Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jak z utrzymaniem czystości ścian nad blatem? Co to za farba? 60cm między zabudową dolną i górną to faktycznie sporo, można powiedzieć górna granica raczej zarezerwowana dla wysokich osób, na ogół robi się 50-55cm. Kuchnia lekka i funkcjonalna w miarę możliwości, jak miałbym się do czegoś przyczepić, to zostawiłbym samą komorę zlewu, niepotrzebnie zajmuje miejsce na blacie, którego jest niewiele.

 

Nie zgodzę się z tą odległością między blatem a szafkami górnymi. Mam 164 cm, blat na 90 cm, a szafki wiszące 70 cm wyżej. Spokojnie sięgam do dwóch półek, a do trzeciej na palcach lub ze stołeczka. Gdybym miała 50-55 cm nad blatem, to kuchnia byłaby jakaś taka przytłoczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie zgodzę się z tą odległością między blatem a szafkami górnymi. Mam 164 cm, blat na 90 cm, a szafki wiszące 70 cm wyżej. Spokojnie sięgam do dwóch półek, a do trzeciej na palcach lub ze stołeczka. Gdybym miała 50-55 cm nad blatem, to kuchnia byłaby jakaś taka przytłoczona.

 

Agatah, każdy robi jak uważa. Jeśli ktoś pisze, że ma szafki za wysoko, to widocznie tak jest. Ty napisałaś, że masz 70 cm, dla mnie to kosmos. Ja mam 167 cm wzrostu, blat też na 90 cm, ale odległość między szafkami to 50 cm i nie wyobrażam sobie mieć więcej. Górne szafki są płytsze niż te dolne, więc absolutnie nie ma wrażenia przytłoczenia. Dla mnie tak jest idealnie :)

Tak więc każdemu wedle potrzeb :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z tą odległością między blatem a szafkami górnymi. Mam 164 cm, blat na 90 cm, a szafki wiszące 70 cm wyżej. Spokojnie sięgam do dwóch półek, a do trzeciej na palcach lub ze stołeczka. Gdybym miała 50-55 cm nad blatem, to kuchnia byłaby jakaś taka przytłoczona.

 

Nie zgadzasz się z czym konkretnie? W większości kuchni jest taka odległość bo tak jest po prostu wygodniej. Jeśli przy 70cm dostajesz do 2 półek, przy 50 dostałabyś do 3. Strona wizualna to rzecz gustu. Ja z kolei uważam, że 70cm wygląda dziwnie, chyba, że szafki są bardzo niskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuchnia bardzo przyjemna, :yes: co planujesz na ścianę? JESZCZE NIE wiem..chyba przezroczyste szkło..może jakieś kafle.. (ale tu może być kiepsko z ich przyklejeniem bo jest już pomalowana ściana)

też mam takie odczucie...ze jest przyjemna..przytulna..delikatna, nie bardzo nowoczesna :) ale podoba mi się :)

Czy bateria nie blokuje otwierania okna? tak, blokuje. okno otwiera się tylko do pewnego momentu.

 

bardzo podobają mi się kafle na podłodze, czy możesz napisać co to za seria?

miło. To NOWA GALA ORIENTALE OR 12 (JASNO SZARE)

http://images70.fotosik.pl/1262/01cebb5d963bdf8fmed.jpg

tu bez fugi

 

więcej zdjęć wnętrz wkleiłam do wątku koleżanki..tutaj :http://forum.muratordom.pl/showthread.php?153748-Nasze-W%C5%82asne-Cztery-K%C4%85ty/page36

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniewa

Ładna kuchnia :yes:, świetny widok za oknem i piękna, naturalna (prawda?) cegła :)

Gładkie, jednobarwne szkło ładnie wkomponuje się w całość nie przytłaczając jej. Nieźle mogłyby wyglądać białe, płaskie cegiełki :), ale piszę to dlatego, że sama mam takie i szalenie je lubię :D. Mamy identyczny układ kuchni :)

Schody też są świetne :).

