeszcze pod skosem) ze zbyt wieloma rodzajami frontów (dzielona szafka pod piekarnikiem, przeszklona szafka nad zmywarką) oraz z natłokiem barw (fiolet, krem, srebrny, czarny, różowy).

Takie są moje odczucia, gdy patrzę na zdjęcie Twojej kuchni.

 

A może masz jeszcze możliwość wymiany jasnych frontów na fioletowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...