Napisz proszę co to za listwa przyścienna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję! :) tak cegła jak najbardziej naturalna (ze starego komina:))

też zastanawiam się nad płytkami cegiełkami...ale nie wiem...wszystko zależy od ceny szkła ;/ ps. mogę prosić o namiar na Twoje cegiełki i cenę? :)

 

listwy w salonie -to zwykły mdf lakierowany na biały półmat 10 cm.. (z LM albo Casto)

ps. nie ukrywam, że Twój dom..należy do jednego z moich ulubionych na FM ;] POZDRAWIAM

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję! :) tak cegła jak najbardziej naturalna (ze starego komina:))

też zastanawiam się nad płytkami cegiełkami...ale nie wiem...wszystko zależy od ceny szkła ;/ ps. mogę prosić o namiar na Twoje cegiełki i cenę? :)

 

listwy w salonie -to zwykły mdf lakierowany na biały półmat 10 cm.. (z LM albo Casto)

ps. nie ukrywam, że Twój dom..należy do jednego z moich ulubionych na FM ;] POZDRAWIAM

 

A ja myślałam, że niewiele osób już do mnie zagląda - dziękuję za miłe słowa i info o listwie :).

Piękno Twojej cegły zachwyca bez dwóch zdań :).

 

Płytki kupiłam w Casto. Nazywały się color (były w kilku kolorach) i miały niskie ceny. W zależności od promocji między 9.90 a 54 zł.

Swoje kupowałam w różnych cenach, bo decydowałam się na nie w trzech rzutach. Najpierw chciałam je tylko w łazience, potem tak mi się spodobały, że zapragnęłam ich w kuchni, a potem jeszcze w pralni ładnie się wkomponowały :).

Nie jestem pewna, ale chyba nie ma ich już w Casto. Znalazłam na ich stronie płytki, które je prawdopodobnie zastąpiły

http://media.castorama.pl/media/catalog/product/cache/4/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/G/l/Glazura_Bulevar_White_10_x_30_cm_1_m2-412582-137307.jpg

Źródło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Oglądam od dawna zdjęcia waszych kuchni i nie mogę się na nie napatrzeć.:eek: Każda inna, inny styl, kolory itp.... Ja też jestem już po w wyborze kuchni, było mase pomysłów i planów na nią, Miałam swój ideał kuchni ale musiałam się z nim pożegnać (niestety koszty). W końcu efekt u mnie jest taki jak na zdjęciach, oczywiście moja nie jest tak efektowna jak wasze, większość pokazuje tu cuda. Zdjęcie robione przez fotografa dla firmy która nam ją wykonała, jeszcze bez dodatków, jeszcze folie na krzesłach itp:) 01.jpg 02.jpg 03.jpg 09.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kar_kal, ogromna kuchnia! Blat z szafkami jest też na ścianie naprzeciwko lodówki po drugiej stronie wyspy?

 

Meble sa w kształcie liter L (pod oknem podłużnym i pod ścianą), wyspy oraz zabudowy gdzie znajduje sie lodówka, piekarnik itp

 

thumb.html.jpg thumb.html1.jpg 2.jpg thumb.html5.jpg

 

Z GÓRY PRZEPRASZAM ZA JAKOŚĆ ZDJĘĆ ALE ROBIONE KOMÓRKĄ W NOCY ORAZ LEKKI NIEŁAD W KUCHNI :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]335899[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]335900[/ATTACH]

Super :) bardzo mi sie podoba:)

jakie wymiary ma okno? na jakiej wysokosci od podlpgi jest zamontowane?czy okno sie otwiera?

 

Okno ma wymiary 4m x 0,80m , dzielone jest na dwie części. Zamontowane na wysokości 91 cm (na równi z blatem), okno się nie otwiera ani uchyla ( zamówiliśmy z uchylnymi ale sprzedawca dostarczył nam takie)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...